NIEUWS :|f T RENTEVERHOGING SPAAR-VAST-REKENING RABOBANK BIEDT NIEUWE INFORMATIEDIENSTEN VOOR ZEER ACTIEVE BELEGGERS De bank waar je lid van wordt Aandelenresearch Strategie pagina 2 Hart van Holland/12 juli 2000 voor u> van en door uw bank HH Nederland accent-portefeuille Week 27 I k Va I 2 I S 3 k M ïïir vin. nemarie Barendswaard en Petrape Heer Mogelijkheden met uw Europas en bij de betaalautomaat Gebruik van Rabo Internetbankieren of Rabo Telebankieren gewijzigd Lage europrijs doet omzetJ tuinbouw stijgen Effecten- en Optiebeurs langer open AGENDA /oor I i (vol) I nds J INTERNETSITES - Rabobank In 1977 werd het bedrijf Thermimport opgericht door G.S.F. Moonen. De toen 45-jarige Moonen - tot dan toe werkzaam als salesmanager in de verfindustrie- zag een behoefte in de markt waarin in Nederland nog niet op grote schaal werd voorzien. In de beginjaren was Moonen vooral actief in de verkoop. Zijn echtge note deed vooral de administratie. Ook vandaag de dag is mevrouw Moonen nog wekelijks in het bedrijf aan het Nij verheidscentrum in Zevenhuizen te vin den. In 1987 kwam hun zoon George Moonen in de zaak. Mede onder zijn lei ding maakte Thermimport een sterke groei door. Inmiddels telt het bedrijf negen vaste medewerkers en bestaat het assortiment uit een breed scala van meetinstrumenten voor vooral de verfin dustrie. De trots van het bedrijf vormen de in eigen beheer ontwikkelde produk- ten. Een recent voorbeeld hiervan is het ovenregistratiesysteem voor poeder coa tings. Dit produkt is vorig jaar gelanceerd en wordt onder meer gebruikt door Volkswagen, Daimler Chrysler, Giant en Akzo Nobel. De lijst van afnemers laat nog veel meer grote namen zien. Ook dit jaar zal Thermimport weer zelf ontwikkel de produkten introduceren voor klanten in alle uithoeken van de wereld. De tarieven voor de korte looptijden zijn met 0,2 verhoogd. Voor contrac ten vanaf f 10.000,- ontvangt u nu voor een looptijd van 2 jaar 4,7 oplopend tot 10 jaar 5,25 Het wordt nu weer aantrekkelijk om geld vast te zetten. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Economische en marktontwikkelingen De Amerikaanse economie groeit in het tweede kwartaal minder uitbundig dan in het eerste kwartaal. De NAPM, het ondernemersvertrouwen, daalde in juni tot 51.8 na 53.2 in mei. Dit was lager dan de marktverwachting van 53.0. Dit is de vierde maand op rij dat de index een daling laat zien. Ook consumenten maken een pas op de plaats: de per soonlijke bestedingen stegen in mei met 0.2%. In Europa daarentegen blij ven zowel producenten als consumen ten optimistisch. Het producentenver- trouwen in de 11 eurolanden steeg tot een recordhoogte in juni. Het consu mentenvertrouwen viel een beetje tegen in juni, maar staat nog altijd op een hoogtepunt. De dalende werkloos heid (9.2% in mei) ondersteunt het opti misme onder consumenten. Ondanks het sterke groeiplaatje in Euroland liet de ECB de rente op 6 juli ongemoeid. Twijfels over een vroege top in de chip cyclus speelden STM en Philips, de sterk ste dalers in de portefeuille deze week, parten. Ook softwarebedrijven stonden onder druk door winstwaarschuwingen van onder andere Computer Associates. KPN neemt samen met NTT DoCoMo een belang in Hutchison Whampoa, om makkelijker buitenlandse markten voor mobiele telefonie te kunnen betreden. Ook Aegon richt haar pijlen op Azië. Nadat ING vorige maand een licentie van de Chinese overheid kreeg voor de verkoop van levensverzekeringen in China, staat de overheid ook positief tegenover het geven van een licentie aan Aegon-dochter Transamerica. Tenslotte publiceerde Océ deze week kwartaalcijfers.Deze waren weliswaar in lijn met de verwachtingen, maar de autonome groei is nog laag en kostenbesparingen vielen tegen. Strategische visie De belangrijkste economie in de wereld, die van de Verenigde Staten, heeft lange tijd een hoge economische groei met een lage inflatie laten zien. Inmiddels komt van het inflatiefront echter niet langer onverdeeld goed nieuws. Daar staat tegen over dat tegenvallende beurzen in de regel goed nieuws zijn voor de veilige haven obligaties. Per saldo geven we daarom een neutraal advies voor obligaties. Aandelen markten zijn nog altijd erg duur en verkrappende monetaire autoriteiten zijn slecht voor het sentiment We ver wachten daarom weinig van de aan delenmarkten in de komende maan den. Binnen de beleggingscategorie aan delen heeft de regio Europa de beste kansen. Het gunstige economische nieuws houdt aan. De economie van de Verenigde Staten lijkt daarentegen op haar capaciteitsgrenzen te stuiten. Daarnaast is de waardering relatief hoog, zodat het opwaarts potentieel hier beperkt is. Omdat buitenlandse bedrijven tot de Japanse markt toe treden en veel vrijvallend spaargeld naar de financiële markten zal stro men, blijven we positief over de beursvooruitzichten in Japan. Het her stel van de economie wordt echter nog niet breed gedragen. Bij de allocatie van aandelen over sec toren is het in het huidige beurskli- maat verstandig om de aandelenpor- tefeuille enigszins defensief in te richten. Wij overwegen de sector industrie dienstverlening vanwege de hoge economi sche groei wereldwijd en farmacie vanwege zijn defensieve kwaliteiten. Minder aantrekkelijk is de sector telecom, aange zien forse investeringen de winsten onder druk zetten. Ook nutsbedrijven vinden we onaantrekkelijk, omdat door concur rentie en deregulering de marges verslechteren. Performance Nederland-accentportefeuille De Nederland-accent portefeuille daalde de afgelopen week met 1.7%, terwijl de AEX-index 2.2% moest inleveren, daarmee boekte de modelportefeuille een outperformance van 0.58% ten opzichte van de AEX-index. Sinds het begin van het jaar bedraagt het koersrendement op de modelportefeuille 2.8%. De AEX-index daalde in dezelfde periode met 05%. Wijzigingen in de Nederland-accent portefeuille Deze week geen mutaties in de Nederland-accent portefeuille. portefeuille performance deze week pinkroccade 5.6 fortis nl 5.5 danone 4.5 schering 3.9 akzo 3.1 ing 2.0 aegon 0.4 vnu 0.1 nokia -1.0 kon. olie -1.4 kpn -1.8 abn amro -1.9 heineken -2.1 dsm -2.6 randstad -2.8 ahold -2.9 unilever -3.3 walt disney -3.8 philips -8.3 stmicroelëctronics -10.7 nederland-accent -1.7 aex-index -2.2 J De Rabobank introduceert een aantal nieu we diensten voor haar klanten die zeer actief beleggen. Vanaf vandaag kan de belegger onder de naam Traders Online op de Rabo- banksite informatie vinden voor beleggen op de korte en zeer korte termijn. Het gaat daarbij om aan- en verkooptips, signalerin gen van winstbijstellingen, een agenda van de belangrijkste cijfers voor de komende periode en" nieuwtjes van de beursvloer dat kan leiden tot koersuitslagen. Daarnaast breidt de Rabobank haar effectendienstver lening voor actieve beleggers binnenkort uit met e-berichten, een dagelijkse fax, een weekblad en de mogelijkheid om op inter net te chatten met aandelenanalisten. Traders Online is vooral bedoeld voor beleg gers die hun portefeuille zeer actief beheren, dagelijks de koersen volgen, veel-transacties doen en beleggingen met een speculatief karakter niet uit de weg gaan. Deze groep beleggers reserveert vaak een deel van hun portefeuille voor deze vorm van beleggen. Beleggen is voor hen in veel gevallen hobby. Met Traders Online komt de bank tegemoet aan de groeiende behoefte bij deze groep beleggers aan snelle berichtgeving via inter net, die gericht is op de korte termijn. De nieuwe informatiedienst is zowel voor klanten van de Rabobank als voor niet-klan- ten toegankelijk. Het maakt deel uit van het beleggingsdeel van de Rabobanksite (www.rabobank.nl), waar beleggers ook hun effecten- en optieorders kunnen doen. Traders Online is onderdeel van een breder pakket nieuwe informatiediensten voor de zeer actieve belegger. Zo zal de Rabobank haar dienstverlening met de zogeheten e- berichten binnenkort fors uitbreiden. Deze dienst zal de belegger binnenkort in staat stellen om bijvoorbeeld informatie over spe cifieke fondsen via e-mail of als SMS-bericht te ontvangen, waar tot nu toe alleen orderte rugmelding mogelijk was. Het is daarbij mogelijk om voor een aantal geselecteer de fondsen limieten aan te geven, die zor gen dat er een sein wordt gegeven wanneer die limiet bereikt is. Daarnaast introduceert de bank Traders Daily, een ochtendfax met aan- en verkooptips, en een weekversie van het populaire maandblad Ups Downs, Ups Downs Weekly genaamd. De Rabo bank wil tot slot dit jaar nog de mogelijkheid voor actieve beleggers bieden te chatten op internet met analisten van IRIS, het research instituut van de Rabobank en de Robeco Groep. Afgelopen woensdag, 05 juli, was het zo ver. Voor één avond bevond de Rabobank zich in het verre oosten. Om 20.00 uur ging de Thailand-Maleisie avond van start. De dia-film van Jan vd Zwaard bracht ons eerst naar het mooie Maleisie en daarna naar het mysterieuze Thailand, tussen de twee presentaties in werden er heerlijke orginele hapjes geserveerd door Noi Inthanujit. Na de presentatie was er gelegenheid om vragen te stellen over beide landen en voor (nog) een hapje en drankje. Wij vonden het een fan tastische avond en wij willen graag iedereen bedanken die er samen met ons een succes van heeft gemaakt! Opnieuw heeft uw Rabobank Zeven- huizen-Moerkapelle twee nieuwe col lega's kunnen toevoegen aan het bestaande team. Het betreft Petra de Heer en Annemarie Barendswaard. Petra versterkt het bedrijventeam van de bank. Als medewerker Commercië le Binnendienst is zij het eerste aan spreekpunt voor de zakelijke klanten en ondersteunt zij de Relatiebeheer ders op velerlei gebied. Petra heeft 13 jaar gewerkt voor de Rabobank Zoetermeer en zes maan den bij een andere bankorganisatie. De Rabobank bleek echter de bank te zijn waar zij zich thuisvoelt. Annemarie is werkzaam op het Kwali teitsbureau en zal zich onder andere richten op het Kredietbeheer. Zij is enkele weken geleden afgestudeerd aan de HEAO en heeft in dat kader een onderzoek gedaan naar het risicobe heer van de afdeling effecten van onze bank. De vakanties zijn alweer begonnen! en met een aantal dagen vrij voor de boeg is een uitstapje snel gemaakt. Vandaar dat wij u graag eens uitleggen wat de mogelijkhe den zijn met uw Europas. Geldautomaat eigen kantoor f 2.500,= per week Geldautomaat derden f 500,= per dag Geldautomaat buitenland f 1.000,= per dag Voor de betaalautomaten gelden! andere bedragen. Hieronder zetten| we de bedragen voor u op een rij. Betaal automaat Nederland f 9.975,= per week| Betaalautomaat Buitenland f 1.000,= per dag Sinds 27 juni kan men ook betalin-l gen overmaken op 10 cijferige bankrekeningnummers zoals spaarrekeningen. Voor bedrijven isl het handig, daar men nu op spaar-1 loon- en premiespaarrekeningen| direct kan overmaken. De Nederlandse tuinbouw is in het eerste halfjaar van 2000 begonnen met een omzetstijging van 6%, in vergelijking met vorig jaar. Hoofd oorzaak voor de stijging is de lage europrijs. De bloemen- en planten- omzet steeg met 10%, de tuinders kregen voor hun Nederlandse to maten, komkommers en paprikas maar liefst 15% meer uitbetaald dan in het eerste halfjaar van 1995 {(Bron: NRC handelsblad 3 juli 20001 De handelstijd op de twee Amster damse beurzen sluit sinds 3 juli om 17.00. Hiermee is binnen een jaar de handelstijd al tweemaal ver ruimt. 13 juli optieavond voor gevorderden (vol) 2 september oogstfeest 4 oktober Cijfers en trends www.groen.net www.tuinweb.nl Twee aardige tuinsites voor mensen met groene vjn9c'l Komende tijd zullen ze de inform tie nog sterk uitbreiden. eenl www.gametips.nl Voor de computerspelliefhebber dit een leuke site met veel aaM9 tips en beoordelingen van e groot aantal games. Je kunt games beoordelen en tips instu I www.routebeschrijving.nl Voor een geslaagde reis naa I vakantiebestemming is o'1 J onmisbare site. Er zijn ook lin I de ANWB, verkeersinformatieo|e I de NS reisplanner en flitspaal.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2