Groeneweg BI wint districtsbeker Invictus 8 net niet kampioen Kampioensaspiranties bij Gouwe Smash Bossen- en Waardentocht Zaterdag teams TV Wad dinxveen blijven winnen Tropische start Bedrijfsvolleybaltoernooi Koen Verwey nationaal kampioen met kringteam pagina 8 Hart van Holland/17 mei 2000 Badminton Tennis Zevenhuizen - Het BI elftal van voetbalvereni ging Groeneweg heeft afgelopen zaterdag de bekerfinale gewonnen van district West IV (regio Gouda/Rotterdam) van Alexandria '66. In voorgaande rondes hadden de spelers de lande lijke jeugd van Nieuwerkerk en Spijkenisse ver slagen. Op het veld van DCV ging het BI team van vierdeklasser Groeneweg als underdog van start. Immers Groeneweg heeft slechts de beschikking over een B-team (14-17 jarigen) ter wijl Alexandria vijf B-elftallen heeft en boven dien uitkomt in de landelijke competitie Alexandria maakte de eerste vijftien minuten met goed aanvallend voetbal haar favorie- tenrol waar. Toen Groeneweg even de aan val zocht, was het Alexandria dat met een snelle counter de 1-0 op het scorebord zette. Vreemd genoeg betekende deze goal voor Groeneweg de ommekeer. De zenuwen spoelden weg, weg was de onzekerheid en het besef dat zij niets te ver liezen hadden kwam boven. Frank en vrij werd er gevoetbald en de ploeg trok zich op aan het hoge niveau van de tegenstander. Vlak voor de rust schatte Groenewegspits Mauri ce Eckhard een hoge voorzet op waarde. De kop bal verdween hoog en hard achter de Alexan dria keeper en Groeneweg was langszij. Na rust bleef het een buitengewoon goede wedstrijd, met Alexandria iets meer in de aanval. Groeneweg wilde niets liever dan een beetje achteruit leunen op haar sterke defensie, om daarna toe te slaan met een snelle counter. Dit lukte ook bijna maar waar Groeneweg in de tiende minuut een mooie kans miste, was het Alexandria dat aan de andere kant wel scoor de. Velen dachten dat de wedstrijd 'gelopen' was. Groeneweg dacht hier anders over. Het stroopte de mouwen nog eenmaal op en wenste niet te capituleren. Met een hartver warmende inzet vochten de jongens als beren voor een beter resultaat. Na een tacti sche omzetting ging Groeneweg aanvallender spe len. De aanvallen van Groeneweg werden talrij ker en tien minuten voor tijd was het raak. Dennis Bakker schoot verwoestend hard op de goal, de keeper kreeg de bal niet onder con trole en Maurice Eckhardt was ter plekke om de 2-2 in te tikken. Doordat een aange slagen Alexandria daarna even de weg kwijt was, waren in de slotfase de beste kan sen voor Groeneweg. Een noodzakelijk geworden verlenging volgde. De wedstrijd lag ineens volledig open en er vielen kansen aan beide kan ten. Geen van de teams wist echter nog te scoren, zodat een strafschoppenserie de beslissing moest brengen. Nadat eerst Alexandria miste en ook Den nis Bakker de moeilijke eerste strafschop gestopt zag, schoot Alexandria de volgen de penalty er in. Maurice Eckhardt en Bart Eindhoven scoorden achtereenvolgens voor Groeneweg. Groenewegkeeper Johan Hoog- eveen groeide naar grote hoogte want na de eerste penalty, stopte hij ook de volgende twee penalty's van Alexandria. Toen Menno van Dam zich klaar maakte voor de beslissende strafschop was de spanning te snijden. Onge looflijk kalm deed Menno wat van hem ver wacht werd en zette de 3-1 op het scorebord. De supporters van Groeneweg werden bijna uitzinnig van vreugde. De beker kon mee naar Zevenhuizen. De opstelling van Groeneweg zag er als volgt uit: Johan Hoogeveen; Dennis van Vliet, Dennis Bakker, Bart Eindhoven, Ewoud van Leeuwe (60, Michael van Yperen); Mathijs Kortlever, Kevin Zijderhand, Remco van Leeuwe, Rick van Yperen; Maurice Eckhardt, Menno van Dam. Wissels: Ronald Heijnen en Youri Bakker. Trai ners: Ferry Polder; Cees Hordijk Leen Boe- Waddinxveen - Afgelopen zond) werd voor de laatste keer dit sei zoen competitie gespeeld door d. jeugdleden van badmintonchi Invictus. Drie teams waren ing; roosterd. Invictus 3 zou tegen Bacluvo 3, ra- om onduidelijke reden kwam i tegenstander niet opdage waardoor Invictus met 8-0 won., de springplank-competitie speelé het springplankteam 3 tegen Zeve: huizen, maar ondervond nauwelij tegenstand waardoor het team si klaar was en met een 10-0 wins huiswaarts keerde. Invictus nog een kleine kans kampioen t; worden. Tegen Spotvogels diende ze te winnen. Omdat dit team c nummer een stond en het het 1 ste speelweekend was, was dit i beslissende wedstrijd. Louis Jan- begon goed, want als eerste I had hij geen moeite met zijn te stander: 15-3 en 15-0. Ook tweed heer Rick Luyendijk wist te winnen 12-15, 15-5 en 15-8. De dames ve' ren hun enkel, en het werd de 2-2 na de enkels. Maurice Toet Sandra van Herk verloren de eer mix, maar Rick Luyendijk en Ai Eysackers konden hun mix wel nen en deden dat met 15-8 en 15 De herendubbel ging daarna i ren, waardoor er niet meer ge nen kon worden, en dus ook dek op het kampioenschap verkek was. Het team verloor uiteinde!' met 3-5. Hoera, Esmee is vandaag 4 jaar geworden Hartelijk gefeliciteerd Opa en Oma Mike Aveling alsnog gefeliciteerd metjeie verjaardag, opa oma patricia rene oma riet Mama, alsnog gefeliciteerd met uw 50ever jaardag. Jaap Angela Michael en Monique Waddinxveen - Afgelopen week was de vijfde speeldag van de tennis- competitie. Het op zaterdag spelen de tweede en derde mixed-team maken grote kans op promotie. Mixed 2-Kralingen 5-0. Joke Uitter- hoeve won haar single met 6-3 6-4. Boudewijn Rip won de single in een spannende twee setter met 7-6 7-6. De dubbels en de mixed werden een voudig gewonnen. Mixed 3-Bergambacht 4-1. Saskia van der Lans verloor haar single in drie sets 6-1 2-6 4-6. Frans Bouwman won de single eenvoudig met 6-2 6-1. De mixed van Ed Groenendaal en Ineke Hoogekamp eindigde met 6-2 7-6. De damesdubbel werd een span nende partij. Zij wonnen met 7-5 7-5. Mixed 35+-Z 73 2-3. Wederom is het dit team niet gelukt de winst naar zich toe te trekken. Mixed 4-Kralingen 2-3. Nel Bongaarts won de single met 6-0 6-2. De heren- dubbel met Sjaak Bongaarts en Onno den Butter werd gewonnen met 7-5 6-4. Mixed 1-VLTC 2-3. Dit team had kans op het kampioenschap, maar kon vandaag de winst niet naar zich toe trekken. Marieke Hoogeveen en Inge van Rijk wonnen de single. Paul Ver spoor en Marieke Hoogeveen won nen de mixed. Heren vet-Dubbeldam 0-5. Dit team kampt met blessures. Invallers Eef Overdam en Ben van der Sluis kon den de punten niet binnenhalen ondanks enkele driesetters. Heren 1-Krimpen a/d IJsel 2-3. Jeroen Baars wist zijn single, ondanks een achterstand in de derde set van 2-5 uiteindelijk te win nen na een drie uur durende partij met 4-6 7-6 7-5. De herendubbel van Alexander Wensink en Jeroen Baars werd omgezet in een snelle winst 6-1 6-0. De single van Chris le Comte werd de beslissing voor de winst, hij verloor de partij in een driesetter 6- 4 3-6 0-6. Zondag mixed 1-Naaldwijk 3-2. De heren single van Paul Gutker werd eenvoudig gewonnen met 6-2 6-0. De dames single van Diana Gutker werd verloren met 3-6 4-6. De mixed van Nicole Dubois en Sjaak van der Tuin werd gewonnen met 6-3 6-2. De herendubbel leek al gewonnen, maar ondanks een voorsprong van 6-2 en 5-2 in de tweede set lukte het de heren niet om de partij in winst om te zetten. Nicole Dubois en Diana Gutker ,een zeer gerenom meerd damesdubbel, wisten uitein delijk de beslissende partij te win nen met 6-4 3-6 6-4. Zoetermeer - Toervereniging Zoe- termeer '77 organiseert zaterdag 20 mei de Bossen- en Waardentocht, waarbij alle afstanden zijn uitge- pijld. Deelnemers kunnen kiezen uit zes afstanden, 25, 50, 90, 120, 160 en 250 km. De kosten zijn afhankelijk van de gekozen afstand en liggen tussen de ƒ5,- en ƒ10,-. Kinderen tot en met 12 Ook dit weekend, onder tropische omstandigheden, hebben de zater dagteams van TV Waddinxveen zich prima geweerd. Het eerste herente am, spelend in de tweede klasse, won nu met 3-2 van Hoogvliet. De beslissende dubbel werd door Eric Naafs en Lucien Hendriks in een spannende driesetter gewonnen. Ook het tweede herenteam van cap tain Victor Schweinsburg was suc cesvol, nu tegen het tweede team van TV Gouderak. Er werd met 5-0 gewonnen. Alleen Kasper Knieriem had het moeilijk in zijn single, maar uiteindelijk won hij toch, de derde set en de wedstrijd vrij eenvoudig met 6-2. Het derde herenteam had het moeilijk maar won uiteindelijk met 3-2 van het eerste team van TV Zevenhuizen. De beslissende dubbel werd door Jerry Rutten en Ferry Weiss in het voordeel van TV Wad dinxveen afgesloten. Het gemengd 18+ team van captain Gerard van Oijen, met zeer ervaren krachten, won ook weer, nu met 5-0 van TV Moordrecht. Van de gemengd 35+ teams won het eerste team, met cap tain Ton Rutten met 5-0 van Top-2 en het derde team met captain Mar- greet van der Werf met 3-2 van Ever green 2. Met het eerste zondagteam, spelend in de hoge landelijke derde klasse, wil het nog niet zo vlotten, al wordt er volop strijd geleverd om betere resultaten te behalen. Zondag werd op het eigen park de Woerd weder om verloren, nu met 6-2 van het sterke Buytenwegh uit Zoetermeer. Alleen de single van Saskia Bernd- sen en de mixed double van Marie Claire Aerts en Norbert Evers wer den in winst omgezet. Toch is er een duidelijk opgaande lijn te bespeuren en men blijft knokken voor iedere game. Met nog drie ronden te gaan, doet het team van captain Bastiaan Visser, er van alles aan om zich te handhaven in de, voor de regio ongekend hoge, derde klasse. jaar, onder begeleiding betalen ƒ1,00. NTFU-leden kunnen tegen organisatiekosten deelnemen. Start tijden zijn vanaf 6.30 uur voor de 250 km tot 12.00 uur voor de gezinstocht van 25 km. Start vanaf Clubgebouw van Z'77 aan de Buy- tenparklaan 3b, (wijk 17, nabij Loco- motion/snowworld). Voor informa tie kan men bellen met Patrick Coers, telefoon 079-3162762. Zevenhuizen - Zaterdag 13 mei werd de eerste ronde van het bedrijfsvol ybaltoernooi gehouden. De uitslag is in de verschillende poules.is als volif Poule A: 1. dorpshuis Swanla; 2. AP vd Knaap; 3. Boode BV; 4. Perdijfc TMS International; 6. Crone 1. Poule B: 1. Ons Een Zorg; 2. Corpoforte Med. Train.; 3. vd Berg 2; 4.5r loom; 5. De Zevenster 1; 6. Telematch 2. Poule C: 1. Gerritsen 1; 2. Rabobank 1; 3. Jaap Eindhoven; 4. van Dorp; Fortis Batavia; 6. A en W Tas. Poule D: 1. Houweling; 2. Dekker 1; 3. Telematch 1; 4. VOO Toneel; 5. As» 6. J. vd Wel 2. Poule E: 1. Jan Mohle Transport; 2. CNS De Eendragt; 3. R. vd Bosch; 4. Zevenster 2; 5. MJ vd Kooij; 6. Het Mekka. Poule F: 1. NVM; 2. Visser onderh. rep.; 3. De Graaf bouwbedrijf; 4. Ve® man verzekeringen; 5. vd Berg 1; 6. Gerritsen 2. Poule G: 1. J vd Wel; 2. Albert Heijn 1; 3. De Zwaluw; 4. Telematch 3; 5.1 ker 2; 6. Boode 1 auto tweewielers. Poule H: 1. Rabobank 2; 2. Boode 2 auto tweewielers; 3. P. Visser &2n Albert Heijn 2; 5. Unive de IJssel; 6. Dekker 3. Voor de finaleavond op zaterdag 27 mei ziet de pouleindeling er als "je uit: Poule 1: dorpshuis Swanla, Gerritsen 1, Jan Mohle transport, vd We Poule 2: Ons Een Zorg, Houwelijng, NVM, Rabobank 2. Poule 3: Ap vd Knaap, Rabobank 1, De Eendragt, Albert Heijn 1. Poule 4: Corpoforte, Dekker 1, Visser onderh. rep., Boode 2 auto. Poule 5: Boode bv, Jaap Eindhoven, R. vd Bosch, De Zwaluw. Poule 6: vd Berg 2, Telematch 1, De Graaf, P. Visser Zn. Poule 7: Perdijk, van Dorp, De Zevenster 2, Telematch 3. Poule 8: Sjaloom, VOO toneel, Veerman verz., Albert Heijn 2. Poule 9: TMS, Fortis, MJ vd Kooij, Dekker 2. Poule 10: De Zevenster 1, Asito, vd Berg 1, Unive de IJssel. Poule 11Crone 1A en W Tas, Het Mekka, Boode 1 auto. Poule 12: Telematch 2, J vd Wel 2, Gerritsen 2, Dekker 3. Door Karin Heeren Waddinxveen - Een van de jeugd- zwemmers van de Gouwestaete, de 11-jarige Koen Verwey, is trotse bezitter van een gouden medaille. Hij heeft deze verdiend door samen met zijn regionale team eer ste te worden tijdens de finale van de Nederlandse competitie water polo voor de jeugd tot 12 jaar. T 7" oen was samen met vijf andere IC zwemmers van Gouwestaete X ^.geselecteerd voor trainingen in het regionale team Kring Gouwe Rijnstreek van de KNZB. Uit de gehe le regio waren er 51 jeugdleden geselecteerd om te komen trainen in dit team. Uiteindelijk zijn er hiervan tien spelers, waarvan twee keepers, overgebleven als wedstrijdteam voor de regio. Met dit team heeft Koen vijf wed strijden gespeeld, allen in Papendal. De eerste wedstrijd tegen Den Haag eindigde in een winst van 18-1. Ook de tweede wedstrijd tegen Gelder land werd met groot verschil gewon nen: 12-1. De dag na deze wedstrijd werd de volgende alweer gespeeld, deze keer tegen Utrecht en ook nu werd winst behaald: 7- 3. Noord- Holland was de volgende tegenstan der. Deze spannen de wed strijd werd beslist in een 4-2 eindstand. De finale werd gespeeld teSen ijssel en beslist na een span strijd: 4-3. Koen en zijn team k zich met recht kampioenen n<

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8