Ifart van Holland Protest tegen (zinloos) geweld uitstekend in boek samengevat SANDERS BROUWER DE KONING Personenalarmering tijdens vakantieperiode Hart van Holland/26 juli 2000 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle 1 Antonia Petronella van der Zaan-Hoogendoorn Klaas Olieman Uitvaartverzorging A.W. Broekema u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 Moeder! GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN UITVAARTVERZORGING 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 En niemand weet wat leven is, alleen dat het gegeven is en dat van dit geheimenis God het begin en einde is. 1 Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat een verder lijden haar 1 bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van mijn I lievevrouw, onze lieve moeder, oma en mijn dochter Tonny 1 12 maart 1942 21 juli 2000 Henk van der Zaan Petra en Theo Twan Debora en Peter A. Hoogendoorn-van der Neut I Goudsbloemstraat 13 I 2761 GP Zevenhuizen ZH De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de Algemene I Begraafplaats te Zevenhuizen De Heer is mijn herder Psalm 23: 1 Bedroefd, maar met bewondering voor de wijze waarop hij zijn lang durige ziekte heeft gedragen, geven wij u kennis van het overlijden ran mijn lieve man, onze liefdevolle vader en opa in de leeftijd van 75. jaar. Onze welgemeende dank gaat uit naar alle medewerkers van zorg- centrum "de Zevenster", waar hij lange tijd veel liefde en zorg mocht ontvangen A. Olieman-Oudijk Willy en Huib Verbeek-Olieman Cocky en Jaap van Rijs-Olieman Anneke en Jaap van der Wei-Olieman Dick Olieman Ingrid Olieman Mieke en Brecht Rodenburg-Olieman Diana Olieman en Jasper van Diemen kleinkinderen en achterkleinkind 22 juli 2000 Schoolstraat 7 GX Zevenhuizen ^i?ra*en'S 'n 'Des'oten ^rin9 woensdag 26 juli plaatsgehad op Algemene Begraafplaats aan de Zuidpasweg 3 te Zevenhuizen. v UITVAARTVERZORGING —?°r Zevenhuiien en Moerkapelle Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhulzen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk "°Sf en nacht bereikbaar en beschikbaar s j| in de gehele Randstad Bind: «L»* een betrouwbare naam voor een n Persoonlijk verzorgde uitvaart. •Opbari^blijvend en kostel°os alle gewenste informatie l'Vriendpri11 e^.9ewenst rouwcentrum of thuis met koeling j I 6 tar'even kostenbegroting bij le gesprek »fc~^ousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Pengirim Als er dan toch een boek moet wor den geschreven over (zinloos) ge weld, dan is die taak in goede han den gelegd van Mieke van Hooft. Als er dan toch een boek moet wor den geschreven over (zinloos) ge weld, dan is die taak in goede han den gelegd van Mieke van Hooft. "Geen geweld", is de titel van haar meest recente werk, waarin een jongen slachtoffer is geworden van een steekpartij. Heel opvallend is, dat Van Hooft niet eens een echte schuldige/dader aanwijst, hoewel die er wel degelijk is. In een frag ment wordt aangegeven dat over matig drankgebruik mogelijk de oorzaak is van alle kwaad, tot de schrijfster aangeeft dat ook zonder een glas te veel sprake kan zijn van (zinloos) geweld en steekpartijen. Terecht en onvermijdelijk is in een voorwqprd de vraag gesteld en beantwoord, of er ook van zinvol geweld sprake kan zijn. Het ant woord kon me niet helemaal bevre digen. Enerzijds wordt gesteld, dat geweld altijd zinloos is, anderzijds wordt verwezen naar het optreden van politie tijdens voetbalrellen en naar militairen die mensen willen beschermen. Gelukkig ben ik niet bevoegd en ingehuurd om hierover te oordelen. Ik kan echter wel verklappen, dat de manier waarop Mieke van Hooft Kim Fupz Aakcson Met tekeningen van Mette-Kirstine Bak QUER1DO dit onderwerp heeft benaderd, naar mijn mening de enige juiste is en aanleiding kan geven tot een veranderende mentaliteit. Bij het boek ingesloten stickers die op munten kunnen worden geplakt, dragen daar mogelijk toe bij. Hoofdpersonen zijn Keivin en zijn oudere broer Roy. Kelvin gaat naar de brugklas, Roy is geslaagd voor zijn eindexamen Havo, zonder te weten wat hij daarmee aanmoet. Maar hij heeft een baantje bij een kinderboerderij als vrijwilliger en dat is voorlopig dat en voor het verhaal voldoende. Na een relatief lange inleiding over een pasgeboren big wordt beschre ven hoe Roy en Bart, een leeftijdge noot, een meisje en een oudere man Kneel bij die big op de kinder boerderij samenkomen. Bart drinkt het ene biertje na het andere. Tus sen Bart en Roy rijst een verschil van mening die uitloopt op ruzie. Bart, inmiddels flink aangeschoten, heeft een mes waarmee hij Roy neersteekt. De jongen valt ongeluk kig met zijn hoofd op een muurtje en raakt in coma. In een prima gecomponeerd ver slag - dat in dit geval nog maar net goed afloopt - krijgen alle betrokke nen een duidelijke plaats. Roy zelf natuurlijk, broer Keivin, ouders, klasgenoten, de hele school in feite en de concierge van wie een zoon een jaar eerder slachtoffer is geworden van zinloos geweld. Hier bij was van overmatig drankge bruik geen sprake. Bart vlucht. Ik verklap niet waar naartoe, maar de manier waarop Bart uiteindelijk gestalte krijgt, vond ik uitstekend.. In elk geval beantwoordt hij aan de mening van de concierge, dat er uiteindelijk twéé slachtoffers zijn, onder wie dus ook de dader. In het boek is aan het einde muziek opgenomen, die ook op een cd'tje is vastgelegd. Terugkerend thema hierin is: leef je uit op je drumstel en bedaar! Of het allemaal helpt is vers twee, maar als door dit boek één slacht offer minder valt, is al heel wat bereikt, lijkt me. Het uit het Deens vertaalde pren tenboek "Moeder!" van Kim Fupz Aakeson, met prachtige tekeningen van Mette-Kirstine Bak is te gek voor woorden, maar schitterend. Het boek in groot formaat bevat twee verhaallijnen: moeder, hou op met dat gevreet, je bent al zo dik als een oli^int én: een moeder blijft altijd moeder, van welke omvang dan ook. Het verhaal kan kort worden samengevat. Moeder eet voortdu rend de koelkast leeg, is een heel goede klant van een patatkraam en beklaagt zich erover dat er tijdens een bijeenkomst zo weinig te eten valt. Haar zoontje, de vertellende ik-figuur heeft daar het meeste last van. Hij schaamt zich zo erg voor z'n dikke moeder, dat hij het een avondje wil proberen met een dunne buurvrouw, die dan maar zijn moeder moet worden. Even lijkt dat te lukken, maar tegen bedtijd loopt dat mis en zoekt de jongen toch zijn dikke moeder maar weer op. Ik vond het een grappige en vrien delijke manier om (te) dikke moe ders en hun kinderen een spiegel voor te houden: moeders blijven moeders, maar te dik is te dik en doe daar eens wat aan. Zonder opgeheven vingertje, prima dus. Mieke van Hooft: Geen geweld - uit geverij Holland - 26,50. Kim Fupz Aakeson en Mette-Kirstine Bak: Moe der! - uitgeverij Querido -f27,95. Regio - De afgelopen jaren heeft De Vierstroom gemerkt dat tijdens de vakantieperiode de behoefte aan personenalarmering groot is. Bij voorbeeld doordat kinderen met hun gezin op vakantie gaan en het een veilig idee vinden wanneer hun hulpbehoevende ouders personenal armering hebben. Personenalarmering werkt als volgt. Het alarm bestaat uit een halszender met drukknop die omgehangen kan worden. Bij een noodsituatie kan de persoon op de halsknop drukken. Er ontstaat dan een verbinding met een verpleegkundige van de alarmcen trale. Zij kan zien wie er contact zoekt en vraagt wat er aan de hand is. Zo nodig schakelt de verpleeg kundige contactpersonen in die van tevoren zijn opgegeven. Om gebruik te kunnen maken van personenalar mering is het noodzakelijk dat er minimaal twee contactadressen zijn van personen die in geval van nood een kijkje kunnen nemen. Bij De Vierstroom is het nu mogelijk om voor een korte periode persone nalarmering te nemen. In de maan den juli en augustus kan men u per sonenalarmering laten aansluiten voor de periode van één maand. De aansluitingskosten zijn ook lager dan ze normaal gesproken zijn, waarbij leden van De Vierstroom kunnen rekenen op een extra korting. Voor meer informatiede Vierstroom Zorglijn 0182-594500. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE DVOCATE NKANTO O R Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis Emmapark 10 2595 ET Den Haag Tel. 070 - 383 14 45 de Lepelaar 4 2751 CW Moerkapelle Mob. 06 - 22 93 41 79 E-mail: info@advocatenkantoorsanders.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 11 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanhoIland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3