Jubileumrit naar Zevenhuizen (Gr) geslaagd Redelijke vangst HSW Recreatiedag in de Rotteme- ren/Hoge Bergse Bos Jeu de boules Oranjedames naar toernooi om US-cup Aspiranten jongens A Gouwestaete vijfde van Nederland Korbis C-4 kampioen TÏif ïrf Europa Cup pro gramma Cadenz. Nesselande bekendl orgensQSi pagina 8 Hart van Holland/5 juli 2000 Tourclub Zevenhuizen bestaat 20 jaar Optreden Dirk Scheele en Peter Miss Maas Spelinstuif Groenbus Zuid-Holland Toernooi met alle Olympische teams Teamsamenstelling Waterpolo Zenuwen Vijfde plek Zevenhuizen - Plannen waren er al langer, maar dit jaar ging het gebeuren, een fietsrit naar Zevenhuizen in Groningen en weer terug. Organisatoren John den Ouden en Anton Eikelenboom zorgden voor de route die moest worden gevolgd, rustpunten en overnachting. Dit rit ving aan op vrijdagochtend 4.30 uur vanaf Zevenhuizen. De eerste etappe voer via Alphen, langs Schiphol, door Zwanenburg naar de Pont over het Noordzeeka naal. Deze etappe verregende totaal. De tweede etappe ging dwars door Noord-Holjand naar Den Oever - Het werd droog en de zon ging schijnen. Derde etappe van Den Oever over afsluit dijk met een gangetje van 40 km per uur voor de wind. Zo dwars door het groene Friesland naar Wirdum. De vierde etappe ging nu naar de aankomst in Roden, maar eerst werden er de nodige plaatjes geschoten in Zevenhuizen. De tweede dag begon met zon en tegenwind richting Giethoorn. De tweede etappe ging richting Nunspeet, zo werd er een gedeelte gereden door de Veluwe om via Nijkerk, Baarn in Maartensdijk te geraken. Hier een korte pauze voor de laatste etappe. De aankomst verliep wederom nat, maar wel geslaagd. Er werd totaal 513 km gere den. Rotterdam - Afgelopen weekend I de loting verricht in LuxembJ voor de diverse Europa Cups \L leybal. Het team van CadenzieJ lande zal ook komend seizoensJ len in het toernooi om de CEVcl Door de resultaten van vorig J zoen, waarbij Cadenz het door 1 eigen club georganiseerde toern won en pas werd uitgeschakeld! de kwartfinale, is het team dirtf geplaatst in de tweede ronde. D ronde is een toernooi, dat op 24 J en 26 november verspeeld wol De loting heeft voor NesselaiJ geen verre reis opgeleverd, naast de deur van de eigen sporthal zal selande strijden om een plat de kwartfinale. De ploeg van Anti uit Ahtwerpen zal in november f gastheer zijn van drie volleybalpk] gen. Naast het Belgische Arak] kan Nesselande ook de winnars de wedstrijd Geneve (Zwitselat Tetovo (Macedonië) en de verli uit de Top Team Cup wedstrijd Ba treng (Luxemburg) - Salzburg (Oj tenrijk). Waddinxveen - Afgelopen zaterdag viste de Hengelsportvereniging Wad- dinxveen (HSW) de zevende wedstrijd voor de zomercompetitie in de Amstel. De vangst was redelijk; twaalf deelnemers vingen gezamenlijk circa 36 kilo witvis. Slechts één keer in deze competitie was de vangst groter; ook in de Amstel werd toen 37 kilo gevangen. Winnaar werd R. Jenner met 6.780 gram. Door dit goede resultaat maakte hij een reuzensprong in het klassement, van plaats negen naar plaats vier. Tweede op enige afstand werd A. van Leeuwen met 4.090 gram, de derde plaats was voor W. Hout man met 3.830 gram. De plaatsen vier en vijf waren respectievelijk voor M. Reichard en H. de Kwaadsteniet met 3.320 en 3.150 gram. Met nog drie wed strijden te gaan is de stand aan de kop: 1. M. Reichard 38.340 gram, 2. H. Kraan 28.250 gram, 3. W. Houtman 21.050 gram, 4. R. Jenner 16.610 gram, 5. M. van Leeuwen 15.770 gram. De vierde wedstrijd voor de zomeravondcompetitie werd in de Gouwe gevist. In dit water-dicht-bij-huis was het totale vangstgewicht van de negen deelnemers ca. 14 kilo. De uitslag was als volgt: 1. J. van Elswijk 4.080 gram, 2. A. van Leeuwen 3.750 gram, 3. J. Verhoef 3.690 gram. Zevenhuizen - Zondag 9 juli treden Dirk Scheele en Peter op in het Hoge Bergse Bos in recreatiegebied Rotte- meren. Dit optreden is een onder deel van de recreatiedag die in het kader van de Groene Toer 2000 wordt georganiseerd onder het motto "Recreatie in Zuid-Holland is ...buiten in binnenland". Daarnaast kunnen bezoekers meedoen aan een spectaculaire spelinstuif. De acti viteiten duren van 11.00 tot 17.00 Om 13.30 en 15.30 uur kunnen ouders en kinderen getuige zijn van een heus "kinderpopconcert" in de natuur. Dirk Scheele en Peter nemen de kinderen mee naar een liedjes speeltuin waarin allerlei spannende dingen gebeuren. Natuurlijk wordt het bekende liedje "Guppie" niet vergeten. De kinderen worden actief bij het programma betrokken. Prominent aanwezig is Miss Maas. Uit het bijzondere kostuum van Miss Maas kunnen op een speelse manier gedichten worden gehengeld door het publiek. Deze artistieke dame leest ze op theatrale wijze voor. Nog nooit een spelletje ringsteken, UFO schieten, vogelvlucht, balans- bak of poortspel gedaan? Grijp nu je kans. Ook te beoefenen zijn spelen als: labyrint, monstervoerenx vogel vlucht, koemeiken, drakenkolder of reuzenpuzzel. Als extra kunnen kin deren zelf een waterkwaliteitsmeter maken en op een aantal plaatsen in het gebied de waterkwaliteit meten. Deelnemers kunnen met of zonder scorekaart aan deze spelen mee doen (je kunt zelf kiezen voor wel of geen competitie) en natuurlijk zijn hier aardige attenties mee te verdie nen. Deelname aan alle activiteiten is gratis. Geen Groen Toer zonder de aanwe zigheid van de Groenbus Zuid-Hol land. Hier kan men informatie krij gen over de vele recreatieve mogelijkheden die Zuid-Holland heeft te bieden, zoals wandelen, kanovaren, fietsen, survival, skaten etc. De recreatiedag is op zondag 9 juli in het Hoge Bergse Bos in recreatie gebied Rottemeren aan de voet van de skihelling aan de Rottebandreef nabij de Rottebanbrug. De activitei ten worden gehouden van 11.00 tot 17.00 uur. De Groene Toer is een promotieactie in Zuid-Holland om de recreatiemo gelijkheden dichterbij de inwoners te brengen. Dit jaar staat de Groene Toer mede in het teken van de "Kunst van Scheppend Water", het kunstproject in het kader van Cul tuurprovincie 2000. ORANJE AFRIKANEN NU IN DE UITVERKOOP! Nog steeds goede kwaliteit en sortering in: PERKPLANTEN en GERANIUMS KAMERPLANTEN 3 grote begonia's ƒ12,50 En alles voor de groentetuin, o.a. kool, prei, 4 soorten sla, andijvie, ook voor glascultuur enz. - Meststoffen, turfmolm, tuinaarde 4 zakken 10,-, speelzand KWEKgaT 1" vakantieperiode normaal geopendx \\j VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - Tête-a-tête: Op dinsdag 27 juni moesten zes deelnemers in een halve competitie uit maken wie zich de tête-a-tête clubkampioen 2000 mocht noemen. De laatste wedstrijd moest de beslis sing brengen daar twee spelers met een gelijk aantal gewonnen wedstrijden tegen elkaar uitkwamen. De eindrangschikking luidt: l.Stephan Tabben 5-4-30+; 2.Hans Cammeraat 5-4-6+; 3.Erik Jan Hoogendoorn 5-3-6+; 4.Rob van Dijken 5-2-5-; 5.Piet van der Made 5-2-6-; 6.Wout Versluis 5-0-31-. Nederland-Engeland: Afgelopen weekeinde waren 15 leden van een bevriende vereniging uit Engeland bij de jeu de boules vereniging Waddinxveen te gast; leden van de club "Les Petanchors" uit Oldbury on Severn, een klein dorp in de nabijheid van Bristol. Het is al de derde maal dat zij een bezoek aan Nederland brengen. Naast uitstapjes wordt er uiteraard veel tijd aan jeu de boules besteed. Een onderdeel daarvan is de strijd om de cup die al tweemaal door Waddinxveen is gewon nen. Zaterdag was de dag van de wedstrijd. Vijf teams werkten een halve competitie af. In de eerste ronde namen de gasten een overtuigende voorsprong van 1- 4, die in de tweede ronde resoluut werd geëlimineerd, waardoor voor Waddinxveen een voorsprong ont stond van 6-4. Daarna was het een gelopen koers en werd het een regelmatige overwinning met een eind stand van 14-6. De cup blijft dus in Nederland en waar schijnlijk zal deze in het najaar in Engeland moeten worden verdedigd. Plannen voor een tegenbezoek worden al gesmeed. Waddinxveen/Boskoop - Het Nederlands dameswatl poloteam is woensdag 28 juni vertrokken voor deel! me aan een uiterst sterk bezet toernooi in Los Alamif te Californië aan de westkust in de Verenigde Staten 1 van 5 tot en met 9 juli wordt gehouden. Aan dit toemj nemen alle zes de landen deel die ook zullen acteren de Olympische Spelen in Sydney 2000. Naast Oranje! dat Australië, Canada, Kazachstan, Rusland en de II Voorafgaand aan dit toernooi is er een trainingsstag t/m 4 juli. Het team bestaat naast de GouwestaetespeelstersGI an van den Berg, Mirjam Overdam en Ellen van derj den uit Daniëlle de Bruijn, Patricia Megens en MaijJ Op den Velde van Assuron/Donk, Karla van der Bri (keepster), Edmee Hiemstra en Ingrid Leijendekker ZWV-Nereus, Hellen Boering (keepster), Karin KuM en Carla Quint van Damixa/Ravijn, Heieen PeerenbcJ van Rapido'82 en Carla van Usen (kepster) van t Brandenburg. De ploegleiding bestaat uit coach Jan Mensi assistent-coach Paul Metz, teammanager Ben van Oil arts Anne Vervoort, de fysiotherapeuten Miranda Ha kamp en Harry von Piekartz en mental trainer Ha| Menkehorts. Waddinxveen/Boskoop - Het aspi rantenteam jongens A van Gou westaete heeft in het weekeinde van 24 en 25 juni in Zaandam een vijfde plaats behaald-bij de Nederlandse Kampioenschappen Waterpolo jon gens onder de 16 jaar. De Waddinx- veense ploeg bestond uit Erik Ver mij, Myk Middendorp, Paul Verwey, Geert van der Linde, Bouke de Vries, Alexander Schot, Jos van Soest, Leon de Wit, Danny Nooriander, Bas Pronk, Mark Rotteveel en Jan Willem Snooker en stonden onder begelei ding van coach Jan Verwey en kee perstrainer Kors van Tilburg. Het team moest zaterdag eerst aan- Dit was de laatste wedstrijd due treden tegen De Ham uit Wormer- veer. De Waddinxveners kwamen moeizaam uit de startblokken. De zenuwen speelden de spelers duide lijk parten en er werd met 10-3 verlo ren van De Ham. Later bleek dat deze ploeg samen met AZC om de eerste en tweede plaats zou strijden. Tegen de Nederlandse Kampioen van vorig jaar, AZC, (en naar later bleek ook dit jaar) speelde Gou westaete een zeer sterke wedstrijd. Halverwege de wedstrijd was het nog 6-4, waarna de Alphenaren uit konden lopen naar een 9-4 voor sprong. werd verloren. Tegen BZ&K I Borculo, HZC De Robben en i»j kruisfinale om de 5e en 6e f wederom tegen BZ&PC uit W werd overtuigend gewonnen 1 de jeugdinternationals Pau' e en Myk Middendorp speelid l deze wedstrijden de sterren hemel. De beide coaches Jan 1 en Kors van Tilburg waren er, 1 den over het behaalde res L Temeer, omdat in vergelijking J andere teams, Gouwestaete "J beschikt over beperkte traini s!1 gelijkheden en desondanks J westaete aspiranten jongens^ ben bewezen tot de top Nederland te behoren. Waddinxveen - Het C4-team van korfbalclub Korbis werd in de tweede helft van de veldcompetitie kampioen. Het team staat onder leiding van Henny Zijlstra en Jolan- da Benders.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8