Laat de vakantie geen zwerftocht voor uw huisdier zijn Dierenkliniek Lage Weide pagina 14 Hart van Holland/12 juli 2000 DIERENKLINIEK MEURSING Westzijdeweg 79 2391 JE Hazerswoude-Dorp Tel. 079-3425487 Fax 079-3425741 Gezelschapsdieren spreekuur: maandag, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 14.00 uur maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur Paarden op afspraak via telefoonnummer: 079-3425487 waar jaarlijks zo'n 300 honden en 375 katten worden opgevangen, is het louter in de steek laten van huisdieren maar moeilijk te bevatten. "Het is een uiterst trieste zaak wat momenteel weer volop speelt. Mensen boeken hun vakantie, gaan er lekker op uit maar voor de dieren wordt niets geregeld. De laatste 2 a 3 jaar komt het opmerkelijk vaak voor dat de dieren daarom zomaar ergens 'gedumpt' worden. Onbegrijpelijk, vooral als je bedenkt dat men tegenwoordig in het algemeen over voldoende financiële middelen beschikt om opvang in een pension te kunnen bekostigen. En dan zijn er uiteraard nog tal van andere mogelijkheden, zoals het regelen van een opvangadres bij familie of vrienden of een afspraak maken met iemand die zich tijdelijk over de dieren ontfermt op het eigen huisadres. Zaak is wel om al deze vormen van opvang tijdig te regelen," aldus Edelbroek. Het dierentehuis/ dierenpension Midden-Holland is te allen tijde bereid om samen met de eigenaar naar geschikte opvang te zoeken. Zelf heeft het 28 kennels beschikbaar voor pensionverblijf maar wanneer het pension vol is wordt er doorverwezen naar andere adressen. Voor de opvang van uitsluitend katten, is er sinds drieënhalf jaar ook de kattenoppascentrale van Dierenbescherming Midden Holland werkgroep Waddinxveen. Vrijwilligster mevrouw Van Oorschot die de kattenoppascentrale vanuit haar woonhuis runt, bemiddelt als het ware tussen vraag en aanbod door een betrouwbare oppas aan huis voor de kattenbezitter te regelen. Ze begon destijds met een bestand van circa 10 adressen van mensen die de opvang willen verzorgen en inmiddels is er een heel netwerk ontstaan. Zelf heeft mevrouw Van Oorschot twee jonge poesjes van drie maanden oud, regelmatig bezoek van een rood-witte kater die gewoon even bij haar komt 'buurten' en een tuin die bij de overige katten uit de buurt favoriet is als zon- of schuilplek. "Ik heb altijd al katten gehad," aldus Van Oorschot. "Daarom trek ik het me ook zo aan als een kat tijdens de vakantie zomaar aan z'n lot wordt overgelaten. Ze gaan dan op zwerftocht terwijl katten juist zo'n duidelijke behoefte hebben aan aandacht en verzorging." De kattenoppascentrale gaat als volgt te werk: voor mensen die in verband met vakantie of bijvoorbeeld vanwege een ziekenhuisopname opvang voor hun kat(ten) nodig hebben, wordt naar de dichtstbijzijnde beschikbare oppas gezocht. Gegevens die hierbij van belang zijn, zijn onder andere het aantal katten, hoe vaak per dag verzorging nodig is en de eventuele bijkomende klusjes zoals post- en plantenverzorging. Verder geeft de centrale advies over de vergoeding. Voor mensen die zich aanmelden als kattenoppas, volgt een kennismakingsgesprek. Zij worden door mevrouw Van Oorschot voorgelicht over de inhoud van het werk en wanneer blijkt dat er een juiste 'match' kan worden gemaakt tussen vrager en aanbieder, wordt het telefoonnummer van de betreffende vrager doorgegeven. Mevrouw Van Oorschot "Gemiddeld heb ik anderhalve dag nodig om een oppas te vinden. Lukt dit om wat voor reden dan ook niet, dan ben ik altijd zelf bereid om de oppastaak op me te nemen. Voor meer informatie over de kattenoppascentrale kan men contact opnemen met mevrouw Van Oorschot, telefoon 0182-619718. Dierentehuis/dierenpension Midden Holland is te vinden aan de Groenhovenweg 501 in Gouda en is telefonisch bereikbaar op nummer 0182-530164. ül - I^pl ipiii Inloopspreekuur: ma. en do.: 18.30 - 19.30 uur di en vr.: 13.30 - 14.30 uur en dagelijks volgens afspraak Tel. 0172-230808 Sigrid M. Mannes Anja van der Made Dierenarts Assistente Weegbree 51, 2771 LK Boskoop (parkeergelegenheid bij flat Lage Weide) tussenuit om 'bij te kunnen tanken'. In groten getale trekken we naar het buitenland en we en haard achter om elders te genieten van een andere cultuur, bijzondere bezienswaardigheden en de warme zon. Voor menig huisdier betekent de jaarlijkse aftocht van de familie afzien; ze blijven achter en worden aan hun lot overgelaten. Katten zullen dan de buurt moeten afstruinen, op zoek naar voedsel en misschien een beetje aandacht. Vaak wordt zo'n zwerfkat hier en daar wel opgevangen door een aardige buurtbewoner en krijgt het regelmatig wat toegestopt, maar zal ook menigmaal worden weggejaagd. Kortom, voor zo'n beest beslist geen pretje. Maar het kan nog erger... Het in de steek gelaten worden door het 'baasje' kan ook van definitieve aard zijn. Juist gedurende de zomermaanden worden nog heel wat beesten en dan met name honden, aan bomen vastgebonden en achtergelaten. Vaak wel op een opvallende plek -soms zelfs naast de ingang van het asiel- in de hoop dat uiteindelijk iemand zich over het dier zal gaan ontfermen. Voor Albert Edelbroek, beheerder van dierentehuis/dierenpension Midden-Holland DIERENKLINIEK HcMfC- Weidb De zomer betekent voor veel mensen er een poosje

Hart van Holland | 2000 | | pagina 14