Waterskiën, spektakel op bet water )p vakantie? Stuur een kaartje naar de politie! m Nederlands Kampioen INBRAAKBEVEILIGING! 1 Inschrijving Ondernemersprijs geopend Bon voor Gratis Kleintje BEVEILIGINGEN Hart van Holland/19 juli 2000 pagina 11 Afgelopen weekend werd op de Bosbaan in Amsterdam het Nederlands Kampioen schap Waterskiën gehouden. Dennis van Oye werd eerste bij het onderdeel figuren en bovendien eerste in het algemeen klasse- megt; hij is dus Neder lands Kampioen! Zijn zus Sharon werd even eens eerste op het onderdeel figuren. In het algemeen klasse ment eindigde zij als tweede. Klassiek skiën en slalommen op monoski Trucs op het water met barefootskiën en wakeboarden Waterskien: een imago van vrijbuiters Waterskiën heeft een imago van vrijbui ters. De gedurfde stunts, de snelheid van de botea en de skiërs maken dat de sport een bijzondere positie inneemt in de serie van zomersporten. Toch zorgt de waterskier ook goed voor zijn veilig heid. Bij sprongen en slalommen zijn skipakken met zwemvesten en helmen verplicht. Beginnende waterskiërs wor den opgeleid en begeleid door vakkun dige instructeurs. ^armsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Brmera 6n toe9an9scontro,e"systemen i gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Naam: Adres: Plaats: merspoT* J- Door Karin Jongkind Waterskien is een kleine, relatief onbekende, maar wel spectaculaire zomersport. Sharon en Dennis van Oye uit Zevenhuizen zijn al jaren uit blinkers in deze sport en treden geregeld op als ambassadeurs voor deze bijzondere watersport. Hoewel ze in Zevenhuizen wonen, verblijven ze gedurende de zomermaanden in hun buitenhuis op de camping nabij de Brielse Maas. Daar trainen ze dagelijks om de verschillende disci plines van het waterskien verder te perfectioneren. De dynamische watersport roept bij menigeen beel den op van snelle speedboten, onmogelijk scherpe bochten in een slalom en fraaie sprongen over springschansen. Maar er blijkt meer te zijn: skiën of je blote voeten, op één ski en 'figuurskiën', dat lijkt op snowboarden op het water. Het klassieke waterskien is de oud ste vorm van waterskien. Daarbij wordt een waterskiër op twee waterski's voortgetrokken door een boot. Deze vorm is ontstaan in de jaren vijftig in Amerika en is in de jaren zestig 'overgewaaid' naar Europa. In de beginjaren waren met name showteams populair, waarbij meerdere mensen werden voortgetrokken. De skiërs sprongen dan tezamen over spring schansen of bouwden menselijke piramides van wel vier etages hoog. Het is overigens niet erg moeilijk om deze klassieke vorm van waterskien onder de knie te krijgen. De start is het moeilijkst, maar met een goede instruc teur kan een gemiddelde beginner binnen één dag redelijk uit de voeten. Slalomskiën is een logisch vervolg op het klassieke skiën. De skiër wordt met hoge snelheid voortgetrokken en staat op één ski (monoski). In wedstrijden vaart een boot tussen rijen tonnen waarom heen de skiër moet slalommen. De moeilijk heidsgraad wordt verhoogd door de skilijn - het touw dat de skiër vasthoudt - korter te maken. De snelheid wordt groter en bochten worden scherper. Bij het gebruik van een monoski staan de voeten achter elkaar, waar bij de achterste voet wordt gebruikt om te stu ren. Behalve bij het slalomskiën wordt de monoski ook gebruikt bij het racen of speeds- kiën. Daarbij is het de bedoeling om onder de geldende omstandigheden (ruw water, wind en golfslag) zo snel mogelijk een parcours af te leggen. De skiër wordt dan voortgetrokken door een zeer snelle motorboot, waarbij snel heden kunnen worden bereikt van wel 130-140 km/h. Een heel bijzondere vorm van waterskien is het zogenoemde blootvoetskiën (barefoot). Dit is veruit de moeilijkste discipline. Bij het blootvoetskiën wordt gestart met de rug op het water. Als de motorboot op snelheid is gekomen, moet de blootvoetskiër in stand komen, waarbij de tenen omhoog gekruld moeten worden. De start is één van de meest cruciale momenten voor de barefoot-skiër. De snelheid van de boot loopt dan doorgaans op tot zo'n 60-70 km/h. In wedstrijden springen de blootvoetskiërs over schansen en halen ze verschillende 'tricks' uit. Het figuurskiën en wakeboarden zijn vrij nieuwe vormen van waterskiën. Het wakeboarden is een kruising van snowboarden en waterskiën. De skiër staat met beide benen op een kort, breed board. De snelheid van de motorboot is niet erg hoog, zo'n 35 km/h. De bedoeling is om zoveel mogelijk trucs en stunts uit te halen, waarbij gebruik wordt gemaakt van de hekgolf ('wake'), die door de motorboot wordt veroor zaakt. Een goede wakeboarder kan salto's maken, 360-graden-draaien en 540-graden- draaien uitvoeren, flips, body-overs, etc. Een jury beoordeelt tijdens wedstrijden de moei lijkheidsgraad van de stunts en de uitvoering ervan. In Nederland en Europa maken de onderdelen slalom, figuren en sprongen onder deel uit van een officiële wedstrijd. Hoewel iedere waterskier dus alle drie de onderdelen goed moet kunnen beheersen om overall kam pioen te kunnen worden, hebben de meeste waterskiërs wel een favoriet onderdeel. Dit geldt ook voor onze streekgenoten: Sharon van Oye is Nederlands recordhoudster Sla- lomskien, haar broer Dennis is Nederlands recordhouder bij het Springen. fjtóe Hollands Midden, district IJssel en Gouwe F Mp/Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel/Waddinxveen/Zeven- wn-Moerkapelle pt is vakantietijd. Veel mensen zullen voor langere tijd hun woning I onbewoond achterlaten als zij elders in binnen- of buitenland van hun fli vakantie genieten. Ook tijdens afwezigheid van de bewoners wil de L'e voor de mensen klaar staan door een oogje in het zeil te houden. f,t|eer vakantiegangers zich met een afwezigheidskaart afmelden, zal de r f proberen uw woning te bezoeken en te controleren. Bij onregelma- ■fJt ,en bijzonderheden wordt een contactpersoon gewaarschuwd. e afwezigheid in te vullen en deze persoonlijk bij het politiebureau in I :»?4?npn' ')er post op te sturen naar Politie IJssel en Gouwe, Limaweg Ihn.iiWaddinxveen, kunnen mensen aangeven van deze service puik te willen maken. K? ^an 'edereen die op vakantie gaat zelf ook al een paar eenvoudi- (ojiin re8e'en treffen. Het is het beste om, ook als er niemand thuis is, de ta l 'i?0*1 'bewoond' uit te laten zien. Dat de bewoners weg zijn, 'een H ie en buren best weten. Maar het is onverstandig de inbreker paar (je e te brengen. Daarom deuren en ramen natuurlijk goed afsluiten, j0jer80rd'jnen kunnen beter maar open blijven. Als vanaf de straat s dat alle planten op de huiskamertafel zijn gezet, dan kan iedere Binra&isafim UK&S n MMwS Ü*ia£* voorbijganger bedenken dat de bewoners op vakantie zijn. Wanneer toch al een afspraak wordt gemaakt voor het water geven van de plan ten of het verzorgen van huisdieren, kan die kennis meteen gevraagd worden ook de brievenbus te legen. De post kan het beste worden opge stapeld op een plaats die van buiten niet te zien is. Een lamp met een tijdschakelaar wekt 's avonds de indruk dat er mensen tuis zijn. Voor een inbreker kan het heel makkelijk zijn in te klimmen als de rolcontai ner of de ladder al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gelegen heid te geven, kunnen dergelijke zaken maar beter worden opgebor gen. En denk ook even aan de tele- foonbeantwoorder. Voor bellers met minder goede bedoelingen kan de mededeling dat de familie de komende weken op vakantie is, een prachtige uitnodiging zijn. De politie kan natuurlijk niet de garantie geven dat er na het inleve ren van een afwezigheidsmelding niet wordt ingebroken, maar samen kunnen we het de woninginbreker wel zo moeilijk mogelijk maken. Voor de volledigheid volgen hier onder de openingstijden van de politiebureaus in het district. Het politiebureau aan het Torenpad in Boskoop is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 15.00 uur. Het politiebureau in Waddinxveen is dagelijks geopend van 8.00 tot 22.00. Het politiebureau aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag geopend van 14.00 tot 17.00. De Kamer van Koophandel Rotterdam organiseert de derde uitreiking van de Ondernemersprijs Midden-Holland. Op 9 januari 2001 wordt de winnaar tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Kamer van Koophandel Rotterdam (kantoor Gouda) in de Goudse Schouwburg bekendgemaakt. Ondernemers kunnen zich tot 1 september aanstaande inschrijven. Een aanmeldingsformulier is te verkrijgen via Kamer van Koophandel Rotter dam, mevrouw Kitty van der Neut, telefoon 010-4057888. Banken, accoun tants, ondernemers- en winkeliersverenigingen en andere intermediairen zijn van harte uitgenodigd om geschikte kandidaten voor te dragen. Een voorwaarde is dat de ondernemer minimaal drie jaar is gevestigd. De onaf hankelijke jury onder voorzitterschap van de heer R. Visser beoordeelt de inzendingen op het thema "Gedurfd ondernemer schap". De jury let hierbij op de mana- gementaspecten: productie, perso neel, marketing, financiën, organisa tie en communica tie. Deze aspecten worden vooral bezien in relatie met getoond lef, genomen risico's, aanboren van nieu we markten, alsme de origineel en cre- atiefondernemer- schap. De prijs bestaat ui een bronzen sculptuur en een bedrijfsvi- deo. Vanzelfspre kend is de winnaar verzekerd van veel positieve publi citeit. Winnaar van de Ondernemers prijs Midden -Hol land 1998 was Ease Automation uit Waddinxveen, in 1999 werd de prijs toegekend aan W. van der Heide uit Nieuwerkerk aan den IJssel. uitsluitend voor particulieren (te koop aangeboden of I gevraagd, verloren of gevonden voorwerpen en felicitaties) I max. 6 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken tus- |gft sen twee woorden één vakje open laten! Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhui zen, of inleveren bij: Bac mode - Dorpsstraat 1 - Moerkapelle Gé de Slijter - Puttelaan 146 - Boskoop Heemskerk electra - Dorpsstraat 33 - Waddinxveen C1000 - Passage - Waddinxveen Slagerij Buijs - Dorpsstraat - Benthuizen De redactie behoudt zich het recht voor Kleintjes te weigeren, k Inlevering is geen garantie voor plaatsing in de eerstkomende editie, ^^faximaal 1 bon per gezin! Kleintjes per lax of telefoon worden geweigerd!

Hart van Holland | 2000 | | pagina 11