NIEUWS T7* UITNODIGING ALGEMENE VERGADERING REIZEN AANBIEDING igii BELEGGEN VIA INTERNET De bank waar je van wordt Aandelenresearch Strategie Weeknieuws F.C. SEVENHOUSES UNITED NOG EEN LANGE WEG TE GAAN pagina 2 Hart van Holland/7 juni 2000 voor u' en door uw bank Nederland accent-portefeuille Week 22 LAAT U VERRASSEN DOOR DE AMERIKAANSE WW OF LIFE a, het land van de onbegrensde mogelijkheden! 18 daagse busrondreis Best of the West Vertrekdatum 13 oktober 2000 Reissom f 4895,- per persoon Georganiseerd door de geza menlijke kringbanken Voor inlichtingen en informatie bent u van harte welkom bij uw Rabobank Reisbureau, Dorpsstraat 190, Zevenhuizen, tel. nr. 0180-637373/74 Mm - Telefoonnummers emeen: 0180-63 73 83 0180-63 73 70 eken: 0180-63 73 53 0180-63 7358 Reizen: 0180-63 73 73/74 Introductie nieuw spaarproduct Robeco: RenteXtra Introductie RG Nikkei 225 GarantFund 'Mmm Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Dorpsstraat 12,2751AZ Moerkapelle Rabobank spot: De inschrijving op de Rabobank Ledencertificaten start op 5 juni. Met de ledencertificaten kunnen de leden van de lokale Rabobanken met een aantrekkelijk rendement en een beperkt risico beleggen in het vermogen van de Rabobank Groep. De emissie zal naar verwachting tenminste een omvang hebben van 400 miljoen euro. De uitgifteprijs bedraagt 25 euro per stuk. Het Rabobank Ledencertificaat is een belegging met een hoger rendement dan sparen en obligaties. Het zal elk kwartaal een variabel dividend bieden dat gelijk is aan het gemiddelde effectieve rendement op de 10-jaars Nederlandse Staatslening in de voorafgaande 3 maanden*, verhoogd met een opslag van 1%. Het dividend wordt aan het einde van elk kwartaal bijgeschreven. De Rabobank Ledencertificaten zijn onderdeel van de ledenprogramma's die de Rabobank rondom het lidmaatschap aan het ontwikkelean is. Voorzitter van de hoofddirectie Hans Smits over het Rabobank Ledencertificaat: "Het is een aantrekkelijk beleggingsproduct dat we speciaal beschikbaar stellen voor de leden van onze .ruim 400 banken en onze medewerkers. Het is één van de elementen van het lidmaatschap. Doel is de leden en onze medewerkers nog meer bij de bank te betrekken." Het Rabobank Ledencertificaat is een certificaat van een aandeel in de beleggingsinstelling Rabobank Ledencertificaten NV. Deze beleggingsinstelling belegt haar vermogen voor 90% in een risicodragende lening aan Rabobank Nederland. De overige 10% wordt belegd in leningen van goede debiteuren, zoals de Nederlandse Staat. Aantrekkelijk.rendement, beperkt risico Binnen het risicomanagementsysteem dat de Rabobank bij beleggen hanteert, valt het Rabobank Ledencertificaat in risicoprofiel 2*. Dat wil zeggen dat het in de categorie zeer defensieve beleggingen valt. Het risico dat de belegger met het Rabobank Ledencertificaat loopt is dus beperkt. Stijgt de rente en dus het rendement op de 10-jaars Nederlandse Staatslening dan ontvangen de bezitters van de certificaten het volgende kwartaal een hogere dividenduitkering. Daalt de rente en dus het rendement op staatsleningen dan daalt ook het dividend. De beleggingsinstelling heeft het risico van rentedaling ingeperkt door middel van een speciale financiële constructie, waardoor het dividend naar verwachting tot het jaar 2031 minimaal 5% op jaarbasis bedraagt. Pas als de Rabobank Groep geen of onvoldoende winst maakt, zal als gevolg daarvan, de beleggingsinstelling minder inkomsten op haar beleggingen ontvangen, en zal er geen of minder dividend worden uitgekeerd. Gezien de ontwikkeling van de winstgevendheid in het verleden en de grote kredietwaardigheid van de Rabobank Groep is dit risico beperkt. De Rabobank Ledencertificaten zijn niet beursgenoteerd. Via een door de Rabobank te onderhouden interne markt zullen de certificaten één keer per maand verhandeld kunnen worden. De inschrijvingsperiode loopt van 5 tot en met 23 juni. De toewijzing zal naar verwachting plaatsvinden op 28 juni 2000. De betaling en levering van de certificaten is gepland op 30 juni 2000. De emissie van de ledencertificaten zal de Rabobank Groep extra middelen verschaffen om haar dienstverlening nog verder uit te breiden. Op 27 mei jl. streden in Valkenswaard de voetbalteams van zo'n 70 Rabobanken in Nederland om de cup met de grote oren. Ook onze bank was hierbij vertegenwoordigd in haar sterkst denkbare formatie. Onder de naam "F.C. Sevenhouses United" werd de nul vastgehouden, zij het aan de kant van de tegenstander. Directeur Jaap Breugem scoorde overigens wel, maar deed dit in eigen doel. Voor volgend jaar is dan ook afgespoken dat er zwaarder getraind moet gaan worden. Overigens was een deel van het voetbalteam dezelfde dag nog wel succesvol op ander sportief terrein. In het bedrijfs volleybaltoernooi van Zevenhuizen-Moerkapelle werd een vierde plaats behaald. Modelportefeuilles aandelen Economische en marktontwikkelingen De Amerikaanse inkomens blijven sterk stijgen als gevolg van de lage werkloos heid. In april nam het persoonlijk inkomen immers met maar liefst 0.7% toe. Deson danks lijkt de consument het met de uit gaven na de recordstijging in het eerste kwartaal wat rustiger aan te doen. De orders voor duurzame goederen vielen tegen, maar deze reeks is erg volatiel. Er is dan ook nog geen duidelijke trend zicht baar dat de Amerikaanse economie werke lijk afzwakt. De kans blijft dus groot dat de Fed de rente verder zal verhogen. In Euroland kreeg de geldgroei veel aan dacht. De geldhoeveelheid M3 steeg in april met 6.5% wat meer was dan door de markt werd verwacht. De ECB zal de rente de komende tijd dan ook verder verhogen, al zijn wij minder pessimistisch dan de markt. De inflatoire risico's zijn immers nog steeds beperkt. Zo bleven de prijzen in Duitsland in mei gelijk. De economische groei in Duitsland bedroeg in het eerste kwartaal 0,7% (2.3% jaar-op-jaar), wat licht onder de marktver- wachting was. De economie is nog steeds sterk afhankelijk van de export. Toch zijn de vooruitzichten goed, omdat de consument zal kunnen profiteren van de dalende werk loosheid. Enigszins teleurstellende cijfers kwamen uit Frankrijk, waar de huishoudelijke consumptie minder steeg dan de markt verwachtte. Ook daalde het ondernemersvertrouwen na een sterk cijfer een maand eerder. Tenslotte waren de economische cijfers uit Japan goed. De werk loosheid daalde en de huishoudelijke bestedingen stegen. Hier door neemt speculatie over een renteverhoging door de Bank of portefeuille performance deze week getronics 12.7 philips 11.4 kpn 10.2 vnu 9.5 nokia 8.7 stmicroelectronics 4.8 abn amro 4.8 ing -0.2 walt disney -0.6 aegon -0.8 randstad -0.1 kon. olie -1.8 ahold -2.0 unilever -2.1 danone -3.0 dsm -3.0 fortis nl -4.1 schering -4.1 heineken -5.2 akzo -7.2 nederland-accent 1.9 s aex-index 2.1 Japan weer toe. Toch lijkt het hiervoor nog te vroeg, omdat bij de consument het herstel nog weinig overtuigend is. France Telecom is als winnaar uit de bus gekomen bij de verkoop van mobiele telefoonaanbieder Orange door Vodafo- ne Airtouch (VK). Orange wordt samen gevoegd met de bestaande mobiele activiteiten van France Telecom en ver volgens gedeeltelijk naar de beurs gebracht. Ook NTT DoCoMo (JP) deel weer van zich spreken. Na het belang in KPN Mobiel, neemt de onderneming nu een belang in SK Telecom (Zuid-Korea). Bovendien gaan er geruchten dat NTT DoCoMo aandelen in de Amerikaanse mobiele aanbieder VoiceStream wil kopen. Andere overnames verlopen minder goed. WorldCom (VS) is nog steeds in gesprek met de Amerikaanse en Europese mededingingsautoriteiten over de overname van Sprint (VS). Daar naast blokkeerde de Spaanse regering uit mededingingsoverwegingen de overname van het nutsbedrijf Cantabri- co (Spa) door Union Fenosa (Spa). Dit biedt het Amerikaanse TXU de kans om opnieuw een bod op Cantabrico uit te brengen. Performance Nederland-accentportefeuille De Nederland-accent portefeuille steeg de afgelopen week 1.9%, terwijl de AEX-index een koersrendement van 2.1% behaalde. Daarmee boekte de modelportefeuille een underperformance van 0.18% ten opzichte van de AEX-index. Sinds het begin van het jaar bedraagt het koersrendement op de modelportefeuille 2.0%. De AEX-index daalde in dezelfde periode met 2.3%. Wijzigingen in de Nederland-accent portefeuille Deze week geen mutaties in de Nederland-accent portefeuille. Onze bank houdt op maandag 19 juni aanstaande haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst vindt plaats in Zorgcentrum De Zevenster te Zevenhuizen en begint om 20.00 uur.Vanaf 19.30 uur is de zaal open en wordt er een kopje koffie geserveerd. Verkorte agenda: Opening Notulen vorige vergadering •Jaarrekening 1999 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Na de pauze zal drs.Wim Boonstra een inleiding verzorgen met als titel "De nieuwe economie" De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de jaarrekening 1999 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kantoor aan de Dorpsstraat 190 te Zevenhuizen. Het bestuur Rabobank «Bgsggsa? tJHHBk Per 31 mei 2000 zijn de tarieven voor de vastrentende leningen aan particulieren met een rentefixatietermijn van 4 tot en met 13 jaar met 0,20% en van 14 en 15 jaar met 0,30% verlaagd. Het internet, het belangrijkste onderdeel van de nieuwe economie, is inmiddels voor veel mensen niet meer weg te denken uit het dagelijks leven. Ook beleggen via internet neemt een grote vlucht. De Rabobank loopt hierin voorop met een zeer groot aantal interessante mogelijkheden op de internetsite (www.rabobank.nl). Via internet zal de Rabobank u dan ook steeds meer diensten gaan aanbieden. Maar ook het bankieren via de mobiele telefoon is een nieuwe mogelijkheid waar de Rabobank aan werkt. Als u naar www.rabobank.nl surft, kunt u naar eigen voorkeur uw persoonlijke site inrichten. Deze 'Bank op maat' toont u in één oogopslag de in formatiebronnen die u het liefst raadpleegt: actuele koersen (ook van de fondsen van de Robeco Groep), beursnieuws, tips en een professioneel, overzichtelijk en compleet research pakket. Als belegger bij de Rabobank hebt u een streepje voor. Met het persoonlijk beveiligde site-onderdeel 'Uw Effectenrekening' kunt u uw beleggingsportefeuille beheren en er informatie over opvragen. Een greep uit de mogelijkheden: U kunt uw portefeuille tegen realtime koersen raadplegen. Of er zelf analyses op loslaten. Via 'Uw Effectenrekening'kunt u bovendien: 24 uur per dag direct uw effecten- en optieorders tegen lage aan- en verkoopkosten op de Amsterdam Exchanges plaatsen, online handelen in de belangrijkste aan Europese en Amerikaanse beurzen genoteerde aandelen en online handelen in de beleggingsfondsen van de Robeco Groep. Het enige dat u nodig hebt voor Rabo Internetbankieren Beleggen is een internetaansluiting en een digipass.'Uw Effectenrekening'is beveiligd met deze digipass. U kunt de digipass voor 19,95 aanvragen via de Rabobank- site of via uw adviseur van de Rabobank. De Rabobank verwacht dat het binnen een jaar mogelijk is transacties te doen via Internet met de mobiele telefoon: uw'E-wallet'. Maar nu al kunt u bij de Rabobank 'wappen'. Indien uw mobiele telefoon geschikt is voor het WAP systeem (Wireless Application Protocol) kunt u actuele beleggingsinformatie van IRIS, marktcommentaren, beurskoersen van AEX en AMX, koersgrafieken, saldo-informatie en tips ontvangen. Ter aanvulling van haar spaarassortiment introduceert Robeco Advies per vandaag Cl mei 2000) een nieuw spaarproduct Remt! tra genaamd. Robeco Advies positioneel RenteXtra naast de Roparco Renterekening als alternatief voor spaargeld dat u I; tijd kunt missen. Het ingelegde bedrag staat voor vijfjaarvast en is tussentijds niet opneembaar. Over de gegarandeerde inleg wordt een vaste basis rente vergoed die vergelijkbaar is met de rente op een spaarrekening. Deze basisrente is 3,5% per jaar. Daarnaast kan jaarlijks een extra rente uitgekeerd worden die kan oplopen van 0,5% in jaar 1 tot 2,0% in jaar: en 11,5% in jaar 5. Deze rente is gekoppeld aan de ontwikkeling van de AEX. De stans van de AEX bij de start van RenteXtra isbie:- bij het uitgangspunt. De uitkering van de I maximale rente is gebaseerd op een beurs I stijging van 8% per jaar. De introductie van de eerste tranche van RenteXtra loopt van 24 mei t/m 14 juni 2000. RenteXtra kan wor den aangehouden via de Rabo Efe- tenrekening. Op 24 juni introduceert Robeco, onder voor behoud van toestemming van DNB, het R6 Nikkei 225 GarantFund. Het Nikkei 22 GarantFund heeft als onderliggende inda de Nikkei 225 Stock Average. De waarde» het einde van de looptijd is gelijk aan dt hoogste waarde van: de minimum garantie waarde (EUR 50), de hoogst behaalde Koers- Klik, of het gemiddelde van de maandelijkse slotkoersen van de laatste zes maanden van de looptijd (per maand ultimo). Het RG Nik kei 225 GarantFund kent een looptijd van5 jaar. Klanten kunnen echter bij het RG Nitó 225 GarantFund vanaf 18/8/2000 maande lijks uitstappen tegen de intrinsieke waarde Het niveau van de KoersKliks en de uitgifte prijs zijn afhankelijk van de marktomstan digheden. Op dit moment heeft het fonds onder voorbehoud 3 KoersKliks 15%,30%® 45%.Oe indicatie voor de uitgifteprijs isciö EUR 58,50 bij een garantiewaarde van Ei 50. De intrinsieke waarde van het fonds m de introductie zal lager zijn dan de uitgi* koers, omdat alle kosten (de beheervergoe ding) in één keer worden verrekend. B kosten zijn dus inbegrepen in de uitgif prijs. De eerste intrinsieke waarde zal uitka men op de uitgifteprijs minus 3,0% beW kosten. De inschrijvingsperiode loopt vana 24 juni tot en met 17 juli. 19 mei -16 juni Expositie Mary Kali 19 juni Ledenvergadering www.allerlei.nl i Vraag en aanbod uit eigen regio wor en samengebracht. Zoekt u iets bijzon e heeft u iets in de aanbieding dan is e- erg handig. www.sport.nl jii Veel nieuws over sporten in het alge hier terug te vinden. Weer zo n site ware sportliefhebbers. Euro 20 v natuurlijk ook uitgebreid behande www.beachvolley.nl ^,tep ;i Leden en fans van V.C. Nesselande I hier even naar toe surfen. Je kun J namelijk aanmelden voor bet 'P i Beach Volleybal, ledereen van jong kan hier aan mee doen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2