Streekgenote ballenmeisje tijdens Euro 2000 Jeu de boules-uitslagen Koppelklaveijassen Baltiek Atletiekinstulj Waddinxveen se jiiu-jitsukaij de prijzen Koppelmarathon Succes voor Berlinda en Maijoleine De Lordd winnaar Bedrijfszomeravondvoetbal pagina 8 Hart van Holland/14 juni 2000 Voetbalfamilie Recreatieavond Turnen Door Karin Jongkind Waddinxveen - De twaalfjarige Linda Los beleefde onlangs de dag van haar leven. In de Amster damse Arena werd zij tezamen met honderdéénentachtig andere kinderen uitgekozen om als 'ballenmeisje' te assisteren bij een wedstrijd tijdens het Europees Kampioenschap Voetbal. Linda heeft dit deels te danken aan haar moeder, die bij de supermarkt een formulier voor haar dochter invulde en haar zo liet meedingen naar een plaats bij. de selectie voor ballenmeisje. Toen deze eerste hindernis genomen was, moest Linda zelf tijdens de selectiedag in de Arena haar beste beentje voorzetten om geselecteerd te worden. Dit lukte haar voortreffelijk. Linda viel vooral op door haar specialiteit 'balletje hooghouden'. Zij werd zelfs uitgekozen om te laten zien, dat meisjes deze techniek minstens net zo goed kunnen uitvoeren als jongens! Op een groot plas mascherm boven de Arena werden de verrichtingen van Linda zichtbaar voor iedereen duidelijk gemaakt. Haar ouders sloegen met trots de verrichtingen van hun dochter gade. Tijdens het E.K. zal Linda 'dienst doen' als ballenmeisje bij de wedstrijd Portugal-Duitsland, Deze wedstrijd wordt op 20 juni gespeeld in de Kuip en Rotterdam. De liefde van Linda Los voor het voetbal werd haar met de paplepel ingegoten. Haar vader en broer voetbalden beiden bij Be Fair en Linda was ook vaak op het veld te vinden. Vanaf haar zesde jaar ging Linda zelf voetballen. Natuurlijk bij haar favoriete club Be Fair. Momenteel maakt zij als enig meisje deel uit van het Dl team van de Waddinxveense voetbalclub en weet zij zich goed staande te houden tussen de jongens. "Zelfs als er een meisjesteam zou zijn blijf ik liever bij de jongens voetballen," vertelt ze vertrouwelijk./'Het spel gaat bij de jongens veel sneller." Dat Linda een talent is en veel voor het voetbal overheeft, blijkt wel uit het feit dat zij ondanks, dat zij tijdens de selectiedag één arm in het gips had, werd uitgekozen als ballenmeisje voor Euro 2000. Waddinxveen - Tête-a-tête - Per 29 mei is de stand in deze discipline van het clubkampioenschap als volgt: Poule A: l.S.Tabben 8-7-53+; 2.E.J.Hoogen- doorn 8-7-43+; 3.P.van der Made 8-6-32+; 4.L.Roos 8-6-27+; 5.E.Nieuwland 8-6- 24+; 6.N.Schifferlirtg 8-5-14+; 7.T.Wubben 8-5-7-; 8.W.v.Bockom Maas 8-4-3+; 9.J.Lapair 8-4-9-; 10.Ron v.Dijken 8-4-17-. Poule B: l.A.Roos 9-9-59+; 2.N.Oudijk 9-7-39+; 3.Rob vanDijken 9-7-30+; 4.1.Matla 9-7-24+; 5.F.van Dijken 9-7-14+; 6.H.Cammeraat 9-6-35+; 7.W.Versluis 9-6-32+; 8.H.Wielinga 9-6-19+; 9.J.Kooistra 9-5-2-; lO.A.v.Ofwegen 9-4-11+. Interne 4 x 4 - Op 6 juni werd er weer een avond gespeeld in deze reeks voor het kampioenschap van de vereniging. Door het opkomende onweer die avond moesten vier partijen vroegtijdig worden afgebroken. Als de einduitslag dit noodzakelijk maakt zullen deze partijen bij de afgebroken stand en dezelfde deelnemers worden voortgezet. De stand is: l.T.Wub- ben/W.Versluis/S.Tabben/N.Schifferling 4-27-23-144+; 2.J.Kooistra/B.Lanting H.Cammeraat/P.v.d.Made 4-28-22-164+; 3. H. van Woudenberg/ P. Rubeling/T. Hulskamp/ J. Hulskamp 3-27-15-11-; 4.I.Matla/ L.van Krieken/ M.Janssen /A. Janssen 2-28-17-19+; 5.W.van Bockom Maas/N.Oudijk/Fred en Rob v.an Dij ken 1-28-12-5-; 6.B.Monster/C.Monster/A.Lebbing/Ron v.Dijken 1-28-8-69-; 7.R.Versluis/H.v.Wageningen/ l.v.Gils/H.de Wilde 1-27-5-146-; 8.C.'t Hart/C.Voskuilen/J.Lapair/T.v.d.Velde 0-27-8-106-. Luilaktoernooi - Op 10 juni werd onder goede weersomstandigheden het traditionele luilaktoernooi gespeeld. Om 6.00 uur traden 22 enthousiaste, nog niet geheel uitgeslapen spelers aan voor dit evenement. Er werden vijf partijen doublette gespeeld voor een individueel klassement met vijf prij zen. De samenstelling van de teams werd per partij door loting vastgesteld. Het was een geanimeerd toernooi, dat omstreeks 9.00 uur werd onderbre ken voor een gezamenlijk ontbijt. Rond 12.00 uur was de eindrangschikking een feit. l.T.Hulskamp 5-4-25+; 2.H.van Woudenberg 5-4-20+; 3.Rob van Dij ken 5-4-19+; 4.E.J.Hoogendoorn 5-3-16+; 5.P.Rubeling 5-3-16+. De plaatsing van de nummers 4 en 5 kwam tot stand na een barragepartij tête a tête. Boskoop - Door de populariteit van het spelen met ballen door jonge kinderen in zijn algemeenheid start gymnastiekvereniging Boskoop na een succesvol seizoen nog een uur baltiek, maar dan in de gymzaal aan de h^endelweg. De les wordt een combinatie van gymnastiek en balsporten en wordt dan ook 'baltiek' genoemd. De les bestaat uit twee gelijke delen; een gymgedeelte en een balgedeelte. In het gymgedeelte wordt er gewerkt aan de basiselementen zoals klim men, duikelen en wordt er ook gewerkt op de mini-trampoline. In het balgedeelte van de les worden voornamelijk spelenderwijs de onderdelen zoals mikken, treffen, stuiteren en werpen met een bal geoefend. Dit alles gebeurt zowel met de hand als met de bal aan de voet. Op donderdag 22 juni kunnen kinde ren van groep 3,4 en 5 één keer ken nis maken met baltiek van 15.30 tot 16.30 uur. Na de zomer start de eer ste les op dinsdag 29 augustus van 16.30 - 17.30 uur o.l.v. Jacqueline Zwijnenburg. Voor meer informatie: 0172-214893 of 0182-636260. Op donderdagavond 15 juni van 20.00 - 22.00 uur in de sportzaal Put- telaan wordt er door de leiding een recreatieavond georganiseerd voor alle trimgroepen van gymnastiekver eniging Boskoop. Het wordt een gezellige algemene seizoensafslui ting met vele sportactiviteiten waar onder volleybal'. De verdere inhoud van deze avond is een ver rassing. De leden worden verwacht in sportkleding. Onder genot van een kopje koffie of thee zal de spor tieve avond begonnen worden. Voor meer informatie: 0172-211885 of 0182-636260. Hoera, Kimberiey 20 juni 6 jaar! van harte Rochelle - Melanie en Robin Hoera, op 7-6 werd ons ventje Juri Ijaar. H.G. van opa en oma Hoi Wouter - groetjes van Wendy Jacques en Alies bedankt voor het gezellige dagje VOO toneel uitje - de kampioenen t.k. hoogslaper met matras 1 kastje met 4 laadjes ƒ100,- 0180-632878 f.k. Peugeot damesbrommer met sterwielen prijs n.o.t.k. 079-5931926 Regio - Atletiekvereniging De KjJ ten organiseert op zondag 18j een atletiekinstuif. Aanvang tl uur op het sportveld aan de Gotzi hainsingel in Bleiswijk. De ondal len voor deze instuif zijn hoogstj gen en discuswerpen. Aan 1 meedoen zijn geen kosten vat] den. De instuif is bedoeld omgeiii resseerden kennis te laten met I diverse atletiekonderdelen. De |J ste instuif (kogelstoten en verspJ gen) is op zondag 17 septemkj Voor meer informatie: 010-521.3), Waddinxveen - Onlangs werden j open Deense kampioenschappen» jitsu duo system en fightingsysta te Esbjerg (Denemarken) gehouda Barry van Bommel (24) kwam ml de duosystem bij de heren enl mix koppels. In beide klasses gil hij voortvarend van start en werdl eerste wedstrijd tegen DuitslJ gewonnen. Met z'n mix parti Angelique Poort ging het in de hl de ronde mis; ze verloren van wf pees kampioen en thuis speld Denemarken. Bij het herenduo hadden van B mei en Bart Veth de regerend Enj pese kampioenen in deze klas) meer geluk. Alle-voorronden werdÉ met gemak gewonnen. In de for ging het mis, weer tegen Denei ken. De Denen hadden duidelijkp| fijt van de thuiswedstrijd. Barry draaide naast deze des stratiewedstrijden ook mee in li fighting-system (combinatie 1 karate en judo) Ook hier ging si Bommel goed van start, op een 1 eenvoudige manier kwam hij inf finale. Ook in de finale begon j goed; al na 20 seconden kwami technische knok-out dicht bij,l Bommel stond met ruime cijil voor. Maar een knieblessure, efflf in het toernooi opgelopen zon ervoor dat wan Bommel deze fiij niet af kon maken. Een tweede zili ren plak was daardoor het restitoj Zondag 18 juni zijn onze mama en p Kievit 12,5 jaargetrouwd Gefeliciteerd van Danielle en Wendy Van hier tot aan de maan en terug! je vriemftvj|l Zomeravondconcert Sursum Corda 29 juni W| Mkp aanvang 20 uur Welkom! zaterdag 10 juni was het feest, want toen iso®:a jarig geweest. H.G. xx Robbert S Dennis Waddinxveen - Stichting Sportweekcomite Waddinxveen organiseert in samenwerking met Hotel Café Restaurant De Unie op 17 juni een koppelklaverjastoernooi. Aanvang is 11.00 uur. Het evenement zal omstreeks 17.00 uur zijn afge lopen. Er worden minimaal vijf partijen gespeeld. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt: ƒ40,-. Wie belangstelling heeft kan zich tot 16 juni opgeven bij: De Unie aan de Kerk- weg Oost 206 te Waddinxveen, telefoon 0182-616965. Haastrecht - Kiaverjasvereniging Habo uit Boskoop organi seert op zaterdag 17 juni een "koppelmarathon in De Grote Haven in Haastrecht. Aanvang 10.00 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ35,- per koppel. Er wordt gespeeld vol gens het N.K.U.-reglement. Men kan zich ook individueel opgeven. Voor informatie en aanmelding: 0182-341709 of 0172-213033. Waddinxveen - Op 3 en 4 juni werd in Opmeer de finale gehouden van de Nationale Wedstrijdsport Turnen. De zus sen Berlinda en Marjoleine Verweij waren twee van de deel nemers. Berlinda (17) kreeg voor sprong 8.633, Marjoleine (15) op dat onderdeel 8.666. Op de brug voerde Berlinda een zeer goede oefening uit die goed was voor 9.00. Marjoleine was minder fortuinlijk op dit onderdeel: 7.175. Voor Marjoleine was een podiumplaats daarmee niet meer haalbaar. Op balk diverse acrobatische en gymnastische elementen door Berlinda; het cijfer viel tegen: 8.500. Marjoleine kreeg hier 8.825. De vloeroefening leverde Berlinda 8.900 op en Marjoleine 9.150. Senior Berlinda kwam op een totaal van 35.033, een zesde plaats. Junior Marjoleine moest met een totaal van 33.816 genoegen nemen met een 14e plaats. Op 4 juni was de toestelfinale. Bij de sprong werd Marjolei ne tweede van Nederland; op de vloer werd ze derde. Berl inda werd vijfde bij de sprong. Op de brug werd Berlinda tweede van Nederland. Het team van De Lordd Transport is er vrijdagavond in geslaagd winnaar te worden van het Bedrijfs zomeravond voetbaltoerjl van de voetbalvereniging Moerkapelle. In de finale werd uiteindelijk met 3-1 gewonnen van Bontenbal Interieur. Het was eei-| spannende finale tussen twee min of meer gelijkwaardige ploegen, waarin Bontenbal verdiend op voorsprong kwam, maar 1 gelijkmaker toonde De Lordd zich alerter in het benutten van de kansen. Eerder die week had Bontenbal het team van Op Moer met 2-0 opzij gezet, terwijl De Lordd de finale wist te bereiken door het favoriet geachte HCM met 2-1 te verslaan. Dat deze nederlaag door HCM moeilijk te verteren was bleek in de kleine finale tegen Op Moer. Onophoudelijk onsportief en later agressief gedrag van diverse HCM spelers lag er aan ten grondslag, dat deze wed strijd in de tweede helft voortijdig werd beëindigd. Op dat moment stond HCM met 1-0 voor, maar de toernooileiding kende later de derde plaats toch toe aan Op Moer. Het team van Bakker Granenhandel werd vijfde door het Koudekerkse Kobus met 6-1 te verslaag, terwijl Hazebroek en Tamerus 1, zich de zevende plaats toeei gende middels een 5-2 overwinning op Van Ommeren. Les Adonis werd na de winst op Distributiecentrum A ên P negende. Door dat Sweet Lake Lions zich eerder had teruggetrok ken werden de plaatsen 11 tot en met dertien bepaald via een halve competitie, 't Wapen van Moerkapelle werd elfde, Gall en Gall twaalfde, terwijl Hazebroek en Tamerus 2 als laatste ein digde. De penaltybokaal werd door Op Moer in ontvangst genomen, terwijl het team van Van Ommeren onder luid gejuich in het bezit kwam van de sportiviteitsbokaal. Al met al kan wor den teruggekeken op een leuk toernooi, al liet het sportieve gedrag van teams ais Sweet Lake Lions en HCM te wensen over en moet de vraag worden gesteld of het nog zinvol is in 't vervolg dergelijke teams uit te nodigen. Na de prijsuit reiking bleef het in de kantine onder muzikale begeleiding van "Black Jack" nog lang heel druk en gezellig, de publieke belangstelling was steeds groot te noemen gedurende het hele toernooi. (op de foto de twee finalisten-teams).

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8