1 E-mail: info@advocatenkantoorsanders.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl Hart van Holland Homofilie scherp in beeld in "De dagen van de bluegrass liefde" SANDERS Ut li0,M-é,5055 BROUWER DE KONING urrvAAF |ore VAN DE VENDEL Hart van Holland/19 juli 2000 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Adrianus Markus Hendrik de Koning Qpbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING Straf MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT EZORGING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet 1b onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 I Moegestreden en verlangend naar het einde is van ons heengegaan I mijn man, onze broer, zwager en oom echtgenoot van Adrie Timmers |;n de leeftijd van 83 jaar. A.C. Markus-Timmers G. Markus N.C. Stam-Markus T.J. Stam W.C. Markus T. Markus-Velders J.J. Markus H. Markus-Keijzer C. Markus M. Markus-Drost L.H. Timmers-Weeland W. de Koning M. de Koning-Beers H.J. Timmers M.C. Timmers-Corts en verdere familie Onze speciale dank gaat uit naar directie en medewerk(st)ers van Zorgcentrum "De Zevenster" voor de liefdevolle verzorging waarmee hij werd omringd. IZevenhuizen, 13 juli 2000 IZorgcentrum "De Zevenster" ■Leliestraat 3, kamer 110 12761 HD Zevenhuizen De crematie heeft dinsdag 18 juli plaatsgevonden. Neem, Heer mijn bange klacht ter ore. I Met grote verbijstering en intens verdrietig geven wij u kennis dat I ia een moedig gedragen lijden toch nog onverwacht van ons is I "eengegaan mijn lieve onvervangbare man en onze onvergetelijke vader, schoonvader en opa in de leeftijd van 77 jaar echtgenoot van Maria Groeneveld M. de Koning-Groeneveld Jaap en Rieke Eelco en Willemijn in. Jimmu 117 juli 2000 Pottekade 46 P'öl DW Zevenhuizen-Oud Verlaat I Woensdag 19 juli is er gelegenheid tot condoleren en afscheid men van 19.00-20.00 uur in het rouwcentrum "De Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. rouwdienst zal donderdag 20 juli om 14.00 uur worden gehouden in het bovengenoemd rouwcentrum, waarna de egrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, 'dplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 14.45 uur. I Me begrafenisplechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren. W UITVAARTVERZORGING Zevenhuizen en Moerkapelle eerbied en respect I OagemT 59 2743 CW WADDINXVEEN TfeJLNACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht peciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Julia Pengirim Hoe is het, om op je achttiende te ontdekken dat je homofiel bent? Hoe ga je daarmee om, hoe moet je omgaan met je omgeving? Edward van de Vendel vertelt dat in "De dagen van de bluegrass liefde". Vermoedelijk op de enige juiste manier, al kan ik dat niet zo beoor delen. Voor zover ik weet onder houd ik geen homofiele relaties, maar misschien juist daarom vond ik het verhaal van Van de Vendel zo boeiend: zo moet het gaan, zo leer ik ook nog eens wat. De opbouw van deze jeugdroman is perfect. Tycho werkt in een boom gaard om geld te verdienen voor een vakantie in Amerika. In die boomgaard werkt ook Nina, met wie Tycho zijn eerste jeugdliefde beleeft en met haar leert wat het is om je man te voelen. Overigens: het is Nina die steeds het initiatief neemt. Maar zo overrompelend, dat Tycho een einde aan deze rela tie maakt. Tot zo ver is alles normaal. Ook normaal is de ontmoeting van Tycho met de Noorse jongen Oli ver, die alles van voetbal weet en eveneens op weg is naar het inter nationale kinderkamp in Amerika waar zij in de leiding worden opge nomen. Alles komt aan bod. Andere meis- es, verliefdheden, gestoei en een schitterende typering van John, de kampvader; één en al begrip en vriendelijkheid en toch ook de man, de Amerikaan waar je niet omheen kunt. Heel lang blijft de nietsvermoeden de lezer nietsvermoedend. Het kin derkamp draait op volle toeren, Tycho en Oliver zijn bevriend zoals jongens bevriend kunnen raken en pas achteraf mag de lezer tot de ontdekking komen, dat de twee wel héél erg bevriend raken. Maar nog net niet overdreven. En dan zijn er ook de meisjes nog, die zo hun eigen rol blijven spelen, in vriend schap en meer dan dat. Wie gaat met wie? Alles blijft heel lang mogelijk. Perfect beschreven. Tot het moment waarop Oliver onder de douche staat, in z'n blote uppie en zo door Tycho wordt aan getroffen. Dit fragment slaat in als een bom. Niet alleen bij de lezer, maar ook bij Tycho die zich dan, dat moment, zijn homofiele geaardheid realiseert. Maar wie mag dat weten? Oliver, zijn kamer genoot, als laatste. Het is Donna, die Tycho als eerste door heeft en hem steunt: wees eerlijk tegen jezelf en eerlijk tegen Oliver. Van dat moment af raken de gebeurte nissen in een stroomversnelling. Tycho en Oliver besluiten een nachtje buiten door te brengen, worden betrapt door de politie die niets kan doen: de jongens zijn bei den meerderjarig. Maar John houdt zich aan de regels en stuurt de jon gens voortijdig terug naar huis. Het laatste deel speelt zich af in Noorwegen, in het huis van Oliver. De ouders, al dan niet gescheiden, zijn er niet, de jongens hebben tijd en huis voor zichzelf. Tot Oliver zich aan zijn voetbalverplichtingen moet houden en de eerste barsten in deze relatie zichtbaar worden. Dan knoopt Van de Vendel de laat ste losse draden af. De ouders van Tycho tonen begrip, de jongen zal naar huis in Nederland terug moe ten keren. Hoe het met Oliver ver der gaat, laat de auteur knap in het midden, al geeft hij met een tatoua- ge aan, welke kant de lezer op mag denken. Erg knap omschreven vond ik de dubbele moraal die rond homofilie leeft: ik heb er alle begrip voor, maar wat zullen anderen ervan denken? En helemaal natuurlijk de beschrijving van Tycho die opgroeit onder normale omstandig heden en zo 'normaal' wordt gemaakt, tot hij moet toegeven ver liefd te zijn geworden op een jon gen. In een spannend verhaal, boei end tot de laatste bladzijde, homofiel of niet. Onder de titel "Het is een straf - als je zo mooi moet zijn als ik", zijn liedteksten opgenomen van Ted van Lieshout, die zijn verwerkt in uitzendingen van Het Klokhuis, of de uitzendingen net niet haalden. De omslag van André Sollie is schitterend, ook voor de andere illustraties in dit boek verantwoor delijk. Eenvoudig, duidelijk en prima aanvulling op de teksten. Zitten de uitzendingen van Het Klokhuis erg goed in elkaar, het blijft televisie: je kijkt en luistert, maar het gaat in een kwartiertje vlot voorbij. Met deze bundel in de hand kan de lezer stilstaan bij de fragementen, die Het Klokhuis zo goed maken. Wat in dit boek is opgenomen, kun nen gedichten worden genoemd, want alles rijmt. (Dichten is zo moeilijk niet, op alles rijmt wel iets; behalve dan op waterfiets, want op waterfiets rijmt niets). Terecht worden de bijdragen van Van Lieshout liedteksten genoemd, op rijm geschreven verhaaltjes die als lied worden gebracht. Met een prachtige 'Brand!', een kritische 'Edelvrouw', ontroerende bijtjes, de Amerikaan die zich eigenlijk een Fries noemt en een nog kritischere 'Blanke slavinnen', terug naar Litouwen. Kortom, Het Klokhuis, maar nu om er wat langer bij stil te staan. Edward van de Vendel: De dagen van de bluegrass liefde - uitgeverij Querido f27,95. Ted van Lieshout en André Sollie: Het is een straf - als je zo mooi moet zijn als ik - uitgeverij Leopold-f27,50. Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Gazelle jongensfiets izgst 20" ƒ190,-079-5931795 Eiken tv-kast met deur en lade pnotk 0182-618858 Gevraagd: boeken Groen College - bloemschikken 0180-632618 Opel Kadett 14i bj.'90 AKP april 2000 vrpr 2500,- 0182-635535 Porta Potti/50.- droogmolen op neuswiel ƒ40,- kacheltje/vent. 25.- 0182-616175 Klassieke grasmaaier lichtlopend. Weinig gebruikt nwJ300.- nu ƒ75,-. 0182-613213 "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ADVOCATENKANTOOR Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Partytent twee zijkanten vrpr 100.- 06-166800604 Scooter Hyosung incl. verz. izgst ƒ1900.- na 18.00 uur. 0182-636002 Licht-eiken vitrinekast verl. minibar ƒ400.- 2 jaar oud-0172-214759 Opel Kadett '89 APK jan.'2000 ƒ1250.-0182-614837 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3