Portefeuilleverdeling bekend Zevenhuizen Ben van Geffen pakt schaaktitel ^wedstrijden Leerlingenorkest Kleine Trompetter naar festival Vlaggen halfstok in Zevenhuizen Moerkapelle P STAND VAN ZAKEN P STAND VAN ZAKEN JLL Collecte nationaal fonds kinderhulp Hart van Holland/24 mei 2000 pagina 19 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Merencompetitie peravondcompetitie vervolg van pagina 3 Boskoop Zevenhuizen Moerkapelle Boskoop Zevenhuizen-Moerkapelle - Nu het college is uitgebreid met een derde wethouder, de heer Van der Stee (WD), hebben burgemeester en wethouders de portefeuilles opnieuw ver- Md. De nieuwe wethouder Van der Stee, ie sinds de raadsvergadering van 9 mei deel uitmaakt van het dagelijks bestuur, wordt belast met de portefeuille Personeel en Orga nisatie, Automatisering, Ruimtelijke Ordening landelijke gebieden, Bedrijfsleven en Eigen- dimmen. Waarnemend burgemeester J.WJ. Wolf neemt de portefeuille Bestuur, Openbare orde en vei- Openbaar Onderwijs, Gezondheids- ilieu, Werkgelegenheid, Representatie, Voorlichting en de projecten Bestuurlijke ont- actualisering structuurvisie en het gemeentehuis voor zijn I verhouw van I rekening. Wethouder M. Zijderhand (Gemeentebelan gen) houdt in zijn portefeuille Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening kernen, Lokaal onderwijs, Sport, cultuur en recreatie en Jeugd-, jongeren- en ouderenwerk. Tot de portefeuille van wethouder R. de Gooijer (SGP) behoren Openbare voorzienin gen, Verkeer en vervoer, Afvalverwijdering en riolering, Financiën en belastingen, Sociale voorzieningen, Maatschappelijk werk en Gehandicaptenzorg. De vergaderingen van de commissies I en II zullen in het vervolg anders worden voorge zeten. De wethouders Zijderhand en Van der Stee nemen commissie i voor hun rekening en commissie II wordt voorgezeten door (waar nemend) burgemeester Wolf en wethouder De Gooijer. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Ook in de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle is er vrijdag en zater dag jongstleden halfstok gevlagd. De Nederlandse vlag en de brandweervlag getuigden van respect en medeleven met de vier overleden collega's, die zijn omgekomen tijdens de grote explosie in Enschede. In de gehele regio is op deze wijze medeleven betoond. "Omdat het natuurlijk heel erg is wat er is gebeurd, het blijft een gevaarlijk beroep en soms is het goed om door even bij stil te staan" aldus brandweercommandant A. Roos. v-' vr gf i ,C. - Moer- kapel- l-lnde finalegroep werd de vijfde [laatste ronde gespeeld. De beslis- pg moest vallen. Alleen Ben van n en Gerard van Ommeren kwa- in aanmerking voor de titel ujpioen van Moerkapelle in het 100". Ben had het voordeel van f eerste plaats in de voorronde, woor hij bij een gelijk punte ntal de titel zou veroveren. speelde met zwart tegen Ij1» Luinenburg en Ben speelde ft wart tegen Jesse van Elteren. [spanning hield de gehele avond F Pas enkele minuten voor het pa van de reglementaire speeltijd viel de beslissing, toen Jesse na een moeilijk toreneindspel de strijd staakte. Dat Gerard tegen Arno ver loren had gestaan en toch nog remi se bereikte, was toen niet meer van groot belang. In de derde partij van de avond verbeterde Dick Bac zijn positie nog iets door in een interes sante wedstrijd Hugo van Elteren te verslaan. De eindstand van het club kampioenschap: 1. Ben van Geffen met 4,5 punt uit 5 partijen; 2. Gerard van Ommeren met 4 uit 5; 3. Arno Luinenburg met 2,5; 4. Dick Bac met 2; 5. Jesse van Elteren met 1; 6. Hugo van Elteren met 1 uit 5. Onderlinge competitie, uitslagen ronde 41: Jacques de Lange-Cees van Vuuren 0,5-0,5; Arie Hoogduijn- Jan Blok 0,5-0,5; Michiel Rensen- Kevin Bakker 1-0; Patrick Stam - André Corpeleijn 0-1; Marianne van Elteren-Ron Droog 0-1; Gerrit van Meeteren-Stefan Rensen 1-0. De eindstand bovenaan: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Wim Vroeginde- weij; 3. Ronald Mandersloot; 4. Cees van Vuuren; 5. Jan Blok. Bij de jeugd werd door zeventien kinderen examen gedaan onder de deskundige leiding van Wim van der Hoek uit Zevenhuizen. Alle kinderen slaagden en konden glunderend hun diploma's in ontvangst nemen. pnhuizen - Op zaterdag 20 mei werd de vijfde viswedstrijd van het club- pen gevist in het Kanaal door Voorne. Er waren negen deelnemers. De T/j' was redelijk; er werd 36.904 gram vis gevangen. Eerste werd H. Kok J 9.380 gram, tweede werd C. Klomp met 7.180 gram en derde J. Wiersma «20 gram vis. De volgende wedstrijd van deze competitie is op zater- Squni in de Rotte bij de Molens. Vertrek vanaf de parkeerplaats van La Hue °m 6.00 uur. Idinsdag 16 mei werd de tweede wedstrijd gevist van de ouderencompe- f einde Rotte bij de molens. Er waren 6 deelnemers. De vangst was rede nd Wer-' 12.750 gram vis gevangen. Eerste werd C. Klomp met 5.000, dj werden mevrouw de Zwart en D. Bazen, ieder met 2.300 gram vis. 1 olSende wedstrijden zijn op 30 mei, 13 juni. '/'Visdag 17 mei werd de eerste wedstrijd van de zomeravondcompeti- rahVn Bleisw')kse Zoom. Er waren 11 deelnemers. De vangst was L «„J, a've voor D. Bazen, hij ving 6.380 gram vis. Tweede werd Adr. van Ll e' -'960 gram en derde J. Ottevanger met 1 paling van 260 gram. De Jéiin d WeHstr'jden zijn op woensdag 24 mei in het Hoge Bergse Bos, 31 laak ^00r(l AA- Voor deze competitie vertrekt men vanaf de parkeer- van Hotel Vos om 18.00 uur. Voor meer informatie: 0180-632654. 1(j °9 23 mei opende bar eetcafé Prins Heerlijk voor het eerst Wn ur6n Prins deerlijk is te vinden aan het Koningin Wilhelmina- Qin 'n Woddinxveen. Voor meer informatie: 0182-615942. Hb0joa9avon 30 mei is er een informatie-avond over Reiki in zaal L en Egelantier aan het Raadhuisplein 1-2 in Hazerswoude. w v^-00 uur. De toegang en evt. Reiki-stoelbehandeling zijn 00r meer informatie: 0182-619360 of 06-22804933. Moerkapelle - De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinder hulp, die gehouden is in de week van 8 tot en met 13 mei, heeft in Moerkapelle ƒ1.890,20 -opgebracht. 21 Collectanten zijn voor Kinder hulp op pad gegaan. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverle ning. Hhet Nationaal Fonds Kinderhulp brengt wat kleur in het leven van kinderen in Nederland die het niet gemakkelijk hebben. Collectanten en gevers: hartelijk dank! Aanrijding: Doordat een 49-jarige man uit Boskoop met zijn bestelbus geen voorrang verleende aan een 18-jarige man uit Reeuwijk in zijn Porsche, ontstond zondag 21 mei rond 11.20 uur op de kruising Goud se Rijweg met de Daphnestraat tus sen hen een aanrijding. Door de klap kwam de bestelbus tegen een lichtmast die afknapte. De Porsche raakte te water. Omstanders scho ten te hulp om de bestuurder de kant op te trekken. In de auto van de Boskoper bevond zich nog zijn dochter. Allen zijn met onbekende verwondingen overgebracht naar het Groenehartziekenhuis. De poli tie zoekt getuigen die iets kunnen vertellen over de toedracht van hét ongeval. De Porsche zou mogelijk met hoge snelheid gereden hebben. Auto te water - Donderdagmiddag 18 mei, omstreeks 17.50 uur, is een 47-jarige man uit De Lier met zijn personenauto- op' het Zuideinde te water geraakt. De man reed over het Zuideinde toen er plotseling een 30- jarige automobilist uit Papendrecht het kruispunt met de Middelweg opreed. De 47-jarige man kon hem niet meer ontwijken en belandde met de rechterzijde van zijn auto in de naast gelegen Ringvaart. Poging diefstal met geweld: Op don derdag 18 mei, omstreeks 16.00 uur liep een jongeman een slijterij binnen aan de Moerkapelse Zijde te Moerkapelle. Hij pakte onder andere een fles en zette deze op de toon bank. Toen de caissiËre de prijs wilde aanslaan trok de man een op een vuurwapen gelijkend voorwerp onder zijn jas vandaan en richtte dit op de caissiËre. Daarbij gelastte hij de caissiËre de kassa te openen. De caissiËre drukte echter gelijk op de alarmknop en de dader rende hier op weg in de richting van de Brede- weg. Een buurtonderzoek heeft nog niets opgeleverd. De politie is wel op zoek naar getuigen die iets kun nen vertellen over de zaak. Het sig nalement van de dader luidt: blanke jongeman, leeftijd ongeveer 23-26 jaar; lengte ongeveer 1.90-2.00 meter met slank sportief postuur; grote blauwe ogen en blond, kort krullend haar, netjes verzorgd uiter lijk; hij droeg een blauw, canvas jack met een witte bies op borsthoogte en een blauwe broek met sport schoenen en een baseball pet. Éven- tuele getuigen worden verzocht con tact op te namen met de politie van het district IJssel en Gouwe in Wad- dinxveen. Telefoon 0182-642666. Geen voorrang: Doordat een 53-jari- ge automobiliste uit Boskoop op de Reijerskoop een 19-jarige bromfiet ser uit Boskoop vergat voorrang te verlenen ontstond vrijdagavond 19 mei een aanrijding tussen de twee. De bromfietser liep daarbij vermoe delijk enkel- en nekletsel op. Hij is overgebracht naar een ziekenhuis. De automobiliste kwam vanuit de Gouwestraat en wilde rechtsaf de Rijerskoop oprijden. Daarbij zag hij de bromfietser over het hoofd. Zevenhuizen - Op zaterdag 20 mei om 12.00 uur vertrok het leerlingenorkest van De Kleine Trompetter richting 's- Gravenzande voor het Westlandfestival. Het leerlingenorkest telt inmiddels 21 kinderen. Na afgestemd en ingespeeld te hebben ging het echte werk beginnen. Het leer lingenorkest, onder leiding van Wences- laus Scheepmaker was als vierde aan de beurt. Begonnen werd met een inspeel- stuk: Under the sea van Alan Lenke (arr. John Higgings). Dit nummer werd niet beoordeeld, maar is om te wennen aan de zaal en om in te spelen. Daarna was het wachten op het teken van de jury. (na belgerinkel van de jury kan namelijk het echte werk beginnen). De twee wer ken die het leerlingenorkest hier speelde waren Miss Saigon van Claude Michell Schonberg (arr. Wenceslaus) en Easy Pop Suite van Dizzy Stratford. Na afloop werd in spanning het juryrap port afgewacht. Het orkest behaalde 39 punten en kreeg als herinnering een beker mee naar huis. Een ervaring rijker keerde het orkest richting Zevenhuizen. Op naar een nieuw aantal muziekstukken!

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19