Vrijdag 1 september, 20.00 uur op het dorpsplein PROGRAMMA* Anne Sytsema zingt uit volle borst 'Barcelona'! Meer mu Pii'li nim"'" n° Pa9ina Z II 'ft' Moot podium met sfeervolle verlichting en perfect geluid, muzikale deelnemers f" voor gaan, een gezellige bar, een stand met lekkere hapjes, kortom gezelligheid li m Dit zijn de jaarlijks terugkerende ingrediënten van The Night of Harmony". Sa het succes van vorig jaar, wederom op de vrijdagavond voorafgaand aan het ifeest een gezellige open-lucht-muziekavond met een zeer gevarieerd programma, dit unieke Vrijdagavond-Oogstfeest-Concert is door de deelnemers een prachtig populair/klassiek programma samengesteld. 10f Harmony; dit jaar met de volgende bezetting: dorpshuis Swanla, aanvang 19.30 r - onie o.l.v. Wenceslaus Scheepmaker uur en de workshop is op zaterdag 11werkgroep "Afslag 9" o.l.v. Hans van Gennip 9 september ook in het dorpshuis, ■tekende Zevenhuizense koor "El Jakim" o.l.v. Ben Kramer aanvang 13.00 uur. tende zangeres uit Zevenhuizen: Anne Sytsema-Bakker Voorafgaand aan dit concert en de oe echte solozanger uit Zevenhuizen: Alberto workshop zullen dirigenten en do- centen van de muziekvereniging de groepen 6,7 en 8 van de basisscho len in Zevenhuizen en Moerkapelle bezoeken om daar muzieklessen te geven ter voorbereiding. Mocht je al in het bezit zijn van een instrument, of kun je al een instru ment bespelen, maar heb je er zelf geen, kom dan langs bij DKT en laat je informeren over de mogelijkheden die de vereniging je te bieden heeft. We hebben in de loop der jaren al heel wat gezamenlijk ondernomen, zoals concerten met het Volendams Operakoor, met Angela Groothui zen, samen met de Koninklijke Mili taire Kapel, een doedelzakorkest en diverse beroemde solisten hebben we al begeleid. Volop bewijs dus dat een muziekver eniging echt niet alleen speelt met Koninginnedag of St. Nicolaas op straat. De Kleine Trompetter heeft een ei gen opleidingsprogramma, met pro fessionele docenten, voor koper- en houtblazers. Nadat er een keuze is gemaakt in instrument wordt je op geleid door de juiste docent. Na on geveer een half jaar kan je in het leerlingen-orkest instromen en dus naast prive-lessen gaan deelnemen aan groepsgewijs musiceren en het samenspel beoefenen. Maar de har monie of de slagwerkgroep is natuur lijk het einddoel. Om dit te bereiken proberen we in ongeveer twee jaar zowel met de praktijk als de theorie op muzikaal A-niveau te komen, vol gens de richtlijnen van onze bond de KNFM. Dit wordt getoetst door mid del van het examen bij de KNFM. Ambitieuze mensen kunnen zelfs doorstuderen tot diploma D. Behalve studeren, treedt het leerlin genorkest ook op. Dit gebeurt tijdens het jaarlijks terugkerende voorjaars concert, ze hebben een eigen con cert in De Zevenster, er wordt mee gewerkt aan de Kerstsamenzang, er is een voorspeelmiddag en voor de rest proberen we ons zoveel mogelijk te laten zien en horen, zelfs op offi ciële festivals. Mocht je naar aanleiding van dit arti kel al vragen hebben, neem dan ge rust contact op met Danielle van Rijs, tel. 0180-633704. Na de va kantie is DKT elke maandag en woensdag weer in het dorpshuis te vinden. ior De Kleine Trompetter is het Oogstfeestconcert intussen fun traditie geworden. Een traditie van allure en niet meer weg te denken uit Zevenhuizen. Naast de traditionele Iplredens op straat, zoals de aubade met Koninginnedag en intocht van de avondvierdaagse en Sint Nicolaas is het Oogstfeestconcert een jaarlijks terugkerend hoogtepunt. IDirigent Wenceslaus Scheepmaker heeft voor dit optreden weer diverse mooie arrangementen geschreven, om Ijaamenlijk met El Jakim, Anne Sytsema en Alberto uit te De Kleine Trompetter zal er weer alles aan doen om de Inisatie van dit concert tot een perfect einde te brengen. Jo IGesfe/ zal weer zorg dragen voor geluid en licht en dat zal I teker bijdragen tot het altijd grote succes van dit concert, maast dan nog de vakkundige speakers Robin Metselaar en Peter Rietveld en ziede zaak is compleet. perkgroep "Afslag 9" doen ook de slagwerkers van peine Trompetter mee aan het Sinds bijna een jaar is het liamboer en liracorps omge- 1 naar een echte slagwerk- k® hebben zij de naam Slag- poep "Afslag 9". Deze ver- ie groep staat onder de bezie- j van Hans van Gennip (werkerk aan de IJssel. Wat iep u laat zien op het gebied werk, zal een openbaring traditionele soorten iels, zullen ze ook gebruik ma- ei andere instrumenten Ik een xylofoon en de muziek I nu brengen swingt de pan uit. {slagwerkers repeteren op de plagavond in het dorpshuis. De is vliegen er dan van af en het psiasme is niet te stuiten. Kom pens kijken en luisteren. nigdorkest «een harmonievereniging en agwerkgroep heeft De Kleine ptter ook een leerlingen or- |h dit orkest zitten niet alleen Pt maar ook de wat oudere ►diebij De Kleine Trompetter t® ander les heeft en nog niet F grote orkest toe is. ►ast is net als de harmoniever- Ï°P maandagavond actief in tenuis. Van 18.30 tot 19.15 F®l er onder leiding van Wen- Scheepmaker, de dirigent ►wmonie, geprobeerd geza- Tmuziek te maken. Met elkaar R® maken en met elkaar een I Willen. 1 niet alleen gezwoegd op JJWse saaie stukken van Mo- I' Jiauss maar er wordt ook fejd tijdens het spelen van Titanic. Er is voor elk wat wils en eigen ideeën zijn van harte welkom. Maar zoals iedere vereniging is ook De Kleine Trompetter op zoek naar meer talent en meer jonge leden. Om hen te bereiken organiseert De Kleine Trompetter in september een concert voor de scholen in Zevenhui zen en Moerkapelle. Tijdens dit con cert zal zowel de harmonie, het leer lingen-orkest en de slagwerkgroep te horen zijn. Geïnteresseerden kunnen zich deze avond inschrijven voor een workshop of zich direct aanmelden als lid van De Kleine Trompetter. Ouders, buurmannen, buurvrouwen, opa's en oma's en iedereen die inte resse heeft is welkom. Het concert is op maandagavond 4 september in Aanvang 20.00 uur op het dorpsplein van Zevenhuizen W" Presentatie: Robin Metselaar en Peter Rietveld Algehele leiding: Wenceslaus Scheepmaker Dirigent slagwerkgroep "Afslag 9": Hans van Gennip Dirigent El Jakim: Ben Kramer Solisten: Anne Sytsema-Bakker en Alberto Toetsenist: Wim Zuiddam; Bas gitaar: Marco van der Wielen Harmonie-orkest met slagwerkgroep "Afslag 9" Titel: Componist: 1. Children of Sanchez Chuck Mangione arr. Naohiro Iwai Het Harmonie-orkest: 2. Patience Ouverture Sullivan-Mellema Het Harmonie-orkest en het koor "El Jakim": 3. The Exodus song Ernest Gold/Pat Boone arr. Johan de Meij Het koor "El Jakim": 4. Great and wonderful 5. Soon and very soon Stuart Dauermann Andrae Crouch Harmonie-orkest met slagwerkgroep "Afslag 9": 6. Brasil Ary Barosso arr. Hans van Gennip/ Wenceslaus Scheepmaker Slagwerkgroep "Afslag 9: 7. Lyrachacha Rob Balfoort Het Harmonie-orkest en Anne Sytsema: 8. Who wants to live Forever Brian May arr. Henk van Erk Het Harmonie-orkest: 9. Czardas André Waignein Het koor "El Jakim": 10. Harmony 11Exalt His Name arr. Ben Kramer Ed Kee Het Harmonie-orkest: 12. De bestemming John Ewbank arr. Roland Kernen Het koor "El Jakim": 13. Sandy Land 14. We will love Him Karen Lafferty arr. J. den Hoedt Remco Hakkert Het Harmonie-orkest: 15. Elisabeth The Musical (Sissi) Michael Kunze/Sylvester Levay arr. Johan de Meij Slagwerkgroep "Afslag 9": 16. La Cucaracha 17. Lyrasplash 18. Lambada Trad. arr. Hans van Gennip Ivo Kouwenhoven/Jan Schipper Chico de Overa, arr. A. Beerts Het Harmonie-orkest met Anne Sytsema en Alberto: 19. Barcelona, Freddy Mercury en beroemd van de Expo Montserrat Caballier arr. Cees Engels Het Harmonie-orkest met Anne Sytsema: 20. Think A.Franklin/T.White arr. Stijn Rutten Het Harmonie-orkest en het koor "El Jakim": 21. Village People, J. Morali, H. Belolo V. Willis o.a. In the Navy en Y.M.C.A. arr. Stijn Rutten Het Harmonie-orkest met Anne Sytsema en Alberto: 22. Proud Mary John Fogerty arr. Wenceslaus Scheepmaker Eneen aantal verrassingen!!! Programma-wijzigingen voorbehouden. Uk Barkruk als eerste uit de goot, oftewel: Je zult maar onuitputtelijk aan je zangcarriare werken en overladen worden door buitenaardse klussen zoals wassen, strijken en de hond eten geven. Uk Barkruk, zangeres van Van De Straat (de groep die vo- rig jaar het dorpsplein de stuipen op het lijf joeg tijdens The Night of Har mony) voelt zich echter bij alles wat het leven te bieden heeft wel thuis. Zolang ze haar zangteksten, bladmu ziek en limonadesiroop maar om zich heen heeft. Tijdens een radio interview zei ze laatst: "Strijke is een werrekie van niks als je af en toe je been over de strijkplank zwiept, een vrolijke aria zingt en een glaasje prik aan je mond zet! Wel issut oppasse geblase met zo'n heet apparaat in je hand, hoor, oeps, wat zeggiknou- weer, want voor je 't weet legt 'r een brandend gat in je onderjurk!" Ook liet ze weten stapelgek te zijn op haar hond Fap Tong (een chinese Golden Retriever die dol is op het schoonlik ken van aangekoekte pannen waar urenlang verse Babi Pangang in heeft Niet strijken maar zingen Deze keer gaat Uk solo de bühne op Na lang en intensief repeteren aai o.a. het nummer 'Barcelona' zal z! menig trommelvlies doen triller i Week in week uit was ze te vinden ii j Dorpshuis "Swanla", waar Margr van Gestel haar de fijne kneepjes vai het vak bijbracht. Uk zal het numj mer, dat overigens niet eenvoudig is ten gehore brengen onder begelei ding van De Kleine Trompetter, sa men met zanger Albert Hessels (Al berto). Na The Night of Harmony za Uk de overige leden van Van Dij Straat persoonlijk uit de goot hijsei die daar inspiratie op liggen te doei voor het vervolg van hun wereldtoer nee. Wees erbij, mis het niet, Anne Sytse ma zingt tijdens The Night of Har

Hart van Holland | 2000 | | pagina 23