Beatrixschool viert zomerfeest loodopvang zieke kinderen Ruimte voor Boom kwekerij Scouting Mr. van Daalgroep op zomerkamp Diplomazwemmen Mourits alleen aan kop Ronde 5 en 6 druk bezocht Samenwerking ouderenbonden Vlindertentoonstelling in Dierendal Hart van Holland/5 juli 2000 pagina 17 I&m* JV Gastouderopvang Projectgroep Vrouwen Raad Boskoop ferV90300 UUr,L'Kolle- Mil900uur^eUnstlenSt;Zaterdag8 Zomerschaak (1) Zomerschaak (2) Lr Sylvia van Doornen lïddinxveen - Het was grandioos Ler, de kinderen waren in opperbeste lemming en het programma was lodanig van samenstelling dat nie- ïiand zich hoefde te vervelen; kortom: je Beatrixschool vierde vorige week aensdagmorgen een geweldig zomer- est! In de school waren er tal van Icliviteiten zoals schminken en but- |ons maken. Op het plein was istreeks 10.30 uur een circusact te |en en in groepjes werd door de jonwijk Zuidpias. een levend ganzen bord gespeeld. Het was daarbij zoeken |eblazen naar de -papieren- ganzen op tataarnpalen, schuttingen en bomen tussendoor werden er allerlei Ipdrachtjes uitgevoerd. Eenmaal terug npschool was er een toneeluitvoering van Sneeuwwitje en de iuJ Zeven Dwergen, waarbij de groepsleerkrachten zich dit keer eens uit konden leven. Vol overgave werd er door hen gespeeld om de boze stiefmoeder, de snoezige Sneeuw witje en de stoere jager zo goed cq. grap pig mogelijk gestalte te geven. De Zeven Dwergen zorgden steeds voor de vrolijke noot in het verhaal en de slotscène waar bij de prins zijn Sneeuwwitje 'kust' en haar hevig verliefd aankijkt, werkte met name bij de oudere leerlingen op de lach spieren. En de kleuters? Die vonden het allemaal even mooi. De Beatrixschool is er die dag duidelijk in geslaagd om met een beetje creativiteit en fantasie, kinde ren variërend in leeftijd van 4 tot 12 jaar op een aangename manier bezig te hou den en te blijven boeien. jio - Veel werkende ouders zullen probleem herkennen: uw kind leeft de waterpokken gekregen, net [u u eigenlijk niet weg kunt blijven P uw werk. Het kind kan niet naar of naar de opvang, maar Met in bed blijven. Hopelijk kan pof de buurvrouw even bijsprin- |en. Maar grootouders, tantes en pirvrouwen zijn zelf ook steeds ginder beschikbaar. De Provinciale pwen Raad (PVR-ZH) en de Zuid- ftólandse Ondersteuningsorganisa- P Kinderopvang (ZOK) zijn een project "Noodopvang zieke kinde- p gestart. Het project wordt gefi nancierd met subsidies van het pro- -tbureau Dagindeling en de provincie Zuid-Holland. ■oskoop is gekozen als een van de r™ 'ocaties waar het project wordt fj gevoerd. Samen met het gastou derbureau in Boskoop wordt beke ken hoe een prettige en vertrouwde opvang geboden kan worden aan kinderen die een dagje ziek zijn. Het gaat niet over ernstig zieke kinde ren, hiervoor zullen de ouders zelf zorgen. Ook zullen ouders vaak zelf vrij nemen als er niets ernstigs aan de hand is. Toch is het in sommige gevallen prettig een betrouwbare achterwacht te hebben, voor die keer dat ouders geen vrij kunnen nemen. Die betrouwbare achterwacht wordt gezocht in Boskoop in de gastouder opvang. De gastouderopvang staat bekend om haar flexibele werkwijze en heeft goede ervaringen met het opvangen van zieke kinderen. Een ziek kind kan vaak gewoon bij de gastouder terecht en kan daar zon der problemen de aandacht en rust krijgen die het nodig heeft. Gastou derbureau Boskoop gaat de wer ving, bemiddelen en begeleiding verzorgen. Een projectgroep van deskundigen werkt uit hoe de opvang op verant woorde wijze vormgegeven kan wor den. Bijvoorbeeld: Wanneer is een kind te ziek om door een gastouder in plaats van zijn eigen ouders te worden opgevangen? Worden zieke kinderen opgevangen door de huidi ge gastouders of worden hiervoor nieuwe gastouders aangetrokken? Hoe krijg je een veilige sfeer waarin een kind zich vertrouwd voelt? Welke bijscholing heeft een gastou der nodig om goed met een ziek kind om te kunnen gaan? Hoe rege len we het financieel? De plaatselijke Vrouwen Raad in Boskoop ondersteunt het project en hoopt op een positief resultaat. Als het lukt een goede werkwijze te vinden, dan wordt deze als model overgedragen aan andere kinderop vangorganisaties in Nederland. ^RKDIENSTEN - 9 juli lïddinxveen i j. jkerJ< 9-30 uur dienst; dinsdag I I 19 fin UUr dienst; zaterdag 8 juli uur dinest in Ontmoetingskerk. I uur dhr M^efn0ntm°etingskerk 9.30 de Ridder, Sassenheim. ^■Immanuëlkerk 9.30 uur ds E.H. man.'s-Hertogenbosch. en Ixsn 'i®eiT-9-30 uur ds E. Brink den Rijn UUI" deVries, Alphen aan den Bos* Ed evangelist G'van boskoop nv.Gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; Herv kerk Van ^ooiic'on'< in JeStek9.30 uur ds j.A. van Hooij- 18 ef. kerk 9.30 uur ds J.H. Langelaar; Vri,,pUUr^sJ van Hooijdonk. Ctr^ De' Gem 10 00 uur ds J-A- Chr m"^ruin, Boskoop. CCh ;kerk9'30en 'S.30 uurds o den Hertog. Suzanne Hetyey. Boskoop - Onder het motto "Geef ruimte aan de groei van de Boomkwekerij" heeft de Nederlandse Bond van Boom kwekers een visie geschreven over de ruimtelijke ordening in relatie met de boomkweke rij. Het vanzelfsprekend dat de boomkwekerij net als alle andere agrarische bedrijven de ruimte moet hebben om zich te kunnen ontwikkelen. Dit geldt ook voor het Sier teeltcentrum regio Boskoop dat daarbij te maken heeft met het Provinciaal beleid in Zuid-Holland en met het beleid van een aantal gemeen ten in die Provincie. Wethouder P.L. Trimp zal als voorzitter van Kring Boskoop, genoemde visie overhandigen aan gedeputeerde L. van der Sar. Deze overhandiging zal plaatsvinden op het Provin ciehuis in Den Haag op don derdag 6 juli om 15.00 uur. Natuurlijk zal Trimp bij de overhandiging van de visie aandacht vragen voor de ont wikkeling van de boomkweke rij in Zuid-Holland en met name in de regio Boskoop. Boskoop - Diverse spreltakken van de Mr. van Daalgroep gaan deze zomer weer op kamp. Het zomerkamp is de afsluiting van het seizoen vol activiteiten en wordt door iedereen dan ook als hoogtepunt beleefd. De welpen (jongens van 7 t/m 11 jaar) gaan op zoek naar'de verdwenen totem'. In dit thema zullen zij in de omgeving van IJmuiden samen met het opperhoofd en de medicijnman spannende avonturen beleven. De gidsen (meisjes van 11 t/m 15 jaar) gaan naar Ommen voor een uitda gende opdracht: Mission Impasseble. Die week zullen zij onmogelijke opdrachten gaan uitvoeren om zo het einddoel te bereiken. De verkenners (jongens van 11 t/m 15 jaar) gaan dit jaar naar Eefde (Gld). Het kamp zal er vooral om draaien dat ze de dingen gaan uitvoeren die ze geleerd heb ben tijdens de opkomsten. Zo zullen ze in tenten slapen, koken in hun zelfgebouwde keukens en een hike lopen met kaart en kompas. Met een spannend thema als rode draad door de week worden er ver schillende spelen en opdrachten, zoals levend stratego, survivalen en pionieren, gedaan. Als laatste speltak gaan ook de rowans (jongens en meisjes van 15 t/m 18 jaar) op kamp. Zij gaan naar Mook om daar een strijd uit te 'vechten' tussen bevolkings groepen die vroeger in 'het grote America' leefden. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 27 juni voor het B-diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit Wim van Minnen en Rob Hogerbrugge. Er waren deze keer 32 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Leonie Boeije, Thomas de Wit, Carlo Wierks, Henk de Wit, Suze Bergsma, Kelly van Vliet, Ingeborg van Yperen, Jordi van Wetten, Remon Groene- weg, Stephanie van der Oord, Jenni fer Jochems, Pieter Moerman, Maud Pijls, Thijs Hermans, Lieke van Strien, Raymond Neukerk, Eva Dom peling, Jitske Flietstra, Iris van der Horst, Wouter van der Noord, Alex Veringmeier, Joost van Dijke, Gino Blonk, Edwin Molenaar, Christiaan Koren, Joeri de Mik, Mark van Nieuwkoop, Kiki Knegjens, Esther Noorland, Corlinda van der Knijff, Majlin Dingeldein en Hidde Versloot. Waddinxveen - Op donderdag 22 juni werden in het wijkgebouw Het Zuidhonk ronde 3 en 4 afgewerkt van het Zomerschaaktoernooi. Een groot aantal schakers bleek die dag andere bezigheden te hebben getui ge de lage opkomst. Desondanks werden er toch een aantal interes sante partijen afgewerkt. Zo trad koploper Wilbert Mourits aan tegen Ed Singeling en moest Gerard van Ommeren het opnemen tegen Wil bert Mourits aan tegen Ed Singeling en moest Gerard van Ommeren het opnemen tegen Wim Hennink. Zowel Wilbert als Gerard wisten hun partij winnend af te sluiten. Ben van Gef- fen had in deze ronde geen moeite met Wim Mulder en Barthold Jansen snoepte de punten af van Ronald Dannis. Jeugdige schaker Arjan Hen nink was te sterk voor Jaap van der Heiden. Jan Evengroen was het aan z'n stand verplicht om deze avond beter te presteren dan de vorige, waarin hij startte met 2 nederlagen. Jan pakte de draad goed op in de derde ronde door Biniam David te verschalken. Ronde vier bracht Ben van Geffen aan het bord tegen club genoot Gerard van Ommeren. De twee bleken aan elkaar gewaagd en deelden het punt. De WSV kampioen van 1999, Leon Willemen, gaf er blijk van het schaken nog niet verleerd te zijn. Na zijn winstpartij tegen Arie Hoogduijn kon hij terugkijken op een geslaagde avond met een score van 100%. Ook een 100% score deze avond voor: Mourits tegen Singeling en Arjan Hennink, Ton Bronk tegen Kreuk en Kraaiesteijn, Van Nieuker- ke tegen Muit en Van der Heiden, Evengroen tegen David en Singeling en good old Versluis tegen Draaisma en Doornhein. Dit alles leidt er toe dat Mourits alleen de koppositie in heeft genomen met 20 punten, gevolgd door van Ommeren met 18. Onderin het klassement een aantal schakers dat nog wacht op de eer ste overwinning. Ronde 5 en 6 wer den gespeeld op donderdag 29 juni, Waddinxveen - Een aangepast pro gramma donderdag 29 juni bij het zomerschaaktoernooi. In verband met de halve finale wedstrijd van Oranje was besloten om slechts één ronde te laten doorgaan. Ondanks het voetbal, of misschien wel dank zij het voetbal, was er een goede opkomst van schakers die waar schijnlijk na de uitschakeling van Oranje hun agressie kwijt moesten, Er werd een aantal leuke partijen opgezet op de velden. Koploper Wil bert Mourits moest met de zwarte stukken Gerard van Ommeren bestrijden. Het werd een partij waar in beide kanshebbers elkaar geen duimbreed toegaven. Rmise was het gevolg. Arjan Hennink doet het uit stekend dit toernooi en heeft een goede positie in de rangschikking. Hij mocht aantreden tegen Ton Bronk, en deed wat er van hem ver wacht werd. Van Nieukerke kwam gewonnen te staan tegen Leon Wille men maar zag zowel de stelling als de beschikbare tijd met stappen achteruit gaan en moest tenslotte de eer laten aan de voormalig WSV Kampioen. Wim Hennink kwam tegen Wim van Os verder dan een puntendeling, en Kevin Bakker kon het niet bolwerken tegen Ben van Geffen. Verdere opvallende feiten: De eerste winstpartij van het toer nooi voor Nico Dannis die Eric Hen nink met lege handen achter liet. Ook de eerste winst voor thuisscha- j ker Jan Klijn uit Delft die het punt afsnoepte van Jeroen van der Veen. Barthold Jansen staat dankzij z'n overwinning op Albert Prins nog steeds op een score van 100% Ed Singeling (Krimpen) komt ook lang zaam op toeren en pakte z'n le over winning. Henk Doornhein was hier het slachtoffer. De ranglijst wordt aangevoerd door Mourits, op 2 pun- ten gevolgd door Arjan Hennink, Van Ommeren en Willemen. Van Geffen en Jansen delen de derde positie met 19 punten. Donderdag 6 juli worden ronde 7 en 8 gespeeld. Toe schouwers zijn van harte welkom in Het Zuidhonk vanaf 20.00 uur. Waddinxveen - Onder auspiciën van de SWO gaan de drie ouderenbon den, de KBO, de PCOB en de ANBO, nauwer met elkaar samenwerken. Omdat de vakantietijd nadert en er dan weinig beleidszaken aan de orde kunnen worden gesteld is besloten in de maanden juli en augustus gezamenlijk een drietal vakantiemiddagen te organiseren, die gehouden zullen worden in het Anne Frank Centrum. De bonden en het SWO hebben hiertoe besloten omdat veel senioren in die maanden een eenzame tijd doormaken. Op de bewuste middagen, die om twee uur beginnen, zal er bingo worden gespeeld, een spel wat veel senioren graag spelen. De eerste middag is op woensdag 19 juli, georganiseerd door de PCOB. De tweede middag op vrijdag 4 augustus, georgani seerd door de ANBO en de derde middag op maandag 14 augustus, georganiseerd door de KBO. Het lijkt er op dat iedere bond een middag apart organiseert maar dat is niet het geval. De opzet van het geheel is dat alle middagen toegankelijk zijn voor de leden van alle drie de bon den, .ongeacht van welke bond men lid is. Gehoopt wordt op een groot aantal deelnemers. Dit is een eerste aanzet tot nauwere samenwerking. Waddinxveen - Tijdens de zomer vakantie wordt in de kinderboerderij Dierendal in het Warnaarplantsoen van zaterdag 8 juli tot en met zon dag 27 augustus een vlinderexposi tie gehouden. Er zullen panelen staan met informatie over dag- en nachtvlinders. Vanaf donderdag 10 augustus staat er een vitrine met levend materiaal van het Groot Koolwitje. Van dichtbij is dan de ont wikkeling te volgen, van eitje tot vlinder. Vrijdagavond 18 augustus wordt vanaf 21.30 uur naar nacht vlinders gekeken. Deze worden gelokt door lampen te richten op witte lakens. Verder wordt op diver se plekken een smeerseltje aange bracht om nachtvlinders te trekken. Naast nachtvlinders krijgen vleer muizen aandacht. Zij worden actief zodra de schemer invalt. Als-het 18 augustus regent, kan het nachtvlin deren niet doorgaan. Daarvoor in de plaats kunnen belangstellenden dan in de lesruimte van Dierendal naar een video en/of dia's over vlinders kijken. De openingstijden van de kin derboerderij zijn als volgt: maandag tot en met zaterdag 7.30 uur tot 16.30 uur; zondag 12.00 uur tot 16.30 uur.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 17