I 1 bruna Wim Hofman, ook voor de allerkleinste kinderen EKJBm Politie Hollands Midden maakt resultaten 1999 bekend INBRAAKBEVEILIGING! 1 BROUWER DE KONING Hart van Holland/7 juni 2000 pagina 3 deHaij van der Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Cornelis Daniël Bastiaan (Daan) van Leeuwen DANKBETUIGING Elisabeth Houweling-Kerstens TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 01(2 52^016 U lTVAARTvWkzORG ING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergsrhenhoek Uw verdriet is onze zorg Aap èn Beer gaan op reis Lam is weg BEVt 1LI61 NGEN Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 UITVAARTVERZORGING Operationele resultaten 29.000 exemplaren Begrafenisverzorgtng voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Met grote verbijstering en intens verdriet geven wij u kennis van het onverwachte overlijden van mijn lieve onvervangbare man en onze onvergetelijke vader, schoonvader en opa echtgenoot van P. Verburg in de leeftijd van bijna 78 jaar P. van Leeuwen-Verburg Leen en Bep Arnout Remco Evelien Nel en Maarten Marcel Roland 13 juni 2000 j Onderweg 14 - 2761 JM Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen woensdag 7 juni van 19.00-20.30 uur in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De herdenkingsdienst wordt donderdag 8 juni om 11.00 uur gehouden in het bovengenoemd rouwcentrum, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 11.45 uur. Na de begrafenisplechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren naast de aula van de begraafplaats. Mede namens mijn kinderen wil ik een ieder bedanken voor het hartelijk medeleven ons betoond na het overlijden van mijn wouw, onze moeder en oma Uit aller naam: A. Houweling kinderen en kleinkinderen Moerkapelle, juni 2000 UITVAARTVERZORGING ^venhuizen en Moerkqpelle Al et eerbied en respect r^PlASUAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN jN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Door Julia Pengirim Sinds zijn "Koning Wikkepokluk de Merkwaardige zoekt een rijk" heb ik Wim Hofman gevolgd, de Zeeuwse ambtenaar, schrijver en uitmuntend tekenaar. Hij behoort tot het soort schrijvers (tekenaars? Wat?) die niet eens kunnen teleurstellen, al zouden ze willen. Maar Hofman wil dat niet, het lijkt of hij voor elk nieuw aan te vangen werk het puntje van zijn tong uit z'n mond steekt, om het maar vooral heel goed te doen. Hoewel beperkt door de leeftijd van de kinderen die hij diende te bereik ten (vanaf 5 jaar leesonderwijs) vond ik in "Aap en Beer gaan op reis" toch de hele Hofman terug. Niet zo bizar als gewoonlijk, maar toch een beetje. En ik vond zijn stille gevoel voor humor terug. Niet zo bizar als gewoonlijk, maar toch een beetje: De slak beeft van schrik. Hij gaat vlug in zijn huis. Nou ja, vlug... Het is Hofman bovendien gelukt een echt spannend avontuur te beden ken, moeiteloos te behappen door kinderen van een jaar of zes. Het gaat over Aap en Beer die met een kar op reis gaan, omdat ze de zee wel eens willen zien. En iedereen mag mee, tot Aap de kar niet meer in beweging krijgt, waar de dikke Beer in zit. Met Beer als trekker gaat het beter, te meer omdat de spin en de slak het avon tuur allang voor gezien Tiinwn H06KJ6 Wim Hofman hebben gehouden. Heuvel op gaat nog wel, heuvel af blijkt een probeem te worden. Aap en Beer zitten dan samen in de kar, die uit zichzelf wel wil rijden, maar natuurlijk veel te hard. En de waarschuwingsborden 'gevaarlijk bocht' of 'doodlopende weg' wor den genegeerd of gewoon niet begrepen. Want dat kan ook. Natuurlijk gaat het geweldig mis. De kar vliegt uit de bocht, slaat om en raakt een wiel kwijt. Maar dat is snel verholpen, tot die doodlopende weg wordt bereikt. Die loopt niet gewoon dood, zoals zou moeten, de weg houdt er mee op, waar de zee begint en op niet geringe hoogte. Hofman maakt van die kar dus eep boot en die boot ontmoet een echte boot en Aap en Beer kijken naar de zee en de maan en zelfs die maan lijkt wel een boot, zie bij behorende tekening. Nietsvermoedende kinderen zul len hier een spannend boek aan hebben, maar leren zullen ze, gemerkt of ongemerkt. Hofman heeft kennelijk de opdracht gekre gen de nadruk te leggen op klin kers en hun samenstelling: a en aa, e en ee, o en oo. Zo leer je nog eens wat en geen centje pijn. Voor dezelfde leeftijd schreef Ben Kuipers "Lam is weg", met illustra ties van Ingrid Godon. Ook een spannend verhaal, maar dan iets grimmiger, al houdt Kuipers zich binnen alle denkbare perken. Het verhaal. Een gemene boer steelt Lam, op weg naar zijn vriend Wolf. Lam krijgt zelfs een touw om z'n snuit, om hinderlijk geblaat te voorkomen. Maar dan is Duif er ook, die in verwachting is van een ei en alles heeft gezien. Wolf begrijpt niet waar Lam blijft en gaat op zoek. In z'n huis is Lam natuurlijk niet, maar Duif wijst Wolf de volgende dag de weg naar de boerderij van die verschrikke lijke boer. Bijna gaat het fout, als de boer onraad bemerkt en met zijn geweer in aanslag de zaak denkt te kunnen regelen. Maar dat is verkeerd gedacht: alle beesten van de boer spannen samen om de weg voor Wolf en Lam vrij te maken, met Duif op hun hielen. Raaf heeft nogwel het ei van Duif gestolen, maar dat blijkt voor dui ven geen groot probleem: er komt altijd wel een nieuw ei. En zo komt alles goed: Duif met ei bij Lam en Wolf, die nu in eikaars armen liggen. Geen boer kan ze verstoren. Ook in dit boek(je) is rekening gehouden met klinkers en hun samenstellingen, waarbij zijn gekomen ei en ij, eu, ui en meer van dat soort. Opnieuw: leerzaam, maar niet hinderlijk. Kinderen lezen gewoon een spannend ver haal. Wim Hofman: Aap en Beer gaan op reis - uitgeverij Zwijsen - 15,50. Ben Kuipers en Ingrid Godon: Lam is weg - uitgeverij Zwijsen - 15,50. Deze boeken zijn te koop/ te bestellen bij: Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen Tel. 0180-631251 Regio - Op 26 mei heeft hoofdcom missaris mr. M.A. Straver van de Politie Hollands Midden, in het jaar verslag 1999 en de jaarrekening 1999 de resultaten van de Politie Hol lands Midden over 1999 aan het Regionaal College bekend gemaakt. Het jaarverslag 1999 behandelt de resultaten op het gebied van veilig heid, leefbaarheid en maatschappe lijke integriteit, de resultaten op het gebied van de strategische trajecten en de resultaten op het gebied van de bedrijfsvoering. Belangrijkste conclusie is dat bijstelling van het meerjarenbeleid nodig is. 1999-2002 niet Politie Hollands Midden is een korps in ontwikkeling. In 1998 zijn de grote lijnen van deze ontwikkeling en de uiteindelijke doelen vastgelegd in het meerjarenbeleid 1999-2002. Het jaar 1999 overziende moet in de eer ste plaats gezegd worden, dat over de volle breedte van de organisatie op tal van terreinen enorm veel werk is verzet met zeker aan vaardbare resultaten. Weliswaar is er nog veel werk te doen, maar voor- sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. alsnog ligt Politie Hollands Midden goed op koers en is bijstelling van het meerjarenbeleid niet nodig. De resultaten op het gebied van vei ligheid, leefbaarheid en maatschap pelijk integriteit waren al eerder bekend. lees verder op pagina 9! Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich MET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898 aanverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3