E-mail: info@advocatenkantoorsanders.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl I "X Hart van Holland SANDERS Alle dwergen Van Tuil in één band verzameld LITI E BROUWER DE KONING W BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! Hart van Holland/12 juli 2000 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle advocatenkantoor Pamiliebericliten Albert Bosman Ellen Hagens - den Dekker TEL. 0182-615055 Opboargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING Vroem vroem... boem Zevenhuizen GRAFMONUMENTEN EN S1ERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. BEVEILIGINGEN Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf voor een gratis beveitigingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Moerkapelle lees verder op pagina 8! 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 'DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE n Voor MKB-ondernemer en particulier -> Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaak 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 De Heer is mijn Herder. I Verdrietig, maar dankbaar voor zijn liefde en zorg, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa in de leeftijd van 72 jaar echtgenoot van Jannetje van Berkel J. Bosman-van Berkel Finy en Leo Lisanne Robert Jochem Marcel 19 juli 2000. IEendrachtsweg 24 - 2761 VT Zevenhuizen. Geen bloemen. I Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen woensdag 12 juli l'an 19.00 tot 20.00 uur In het rouwcentrum De Zevenster, I Schoolstraat 18 te Zevenhulzen. I De dienst van Woord en Gebed zal donderdag 13 juli om 13.30 I uur worden gehouden in de aula van de Algemene Begraafplaats, I Saaldwijkseweg 101a te 's-Gravenzande, waarna de bijzetting in I het familiegraf zal plaatsvinden. I ha de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in I de aula van de begraafplaats. Met dierbare herinneringen aan onze dochter "Uit het oog, maar niet uit ons hart" 18 juli 1998 - 18 juli 2000 C. den Dekker en M.J.H. den Dekker-Nannes Hamsterweide 6 3437 WH Nieuwegein UITVAARTVERZORGING J/j Zevenhuizen en Moerkopelle Met eerbied en respect I WIASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN JS^jNACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Julia Pengirim Dat is het betere leesplezier tij dens de vakantieweken: alle hon derd dwergen Van Tuil (Virgilius inbegrepen) verzameld in één band. Dat zijn de verhalen Virgilius van Tuil (met muis Annie die hon derd keer zal trouwen), Virgilius van Tuil op zoek naar een taart, Virgilius van Tuil en de oom uit Zweden en Virgilius van Tuil over wintert bij de mensen. Paul Biegel schreef deze verhalen oorspronkelijk als radio-feuilleton en dat is te merken. Elke aflever ing van een feuilleton moet immers afsluiten met een zin, die de spanning er in houdt, waardoor de luisteraar of lezer wel wordt gedwongen de volgende aflevering af te wachten. Het mes snijdt daar bij aan twee kanten. De lezer/luis teraar heeft elke dag iets prettigs voor de boeg, uitgevers van kran ten zorgden er wel voor, dat de opzegtermijn precies in het midden van een feuilleton viel; geen abonnee wilde het einde mis sen. Biegel behèerst deze techniek uit muntend en omdat hij een rasver teller is, betekent elke bladzijde een feestje. Bovendien hield hij rekening met een grote groep luisteraars, zodat jonge kinderen er plezier aan beleefden, maar ook Sa"? - wat oudere. Er is één 'maar': de huidige lezer moet wel bereid zijn in dwergen te geloven, anders lukt het niet. En één keer dacht ik Biegel op een foutje te kunnen betrappen maar dat pleziertje werd me niet gegund. Op bladzijde 100 kwam ik de getallen 756 en 814 tegen. Fout! dacht ik, het moet zijn 768 en 814, de jaartallen van Karei de Grote, zoals ik op school had geleerd. Biegel verbindt deze getallen aan een schoolmeester die alles wist van geschiedenis en aardrijkskun de, maar deze getallen alleen maar uit het hoofd kon optellen. Niks jaartallen dus. De vier verhalen gaan over Virgili us die een spiegel wil vinden om te zien hoe dik hij precies is, een taart wil bemachtigen voor Ate, met misschien z'n duizend jaren de oudste dwerg, Virgilius die de wat arrogante Oom Diederik (OD) uit Zweden halverwege met zijn Hupmobiel tegemoet wil komen en Virgilius die bij aardige mensen de winter doorbrengt en het aan de stok krijgt met de politie en verve lende buren. Hoewel de verhalen zijn geschre ven in de jaren 1978, '79, '80 en '82 zijn de vier vertellingen wat betreft toon en genre niet van elkaar verschillend. Elk verhaal bevat vaart, Biegels gevoel voor humor waar hij alls terloops mee strooit en spanning natuurlijk, al weet de lezer op voorhand, dat alles goed af zal lopen. Wel verhaal ik het aardigst vond, kan ik niet zeggen; ze zijn allemaal uitstekend, met dialogen die lopen als een trein. De verhalen zijn bovendien geloofwaardig, zolang we aannemen dat dwergen geen verzinsels zijn. En de manier waar op Biegel omspringt met Officieel en Gezag, zal altijd verfrissend blij ven. Kortom, een bundel die de komende eeuw ook wel zal halen. Zoveel vaart in een prentenboek voor heel jonge kinderen, ben ik nog niet eerder tegen gekomen. 'Vroem vroem... boem' heet het, geschreven door Marita de Sterck en passend geïllustreerd door Ingrid Godon. Geen inleiding, niks. Maja, om wie het gaat, dondert nog net niet op de eerste bladzijde met loopfiets en al de trap af, dat gebeurt pas later. Wel is ze de eerste regel al driftig in beweging, springt ze op haar loopfiets en dendert ze de kamer van haar slapende ouders binnen. Voor Maja en haar loop fiets is het nooit te vroeg. Waar Maja ook komt met Konijn en loopfiets, badkamer, eetkamer, keuken, keider of de grote weg, nergens laat Maja een remspoor achter, wel een spoor van vernie lingen, rotzooi, chaos. De illustra ties sluiten uitstekend aan bij de wilde gebeurtenissen, waardoor voorlezen en plaatjeskijken goed samengaan. Tot de laatste bladzij de waarop Maja geacht wordt te gaan slapen, de loopfiets op slot gaat: morgen weer een dag, voor Maja, Konijn en fiets. Maar kijk ook even naar die wijd open ogen, van het bezige kind. Heel mooi. Paul Biegel: Virgilius van Tuil Omnibus, illustraties: Sandra Klaas- sen - uitgeverij Holland -f45,-. Mari ta de Sterck en Ingrid Godon: Vroem vroem... boem - uitgeverij Querido -f27,95. Vierde verdachte inbraak aangehou den: Op 4 juli rond 7.00 uur is een vierde verdachte aangehouden in verband met een inbraak in een bedrijfspand aan de Dorpsstraat op De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. zondag 2 juli. Het gaat om een 18- jarige man uit Gouda. Hij ontkent iets met de inbraak te maken te heb ben. Vlak na de inbraak werden al drie verdachten aangehouden. Insluiping: Donderdagochtend 6 juli is er een insluiping geweest in een woning aan de Rottekade. De dader is binnengekomen door de achter deur en heeft onder andere een por- temonnaie en pasjes meegenomen. De bewoonster heeft aangifte gedaan. Twee jongens aangehouden: Zondag morgen 9 juli zag de politie rond 4.00 uur twee jongens wegrijden op een scooter bij La Baraque. Geen van beiden droeg een helm; het tweetal werd naar de kant van de weg gedirigeerd. De bestuurder bleek geen certificaat te hebben en bovendien bleek de brommer als gestolen gesignaleerd te staan. De twee jongens, één uit Waddinxveen en één uit Gouda, beiden 16 jaar, zijn aangehouden. De politie onder zoekt of één van de twee ook iets te maken heeft met het ingooien van een ruit op de Passage in Waddinx veen eerder die ochtend. De rode scooter en het signalement van één van de jongens komt overeen met wat een getuige daar rond 2.15 uur gezien heeft. Aanhouding na aanrijding: Vrijdag 7 juli om 23.30 uur kwam een 37-jarige man uit Waddinxveen aan het poli tiebureau melden dat hij op de Dreef zojuist een aanrijding had gehad. De mannelijke bestuurder was achteruit tegen zijn auto gebotst. Hij had weliswaar zijn naam opgegeven, maar was daarna zijn weg vervolgd. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI ui ti ngste rm ijn adve rten ties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3