Jeugdleden "De Kleine Trompetter" maken muziekprogramma IK ra f Commotie rondom plan vakantiewoningen Helderheid voor peuterspeelzalen Zevenhuizen Moerkapelle Nogmaals: de juni discussie Hengelsport Gem. Zevenhuizen-Moerkapi m. Zeverihuizen-Moerkapelle Dikkie Dik pagïrra 20 Hart'van Hólland/5'jülr 2000 Ouderencompetitie Zomeravondcompetitie Rivierencompetitie .i. Zevenhuizen - Aan de drie peuter speelzalen binnen de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, "De Zeven Dwergen" in de kern Zevenhuizen, "Het Hobbelpaard" in Moerkapelle en "Dikkie Dik" in Oud-Verlaat, was beloofd om nog voor de zomer duide lijkheid te geven ten aanzien van het subsidiebeleid. In goed overleg met de besturen van de peuterspeelzalen zijn drie varianten opgesteld waarover de commissieleden tijdens de commissie vergadering van 26 juni hun mening konden geven. Tijdens het spreekrecht werd duidelijk dot de besturen van de peuterspeelzalen een variant voor ogen staat waarbij de enige nadelige consequentie is dat er een peutergroep, met voornamelijk Rotterdamse kinderen bij Dikkie Dik, onder druk komt te staan. Deze variant werd ook voorgestaan door de meeste com missieleden, met de nodige aante- kingen. De discussie ging met name over het feit of de gemeente een peu terspeelzaal moet subsidiëren die voornamenlijk Rotterdamse kinde ren opvangt. Terwijl de gemeente Rotterdam niet bereid is om hier aan bij de dragen. De commissie vond echter wel dat er gezocht moet worden naar soepele over gangsregelingen zodat het voort bestaan van Dikkie Dik gewaarborgd blijft. Mevrouw Spekman sprak zich uitdrukkelijk uit voor subsidiëring van twee groepen bij Dikkie Dik in het kader van het rijksbeleid dat kin deropvang verder wil stimuleren. Spekman stelde dat kinderen in Oud-Verlaat juist naar de peuterspeelzaal kunnen omdat kinderen uit Rotterdam ook van deze voorziening gebruik maken en daarmee het voortbe staan van Dikkie Dik garande ren. Bovendien was het haar opgevallen dat er bij de subsi dieregeling geen rekening werd gehouden met investeringen. Het college neemt de opmerkin gen van de commissie mee in zijn beraad. Door Karin Heeren Zevenhuizen - In de Eendragtszaal van dorpshuis Swanla toon den de jeugdleden van muziekvereniging De Kleine Trompetter hun beste kunnen. Eerst was het de beurt aan de solisten met hun eigen instrument die het belangstellende publiek lieten zien hoeveel zij het afgelopen jaar hadden bijgeleerd. De leden kon den rekenen op een ruim applaus. Bijzondere aandacht was er voor Luuk, die slechts drie maanden lid is van De Kleine Trompetter en al vier nummers kon spelen op zijn trompet. Na de solo optredens was het tijd voor het concert van de gezamenlijke jeugdleden, die een prachtig concert gaven. Zevenhuizen - Op zaterdag 1 juli werd de achtste viswedstrijd van het clubkampioenschap gevist in het Lage Bergsche Bos. Er waren 7 deelnemers. dDe vangst was redelijk er werd in totaal 25.200 gram vis gevangen. Eerste werd J. Kok met 5.900 gram, derde D. Bazen met 3.600 gram vis. De volgende wed strijd wordt op zaterdag 12 augustus gevist in de Rotte bij de molens. Vertrek vanaf de parkeer plaats van La Baraque om 6.00 uur. Op dinsdag 27 juni werd de vijfde wedstrijd gevist in het Hoge Berg sche Bos. Er waren 6 deelnemers. De vangst was redelijk er werd 13.760 gram vis gevangen. Eerste werd D. Bazen met 3.100 gram, tweede mevrouw de .Zwart met 2.980 gram en derde J. de Zwart met 2.800 gram. De volgende wedstrij den zijn op 11 en 25 juli. Op woensdag 21 juni werd de vijfde wedstrijd van deze competitie gevist in de Rotte bij de Roerdomp. Er waren 7 deelnemers. De vangst was matig; eerste werd J. a met 2.180 gram, tweede Adr. van™ met 1.500 gram en derde J. Visj met 1.300 gram vis. Er werd int 8.280 gram vis gevangen. Op woensdag 28 juni werd de ze wedstrijd gevist in het Hoge 1 sche Bos, er waren acht dei, mers, er werd 13.520 gram', gevangen. Eerste werd Adr. van Ei met 3.580 gram, tweede J. Visst met 3.540 gram en derde werd Bazen met 2.900 gram vis. De vol gende en laatste wedstrijd vandu competitie is op woensdag 5 juli]] de Rotte bij de molens. Voor da competitie vertrekken we vanai parkeerplaats van Hotel Vos 18.00 uur. De vierde wedstrijd werd gehoudes in de Nieuwe Maas ter hoogte» de Brienenoord. Er waren vier d nemers. Eerste werd Adr. van L. met 8.200 gram, tweede H. vanZ» nen met 6.120 gram. De andere twee hadden geen vis in hun net. De» gende wedstrijd is op zaterdag 8 jul in de Lek bij Kinderdijk. Voor r informatie: J. Wiersma, telefoo 0180-632654. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Naar aanleiding van het verslag over de gevoerde juni-discussie door commissie I en II moet de vol gende correctie plaats vinden: In het stuk over de specifieke wensen van de politieke partijen moet in de zin "Ook mevrouw Te Meij gaf aan dat de WD het belangrijk vindt dat de lastenverlichting voor de burgers niet verzacht kan worden" het woordje 'niet' vervallen. Mevrouw Te Meij heeft er juist op aangedrongen eventuele noodzakelijke en onontkoombare lastenverzwaring te verzachten. "Waarom is er gekozen voor de bouw van vakantiewoningen?", "Wie gaat er investeren en wie gaat het exploite ren?", "Het is nogal wrang om als bur ger te constateren dat het hier heel moeilijk is een woning te bouwen en dan te moeten constateren dat er zomaar 48 recreatiewoningen gebouwd kunnen worden" en "Hoe zit het met de horecavergunningen, wordt er wellicht een vergunning afgegeven voor het exploiteren van een disco?" zijn enkele voorbeelden van de vele vragen die passeerden. Uit de discussie werd duide lijk dat het Recreatieschap het plan 'uit de ijskast' heeft gehaald en dat bij de gemeente nu de vraag voorligt om mee te werken aan de realisatie door toe stemming te geven op het gebied van de ruimtelijke ordening tot oprichting van deze vakantiewoningen. Burge meester Wolf: "Even voor alle duidelijk heid, de gemeente legt u deze vraag voor. Er is nog niets besloten en de gemeente investeert niets en onder neemt niets." Op het grapje van de heer Van de Meij van het Recreatieschap of de gemeente af zou zien van het heffen van OZB belasting reageerde hij fel: "Laat duidelijk zijn dat wij dit plan niet ondersteunen om OZB te kunnen hef fen." In reactie op de opmerking van de horecavergunningen reageerde wethou der Van der Stee dat hij zich niet voor kon stellen dat de gemeenteraad daar voor toestemming zou verlenen. Boven dien stelde hij naar aanleiding over een vraag over het voortbestaan van Euro- funcenter dat met alle partijen goed overleg gevoerd zal gaan worden. Een van de aanwezigen vroeg om stem ming: "Laten we dan nu maar even stemmen. Ik weet zeker dat 99% van de inwoners van Oud-Verlaat tegen dit plan is. Waarom trekt u die plannen dan niet in?" In reactie hierop werd de for mele procedure geschetst en alle moge lijkheden van bezwaar belicht. Alle opmerkingen neemt het college mee voor overleg en het zal daarna beslissen of dit plan voorgelegd zal worden aan de gemeenteraad ter beoordeling. Tijdens het bezoek werd door wethou der De Gooijer ook nog ingegaan op verkeersproblematiek, met name het sluipverkeer vanuit Nesselande en de sneiheidsbeperkende maatregelen op de Wollefoppenweg. Waarnemend bur gemeester Wolf heeft stilgestaan bij orde en openbare veiligheid waarbij een aantal incidenten bij de Zevenhuizerplas aan de orde kwam. De aanwezige wijk agent heeft gezegd dat er wel degelijk aandacht wordt besteed aan dergelijke meldingen. Ook de bestuurlijke toekomst heeft Wolf aangstipt en de inwoners van Oud-Ver laat ook uitdrukkelijk uitgenodigd om mee te denken onder het motto 'Het is slechter als er over u wordt gedacht dan als er door u wordt gedacht'. Oud-Verlaat - Tijdens het bezoek van het colle ge aan de kern Oud-Verlaat op maandag 3 juli liepen de emomties hoog op na de presentatie van de plannen voor de vestiging van 48 recre atiewoningen op een eiland in de Zevenhuizer plas. Dit plan was eerder in het begin van de jaren negentig aan de orde geweest en destijds heeft dat geen doorgang gevonden omdat er uitdrukkelijk was gekozen voor het behoud van de natuurwaarden. Na de presentatie door het college en landschapsarchitect de heer Van Loon en de heer Van de Meij van het Recrea tieschap kwam er een stroom van vragen los.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 20