Feestelijke afsluiting baggerproject Rotte Autocross Zevenhuizen: spektakel, regen en véél modder 1J UIlTIMC fe Week Tijdens de Zuid-Hollandse Waterdagen lomerkaarten www.eitens.nl Seniorenfietstocht Koppelklaveijassen Verruimde openingstij den midgetgolfbaan €1000 Wals Zevenhuizen huisdierenopvang tijdens de vakantie v^8le^°*rk*PeHe nOP^e%Z Veel ttieer! i 23e jaargang nummer 879 bjuli 2000 P 'ZrrrO tottevfeer schoon I Perzik-meloen vlaai Deze week extra aandacht voor: Izie pagina 14! lees verder op pagina 8! «venhuizen - Bij vogelvereniging lang en Kleur wordt op vrijdag 14 ili een kaartavond georganiseerd, anvang 20.00 uur in het clubge- ,ouw aan de Zuidplasweg. leder en is welkom. Door Karin Heeren Bleiswijk - Door het peilen van de diepte van de Rotte en het naar boven halen van een goed verpakt informatiebord is er een officieel einde gekomen aan het baggerproject in het Recreatiegebied de Rottemeren. De Rotte, de Rotteme- ren en het Toevoerkanaal zijn weer schoon en op diepte. De officiële handeling werd verricht door bestuurslid van Hoogheemraadschap Schieland mevrouw drs. M. J. van Ravesteyn, een bestuurslid van Recreatieschap Rottemeren, de heer C.H.J. Lamers, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, de heer L. van der Sar, de dijkgraaf van Hoogheemraadschap Schieland ir. J.J. de Graaff en de bur gemeesters van Bergschenhoek, Bleiswijk en Zevenhuizen- Moerkapelle. In een feesttent aan de Rotte bij Bleiswijk werd, nadat de 'Waterdagen' officieel van start waren gegaan, door mevrouw Van Ravesteyn en de heer Lamers het informatie bord onthuld. Dijkgraaf de heer J.J. de Graaff bracht in herin nering dat de baggeroperatie twee jaar daarvoor officieel van start ging: "De hele operatie is goed verlopen en nu ook goed afgesloten." Het baggerproject is een uniek samenwerkings project geweest tussen het Recreatieschap Rottemeren en Hoogheemraadschap Schieland. Ook de provincie Zuid-Hol land, het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, de Gemeente Rotterdam en de deelgemeente Kralingen/Crooswijk hebben een aandeel geleverd in dit omvangrijke project. [Zoekt u een gebruikte auto? Kijk op: Benthuizen - Op dinsdag 18 juli norit een seniorenfietstocht geor- janiseerd. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf De Bron, naast de her- normde kerk. Vanaf 9.45 uur is er koffie. Onderweg wordt een rust pauze ingelast. Na de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken. De kosten voor deelname bedraagt ƒ3,-. Voor meer informatie: 079-331.32.47 of 079- 342.20.40. Waddinxveen - Op vrijdag 14 juli is erkoppeklaverjassen in buurtcen trum De Boog. Aanvang 20.30 uur, taal open 19.30 uur. Het inschrijf- geld bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis, ledereen is welkom. Het opgeviste pakket, dat bij het peilen van de diepte van de Rotte naar boven kwam, bevatte een kleurrijk informatiebord. Over het gehele baggertraject, vanaf Moerkapelle tot aan het gemaal mr. U.G. Schilthuis in Rotterdam, is in twee jaar tijd 380.000 kubieke meter bodemslib weggehaald. Het uitdiepen van de Rotte, de Rotte meren en het Toevoerkanaal was om drie redenen hard nodig. Door de geringe diepte was het voor veel recreatievaarders onmogelijk hier te varen. Dit was een probleem voor het Recreatieschap. Er waren ook proble men voor Hoogheemraadschap Schieland. Er waren problemen met de afvoer van het polderwater en de waterkwaliteit ging steeds verder achter uit. Door het uitbaggeren kan de recreatievaart weer probleemloos van dit mooie gebied genieten, de waterafvoer is weer in orde en de waterkwaliteit zal verder verbeteren. Voldoende diepte is ook van belang voor de afvoer van het polderwater. De gemalen in de naburige polders lozen het overtollige water in de Rotte. Door de geringe diepte van de Rotte werd die afvoer steeds slechter met wateroverlast als gevolg. Met het uitbaggeren is ook dit probleem opgelost. Het bodemslib was op sommige plaatsen verontreinigd met zware metalen. Decennia lang is er op de Rotte ongezuiverd geloosd. Mevrouw Van Ravesteyn: "Nu de akkerbouw langs de Rotte geheel is verdwenen zijn ook de ongezuiverde lozingen op de Rotte verdwenen." Een vuile rivierbodem maakt het water slecht leefbaar. Nu de bagger is verwijderd en de bodem schoon is geworden wordt ook de waterkwaliteit weer beter. Schoner water betekent ook meer kansen voor de natuur. Mevrouw Mea van Ravestyn: "Er is dertien jaar gepraat en twee jaar gebag gerd. Een uniek project want in Nederland is achtendertig miljoen gulden uittrekken voor baggeren van binnenwater uniek te noemen. Samenwerking heeft dit tot stand gebracht, voor beide schappen zijn belangen gerealiseerd en we kunnen trots zijn op het resultaat." Boskoop - Tijdens de schoolvakan tie is de midgetgolfbaan aan de lAzalealaan op meerdere tijdstip pen geopend. Met ingang van 12 pi tot en met 20 augustus zijn de feaingstijden als volgt: woens- Ite donderdag en vrijdag van POO tot 20.00 uur; zaterdag en zondag van 13.30 tot 18.00 uur. poor afspraken buiten deze uren kan men bellen naar: 0172-213228. De officiële handeling bij de beëindiging van het baggerproject bestond uit het peilen van de diepte van de Rotte. Tijdens deze handeling werd een 'geheimzinnig pakket' opgevist. 0 20 cm Door Karin Jongkind Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag vond op de Bier- hoogteweg de jaarlijkse 'Zevenhuizense autocross' plaats. Dit regionale evenement wordt georganiseerd door muziekvereniging de Kleine Trompetter in samenwerking met hef"Autocrossteam Dordrecht. Het organisatiecomité had beloofd een razendsnelle baan aan te leggen, wat garant staat voor spektakel en rondvliegende modderspetters. Mede door de regen, die zo nu en dan met bakken uit de hemel viel, wer den deze beloften volop waargemaakt. In totaal namen honderdvijfenveertig coureurs aan de cross wedstrijd deel. Tijdens de wedstrijden werd gereden volgens de regels van de K.N.A.F. (Knack Nederlandse Autosport Federatie). Wpseweg 9 Gouda foon 0182 - 69 21 li

Hart van Holland | 2000 | | pagina 1