Proefwerk voor leerlingen Arnoldus van Osschool Lotgenotencontact voor iorstkankerpatiënten Lezing over hoogbegaafdheid tuilbeurs Scouting Sint Victor actief op Dorpstraat Lopers Politie Hollands Midden doen mee aan Torch Run Van stal gehaald. De boerderij als inspiratie bron en onderzoeksobject 0|>roe|» Page for kids i Lekker even afkoelen. m B Nationaal kampioen schap Dweilorkesten Hart van Holland/24 mei 2000 pagina 9 Erkenning en herkenning: inloopochtend in Alphen aan den Rijn Informatieavond over Reiki gelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids". 1 Is en peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, 9r°otouders, ooms en tantes, hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan (1 1)6,1 v°or deze pagina. De redactie ontvangt graag een leuk verhaal- j 1 0Ver de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinderuit- rae) fo*o van de peuter. Opsturen naar: Hart van Holland - Pag '>ost'lus ^760 AB Zevenhuizen). Degene die als 1 V3n de maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdient' Ifot"1166 Waaf('e',onnen van ƒ25,-. Wie de J ,6ru9 Wenst te ontvangen, dient een aan zich- adresseerde enveloppe voldoende gefran- mee te sturen. .yivia van Doornen „enthuizen - Met een proefboek op [lel en een heuse topkok voor de kregen de leerlingen van jep 7 van de Arnoldus van school op dinsdag 16 mei een heel bijzondere les. Niks irijkskunde of geschiedenis, jr een proefles over koude, Lakvolle gerechten stond er op lei menu. Deze les vond overigens liet helemaal toevallig plaats; de leek van 15 tot 19 mei 2000 was unelijk uitgeroepen tot de Week i de Smaak, een project van •o-Toques Nederland in samen- Jrêrking met Instituut Hoger Hote- (onderwijs en Academy of Culina- Arts Leeuwarden. topkok Leo van Kempen van een gerenommeerd restaurant uit Wassenaar, was die dag te last in de klas om de leerlingen te pen proeven. Allereerst werd de Inderen gevraagd aan de hand van |jf flessen op smaak gemaakt water, jen onderscheid te maken tussen net, zuur, zout, bitter en pittig. Ver- Ier kwam er onder andere aan de rdehoe bepaald eten ruikt, hoe het eruit ziet en hoe het in de mond aan voelt. Er werd daarbij heel wat getest, zelfs nog mayonaise gemaakt en alle bevinden werden door de leerlingen in het proefboek geno teerd. Volgens Kees Korving, directeur van de Arnoldus van Osschool, was het doel van de les met name om smaak- vervlakking bij kinderen tegen te gaan. "Kinderen eten tegenwoordig steeds meer fast-food en een les waarbij het mondgevoel en de smaakbalans uitgebreid aan de orde komen, maakt kinderen wellicht wat bewuster van wat ze eten." Of dit inderdaad het geval is, zal bij de leerlingen van groep 7 in de praktijk moeten blijken. In ieder geval von den ze het allemaal wel heel interes sant, zo'n topkok voor de klas. Ie regionale afdeling van het Lande- Contactorgaan Begeleiding orstkankerpatiënten (LCBB) orga- liseert op donderdag 8 juni een floopochtend van 9.30 tot 11.30 uur i de patiëntenontmoetingsruimte n het Rijnland Ziekenhuis, locatie llphen aan den Rijn, Delftzichtweg let LCBB richt zich op vrouwen die pstkanker hebben (gehad) en de psen in hun omgeving. Veel men- f vinden het prettig eens te spre- e niet iemand in dezelfde situatie. inloopochtenden worden pocht door vrouwen die de dia- net hebben gehoord, maar i door borstkankerpatiënten die ^handeling al enige jaren achter de rug hebben. De vrijwilligers die de inloopochtend begeleiden, spre ken allen uit eigen ervaring. Zij bie den een luisterend oor, maar kunnen ook praktische informatie en tips geven over bijvoorbeeld protheses, aangepaste bh's of badpakken. Iedereen is welkom op deze och tend, dus niet alleen patiënten uit het Rijnland Ziekenhuis. Deze inloopochtend wordt iedere tweede donderdag van de maand georgani seerd in de Alphense locatie van het Rijnland Ziekenhuis. Voor meer informatie over deze inloopochtend of over de LCBB, kan men contact opnemen met de regionale contact persoon, Klara Jacobs, telefoon 0252-375535. Op dinsdag 6 juni wordt ■w Choochem, aan de christelijke ogeschool De Driestar in Gouda, 31 lezing over hoogbegaafdheid Wganiseerd. Drs. Eleonoor van B':'ven spreekt over ouders, opvoe- 1"S en opvoedkundige hulp: Pamma, als pedagoog ben jij volle- mislukt!", bijeenkomst wordt gehouden in c aula van De Driestar aan de Burg. f®ssingel 2 in Gouda. Aanvang J; 11 uur. zaal open 19.30 uur. Leden 1/ hoochem hebben gratis toe- niet-leden betalen ƒ10,-. Choochem is een vereniging ter ondersteuning van hoogbegaafde christenen in kerk, school en samen leving. Het geven van bekendheid aan en informatie over het ver schijnsel hoogbegaafdheid is één van de taken die de vereniging zich stelt. Voor meer informatie: Choo chem, Postbus 2018, 3800 CA Amersfoort, telefoon 0900-202.202.1 (van 10.00-12.00 en 19.30-22.30 uur) of via e-mail choochem@iname.com. Ook is er informatie te vinden op de homepage van Choochem: www.choochem.com faddinxveen - Op zater- mei van 14.00 tot to Uur orSariiseert I n" sPee'tuinvereni- liil Paddestoel een -I eurs- Voor meer morinatie: 0182-616720. Papierraper bedankt, ons dorp is stukken schoner, Ga zo door! Amber gefeliciteerd met je zwemdiploma b. Opa en oma Gevonden: wit/lichtblauwe parkiet, bij kw-singel bel: 0182-612504 Gezocht: gecastr. bonte kater 2 jr. zwart/wit, bredeweg e.o. 0180-631593 Gefeliciteerd paard brommer blijven staan, nu tet en rené autorijden gaan Dinsdag 30 mei wordt door Yvonne von Berkel een infoovond gegeven over Reiki in het zalen centrum van De Egenlontier aon het Raadhuis plein 1-2 in Hozerswou- de-Dorp. Aanvang 20.00 uur; toegang vrij. Tevens is het mogelijk een korte kennis makings behandeling te ondergaan. Voor meer informatie: 0182-619360 of 06-22804933 i Bodegraven - Op zaterdag 27 mei van 18.00 tot 24.00 uur wordt in het centrum van Bodegraven het Natio naal Kampioenschap Dweilorkesten gehouden. 21 Dweilorkesten strijden om de titel Nationaal Kampioen Dweilor kesten 2000. In het centrum van Bodegraven zijn zeven podia "opge steld waar de deelnemers vier maal een optreden verzorgen. Voor de winnaar is er een eerste prijs van ƒ1.500,00 plus de kampioensbeker, de tweedeprijs is ƒ1.000,00 en de derde prijs is ƒ500,00. De finale is van 22.00 tot 23.00 uur op het hoofdpodium, waar de vele dweilorkesten gezamenlijk nog een uur met elkaar spelen. De toegang tot het Nationaal Kam pioenschap Dweilorkesten is gratis. Waddinxveen - Zaterdag 27 mei is er braderie in de Dorpstraat. Ook dit jaar is scouting St. Victor aanwezig aan het eind van de braderie, aan de kant van Versluis. De scouts bouwen reuzen stoelen waarop men kan gaan zitten om gratis geschminkt te worden of om een vlechtje van gekleurd katoen in het haar te laten maken. Wat dichter bij de grond kan men vriendschaps armbandjes of sleutelhangers knopen. Verder is er een groot hengelspel. Wie nog geen volle buik heeft van ijs, hamburgers en ander lekkers, kan meedoen aan de biscuitjeseetwedstrijd. Dit jaar worden de Special Olym pics, een groot international sport evenement voor geestelijk gehandi capten, in Groningen gehouden. De Special Olympics worden - net als de echte Olympische Spelen - gestart met een officiële opening, waarbij de vlam wordt ontstoken. De vlam-(Torch) komt dit jaar vanuit Glasgow naar België en wordt aan de grens overgedragen aan de Nederlandse Politie. De traditie wil dat vanaf 1968 de Toch door politie mensen wordt vervoerd naar de plaats van de opening. Deze Torch Run gaat dit jaar door alle 25 politie regio's via de west- en oostkant van ons land naar Groningen. Ook Poli tie Hollands Midden neemt derhalve deel aan deze run. De vlam werd vandaag, 24 mei over genomen van Politie Haaglanden bij het Plan Bos te Katwijk/Wassenaar. In totaal lopen ongeveer 50 politie mensen van het korps Hollands Midden mee met de loop. 0p 28 mei starten de Special Olympics. Dat is ook de uiteindelijke dag dat de Torch daar zal moeten arriveren. De special Olympics duren tot 4 juni. Regio - In de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag is van 26 mei tot en met 12 augustus de tentoonstelling Van stal gehaald. De boerderij als inspi ratiebron en onderzoeksobject te bezichtigen. Bezoekers zijn welkom van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. Tot een paar generaties geleden was Nederland nog een echt agrarisch land. Boerderij vormen dan ook een belangrijk onderdeel van ons cultu reel erfgoed. Door de technologi sche ontwikkelingen in de landbouw voldoen de oude gebouwen niet meer. Ze verdwijnen of worden ingrijpend verbouwd, waardoor veel informatie over ons landelijk verle den verloren dreigt te gaan. In 1960 werd daarom de Stichting Historisch Boerderij Onderzoek (SHBO) opge richt, met als belangrijkste taken documentatie, onderzoek en kennis overdracht. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de SHBO toont de Koninklijke Bibliotheek deze zomer Van stal gehaald. De boerderij als inspiratiebron en onderzoeksobject. In deze expositie staat de histori sche boerderij centraal. De tentoon stelling geeft antwoord op vragen als: Welke rol speelt de landelijke bouwkunst in landschap en planolo gie, architectuur, "lifestyle", vrije tijd, beeldende kunst en literatuur? Wat is historisch boerderij-onder zoek en waarvoor dient dit? Een speurtocht naar de onbekende kan ten van de Nederlandse boerderij. Van stal gehaald is samengesteld uit historisch waardevol en visueel aan trekkelijk archiefmateriaal. Zo zijn originele tekeningen van boerderij ontwerpen te zien en wordt een groot aantal historische foto's getoond. Aan de hand van maquet tes worden de vormenrijkdom en de streekgebondenheid van de boerde rijen aangegeven. De bezoeker kan bovendien via de computer in het omvangrijke SHBO-archief zoeken naar informatie over speciale boer derijtypen, de kenmerken van boer derijen in een bepaalde streek en de geschiedenis van boerderijen. De getoonde boeken komen groten deels uit het bezit van de Konink lijke Bibliotheek. De kluchten van Bredero. De Vlaschaard van Stijn Streuvels en De Loteiing van Hen drik Consciense komen aan bod, maar ook werk van Ida Gerhardt, Anne de Vries en Antoon Coolen. Daarnaast zijn natuurlijk de streek roman en het kinderboek over het leven op de boerderij volop ver tegenwoordigd. Het Gemeentearchef Rotterdam en het Eilmmuseum te Amsterdam hebben materiaal in bruikleen gegeven. De vormgeving is verzorgd door het Haagse bureau 2D3D. De tentoonstelling werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Prins Bernhard Cultuur fonds. Op 25 mei verschijnt bij SUN het SHBO jubileumboek Eerst de hoeve, dan het hart, waarin de Nederlandse boerderij wordt ver beeld in verhalen, gedichten en fotografie. Het 144 pagina's tellen de boek is tijdens de tentoonstel lingsperiode ook in de Koninklijke Bibliotheek te koop voor ƒ39,50. Door Svlvia van Doornen Regio - Het warme weer dat tot vorige week tot hoogzomerse taferelen leidde, heeft inmiddels plaats gemaakt voor een koele periode met, van tijd tot tijd, regen. We hebben op deze manier fijn een voorproef je van de zomer gehad en nu maar hopen dat de echte zomer gauw haar intrede maakt. De winterspullen liggen immers alweer op zolder! Dat het vorige week af en toe wel heel erg warm was, is te zien op deze foto. De kleuters van de Beatrixschool in Waddinxveen zochten vorige week maandag middag nog verkoeling op het schoolplein bij de juf die de brandspuit voor hen had uitge rold. Spelen en spetteren op het schoolplein... laat de zomer maar komen!

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9