I Foto's in het Hart van Holland Rood's "Zomer zonder Andy" goed verhaal in zwart en wit LITI E irt van Holland BROUWER DE KONING BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Cornelis Hoogerdijk Cees Johannes Boerop i J?1- 0182-615055 UITVAARTVERZORGING BE' Silljl IGEN 29.000 exemplaren Hart van Holland/14 juni 2000 pagina 3 Faixiilieberichti 111 mimii «■«■■■■■■kmmmmkwmwmbmbwsbbmhmhm Er is geen tijd meer voor zoveel waarvoor voldoende tijd leek Die tijd is op Die tijd is om Er is geen tijd meer... Opbaargelegenheid o.a.: |^Uta^^Ceer^e *oto s *n ket Hart van Holland hy e" aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te FotQn lizen besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). s lenen van tevoren betaald te worden. Sab«i Giirtes De koffer Onbegrepen 'Koffer' GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf BeI voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Het is tijd. I Diep bedroefd om de grote leegte die hij achterlaat, maar dank- Ibaarvoor de liefde, steun en zorg waarmee hij ons heeft omringd, Igeven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa 21 juni 1930 f 8 juni 2000 IBredeweg 8 12752 AA Moerkapelle Bep Hoogerdijk-van Rijn Elly van den Berg-Hóogerdijk Nico van den Berg Annika Niels Martine van Popering-Hoogerdijk Ronald van Popering Romy De begrafenisplechtigheid heeft inmiddels plaatsgevonden op begraafplaats "Westhage" te Moerkapelle. Ilooruw blijken van medeleven en belangstelling, zowel persoonlijk als schriftelijk, na het overlijden van mijn innig man, onze lieve zorgzame vader en opa heggen wij u hartelijk dank. I'n het bijzonder gaat onze dank uit naar dr. C.W. Onderwater en ■de wijkverpleging. M.J. Boerop-Verhoek Kinderen en kleinkinderen I Zevenhuizen, juni 2000 UITVAARTVERZORGING -I°or Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect IX SLAAN 59 2743 Cw WADDINXVEEN Lr~flN NACHT directe hulp bij overlijden Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door .hilia Penairim Als we dan toch iets meer willen weten over verhoudingen tussen blank en zwart, lees dan "Zomer zon der Andy" van Lydia Rood, bij wie dit soort onderwerpen altijd in goede handen is. Al moet zelfs Rood met een aantal bijrollen moeite hebben gehad en klopt ook de titel niet helemaal, want Mariska heeft wel degelijk een hele zomer met Andy te maken, zij het niet op de door haar gewenste manier. Want hoe ging het. Mariska is tot ver over haar oren verliefd op de Afri kaanse Andy die ook op Mariska valt, maar op een dag niets meer van haar wil weten en nergens over wil praten. Mariska in tranen natuurlijk. Want de bons krijgen is niet leuk en niet weten waarom, is dubbel niet leuk. Maar Mariska zit, hoewel treurend, niet bij de pakken neer en krijgt er dagwerk aan, Andy ten minste te spreken te krijgen. Op de manier van iemand die een uitgeleend tientje terug probeert te krijgen. Waarom Andy zo plotseling afhaakte, blijkt op Afrikaans eergevoel te berusten: de jongen wil geen geld aannemen van een meisje dat voor dit doel een krantenwijk heeft aange nomen. Dat geld is voor Andy, ook weer op z'n Afrikaans verantwoorde lijk voor zijn armlastige familie. Op heel geloofwaardige wijze heeft Lydia Rood de omgeving erbij gehaald: een moeder die niets van de jongen wil weten, een vriendin die het gezeur van Mariska meer dan zat is en een oudere vriendin, die Maris ka wel een poosje in huis wil hebben, mits ze muren verft. Die vriendin vond ik niet helemaal kosher, maar moet kunnen; dat soort bestaat. En moeder vond ik in het begin wel een heel erge Hollandse hark, maar dat soort bestaat ook, denk ik. Het slot is schitterend. Ik verklap niet alles, ik verklap ook niet, dat moeder netjes bijdraait en alles voor iedereen goed komt. Lees zelf maar. Alleen nog dit: Mariska heeft dus die kranten wijk, slaapt meer op school dan in bed en blijft dus zitten. Het is een detail, maar in deze tijd worden ouders wel zo goed over hun gind geïnformeerd, dat het blijven zitten niet zo'n verrassing had kunnen zijn. Maar goed... Ook in "De Koffer" van de Turkse schrijver Saban Günes - prima ver taald door Anneke Krijthe - speelt begrip voor een andere cultuur de hoofdrol. Kinderen die het bbek uit hebben, zullen inderdaad enig begrip méér hebben opgedaan voor het Turkse leven, als er al zoiets bestaat als 'hét Turkse leven.' Schrijft Rood over een Afrikaanse jongen in Neder land, "De koffer" verhaalt over een Turkse jongen in Turkije en zijn in Nederland werkende vader. Wanneer het om begrip gaat, schiet dit boek te kort. Dat de 12-jarige Ismet zowel bij aankomst als vertrek van zijn vader met een geweldige kater wordt opgescheept en elf maan den per jaar verlangend naar zijn vader uitkijkt, wil ik wel geloven. Maar dat had ook op een A4'tje gemeld kunnen worden. Ik vond het dus geen prettig boek, alle goede bedoelingen ten spijt. Mogelijk omdat ten minste één funda mentele fout is gemaakt, door heel Turkije op een kluitje te gooien. Zoals het ook onmogelijk is uit Friezen en Limburgers dé Nederlander samen te stellen, waarbij vastgesteld dat de verschillen tussen de grote stad en het platteland in Turkije onvoorstel baar veel groter zijn. Bovendien doet Günes zijn land te kort. Afgaand op eigen waarnemingen in Turkije, noord, midden en zuid, kwam ik in het boek niets tegen van de geweldige beschaving van dit land, de gastvrijheid, de ingetogen levenshouding, zowel in de grote ste den als op het platteland. Daarvoor in de plaats een ontevreden zoontje en een kijverige moeder die een nieuwe jurk tot vodden bestem pelt omdat ze geen fluweel kreeg. Bovendien geloof ik de 12-jarige jon gen niet, die op de eerste bladzijde verwacht dat Nederlanders in Turkije wel kunnen weten waar zijn vader woont, Watertorenstraat nummer 23. Hij is geen 4 meer. En verderop denkt, dat zijn vader wel een koffer vol voet balshirtjes bij zich zal hebben. Natuurlijk zijn de thuisblijvers vol verwachting, als pa uit dat rijke Nederland terugkomt. Maar dan niet zo naief en ongeloofwaardig. Moest ik echt geloven, dat een jongen van 12 moeder uit het echtelijk bed kan ver jagen? En al moet ik dat geloven, dan vraag ik me nog af, wat Nederlandse kinderen daarmee moeten, want die moeten het lezen. En dan val ik ook nog een keer op zinnetjes als: het land (Nederland) dat m'n vader heeft afgepikt. Een kind mag dat zo aanvoe len, maar de werkelijkheid wil, dat vader daarvoor heeft gekozen. Die verdraaide werkelijkheid kom ik wel vaker tegen, in boeken die om 'begrip' vragen en daarmee het tegen deel bereiken. Volgende keer beter, graag. Lydia Rood: Zomer zonder Andy - uit geverij Zwijsen - 17,95. Saban Günes: De koffer - uitgeverij Leopold - f27,50. Deze boeken zijn te koop te bestellen bij: brunci Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen Tel. 0180-631251 De Gedenkteken Specialist 8 Voor een blijvende herinnering a Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Bromfietser onderuit: Woensdagmid dag 7 juni rond 16.15 uur is op de Middelburgseweg een 64-jarige brommerrijder gevallen. Het was een eenzijdig ongeval. De man kwam uit de richting van de Kaagjesland en ging over de middelburgseweg in de richting van de Brugweg. Om onbekende reden kwam de Bodegra- venaar met zijn wielen tegen beton nen blokken in de berm, waarna hij viel. Met letsel aan zijn arm is de man door de ambulance naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3