Junioren Rowah vierde op Nederlands kampioen schap beach-handball Langebaanseizoen begint goed R.V.Rolling'90 in het nieuw Jeu de boules Coenecooploop professioneler Matige vangsten HSW Midzomer- avondloop Jeugdclubkampioenschappen De Gouwe Smast Uniek Open Peugeot Vier Dorp? Jeugdtoernooi Verona van de Leur Nederlands Kampioen turne pagina 8 Hart van Holland/28 juni 2000 Voorbereiding Gedeelde vierde plaats Inschrijven tot 1 juli voor tennistoernooi Tennis Door Karin .longkind Waddinxveen - De damesjunioren van handbalvereniging Rowah hebben afgelopen weekend een prima resultaat geboekt op het Nederlands kampioenschap beach-handball. Aan het strand van Scheveningen behaalden ze een gedeelde vierde plaats en dat is een prestatie van formaat voor de nog jonge handbalvereniging. De damesjunioren hebben zich de afgelopen maanden goed voorbe reid op dit kampioenschap. Zo ver bleven ze de Paasdagen aan het Zeeuwse strand en trainden ze de afgelopen weken veelvuldig op het zand langs de Rottemeren. Dat een goede voorbereiding haar vruchten afwierp bleek tijdens de Rotterdam se voorronden voor het kampioen schap. Tijdens deze voorronden, waarbij handbalverenigingen uit de Rotterdamse regio streden voor deelname aan het NK, wonnen de Waddinxveense dames al hun wed strijden en maakten ze vooral indruk met hun wisselsysteem en de snelle omschakeling tussen de aanval en de verdediging. Tijdens de kampioenschappen werd in poules gespeeld, waarbij de nummers één en twee zich zouden kwalificeren voor de kruisfinales. Rowah bleek ingedeeld in een ster ke poule met onder andere de Nationale Kampioen van vorig jaar: Wings uit Den Haag. Rowah speelde haar eerste wedstrijd tegen deze sterke ploeg en bleek goed opge wassen tegen de titelverdedigers. Toch won Wings met 2-0 (eerste helft 9-7 en tweede helft 8-7). In de twee volgende wedstrijden knokte Rowah zich toch naar de tweede plaats. Tegen Broekland speelde Rowah gelijk en in een uitermate spannende wedstrijd won Rowah knap van Exito uit Amsterdam. Het organisatiecomité besloot echter na deze wedstrijden de kruisfinales anders in te delen: niet de num mers één en twee van elke poule, maar alleen de winnaars konden om het kampioenschap strijden. Alle nummers twee uit de poule werden gedeeld vierde. Een flinke dom per voor de Wad dinx veense dames, temeer toen bleek, dat poule- genoot Wings een voudig haar Neder landse kampi oen schap prolon geerde. "Er zat meer in", verklaarde één van de coaches Lex van Ham achteraf. Gezien de eenvoud waarmee Wings kampioen werd, hadden we beslist kans kunnen maken op de tweede of derde plaats. Anderzijds is deze vierde plaats ook een prima resul taat. We zijn gewoon vierde van Nederland. En daar mogen de mei den en de begeleiders best trots op zijn!". Waddinxveen/Boskoop - Vorig weekeinde begon het langebaanseizoen voor de buitenwaterzwemmers van de Gouwestaete. Traditiegetrouw ook dit jaar in de kanobaan van spaarnewoude in Haarlem. Gouwestaete is goed vertegenwoordigd en er werden de nodige prijzen mee naar huis genomen. Allereerst was het de beurt aan nieuwkomer Greetje van Eijk. In het heerlijke water (ongeveer 20 graden Celsius) legde zij de 1000 meter meisjes vrije slag af in een hele goede tijd van 16.06.87 wat goed was voor een 16e plaats. Bij de 2000 meter vrije slag heren werd het duidelijk dat het langeafstand zwemmen een kwestie van intensief trainen is. Ondanks weinig trainen de afgelopen tijd durfden Mark Nahon en Jan Willem van den Hoek het toch aan om op het koningsnummer van start te gaan. Met de olympische gedachte zwommen zij naar een resp. 51e en 42e plaats in tijden van 29.45.10 en 28.52.05. Bij de 2000 meter dames verging het Denise de Riet en Michelle Nahon beter. Vooral Denise was in vorm en zwom met een tijd van 25.46.57 naar een 5e plaats, goed voor een beker. Michelle moest nog even warmdraaien wat resulteerde in een 34e plaats in een tijd van 29.56.79. Bij de 'oudjes' waren het, net als vele jaren, Nic Geers en Judith van Berkel die het hele veld aanvoerde. Voor veelvuldig Nederlands, Europees en Wereldkampioen Nic Geers was het hier kassa. Met een tijd van 14.53.72 kwam hij na 1000 meter vrije slag als winnaar bij de masters 55+ uit het water. Voor Judith van Berkel geldt eigenlijk hetzelfde. De beste marathonzwem ster (toen nog Judith de Nijs) die we ooit in Nederland hebben gekend, legde de 1000 meter vrije slag dames masters met gemak af in een tijd van 16.22.22 wat ook voor haar de zoveelste gouden plak opleverde. Moerkapelle - Voor Rolling'90 was het wenselijk om bij het meedoen aan de Europese Kampioenschappen Showrijden in Eindhoven, eerder deze maand, niet alleen op sportgebied iets te laten zien, maar ook dat een ver eniging uit een dorpsgemeente als Moerkapelle, een nationaal en regio naal naamkaartje af kon geven. Gezien de verslaggeving eerder in deze krant van de gunstige resultaten die Rolling'90 behaald heeft, hebben ze op sportgebied zeker iets laten zien. Wat betreft het naamkaartje, kon Rolling'90 zich gelukkig prijzen met de sponsors uit het bedrijfsleven van Moerkapelle en Zevenhuizen. Door de financiële steun kon het showteam bij de Ceremonie Protocollaire opko men in een geheel nieuw pak, ontworpen en gemaakt door Carolien Oskam uit Waddinxveen. Tijdens de trainingen werd in dit pak met daarbij behorende gesponsorde vestjes gereden en werd een regionaal naamkaar tje afgegeven. Het nationaal naamkaartje werd mede mogelijk gemaakt door de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. Vlak voor het begin van deze EK kreeg de rolschaatsvereniging uit handen van de heer Breugem, directeur van dit Rabobank filiaal, voor het gehele showteam de originele Rabobank trainingspakken aangeboden. Ondanks het feit dat Rolling'90 voor een eerste keer aan een zo groots evenement meedeed, werd er op nationaal en internationaal gebied naam gemaakt. Naast het showrijden doen ook veel leden aan solo- en paarrijden. Aan staande vrijdag beginnen in Zaandam de Nederlandse Kampioenschappen Kunstrijden, die 3 dagen in beslag zullen nemen en waaraan 14 dames en één heer van Rolling'90 mee zullen doen. Waddinxveen - Tête-a-tête: In deze competitie is de strijd in de poules gestreden. De eerste 3 van elke poule gaan door naar de eindronde en zullen in een halve competitie uitmaken wie zich clubkampioen tête-a-tête 2000 mag noemen. Poule A: l.Stephan Tabben en Piet van der Made 14-14-102; 3.Erik Jan Hoogen- doorn 14-14-83; 4.Norbert Schiffer- ling 14-12-68; 5.Elly Nieuwland 14-11- 64. Poule B: l.Hans Cammeraat 16-15-104; 2.Wout Versluis 16-15-96; 3.Rob v.Dijken 16-15-76; 4.Herman Wielinga 16-13-66; 5 Fred van Dijken 16-13-60 en Andries Roos 11-13-60. Puntenklassement: l.Piet van der Made 39; 2.Hans Cammeraat 37; 3.Rob van Dijken 30; 4.Erik Jan Hoogendoorn 25; 5.Stephan Tabben 23; 6.Peter Rubeling 21; 7.Ton Huls kamp en Wout Versluis 21; 9.Andries Roos 19; 10.Roy Hulskamp en Betsy Lanting 18. Externe 4 x 4: De wed strijd van 24 juni in Schiedam werd afgelast door de slechte terreinge steldheid. Deze dag wordt in sep tember ingehaald. Waddinxveen - De Coenecooploop die op zaterdag 21 oktober zal plaatsvin den, gaat de tijdwaarneming professioneel aanpakken. Evenals bij grote evenementen als de Rotterdam Marathon en de Dam tot Damloop het geval is gaat het Waddinxveense evenement werken met de Champion Chip. Alle deelnemers bevestigen deze chip aan hun veters en krijgen bij het passeren van de chipmatten de juiste tijd en klassering toebedeeld. Waddinxveen - De Hengelsportvere niging Waddinxveen viste afgelopen zaterdag de zesde wedstrijd voor de zomercompetitie in het Gouweka naal. De vangst in dit 'thuiswater' was matig, tien deelnemers vingen gezamenlijk slechts 26 kilo witvis. Winnaar werd M. Reichard. Welis waar vissend op het 'staartnummer' haalde hij met de vaste hengel 7.560 gram brasem op het droge en ver stevigde daarmee zijn koppositie in het klassement. De tweede plaats was voor H. Kraan, die met zijn ver trouwde feederhengel 4.050 gram overwegend bliek binnen haalde. De plaatsen drie, vier en vijf werden ingenomen door W. Houtman, M. van Leeuwen en R. Jenner. De wijzer van de weegschaal stopte bij hun vangst respectievelijk op 2.900, 2.380 en 2.150 gram. Inmiddels zijn ook wedstrijd twee en drie van de zomeravondcompetitie gevist. Beide hadden plaats in de Oude Rijn. Bij Koudekerk was de uit slag: 1. H. den Haan 2.730 gram, 2. J. van Elswijk 2.310 gram, 3. J. Verhoef 2.130 gram. Bij het Fort in Bodegra ven was de uitslag: 1. J. van Elswijk 4.240 gram, 2. H. den Haan 1.810 gram, 3. E. Keizer 1.730 gram. Hal verwege deze competitie is de stand aan de kop: 1. J. van Elswijk 10.830 gram, 2. H. den Haan 8.590 gram, 3. J. Verhoef 5.630 gram. Zevenhuizen - Binnenkort vindt Tennisclub Zevenhuizen een jeugdtoernooi plaats. Deelname het toernooi is voorbehouden) jongeren tot en met 17 jaar. Het bijzondere aan het toernooi dat het georganiseerd én ges» wordt door vier dorpen. De dei mers leren op die manier niet mensen kennen, omdat op i lende clubs wedstrijden gespa moeten worden. Het toernooi si op 7 augustus en wordt gehouda Zevenhuizen, Moerkapelle, Nieiw kerk aan den IJssel en Boskoop, wordt in vier categorieën gespee te weten tot en met 10 jaar, ta met 12 jaar, tot en met 14 jaarei en 17 jaar. Inschrijfformulieren!: nen bij de plaatselijke tennist gehaald worden. Het inschri bedraagt 12,50. Voor meer informatie kan terecht bij wedstrijdcoördinator Magdelijns, telefoon 0180-1 Afgelopen weekend werden Oldenzaal de Nederlandse Kar oenschappen turnen gehouden, ona van de Leur turnde, zoals al het hele seizoen, een ijzersli wedstrijd en werd dan ook Na lands Kampioen in de topsport, behaalde een hoge score van 3 pnt. Vooral haar brug 9.550 puit en vloer 9.500 gingen weer aisi ouds. De Zoetermeerse traf Frank Louter kon net als bij heta lopen EK weer terug kijken op fantastische prestaties van zijni den. Ook de toestelfinale wast groot succes. Van de 36 te t medailles wonnen zij het hoge a tal van 15. Bij de junioren wast ona van de Leur de turnster val dag, door maar liefst drie plakken op brug, balk en verrass op sprong van respectievelijk 9j 9.500 en 9.278 punten. Bij de oefening haalde zij een bronzenp met een score van 9.450 punten Bleiswijk - Atletiek- en trimvet ging De Kieviten organiseert woensdag 5 juli een mid® avondloop. De te lopen als® zijn 15 en 5 kilometer en laüd n voor de A- en B-jeugd. De start F 19.30 uur. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur kantine van korfbalvereniging devogels aan de Gotzenhainsins Bleiswijk. Het inschrijfgeld be 7,50; jongeren tot en met betalen ƒ2,50. Voor meer ïnfon» 010-5212128. Goed nieuws! tante Janny Bos-Ooms is weer thuis aan de Rottekade! Zat. 1 juli van 9.00-12.00 uur: rommelm.spullen inl. Bel:079-5931555 of 638048 Geslaagd! Arno vd Knijff. Brenda, je kunt tot 100 tellen nu tot ziens. Tristan ICiJLlUd 1 Waddinxveen - In de week van 19 juni tot en met 25 juni heeft een zeer geslaagd jeugdclubkampioenschap plaatsgevonden op Tennisvereniging De Gouwe Smash. Het weer werkte niet altijd mee en op zaterdagmid dag moest er even uitgeweken wor den naar de tennishal. Een groot aantal jeugdleden deed mee waarbij soms op het scherpst van de snede werd gestreden om de punten. Goed om te zien was de deelname van de 'nieuwe' jeugdleden. In de spannende mix C finale won nen Stefan Vreeburg en Michelle Smid maar net van Carl Gast en Marissa ten Berge. In Mix BI waren Bas de Boer en Lisanne Rozema te sterk voor Tom de Booy en Naomi van der Klauw. Het duo Stefan Gut- ker en Charlène van Belle werd in de mix B2 eerste gevold door Patrick en Daphne Plomp. In mix A hadden Janine en Mathijs Compeer een zware partij aan Kathinka Berre- voets en Ruud de Smid die uiteinde lijk gewonnen werd door Janine en Mathijs. Meisjes Dubbel: In de A poule behaalden Janine Compeer en Kathinka Berrevoets de overwinning op Daphne Plomp en Peggy Tijsma. In de B poule waren Dieuwertje Rip en Nienke Hoondert te sterk voor Maaike van der Geest en Rochelle van Belle. In de C poule moesten Hester Hoondert en Tamara ten Berge, Michelle Smid en Marissa ten Berge als hun meerdere erkennen. Jongens Dubbel: In de C poule won nen Stefan Vreeburg en Carl Gast de partij van Stefan Rozema en Niels Tijsma. In de B poule waren Bas de boer en Koen Hoondert te sterk voor Dennis den Boer en Stefan Gut- ker. In de A poule wonnen Marco van der Hut en Siebe de Bruin duide lijk van Mathijs Compeer en Erwin Hazebroek. Single jeugd: In de C2 po"'e Marissa ten Berge. was Evelien Rozema te Bij de Cl sterk Tamara ten Berge. Meisjes sinj'! werd gewonnen door Dieu van Nienke Hoondert. In o moest wederom Kim van Compeer als haar meerdere nen. De wisselbeker is bezit van Janine Compeer Jongens single C won ate het van Carl Gast. Jongenyerni werd gewonnen door Da .e van Frank van Vliet. In (f sk BI poule was Bas de t>o voor Martijn van Hal. Mam'J5 ii nende p Ruud de Smid. Mathijs vwwi iviai lijii van jongen A won Math J na een zeer spannende a Smid. Mathijs nee. de tweede keer de wisse., naar huis. Deze fees werd afgesloten met ee

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8