Sportieve strijd tijdens sportdag 'Doe effe normaal' project ITC-Florarun op 3 juni Bedrijfsvolleybaltoernooi Agon 2000 Slechte week voor De Gouwe Smash Twee maal brons Verona van de Leur W.S.E. meisjesteam straatvoet bal naar clinic Nederlands elftal) Koningin Beatrixschool wint schoolzwemmen m Nieuw turnuur voor volwassenen Drie Toos-turnsters naar toestelfinales pagina 8 Hart van Holland/24 mei 2000 Burgemeester en politiechef Hoog kennisniveau Tennis Door Karin Jongkind Waddinxveen - Vorige week donderdag vond op de velden van voetbalvereniging Waddinxveen een sportdag plaats in het kader van het 'Doe effe normaal' project. Dit project is drie jaar geleden in de groepen zeven en acht van een aantal basis scholen in het Gouewedorp van start gegaan, op initiatief van het district IJssel en Gouwe van het politiekorps Hollands Midden in samenwerking met de gemeente Waddinxveen. Het project heeft enerzijds tot doel jonge kinderen bewust te maken van algemene maatschappelijke normen en waarden. Anderzijds brengt het de kinderen in positieve zin in contact met de politie, waardoor het respect voor de man of de vrouw in het blauw vergroot wordt en een mogelijke barrière om naar de politie te stappen weggenomen wordt. Voor het project is een aantal vaste (wijk)agenten beschikbaar gesteld, die ieder op hun 'adoptie- school' gedurende het afgelopen schooljaar les sen verzorgden in onder andere verkeer en veilig heid, geweld, discriminatie, milieu en 'wat doet de politie nu eigenlijk precies?'. Voor de oudere kinderen (groep acht) waren er ook lessen over alcohol, drugs en gokken. De sportdag, waaraan zeven teams van vijf ver schillende basisscholen deelnamen vormde dit jaar de afsluiting van het 'Doe effe normaal' pro ject. Burgemeester Jonkman en de chef van het politiedistrict IJssel en Gouwe, de heer Huijsse, beten de spits af van de sportdag met het nemen van een hindernisparcours. Beiden verschenen in trainingspak aan de start en na een spannende nek-aan-nekrace was het Huijsse, die als eerste de finishbel luidde. De ruim honderdzestig aanwezi ge basisschoolleerlingen, die beide mannen luid toejuichten konden hierna beginnen aan hun sportieve strijd om de 'Doe effe normaal'-bokaal. Aan het eind van de dag bleken de leerlingen van de Dick Bruna school de meeste punten te heb ben gescoord. Zij mogen de bokaal het komende schooljaar een plaatsje in hun klaslokaal geven. De sportdag bestond uit een aantal sport- en spel- onderdelen. In de ochtenduren namen de leerlin gen deel aan een behendigheidscircuit, een esta fetterace (survivalbaan) en een speciaal voor de gelegenheid opgezette 'Doe effe normaal' quiz. Johanna van Leeuwen, coördinator van het pro ject voor de Politie IJssel en Gouwe, was aange naam, verrast door het hoge kennisniveau van de kinderen. "De vragen waren met grote zorg opge steld en getoetst door politieagenten en leer krachten van het basisonderwijs. Zij beoordeel den de quizvragen op een aantal punten als 'redelijk moeilijk'. Toch had tachtig procent van de leerlingen zevenentwintig van de dertig vragen goed. Een teken dat de leerlingen veel van het project hebben opgestoken," besluit Johanna van Leeuwen. In de middag werd de sportdag voortgezet in het Gouwebad de Sniep, waar een waterspektakel plaats vond. Aan het eind van de dag kon ieder een terugkijken op een geslaagd evenement. Of de sportdag een vervolg krijgt is nog onduidelijk. Dit zal met name afhangen van de toereikendheid van de benodigde budgettaire middelen. Boskoop - Op zaterdag 3 juni orgar seert de Boskoopse atletiekvereni ging AV'47 de ITC-Florarun met start| en finish op het ITC-terrein. Plantarium is zenuwcentrum van del loop, waar ook kaïn worden inge-l schreven. Op verzoek van de AV'-'| loopgroepdames is er een vijf 1 meterloop, waaraan uitsluiten; I dames kunnen deelnemen. Dezrl "ladiesrun" start evenals de tiej kilometer en de businessloop 13.30 uur. De kinderloop van kilometer gaat een kwartier la1 van start. De organisatoren hebbeil besloten uit kostenoverwegingen! geen dure atleten aan te trekken. waardoor de Boskoopse atleten Fred van Zoest, Jan de Jong erJ Hans van Beek favoriet zijn. Na twes| omlopen over het ITC-terrein ren-" nen de 10 kilometerlopers over Roei mer, Loeteweg, Compierekade! Burg. Smitweg, Voorweg, Roemei terug naar het ITC-bedrijventerrei» Jan van der Mey van de organisatie hoopt op een deelnemersaantal vanl meer dan tweehonderd. En over de businessloop: "We streven naar vijf tien bedrijventeams. De Boskoopse veiling heeft reeds drie keer gewon- Boskoop - Afgelopen weken, op 12 mei en 19 mei, zijn de voorrondes gespeeld van het Agon bedrijfsvolle ybaltoernooi in de sporthal aan de Puttelaan. Er werd voor het tweede jaar gespeeld op twee niveaus, het A niveau voor de meer gevorderde volleyballers en het B niveau voor de recreatieve volleyballers. De deelname was alleen voor gemeng de teams waarvoor geldt: minimaal twee dames in het veld. Meerdere teams hadden voor aanvang van het toernooi een aantal keren geoefend. Of deze extra trainingen tot betere resultaten hebben geleid is bij de organisatie niet bekend. De sfeer was net als voorgaande jaren uitste kend. Naast de sportieve prestaties in het veld was er de gezelligheid in de kantine. Iedere speelavond waren leden van de EHBO Boskoop aanwe zig. Zij hoefden niet in actie te komen. Vrijdag 26 mei worden de finalewed strijden gespeeld. De wedstrijden beginnen om 19.00. Vanaf 18.45 is de zaal open. Op B niveau zal in twee poules worden gespeeld om uit te maken wie de uiteindelijke finalisten worden. De winnaar mag een beker als trofee mee naar huis nemen. De teams die met elkaar gaan strijden zijn aannemersbedrijf Verbeij, accountantsbureau LTB, Rabobank 1 en 2, Adviesbureau Riede en Trifoli- Om de eerste plaats op A-niveau zal gestreden worden door Proba B.V., de Boskoopse Veiling, Brand Boom kwekerijen en installatiebedrijf Bon tekoe. De winnaar van deze poule mag ook een wisselbeker mee naar huis nemen. Waddinxveen - Afgelopen week werd de zesde speeldag gespeeld van de tenniscompetitie. Het was voor De Gouwe Smash een slechte week. Slechts drie teams wisten te winnen. Het herenteam 1 van captain Mauri ce Ancher uitkomend in de tweede klasse speelde uit tegen Holy. De enige partij die werd gewonnen was de dubbel van Maurice en Jeroen. Mixed team 1 van captain Paul Ver spoor speelde uit tegen Oude Tonge en won met 3-2. Mixed team 2 van captain Jan Uitter- hoeve moest winnen om het kampi oenschap in eigen hand te houden. Er wérd verloren met 3-2 van TOC. Els Rijsbergen ging wel goed van start. Zij won met 7-5, 6-2. De mixed van Jan Uitterhoeve en invalster Riet Schweinsberg ging verloren met 6-4,6-4. Boudewijn Rip verloor ook zijn single met 6-4,6-4. Doordat de damesdubbel eenvoudig werd gewonnen moest de herendubbel de beslissing brengen. In een spannen de driesetter werd deze verloren. Mixed team 3 van captain Frans Bouman speelde tegen Passing Shot en won eenvoudig met 5-0. De laat ste wedstrijddag moet de beslissing brengen voor het kampioenschap. Mixed team 4 van Captain Sjaak Bongaarts speelde uit bij Deuce Again. Er werd met 1-4 gewonnen. Het mixed team van Riet Schweins berg speelde thuis tegen Maasland. Alle partijen werden verloren. Het herenteam van captain W. Voogd speelde thuis tegen TVO uit Oud - Beyerland. Dit team was een maatje te sterk voor de heren. Alle partijen werden verloren in twee sets. De zondagcompetitie werd door hevige regenval geteisterd. Hierdoor hebben twee teams in de hal moe ten spelen en een team moet op de inhaaldag inhalen. Het herenteam van captain Kees Verheij v.anWijk speelde tegen Vlaardingen in de hal van de Gouwe Inn te Gouda. Het team verloor met 4-2. Het damesteam van captain Ellen Nijhof speelde uit bij Z-67. Ook zij moesten uitwijken naar een hal. Het team verloor met 6-0. Waddinxveen - Het Nederlandse juniorenteam heeft een bijna foutlo ze wedstrijd laten zien tijdens de landenwedstrijd in Parijs. Het drie tal behaalde op de toestellen sco res van alles boven de 9 punten. Verona van de Leur behaalde op brug 9.612 punten en op de balk 9.562 punten, wat haar in het indivi duele klassement een 7e plaats opleverde, met een totaalscore van 37.736 punten. De tweede dag was de meerkamp finale. Verona had daar wat meer pech, want ze verloor haar evenwicht twee keer op de balk en haalde daardoor een 11e plaats individu eel. De derde dag was de toestelfi nale, daar mochten de beste acht per toestel aan deelnemen. Verona had zich gekwalificeerd voor balk en brug. Haar brugoefening ging bijna perfect wat haareen bronzen medaille opleverde, zij behaalde daar een score van 9.662 punten. Boven haar eindigden twee Russin nen, Daarna mocht Verona haar balkoefening nog doen; hier behaal de zij ook een 4e plaats met 9.437. Boven haar eindigde Ukraine en Roemenië. Al met al een hele goede prestatie. (In 1963 stond Nederland voor het laatst op het podium op een E.K.!) Waddinxveen - Het meisjesstraat- voetbalteam van W.S.E.bestaande uit Lisa Vliegenthart, Bethel Dawit, Esti Martina, Sarah Eitjes en Linda Los, is door de KNVB uitgekozen om deel te nemen aan een clinic die gegeven wordt door spelers uit het Nederlands elftal. Zij hebben dit te danken aan hun goede prestaties tij dens de eerder gehouden voorrond es van het Shell Straatvoetbaltoer nooi. Tijdens dit toernooi wist W.S.E. de landelijke finale net niet te berei ken. In de halve finale bleek KFC71 te sterk. De clinic waaraan de W.S.E meisjes deel mogen nemen wordt op zaterdag 27 mei gehouden in M Olympisch stadion in Amsterdam. Ij dit stadion zal de hele dag de Shel Jeugdvoetbaldag gehouden worde» Naast de clinic door de spelers var het Nederlands elftal staan wedstrij den om de Shell Jeugd Supercup voor A-junioren, het landskampioen schap bij de B- en C-junioren en dj finales van het Shell StraatvoetDi- toernooi en het Shell Schoolvoetbi toernooi op het programma. Waddinxveen - Jazzdans- en turnvereniging TOOS start een nieuw turnH starten voor dames en heren vanaf ongeveer 13 jaar (minimaal voortgez onderwijs). In dit nieuwe turnuur zal er na de opwarming aan het begin c de les, veel op de heren- en damestoestellen worden gewerkt. Tevens z een stukje kracht en conditie aan bod. De les wordt gehouden op d'nsJp van 20.00 - 21.00 uur in de J. Postlaan en staat onder leiding van Renew weg. De les is bedoeld voor meisjes en jongens c.q. dames en heren die e extra keer willen trainen en voor oud gymnasten uit Waddinxveen en'jjjV, ving die het leuk vinden om weer wat te turnen. Voor meer informatie. 613839. Zuid-HoH Waddinxveen - Tijdens de toestelfinales turnen van de provincie land werd de Waddinxveense vereniging TOOS vertegenwoordigd dooi turnsters. In de klasse Jeugd behaalde José Dröge een 8e plaats op Iie «J stel balk.Ze draaide een nette oefening maar viel er twee keer af. In dez I klasse draaide Marleen Heikens een fraaie brugoefening. Ze mist nog aantal moeilijkheidsfactoren waardoor ze met een 7.85 een 7e plaats p de. In de Instapklasse draaide Dianne Teunisse een goede brugoefening haar een 8.85 opleverde.Dankzij een hoog niveau van alle deelneen aan dit toestel leverde haar dit een 7e plaats op. Waddinxveen - In het kader van de 55e Sportweek organiseerde de Z&PC Gouwestaete op donderdag 18 mei de jaarlijkse schoolzwemwed- strijden in De Sniep. Van de twaalf deelnemende scholen bleek de Koningin Beatrixschool (618,0 sec) in totaliteit over de snelste zwem mers en zwemsters te beschikken. Tweede werd de Dick Brunaschool (723,4 sec) en derde de Prins Willem Alexanderschool-West (749,2 sec). Bij de groepen vijf en zes werden de meisjes van de Eben Haëzerschool team 2 (157,1 sec) en de jongens van de Dick Brunaschool team 5 (152,9 sec) eerste en bij de groepen zeven en acht werden dat de meis jes van de Kardinaal Alfrinkschool team 2 (148,6 sec) en de jongens van de Koningin Beatrixschool team 1 (118,7 sec). Voor de eerste vijf scholen werd een beker beschikbaar gesteld en voor de beste drie van de groepen waren er medailles. De prij zen werden na afloop van het zwem gebeuren onder luid gejuich in ont vangst genomen. De overige scholen eindigden als volgt: Op de vierde plaats De Leilin de (771,8 sec), vijfde werd de Eben Haëzerschool (772,4 sec), de zesde plaats was voor de i Kardinaal Alfrinkschool (782,6 sec), zevende plaats Prins Willem Alexander- school-Oost (846,1 sec), achtste plaats Bethelschool (865,4 sec), negende plaats Theo Thijssenschool (903,7 sec), tiende plaats Rehoboth- school (904,4 sec), elfde plaats De Kameleon (926,2 sec) en twaalfde De Regenboog (947,4 sec). Bij de groepen vijf en zes meisjes werd de Koningin I school team 1 (169,2 sec) twe de Dick Brunaschool team 1 t,jivei| derde. Bij de jongens ging naar team 3 van de Dick school (171,0 sec) en het brons I team 1 van de Koningin school (174,1 sec). Bij de zeven en acht ging bij de n' jnjin zilveren medailles naar de Beatrixschool team 1 (15o,u het brons naar de Kardinaa school team 1 (167,3 sec). vJonjngii! I gens werd team 2 van de e„ Beatrixschool (121,4 sec) team 1 van de Dick Brunascn (164,8 sec) derde.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8