Verkeersbrigadiers bedankt voor inzet Open dag Dierendal izamenlijk concert it ctie regenton groot succes Magische Tover Tentenweek Muziekfestijn in Rosarium Klaveijassen voor restauratie schilderijen Goede opbrengst minirommelmarkt Christelijk Boskoops Jeugd koor houdt jaar lijkse uitvoering Borstvoeding geven zonder problemen ram Hart van Holland/28 juni 2000 pagina 15 •keersbrigadiers hard nodig Dunselman schilderijen met Pasen onthuld IS Door Karin Jongkind [addinxveen - Afgelopen week wer- de verkeersbrigadiers van de (addinxveense basisscholen adankt voor hun inzet tijdens het :hooljaar 1999-2000. De 'klaar- fcer'-brigadiers kregen om die (den op school een presentje uitge- door 'verkeersmedewerkers' i de gemeente. Traditiegetrouw jdigde de gemeente één school uit b op het gemeentehuis uit handen j burgemeester Jonkman hun pre itje te ontvangen. Op woensdag (juni waren de verkeersbrigadiers de Regenboogschool aan de |eurt. De burgervader nam ruim de d voor een praatje met de briga- [ers, waarbij hij hen onder andere naar hun ervaringen met loplettende verkeersdeelnemers. Ie' name de fietsers in het Gouwe- |>rp schijnen nogal eens de hand te aan het stoppen voor de jlaar-overs'. Verder vroeg Jonkman Idrukkelijk naar de eventuele wen- i van de brigadiers met betrek- ig tot de verkeersveiligheid bij Jersteekplaatsen. »r de grote toename van het hoverkeer laten veel ouders hun kinderen niet zo gemakke lijk alleen naar school gaan. Toch is het voor de ontwikkeling van de zelf standigheid van kinderen goed als zij alleen of in groepjes naar school kun nen gaan. Daarom zetten veel scholen op drukke oversteekplaatsen of onveilige kruispunten ver keersbrigadiers in, die vlak vóór of na schooltijd de kinderen helpen over steken. In de regel zijn de brigadiers leerling van groep 8 en is bijelk 'bemand' oversteekpunt ten minste één volwasse ne betrokken. Dit vergt de nodige inzet van leerlin gen, maar ook van de ouders die natuurlijk óók bij slecht weer aanwezig dienen te zijn. De scholen en de gemeente waarde ren deze inzet ten zeerste en belonen de brigadiers daarom jaarlijks met een klein cadeautje. Dit jaar kregen de leerlingen een gekleurd fietsslot en de ouders een waardebon overhandigd. Waddinxveen - Op zaterdag 1 juli van 11.00 tot 16.00 uur is er open dag op de kinderboerderij Dieren dal in het Warnaarplantsoen. De kinderboerderij is in oktober 1999 geopend; sindsdien zijn er 20.000 bezoekers geweest. Omdat het grote openingsfeest zo'n succes was, organiseert men nu nogmaals, en dan in de zomer, een feeste lijke, leerzame open dag. De open dag staat in het teken van ambachten en verschillen de natuur- en milieuorganisa ties. Rondom de boerderij wordt een aantal marktkramen geplaatst, waar verschillende verenigingen /organisaties hun 'club' onder de aandacht kunnen brengen. De dag wordt officieel geopend om 11.00 uur. Op deze dag zijn aanwezig: Groen platform Gouda, De Windvogel, Eco Team, Kleindieren sportvereniging Midden Holland, Wereldwinkel Wad dinxveen, Stichting Gered Gereed schap, tekenares, imker, Wereld Natuur Fonds, Vogelvereniging de Vogelvrienden, Platform Duurzaam Waddinxveen, Dierenbescherming, politie, Natrix, klompenmakerij ver eniging Vrienden van het Oude Ambacht, Nivon, Werkgroep Natuur- en Milieu Educatie, KNNV, Kynolo- genclub Gouda, EHBO, Klassewerk Hooge burch. Dierendal is ook zelf aanwezig met een stand, om infor matie te geven bijvoorbeeld over het donateurschap. De kinderen kunnen hun hart opha len door zich uit te leven op het springkussen en hun nauwkeurig heid testen met het ringsteekspel. Ze kunnen uitrusten op de rug van een ezel van kinderboerderij "Ezels bruggetje". Om het feest compleet te maken is de muziekgroep De Uit- blazers voor het muzikale gedeelte. Iedereen is welkom. Waddinxveen - De op vrijdag 23 juni door Concordia gehouden boeken- platen en minirommelmarkt is goed verlopen. Van 14.00 uur tot 20.00 uur was er genoeg belangstelling voor de spullen die uitgestald lagen. De opbrengst bedraagt 296,-. Het opleidingsorkest en de harmo- Winxveen - De door het Platform fraam Waddinxveen georgani- pde actie 'regenton' is een groot pes gebleken. Nadat de werk- ep water van het Platform de ton 11 gepresenteerd tijdens de jaar- je braderie aan de Dorpstraat, Per inmiddels 150 stuks besteld, «eerste partij regentonnen is op ■(raag 24 juni op de gemeentewerf Bereikt aan de eigenaren. dinsdag hieraan voorafgaand eer door het radiostation Radio J a®ndacht besteed aan deze Tijdens een live-uitzending een programma over milieu- werpen konden de leden van f btform een en ander vertellen over de voordelen van het gebruik van een regenton. Daarnaast werden de overige actiepunten van het Plat form Duurzaam Waddinxveen belicht. De aanwezige gemeente ambtenaren konden hierover hun visie verwoorden. De regenton staat sinds de braderie opgesteld in het gemeentehuis van Waddinxveen. Hier zijn nog bestel bonnen verkrijgbaar. Het Platform zal op de natuur- en milieumarkt van 1 juli op het terrein van de kinder boerderij aan het Burg. Warnaar plantsoen de regenton nogmaals tonen aan het publiek. Het is tot 15 juli mogelijk een regenton te bestel len. Javen/Boskoop - Op vrijdag 30 P '"Mt in het Evertshuis aan de straat 15 jn Bodegraven een Wlijk concert door drie herenigingen gegeven. Deze DiENSTEN - 2 juli «linxveen L °ntmoetingskerk 9.30 uur ds F. r 'ttnnanuëlkerk 9.30 uur ds C. de '0.00 en 18.30 uurM.de ■uf? vr'iSem 9.30 uur ds K. de £i7naan den Rijn; 16.30 uur i (aangepaste dienst voor ^gehandicapten). ^30 uur dienst; zaterdag I uur dienst To huur van ^er 30 uur R. de Reuver. IHh q T?:WkqanUUrdsJ-HLangelaar' L. TO uur ds ds J.A. van 8.30 uur ds R. de Reuver. I f '-T0 uur student F.W. IC 0ee' Katwijk en 18.30 uur ds uar Gaby Hetyey. verenigingen zijn Kunst na Arbeid uit Zegveld, Semper Avanti uit Bode graven en Concordia uit Boskoop. Behalve een gezamenlijk optreden zullen deze verenigingen ieder apart concerteren. Bovendien zullen het leerlingenorkest van Semper Avanti en de mallet percussion band van Kunst na Arbeid zich presenteren. Liefhebbers van fanfare- en harmo- niemuziek zullen deze avond goed aan hun trekken komen. Aanvang 20.00 uur. Rosaline en Rogier 28 juni zijn het er 4. Hartelijk gefeli citeerd. Fijne dag. Pa en ma Boskoop - Zaterdag 1 juli zal in de Hervormde Dorpskerk het Christe lijk Boskoops Jeugdkoor onder lei ding van Jeroen Bosman haar jaar lijkse uitvoering houden. Dit jaar is gekozen voor het thema "We gaan op reis". Het reislustige koor gaat in verschillende koor-samenstellingen de avond muzikaal invullen. Aan vang 19.30 uur. Toegang volwasse nen ƒ5,-, kinderen mogen gratis naar binnen. nie van Concordia hebben op don derdag 6 juli hun laatste repetitiea vond. Van 19.30 uur tot 21.00 uur zullen zij het seizoen met een geza menlijke repetitie afsluiten waarna er een barbecue volgt. Het nieuwe seizoen begint voor Concordia op donderdag 17 augustus. Waddinxveen - Voor de kinderen van speeltuinvereniging De Over kant is er een Magische Tover Tentenweek ter afsluiting van het kinderactiviteiten-seizoen. Vanavond, woensdag 28 juni, wordt het startsein gegeven voor een paar leuke dagen met ver schillende activiteiten, zoals knut selen om het gebouw om te tove ren en daarna een maaltijd. Op donderdag is er knutselen en schminken. Vrijdag 30 juni wordt een magische slot-avond en - nacht met een speurtocht en twee waarzegsters, 's Avonds van 19.00 tot 20.00 uur is er een optre den van "Marc Muy Dificile", die een betoverende jongleer-act zal brengen. Voordat er in de tovertent gesle pen wordt, is er eerst een span nend verhaal bij het kampvuur. Na het ontbijt, zaterdagmorgen, is de betovering waarschijnlijk ver broken. Waddinxveen - Veel moeder die borstvoeding geven doen dat zon der problemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat vari eert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken tijdens de maandelijkse informatie bijeenkomsten van Borstvoedingsor ganisatie LLL. De ervaring leert, dat de meeste problemen zijn op te los sen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 4 juli bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Wad dinxveen. De bijeenkomst is bedoeld voor aanstaande moeders en voor moeders die al borstvoeding geven; hun baby's zijn ook van harte wel kom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er mate riaal ter ondersteuning van borst voeding te koop. Wie telefonische hulp of informatie over borstvoe ding wil, kan bellen met Nel Veen- man, telefoon 0182-619964. Boskoop - Het regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers en harmonie Excelsi or laten van zich horen tijdens een concert in het Rosarium op vrijdag 30 juni van 20.00 tot 22.00 uur. Aan belangstellenden wordt tijdens deze avond informatiemateriaal uitge reikt; "Die Gouwe Sanghers" hoopt op die manier aan nieuwe leden te komen. Het koor organiseert, in het kader van het 55-jarig bestaan, in het voorjaar van 2001 een concertreis naar Polen. Geïnteresseerden zijn ook welkom tijdens de repetitieavond, iedere maan dagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van het AOC Groen College aan de Zijde in Boskoop. Het repertoire is uitgebreid en varieert van profane muziek naar spirituals, musical- en operaliederen. Voor meer informatie kan men bellen: 0172-217890, 0172444213, 0182-612623, 079-3317326, 0172- 589655, 010-5218905 of 06-224911704. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Ongeveer negentig mensen namen in de afgelopen maanden deel aan een reeks klaver- jaswedstrijden, georganiseerd door de Stichting Behoud St. Victorkerk. De opbrengst van deze klaverjasdri- ve was bestemd voor de restauratie én nieuwe lijsten van drie schilderij en uit de St.. Victorkerk (1880). Deze schilderijen zijn van de hand van Jan Dunselman (1863-1931) en han gen op een goed zichtbare plaats bij de ruimte bij het altaar. Naast deze drie altaarschilderijen zijn nog twee andere afbeeldingen van Dunselman schoongemaakt.. Hoewel de opbrengst van de klaverjaswedstrijd niet geheel dekkend was voor de kosten van de restauratie (ƒ6.500,-, voorgeschoten uit het fonds 'behoud St. Victorkerk'), waren de organisatoren toch positief over het behaalde resultaat. De laatste avond van de zogenaamde 'Dunselmandri ve' was het een drukte van belang in en rond de pastorie van de St. Vic torkerk. Vanwege het mooie weer werd er in de fraai aangelegde tuin van de pastorie gekaart, terwijl veel meegekomen partners binnen geno ten van de wedstrijd van het Neder lands Elftal tegen Denemarken. Els Ligtenberg mocht aan het eind van de avond de wisselbeker voor de beste klaverjasser in ontvangst nemen. Wim Verhoef nam de opbrengst van de voetbalpool mee naar huis. Hoewel de klaverjasdrive een kerkelijke activiteit was, namen er ook veel mensen buiten de paro chie aan deel. :Jan Dunselman staat bekend als een groot en kundig kunstschilder. Hij werd geboren in 1863 in Den Hel der en overleed in 1931 in Amster dam. In beide steden én in Antwer pen studeerde Dunselman aan de Tekenacademie. Later gaf hij les aan schilders als Visant, Tebben en Ver donk. De gerestau reerde schilderijen van Dunselman uit de St.. Victorkerk zijn medio vorige eeuw in kerkelijk bezit gekomen via Pastoor Scheffer. Deze Pastoor kwam uit een rijke familie en voegde de vijf schilderijen toe aan het bezit van 'zijn St. Victorkerk'. In 1964 werden de schilderijen, vanwe ge hun erbarmelijke staat weggehaald en een tijd lang verge ten weggelegd op zolder. De huidige Pastoor van de Parochie, Ad van der Helm, zette de restauratie van de doeken in gang, waarna deze met Pasen onthuld kon den worden. De kleindochter van Jan Dunselman was hiervoor speciaal naar Waddinxveen gekomen. Naast de restauratie van de schilderijen is de St. Victorkerk momenteel bezig met een groot onderhoudsplan voor de toren. Dit plan behelst onder meer de vloer van de klokkenzolder, de klokkenstoel en het metselwerk van de muren van de toren. Rond Pasen is men gestart met dit grote onder houd en Pastoor van der Helm ver wacht dat de toren in september weer uit de steigers zal zijn.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 15