Gymclub "De Dolfijn" opent deuren voor bezoek Eén team kampioen bij De Gouwe Smash Europees debuut Rolling'90 steengoed Jeu de boules Verona van de Leur wint| halve finale Zilver voor Hans van Beek in laatste Floranul Sjoelen pagina 8 Hart van Holland/7 juni 2000 Tennis Nationale Competitie Afdeling 4 tegen 4 Turnen t Moerkapelle - De gymclub "De Dolfijn" heeft zaterdag 3 juni in dorpshuis Op Moer een inloopuur gehouden zodat familieleden, vrienden en andere belangstellen den de verrichtingen van de leden van nabij konden meema ken en zelfs meedoen als men dat wilde. De Dolfijn is een gymnastiek club voor verstandelijk gehandicapten, een club die op initiatief van enkele ouders is opgericht. Elke maandagavond komen de negentien leden van de club samen in het dorpshuis om aan lichaamsbeweging te doen. Vele leden van De Dolfijn zijn bewo ners van de Eersteling, een woon voorziening voor verstandelijk gehandicapten in Moerkapelle, een aantal leden uit Moerkapelle en uit Waddinxveen. Samen zijn zij een uurtje gezellig bezig, goed voor de onderlinge contacten en goed voor lijf en leden. Met veel spelletjes worden de aan wezigen zaterdag uitgedaagd om mee te doen aan het samenspel: de Zevensprong, Jan Huigen, Schipper mag ik overvaren, het wordt alle maal even enthousiast meegedaan. Tot slot konden alle leden met z'n allen met hun nieuwe t-shirts, uiteraard voorzien van dolfijnen, op de foto (waarbij vermeld dat er drie leden van 'de Dolfijn' ontbre ken). Boskoop - Ook nu was de ITCflJ run een warme klus. 225 AM namen deel aan de laatste i want de Florarun verhuist naai" koop-Oost en naar 13 januari. U-L loper Hans van Beek (25) van AVJ bewees met een tweede plaats; in vorm te zijn. Ondanks de war liep hij de tien kilometer in een van iets meer dan 34 minuten! had hij een achterstand van i j seconden op de Rotterdamse naar Jeroen Punt. Op Hemelvar! dag bewees Van Beek in Gouda! een goede baanatleet te zijn want J verbeterde daar zijn perso record op de 1500 meter. De aid favoriete thuislopers Fred van Zs] en Jan de Jong moesten v blessures verstek laten gaan. Bij de dames won Marjo HoogJ boom de tien kilometer. Eliza: van Dam besloot de 5 kilomej ladiesrun als eerste, gevolgd tl Boskoopse Miranda Stolwijk businessloop van tien werd een boomkwekersaangelei heid. Het in groen gestoken ltd van Joop van Boheemen trok u| het langste eind, op de voet getij door de mannen van Peter Pout I ploeg van Leen Harkes werd dof Peter Pouwloper Leon van Proo finishte als eerste businessloper. I Waddinxveen - De tenniscompetitie van tennisvereniging De Gouwe Smash zit er op. Afgelopen zeven weken hebben veertien teams op de dinsdag, de zaterdag en de zondag hun kunnen getoond. Het enige team dat kampioen is geworden is het derde mixed team van captain Frans Bouman. De meeste teams zijn in de middenmoot geëindigd en twee teams zijn gedegradeerd. Het derde mixed team moest de laatste wedstrijd met 3-2 winnen om kampioen te worden. Zij moesten spelen tegen Berkenrode. Doordat het slecht weer was werden de par tijen in de hal gespeeld. Saskia van der Lans won haar single met 6-2 en 6-1. De mixed van Ed Groenendal en Ineke Hogenkamp en de single van Frans Bouman werden ook heel een voudig gewonnen. Allebei met 6-0 6- 0. Door deze drie uitslagen waren ze kampioen en kon captain Frans Bou man de champagne ontkurken. Hier na werden nog wel de twee dubbels gespeeld. Deze werden ook allebei gewonnen. Einduitslag 5-0. Dit team heeft in de hele competitie één wed strijd verloren met 3-2 en de rest gewonnen. Volgend jaar komen zij uit in de vierde klasse. Het herenteam van captain Maurice Ancher heeft de laatste competitie wedstrijd gewonnen met 5-0. Mixedteam 1 van captain Paul Ver spoor moest uit naar Dubbeldam. Het won met 3-2 van het team wat kampioen is geworden. Voor het eerst in de derde klasse heeft dit team een knappe prestatie geleverd. Zij zijn in de einduitslag derde geworden. Mixed team 2 van captain Jan Uitter- hoeve is ook derde geworden in de competitie. De laatste competitie wedstrijd werd verloren met 5-0 van Alexandria, dat door kampioen werd. Mixedteam 4 van captain Sjaak Bon- gaarts is de competie geëindigd in de middenmoot. De laatste wed strijd werd met 4-1 verloren van Ber kenrode. Het mixedteam 35+ van captain Wil van der Valk moest uit spelen in Zevenhuizen. Het team verloor met 3-2. Het team is gedegradeerd omdat zij alle wedstrijden met 3-2 hebben verloren. Het herenteam van captain Wim Voogd is gedegradeerd. Dit team heeft veel te kampen gehad met blessures waardoor er elke week invallers opgetrommeld moesten worden. Het damesteam van captain Ellen Nijhof, wat voor het eerst competi tie speelde op de zondag, is op de laatste plaats geëindigd. Ook de laatste competitiedag werd verloren met 6-0. Het mixed team van captain Leonie Welting heeft de laatste wedstrijd gewonnen met 3-2. Dit team is keu rig in de middenmoot geëindigd. Het mixed team van captain Nicole Dubois moest uitspelen in Helle- voetsluis. Zij wonnen met 5-0. Dit team kan geen kampioen worden maar heeft wel kans op promotie. Zij moeten dan de laatste wedstrijd op tweede Pinksterdag winnen. In deze poule promoveren drie teams. Het herenteam van captain Kees Verheij van Wijk speelde uit tegen TV Seghwaert uit Zoetermeer en verloren met 3-2.. Kans op het kam pioenschap hebben ze daardoor niet meer. Moerkapelle - Behoorlijk gespannen en niet goed wetend wat ze nu wel of niet moesten verwachten, trad het team van Rolling'90 met 24 leden afgelopen donderdag voor de eerste keer aan op de training bij een EK Showrijden voor Rolschaat sers. Dit EK werd van 1 tot en met 3 juni op de kunstijsbaan in Eindho ven gehouden. De imponerende ijs hal was versierd en wel heel erg groot in verhouding tot dorpshuis Op Moer' waar Rolling'90 normaliter z'n trainingen houdt. De officiële opening op vrijdag, waarbij 1500 sporters uit Europa en Israël op de baan stonden, was ronduit overweldigend. De Moerka- pelse rolschaatsers lieten zich door dit sportieve geweld niet uit het veld lieten slaan. Enthousiast en als team gingen ze de strijd aan. Aan iedere categorie werd door onge veer 25 teams deelgenomen. De Cadet Kwartet Groep (leeftijd tot 14 jaar) was bij het eerste nummer met Temple of Happiness nog net iets te zenuwachtig om er echt het allerbeste uit te halen. Echter toen zij de volgende dag meereden bij de rest van de Cadet Kleine Groep (leef tijd tot 14 jaar) met het nummer Wild Cats straalden ze van begin tot eind. De andere categorieën die niet leeftijdgebonden waren deden het zeer goed. Bij de Kwartet Groep met het nummer Vesuvius werd met vuur en vlam gereden en de zebra's in het nummer Out of Africa in de categorie Kleine Groep ontvingen na hun optreden een staande ovatie. De Grote Groep met het nummer Tribal Dance liet zien wat je als een heid allemaal kunt bereiken. Dat Rolling'90 in aanloop op dit eve nement zo spontaan en positief ondersteund is, heeft zeker meege holpen tot dit voortreffelijke resul taat. Ook de aanwezigheid van het Jeugdjournaal en de uitstekende sfeer - sporters van verschillende verenigingen en landen die elkaar aanmoedigen en ondersteunen - maakten van dit Europees Kampi oenschap een waar festijn en een niet vergeten ervaring. Het team van Rolling'90 met schaat sers, trainers en vaste begeleiders bestaat uit: Mark Bakker, Daphna Bontenbal, Ineke Bontenbal, Tamara Bontenbal, Marloes Bukman, Jolanda Bonnet, Ciska Dijkema, Iris Dijkema, Rona Dijkema, Sjoukje van Haastert, Dani- ëlle Hoogendoorn, Elise Hoogen- doorn, Kathy Hoogendoorn, Wanda van Hoven, Claudia Jonker, Peggy Jonker, Colette Kamp, Linda Kris pijn, Marian Krispijn, Gerdine Lind- hout, Carla Matze, Vera de Niet, Caroline Oskam, Ingrid Oskam, Maria Oskam, Lizzy Quick, Maaike Vonk, Marlotte Vonk, Emily van 't Wout, Lenie van 't Wout en Trisja van 't Wout. Waddinxveen - Op 28 mei werden in de diverse klassen de promotie degradatiewedstrijden gespeeld. In de hoofdklasse moest het team R.Hulskamp/ H. Cammeraat/ M.van Wageningen spelen voor promotie naar de ereklasse. Roy werd vervan gen door P.van der Made. Ondanks zijn uitstekende spel slaagde het trio er niet in de begeerde promotie te halen. In de le klasse slaagde het team W.Versluis /E. Nieuwland /T. Wubben er in degradatie te ontlopen door een uitstekende dag te spelen. In de promotiewedstrijd voor de le klasse slaagde het team W.van Boc- kom Maas/ N.Oudijk/ N.Schifferling niet in hun streven en komen vol gend jaar dus weer in de 2e klasse uit. Op 20 mei was er een wedstrijddag voor het afdelingskampioenschap 4 tegen 4. In deze reeks zijn nu drie van de vijf wedstrijden de le klasse A staat het tel E.Nieuwland/ T.Wubben/ li! W.Versluis op een gedeelde ee! plaats met 3 gewonnen wedstrijcl en het team W.van Bockom Va N.Oudijk/ F.van Dijken/ Rob van ken op de voorlaatste plaats n gewonnen wedstrijd. In de le klei B staat team J.kooistra/ H.Cajq raat/ E.Lanting/ P.van der 1 een tweede plaats en team R>1 Woudenberg/ P.Rubeling/ J.W| kamp/ T.Hulskamp op een plaats. Beide teams hebben t«i gewonnen wedstrijden. In de2e» se B bekleedt team A.Jamsf /M.Janssen/ I.Matla/ L.Krieken e tweede plaats met twee gewone wedstrijden. In de 3e klasse Abi geit het team B.Monster /Cl*J ster/A.Lebbing/ Ron van troosteloos onderaan met enkele gewonnen wedstrijd. Op zaterdag 10 juni is er het trail nele Luilaktoernooi dat om 6.30 begint en wordt onderbroken! een gezamenlijk ontbijt van deoj nemers. Iedereen is welkom eens een kijkje te komen nemen. Waddinxveen - Nog nooit in het bestaan van de Sjoelclub in Wad dinxveen is er iemand geweest die 1455 punten scoorde. Kees Kuipers haalde op de slotavond van het sei zoen 1999-2000 deze hoge score en werd tevens kampioen. Uit handen van Jan Kersbergen mocht hij de wisselbeker die een jaar lang in het bezit was van André van Gemeren (Boskoop) die tweede werd ontvan gen. De eindstand is: klasse A: 1. Kees Kuipers 141.090; 2. André van Gemeren 139.800; 3. Wim Slinger land jr 139.300; 4. Dirk Jan van Dru nen 138.800; 5. Jan Kersbei 138.710; 6. Dick Dros 135.81 Henk van Beek 135.580; 8. Cor/jl 135.480; 9. Tine Valenkamp 13"! 10. T. van Leeuwen 134.280. B: 1. Pascal van Gils 131.970; 2 H van Leeuwen 129.970; 3. Adriejl 129.400; 4. Frans Botger 1»! Klasse C: 1. Jan van Beek 121—11 C. van Wijk 121.190; 3. OttoSujJl pa 120.090; 4. Dirk Faas 1182 «I Floor van Abshoven 1 17.760. ^1 D: 1. Cor Kersbergen 110.650:2 *1 Taktor 108.650; 3. Ronald Mj»; 106.850; 4. Bram Kouwens 106.230; 5. Ben den Ouden Waddinxveen - Afgelopen vrijdag 2 juni werden in Opmeer de halve li geturnd. De Waddinxveense Verona van de Leur liet daar na he Parijs wederom een zeer goede wedstrijd zien. 1IlS, Zij begon met balk en liet een goede oefening zien die volgens de te laag gejureerd werd, zij behaalde 9.20 pnt. Haar tweede toestel was vloer, en die turnde ze ook zeer goed ,met een mouchina (een dubbel salto met schroef) in haar eerste serie en vele andere moeilijke sprongen in haar andere series Na haar oefening kreeg ze luid applaus van het publiek en een 9.60 van de jury, wat tevens de hoog ste score van de dag was. Op sprong maakt Verona een yurchen- ko met een enkel schroef wat haar 9.175 pnt. opleverde. Als laatste turnde Verona haar brugoefening bijna weer perfect, met als afsprong een dubbel salto met dubbel schroef en weer de hoogste dagscore van 9.60pnt. Zij behaalde in totaal 37.575pnt. en daarmee was zij de beste turnster van die dag, zowel van de junioren als van de senioren. Verona zal op 17/18 juni het Neder lands Kampioenschap turnen in Olden- zaal.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8