taien en oogsten PARA |oemen, interieur en icr bij de ParaSol ioed kruipt waar het niet gaan kan Oogstfeest Culinair f§S Liwren kleine beren en nog veel meer leuke en aantrekke- I /en zij" 'e winnen bij het "Rad van Avontuur" van de Wieling van voetbalvereniging "Groeneweg". Waag een f maak kans op mooie prijzen. Niets gewonnen? Geen jfliaffzo vaak meedoen als u wilt en u steunt tevens de uieling van de voetbalvereniging. L traditie-getrouw is in sep- jet Oogstfeest in Zevenhui- feest waar zowel.de inwo- n Zevenhuizen als de mensen do naar uitkijken. Niet al ly feest ieder jaar weer gro- I Spectaculairder, maar is het fens een belangrijke promo- Is gemeente Zevenhuizen in I Dit laatste is erg belangrijk Lorden. Als je de plaatselijke In de regio leest heeft iedere pde gemeente een zomer- Een feest als het Oogst- ihoogt niet alleen de meer lijn het wonen en werken in c maar versterkt ook de ban- fide inwoners. nvan het organisatie-comité |Oogstfeest zijn er ook dit jaar I om een bijzonder pro- li samen te stellen. De leden Middenstandsvereniging Ze- i steunen het organisatie comité van harte. Het organiseren van een groots evenement als het Oogstfeest kost, naast veel energie van de vele vrijwilligers die het moge lijk maken, ook veel geld. De inspan ningen om de activiteiten te bekosti gen zijn voor het comité een terug kerende moeilijke opgave. De zorg die het comité heeft geuit naar het bestuur van de Middenstandsvereni ging is in onze ogen terecht omdat het belang van het terugkeren van het evenement wordt onder schreven.. Het belang van een sterke Midden standsvereniging in Zevenhuizen is dan ook nodig om de initiatieven van het Oogstfeest-comité, maar ook van een Oranje-vereniging te kun nen ondersteunen. Voor het bestuur van de Middenstandsvereniging Zevenhuizen en het bestuur van de Winkeliersvereniging Moerkapelle ligt dan ook de uitdaging om inten siever te gaan samenwerken om de tradities in onze dorpen in stand te kunnen houden. Namens het bestuur wil ik de leden van het Oogstfeest-comité bedanken en complimenteren voor de organi satie en u allen een gezellig feest toe wensen. Jeroen van den Berg Voorzitter Middenstandsvereniging Zevenhuizen. fmen- kadoshop jmbindsfêrs van de ParaSol verzorgen, volgens eigenaar Johan Wensen op bloemengebied. Of het nu gaat om een mooi bruids- versiering van de trouwauto of de versiering van de kerk bij Mof een ander feest, het wordt voor u verzorgd. Maar ook uw pkan worden omgetoverd tot een waar bloemenfeest. Nhrijuing brengt ons in gedachten een beetje in de sfeer van het pan Toscane in Italië: fraaie boeketten in rustgevende pastel- jtbenen door de ondergaande zon. mag zich tevens trendsetter noemen in de inrichting van het "boor middel van bloemen, planten en kleinmeubelen. Daar- Nw zij als Hd uan de Fleurop-organisatie de mogelijkheid een I naar oolc ter wereld, te verrassen met een mooi boeket. Maar f!er bij huis, met een bloemen-abonnement, zorgt de ParaSol re- n u elke maandag wordt voorzien van verse bloemen. Bloemen 99 De jubileumtentoonstelling van oude tractoren en landbouwwerktuigen van vorig jaar was voor organisator Fred Visser een moment om de voortzetting hiervan te heroverwegen. Na tien jaar zou dat een te respecteren moment zijn geweest. Maar toen het Oogstfeestcomité toch maar eens voorzichtig bij de familie Visser informeerde naar hun mogelijke plannen begon het blijkbaar weer te kriebelen. Het comité is dan ook bijzonder verheugd dat deze traditie wordt voortgezet mede omdat Fred Visser op elk Oogstfeest een aantal bijzondere machines naar Zevenhuizen laat komen. Verder past de combinatie met de ten toonstelling van de oude koetsen en rijtuigen van de firma Neeleman uit Zevenhuizen geheel in de sfeer van het Oogstfeest. Ziet u deze rijtuigen nor maal gesproken alleen op plaatjes uit het verleden, nu kunt u ze in het echt bewonderen op het Oogstfeest. De rijtuigbouw De firma Neeleman is gevestigd in het buitengebied van Zevenhuizen. Zij zijn gespecialiseerd in het restau reren en het bouwen van nieuwe rij tuigen. In eerste instantie begon het bedrijf in 1935 als aannemersbedrijf, maar al snel verrichtte oprichter Leen Neeleman (nu 94 jaar!) ook re paraties aan de wagens van plaatse lijke boeren. In 1960 nam zoon Leen het bedrijf over. Zijn hobby was het restaureren van oude rijtuigen, maar dit gaf in de loop van de tijd zoveel werk dat het bedrijf langza merhand overschakelde op het res tauratiewerk. Zo'n 12 jaar geleden kwam ook kleinzoon Leen in het be drijf. De rijtuigen die gerestaureerd worden zijn van bedrijven, particulie ren en musea. Stalhouderij Haas- prachtige Friese paarden uit eigen stal. De grote bierbrouwers behoren ook tot de vaste klantenkring. Die prachtige bierwagens bespannen met Belgische paarden van o.a Heineken, Palm en Bavaria komen uit de werkplaats van de fa. Neele man. Zij bouwde ook geheel nieuwe rijtuigen voor de PTT en de Bijen- VISSER noot uit Rijnsburg is bijvoorbeeld één van de vaste klanten. Een familiebe drijf dat van vader op zoon gaat. Een aantal koetsen van dit bedrijf zijn op het Oogstfeest te bezichtigen. Zij ge bruikt de rijtuigen voor bruiloften, bijzondere gelegenheden en de laat ste tijd ook steeds meer voor begrafenissen, bespannen met Neeleman in de werkplaats korf. Andere werkzaamheden die aan de rijtuigen verwant zijn, zijn het maken van houten onderdelen van antieke automobielen. Kortom dei klantenkring is zeer divers en komt} uit geheel Nederland. De firma Nee leman maakt de rijtuigen op ambachtelijke wijze, dat wil zeggen: alles wordt grotendeels van hout, hoofdzakelijk met de hand vervaar digd met behulp van antieke gereed schappen en machines. Zo ziet u dat zo'n 'ouderwets' bedrijf zich ook heel goed kan handhaven anno 2000! U vindt de rijtuigen op het Catge splein op een steenworp afstand van de oude smederij, waar thans het be drijf van de firma Visser is gevestigd. Voor dit bedrijf, waar men gespeci aliseerd is in de aanleg en onderhoud van CV-installaties en air-conditio- ners vindt men de tentoonstelling van de oude tractoren, landbouwma-; chines en stationaire machines. Een lust voor het oog van de liefhebbers van deze oude techniek en het oude; boerenleven. Een dergelijke tentoon stelling is dan ook de mogelijkheid om kennis te maken met een aantal bijzondere machines die, veelal irn bedrijf, aan u worden gepresenteerd. Tijdens het Oogstfeest valt er niet alleen van alles te zien en te beleven, ook voor de inwendige mens zal goed worden gezorgd. Onderstaand een overzicht van de plaatsen waar gegeten en gedronken kan worden. De Dorpsstraat van zuid naar noord: Ter hoogte van de Geref. Kerk: hamburgers en aanverwante artikelen Bij bakker Gerritsen: oliebollen en appelbeignets Cafetaria "Mainstreet": volledig assortiment Op het plein bij de bibliotheek: poffertjeskraam, ijskraam Inrit Raadhuishof: grillwagen met gegrild vlees en worst Voor de C1000: saté e.d. en de bar van de volleybalvereniging met bier en frisdranken Bij het Mekka: broodjes gezond e.d. Op en voor het plein bij Albert Heijn: - het "Smulplein", voor informatie zie de advertentie elders in deze krant - de bar van v.v. Groeneweg met bier en frisdrank - de viskraam - de patatwagen (in de Dorpsstraat) °lieboll osao IUCHTOCHMlD(imc$ inJTRURTIB MtZ

Hart van Holland | 2000 | | pagina 33