E-mail: info@advocatenkantoorsanders.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl A 1 'Met de koppen tegen elkaar', maar dan wel heel onschuldig Dirk Schmidt BROUWER DE KONING SANDERS ,JL. 0182-615055 Hart van Holland/2 augustus 2000 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle 1940 - 2000 W. Reijm en J. Reijm-den Toom Arie Visser Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING en elkaar Boek van Jan MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT' WORDT 079 - 3420070 OIO- 52 BO 16 UITV AA RTVERZO RGING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet ls onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Dankbaar zijn wij dat onze ouders, groot- en overgrootouders op dinsdag 8 augustus a.s. 60 jaar getrouwd zijn. Reden en jaren genoeg om dit met familie en vrienden te vieren. U bent van harte welkom op zaterdag 26 augustus a.s. vanaf 15.00 uur tot 18.00 uur in De Zevenster"Rèstaurant de Hertenkuil", Leliestraat 3 te Zevenhuizen Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Begoniaplein 17,2761 GV Zevenhuizen, 0180-632108 Veel fijne herinneringen Verzachten onze smart Voorgoed uit ons midden Maar altijd in ons hart. N'a fijne jaren van samenzijn, is temidden van zijn gezin, rustig ingeslapen mijn lieve man, onze zorgzame vader en allerliefste opa in de leeftijd van 76 jaar echtgenoot van Neeltje Cornelia Stubbe N.C. Visser-Stubbe Elma Winkel-Visser Méindert Winkel Rowdy en Karin Michel en Marjon Bert Visser Marijke Visser-Winkel Melissa Jeffrey Michael André Visser Pilar Visser-Briones Marin Robin •II juli 2000. Carolein Boudewijn-Visser lietkade 17c, Ton Boudewijn I - 61DT Zevenhuizen-Oud Verlaat. Geen bloemen. I Gelegenheid tot condoleren en afscheid hemen woensdag 2 augustus van 18.30-19.30 uur in rouwcentrum de Zevenster, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, /herdenkingsdienst zal donderdag 3 augustus om 14.00 uur worden gehouden bovengenoemd rouwcentrum, door pastor C.D. Verbeeke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats. I uidplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 14.45 uur. Met verbijstering hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons lid pij blijft in onze gedachten voortleven als een spontaan en fijn mens. "ij wensen zijn vrouw en verdere familie veel sterkte toe met het verwerken van dit grote verlies. Mameos het bestuur en de leden van voetbalvereniging Groeneweg Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk u UITVAARTVERZORGING --r ^venhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect I Dag tu 59 2743 CW WADDINXVEEN 'j_NACHT DIRECTE HULP BU OVERLIJDEN sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. - en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door Julia Pengirim "Met de koppen tegen elkaar", is de titel van de laatste productie van Slema Noort, bedoeld voor kinde ren van 5 jaar af om voor te lezen of om zelf te lezen, van 7 jaar af. Gelukkig slaat de titel niet echt op de hele verzameling verhalen rond de kinderen Sil, Mare en Geerten die misschien wel goed zijn in klie ren, maar nog zo veel onschuld uit stralen, dat ze niet echt met de koppen tegen elkaar hoeven. De titel slaat dan ook op een verhaal waarin de kleine Mare de polder in gaat om te kijken hoe wild bloemen zijn en doen - in tegenstelling tot tamme. Maar ze ziet alleen stil staande bloemen die niet wegren nen, maar natuurlijk wel gauw stil gaan staan en net doen alsof er niks aan de hand was, als een mens passeert. Ik vond dit een van de beste verha len, waarin Noort helemaal schuil gaat in de gedachtenwereld van een kind, dat overal een passend antwoord op weet te vinden: 'Met hun blaadjes wapperen. En is er dan ook een bloem de baas, die roept: 'Is het afgelopen of moeten jullie met de koppen tegen elkaar?' Om te eindigen met 'Die stokroos dacht natuurlijk dat zij niet keek. Maar ze zag het wel -dat-ie de klim roos een kopstoot gaf'. Hier komt een fiks compliment bij aan het adres van illustrator Har- men van Straaten die niet echt de fragmenten in beeld bracht, meest- al puur kinderlijk, dus soms ook heel gemeen, maar de kinderen achter die fragmenten. Want daar is niets mis mee. Kinderen ruziën om niets, maar verdedigen elkaar tot het uiterste, zeker wanneer een jonger zusje om steun vraagt van de oudere broer. Schitterend en aandoenlijk ver woord. Ook, zoals kinderen in hun ijver daarin te ver gaan. Maar ook jaloezie komt aan bod, wanneer Geerten lootjes mag/moet ver kopen voor Jantje Beton en de oudere Sil dat niet kan hebben. Daar komt narigheid van, door Sil. De kleine Mare reageert toepasse lijk: 'Rotbroer', zegt ze. 'Je bent een rotbroer. Ik vind Geerten veel lie ver dan jou. Ik wil nooit meer met je spelen'. Tja, zo gaat dat. Maar zelfs Mare verklapt niets, thuis. En Mare is ook weer het grote kind als ze met een losse wiebeltand zit en de grote Sii een oplossing bedenkt: vislijn om die tand bindt en vastmaakt aan de deurknop. En als moeder dan komt... Gelukkig trekt Mare die tand er per ongeluk zelf uit waarna ze de tand onder haar kussen mag leggen. Daar komt geld voor in de plaats. Kwartjes? Een gulden? Honderd cent? Honderd gulden, stelt Mare haar vader voor, maar het mag ook méér zijn. Zo speelt Noort met kindergedach ten die heel herkenbaar overko men, elk verhaal opnieuw. Daarom vind ik het des te jammer, dat het beetje onkruid in dit boek niet is gewied. Het is niet: 'een hele lange donkere gang', maar een heel lange. 'Grappen' als werkwoord bestaat niet, grapte de man. Tot slot: 'Ik bel je moeder wel even op', zegt ze lachend. Dat is de moeder van Sil, die kennelijk kan praten en lachen te gelijk, ook bij Noort. Ik weet het, dit is zeuren. Maar ik blijf zeuren, omdat ik van mening ben dat ook kinderen, juist kinde ren, recht hebben op correct Nederlands. Dat moet, het mag. Zoals ik ook mag opmerken steeds vaker ouders in kinderboeken tegen te komen die kwaad zijn, hoewel de auteur gewoon boos bedoelt. Beetje boos. Plaatsvervan gend boos. En vaders bulderen niet tegen kinderen, maar verheffen hun stem. Of iets dergelijks. Ter overweging. Waar Harrie Geelen nu beter in is, schrijven of illustreren, wie het weet mag het zeggen. Ik weet het niet. De eerste pagina van "Het boek van Jan", geschreven en geillustreerd door Geelen, is meteen al raak. Jan ging een boek schrijven over zichzelf. Het moest een dik boek worden, maar het begon dun. In een schrift. Jan schreef: Alle mensen heten Ik. Hij dacht na. En toen schreef hij: Ik ook. Als ik dit lees, kan de rest van het boek al niet meer stuk en dat kon het dan ook niet. Geelen strooit met kinderwijsheden die de pet van een volwassene ver te boven gaan, maar door kinderen moeite loos worden begrepen. Katten kun nen boeken piesen. Dat stinkt, maar andere katten kunnen ze lezen door er aan te ruiken. Kom er maar eens op. Natuurlijk beleeft Jan wilde avontu ren. Boeven gaan met Ursula aan de haal, maar Jan smeert de straat met zeep in, alles precies zoals het hoort, in het hoofd van een kind voor wie geen oplossing te moeilijk is. Maar Geelen gaat verder, met moeilijke begrippen als 'gebeuren'. Gebeur jij? Gebeur ik? Volgens Ursula gebeurde met Jan alleen iets, toen hij geboren werd. Dat het niet zo is, dat Jan elke dag bebeurt, zal ieder kind begrijpen. Vraag het ze maar en ze knikken van 'ja'. We gebeuren elke dag. Schitterend getekend bovendien, omdat elke illustratie precies past bij het bijbe horende fragment. Selma Noort: Met de koppen tegen elkaar, illustraties Harmen van Straaten - uitgeverij Leopold - f27,50. Harrie Geelen: Het boek van Jan, illustraties van de schrijver - uitgeverij Querido -f28,50. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE ADVOCATENKANTOOR Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis de Lepelaar 4 Emmapark 10 2751 CW Moerkapelle 2595 ET Den Haag Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Donker eiken bergmeubel igst 3 staande delen ƒ250,- 0172-214796 Overcompl. 2 spl. nieuwe binnenbanden 28 x 1,5 p.st 7,95 nu samen ƒ7,95 079-5931344 Klasse grasmaaier!!! lichtlopend weinig gebruikt nieuw ƒ300,- nu ƒ175,- 0182-613213 3-delig Johannes Calvijn institutie kerkge schiedenis beelden schetsen 079-5931768 VERMIST ZWART-WITTE POES rode halsband en paars hangertje tel. 0180-633713 Monique en Joop 19 juli vaart jullie bootje al 9 jaar GEFELICITEERD PA en MA Nog een paar nachtjes slapen en dan de jeugdweek! komt allen (van 14-18 augustus) Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds Wilsbeschikkingen Grafstenen Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de Inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3