Profielschets burgemeester vastgesteld ondje kunst druk bezocht ostduiven Goudse Kaas- en Ambachtenmarkt EHBO diploma's uitgereikt Zevenhuizen Moer kapel Ie DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN 1_L Zonnebloemloterij Vrouwen van Nu Nieuwe generatie Cobra in Laerken m Rommelmarkt Kiwanis Hart van Holland/7 juni 2000 pagina 19 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de openbare raadsvergadering van 30 mei is er in het bijzijn van Commissaris van de Koningin de heer J, Franssen, de vertrouwenscommissie benoemd in verband met vervulling van de vacature van burgemeester. Tegelijkertijd is de verordening op de vertrouwenscommissie vastgesteld, waar in de procedure opgenomen is die moet leiden tot de benoeming van de nieuwe burgemeester. De leden die in de vertrouwenscommissie zitting nemen zijn mevrouw M.C.B. te Meij, mevrouw B.M. Spekman, de heer DJ. Bac, de heer G.J. Freeke, de heer S.A.A. de Jong en de heer M. Zijderhand. Nadat de Commissaris van de Koningin een selectie kandidaten heeft aangereikt is hel de taak van de commissie deze kandidaten te beoordelen voor het it van burgemeester en daarover haar opvattingen schriftelijk en gemo erd aan de Commissaris mee te delen. De profielschets van de nieuwe burgemeester, welke tijdens de vergadering werd overhandigd aan de Commissaris van de Koningin, geeft aan aan welke kwaliteiten de nieuwe burgemeester zal moeten voldoen. Zo moet de nieuwe burgemeester communicatief- en sociaal vaardig zijn, toegankelijk zijn voor de bevolking, het bedrijfsleven, de middenstand, de kerkelijke en maatschappelijke organisaties. De nieuwe burgemeester dient te beschik ken over een goed en adequaat bestuurlijk netwerk en hij of zij dient door drongen te zijn van het belang van openbaarheid van bestuur en positief te staan ten opzichte van inspraak en het betrekken van burgers bij het bestuur. Over het vervullen van nevenfuncties zegt de profielschets dat deze niet in conflict mogen komen met het ambt van burgemeester van de gemeente. Bestuurlijke toekomst Na afloop van hef officiële deel maakte waarnemend burgemeester Wolf van de gelegenheid gebruik om naar de visie van de commissaris te vragen op de bestuurlijke toekomst van de gemeente. Franssen wilde er wel iets over zeggen, al gaf hij aan dat hij zich in zijn verhaal aan het collegepro gramma van Gedeputeerde Staten hield. "Er ligt een grens, alleen ligt de grens elders dan waar hij nu ligt" lichtte Franssen toe. Verder wilde hij Gem. Zevenhuizen-Moerkap 3 i ervoor pleiten dat het lokaal bestuur zelf moet nadenken over dit proces en moet nadenken over mogelijkheden over hoe de samenwerking tussen gemeenten geïntensiveerd moet worden. Franssen wilde verder kwijt dat samenwerken heel goed kan op uitvoe ringsniveau, waarbij de gemeenten zelf het beleid moeten maken, hoewel gemeenten met de omvang van Zevenhuizen-Moerkapelle wellicht een maatje te klein blijken te zijn, aldus Franssen. Om die reden worden er nog twee sporen uitgezet: onderzoek naar meer samenwerking tussen gemeen ten en mogelijkheden onderzoeken voor herindeling, waarbij samenwer king overigens geen alternatief kan zijn voor herindeling. Franssen staat een alerte houding voor, juist in de kernen dient de leefbaarheid, de vita liteit en de cultuur behouden te blijven. Gemeenten dienen dus zelf initiatieven te nemen en alle mogelijkheden te bezien en af te wegen. Het plan dat daaruit voortvloeit verdient de welge meende aandacht op het provinciehuis en voorkomt opleggen van herinde ling van bovenaf. ?m. Zevenhuizen-Moerkapelle u m Tl' 'S Praktiik voor fysiotherapie Kerkweg Oost uitge- towm, C'erfys'0ff,erapeut Brenda de Vries-Voorthuis. Naast fêvenhiL zaam^iec'en in Waddinxveen heeft Brenda een praktijk in FiwJZn?;Voor meer informatie: woensdag: 0182-619111, ande an: 0180-633619. K)rorIma 'n Benthuizen bestaat dertig jaar en organiseert wecj,?e j Leg° Bouwwedstrijd op woensdag 14 juni in De Tas. hrijvel 'S ^doeld voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. '"33134 43 t0t 'uni' Dee'nome is gratis. Voor meer informatie: Zevenhuizen- Moerkapelle Zaterdag 20 mei vond voor de tweede keer het rondje kunst plaats. 14 Kun stenaars uit Moerkapelle en Zevenhuizen stelden hun deu ren open om hun kuntswer- ken te tonen. Voor belangstel lenden was een kunstroute beschikbaar met op de achterzij de de platte gronden van Moerkapelle en Zevenhuizen. !°P bonden de deelnemers aangegeven. Mede door het mooie weer was Wangstelling groot. Zo'n 150 belangstellenden hebben deelgenomen. belangstelling was er voor de pastelportretten van Mentor Kaci uit die thans in Zevenhuizen woont. zie foto v®huizen - Postduivenvereniging 'ormvliegers nam op 3 juni deel een wedvlucht vanuit Pt. St. nee. Afstand 333 kilometer. In i- urs waren 521 duiven die om ur met oost noord oosten m-i' j werden. De eerste duif ppn ?m 12.16.21 uur en haal- imils eid van 1227.25 meter 'minuut. n ,-Jvan de eerste tien duiven: «m t rere; 2' 4' 5' 6 en 10 D-C. Menq iT der Graaf: 7- B- Her" en 9 Jeffrey van der Haak. Zevenhuizen-Moerkapelle - Begin deze maand is de Nationale Zonne bloemloterij van start gegaan. Ook de Zonnebloem afdeling Zevenhui zen-Moerkapelle verkoopt evenals voorgaande jaren deze loten. Met de opbrengst van de verkoop van de loten kan De Zonnebloem diverse plaatselijke en landelijke organiseren, zoals een bezoek aan Blijdorp, een boottocht, een ont spanningsmiddag;, een wandeling door het Bergse Bos. Binnenkort staan de vrijwilligsters aan de deur voor de verkoop van deze loten. Benthuizen - Als afsluiting van het seizoen heeft de afdeling Benthui zen nog twee activiteiten gepland: Op donderdag 8 juni maken de dames een leuke fietstocht. Op don derdag 15 juni bezoeken ze de Historische Tuin van Aalsmeer, waarbij een gids de deelnemers zal rondleiden. Daarna maken ze een rondvaart over de Westeinder plas sen. Beide keren vertrekken ze om 9.00 uur bij dorpshuis de Tas. Nade re inlichtingen en opgave bij Riet Körper, telefoon 079-3313238. Hazerswoude-dorp - Galerie en Beeldentuin Laerken staat het jaar 2000 in het teken van intercontinentale kunst met als hoogtepunt de zomerexposi- tie: "Vijf continenten - één wereld". Het hele jaar door is in de Galerie kunst te bezichtigen afkomstig uit alle werelddelen, onder meer Afrikaanse beel den, Aboriginal Art uit Australië, schilderijen van Amerikaanse kunstenaars als ook kunst uit Japan. In de lopende expositie staat de Deense kunstschilder Jan urik Friis cen traal. Een energieke kunstenaar uit de nieuwe generatie Cobra kunstenaars. Het beeldhouwerswerk is gericht op de ambachtelijke traditite. De expositie is te bezichtigen tot 10 juli a.s. in Laerken, Bent 2. De galerie is geopend op donderdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, zaterdag, zondag en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op afspraak (telefoon 0172- 58.98.37). Gouda - Zaterdag 10 juni is de maan delijkse Rommelmarkt van Kiwanis Club Gouda aan de Vest 13-19 in Gouda van 9.00 tot 13.00 uur. De volledige opbrengst wordt door Kiwanis Club Gouda gebruikt om goede doelen te steunen. Maandelijks zetten de clubleden zich belangeloos in om met de rommelmarkt iets te kunnen doen om anderen te helpen. Kleding, huisraad, boeken, platen, die nog gaaf zijn, vinden via de rommel markt een nieuwe eigenaar. Ook de afgelopen maand zijn weer veel nieu we spullen binnengekomen; wie weet, zit er iets tussen! Overtollige inboedels, spullen, kle ding, geschikt voor hergebruik, neemt de club graag in ontvangst. Voor meer informatie: na 19.00 uur G. Oosterwijk - 0182 534273; H. Over- gaauw - 0180 638168; W.P. Wildeman - 0186 602965. De vermaarde Goudse Kaas- en Ambachten, al vele jaren een traditie, gaat ook dit jaar van start. De eerste markt zal op 15 juni plaatsvinden: het thema van deze markt zal zijn graskaas. De officiële opening is op 22 juni, Graaf Floris V zal in historisch kostuum, vergezeld van zijn gemalin en gevolg, de markt openen. De kaas- en Ambachtenmarkt wordt elke donderdagochtend in juli en augustus van 10.00 tot 12.30 uur gehouden. De boeren komen in klederdracht naar de markt om daar op eeuwenou de wijze hun kaas te laten wegen en met handjeklap te verkopen. Het wegen van de kaas vindt plaats in de Kaaswaag waar toeristen ook zich zelf kunnen laten wegen op de authentieke kaasbascule compleet met certificaat. Toeristen kunnen ook zelf kaas boren en keuren waarna dit wordt vastgelegd op een origineel certificaat, ondertekend door de keur meester. Tijdens de kaas- en ambachtenmarkt wordt het ambachtelijk kaasmaken gedemonstreerd alsook het ambachtelijk klompen maken, pij pen melken, plateel schilderen en het maken van draaiorgel boeken. Kaas meisjes delen blokjes kaas uit en men kan boerenkarnemelk en -kaas proeven. Ook is er de mogelijkheid om een rit per-Jan Plezier (paard en wagen) te maken, welke start bij de Agnietenkapel achter de Kaaswaag. Zevenhuizen - Vorige week werd door de cursisten van de EHBO cursus examen gedaan nadat zij zich 21 les sen hadden bezig gehouden met alle basisvaardigheden, inclusief hartreanimatie en verbandleer. Ook het the oretisch gedeelte werd daar bij afgesloten. Op dinsdag 23 mei gingen van de achttien kandi daten er zeventien met het diploma naar huis. Voor de niet geslaagde is er half juni nog een herkansing. Bij de geslaagden zijn er overi gens nog vier personen die het onderdeel verbandleer nog moeten volgen. Bij voldoende belangstelling begint in januari 2001 de nieu we volledige EHBO cursus. De herhalingscursus voor gedi plomeerden start de eerste dinsdag in september in de Zevenster. Informatie hierover bij de voorzitter van de EHBO Zevenhuizen-Moerkapelle, de heer A. de Vos, telefoon 0180- 631376 (niet op zondag).

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19