k spannende, en goed geschreven onzin BROUWER DE KONING SANDERS 1®.EKJl Exclusief en in het bijzonder foor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Huibert Willem Verweij Jac. Breedijk u hvaariVÈrzorging De Seriek ca TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING 29.000 exemplaren (Afspraak op locatie mogelijk) arbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Familieberichten "De Heer is mijn Herder" Eerst is je wereld groot je kunt er reizen tot en met maar heel dicht bij de dood is hij niet groter dan je bed. Als het wonder is geschied waarop de mensen hopen dan gaat er als je je ogen sluit een nieuwe wereld open. (tend om zo lang mogelijk bij ons te zijn is, na een zeer zorg- a leven, op 79-jarige leeftijd uit ons midden weggenomen mijn l, onze vader, grootvader en overgrootvader - Huib - Hanny Verweij-van den Berg Klaas en Gerrie Ria en Ruud Petra en Nico Kleinkinderen en achterkleinkinderen la, 25 augustus 2000 I Huibert is opgebaard in de rouwkamer van zorgcentrum "De Zevenster", ingang Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, waar gelegenheid is tot condoleren op dinsdag 29 augustus van 19.00 tot 20.00 uur. (30 augustus komen wij om 10.00 uur samen in de aula |van zorgcentrum "De Zevenster" om Huibert te gedenken. nsluitend zullen wij hem om circa 11.00 uur begeleiden (naar zijn laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats aan de Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. tspondentieadres: K.H. Verweij, Gortmolenerf 2, 2807 EJ Gouda. I droefheid vernamen wij dat de Heere uit dit leven heeft jfaomen ons oud-bestuurslid, de heer periode 1965-1988 maakte hij deel uit van ons bestuur an vele jaren eerst als penningmeester en later als secreta- I 'Jn liefde voor het christelijk onderwijs en zijn hart voor kin- Phs in die jaren tot uitdrukking gekomen in zijn grote betrok- !;i'' en inzet. We gedenken met dankbaarheid wat de Heere in 1 aan onze schoolgemeenschap heeft gegeven. rere tro°ste zijn kinderen, kleinkinderen en verdere familiele- |to dit verlies. Namens alle geledingen van de Chr. basisschool "Rehoboth" te Moerkapelle M. Sinke, voorzitter bestuur A.A. Molenaar, voorzitter medezeggenschapsraad C.J.M. van Noort, directeur papelf e' augustus 2000 Met RESPECT en in stijl doen we I.WAT VAN ons verwacht wordt IpJyiU1079- 3420070 010-52^016 1,1 Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor ^'dtlntizen - 3 B'hoek - Moerkapelle (G nhujZen - Zoetermeer en omstreken ^•'Mttngen Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Door Julia Pengirim Als ik een prijs mocht geven aan de auteur van de bestgeschreven onzin, dan ging die vermoedelijk naar Nanda Roep voor haar "De Serieknokker". Waar die onzin pre cies uit bestaat kan ik niet goed uitleggen, omdat ik dan uitvoerig over de inhoud van het boek moet vertellen en dus te veel verklap en dat mag weer niet. De hoofdlijnen dan. Broer en zus Jasper en Sabine mogen een week logeren bij oom Mark. Om redenen die aan het einde van het boek duidelijk wor den, is deze Mark, maar dertien jaar ouder dan Sabine, Nederland ontvlucht om in Amerika rijk te worden. Hij vestigt zich in de New Yorkse wijk Manhattan. Precies in de week van hun vakan tie raakt met name New York in de ban van wat wordt genoemd de Serieknokker, die argeloze lieden in elkaar slaat en trapt en als totem een snee in het linker oor van het slachtoffer kerft. Oom Mark, in Nederland ook al een beetje raar, gedraagt zich in New York nog vreemder. Zelfs zo vreemd, dat broer en zus het zeker weten: oom Mark is zélf die Serieknokker. Want het kan geen toeval zijn, dat steeds een slacht- Opbaargelegenheid o.a.: offer valt, als juist Mark en de kin deren daar aanwezig zijn, in Was- hington-stad, bij het Vrijheids beeld, in Central Park. En mogelijk ook op de hoogste verdieping van het Empire State Building, maar daar ging iets niet door. Jasper en Sabine besluiten de poli tie in te lichten, maar de aange klampte diender stuurt de kinde ren met een lachje weg. Ook dat lachje wordt naderhand verklaart. Nu zijn de kinderen helemaal op zichzelf aangewezen en besluiten ze oom Mark zelf maar te pakken, want hij moet die Serieknokker wel zijn. Wat moet hij anders met die blankgepoetste messen? De knipsels die betrekking hebben op die knokker? De nachtelijke achtervolging van de kinderen die oom Mark op heterdaad willen betrappen, zal de kleur van de oortjes van de lezer (10+) tot bloedstollend rood opja gen. Maar verder gaan mijn inlich tingen niet, omdat die achtervol ging tot de ontknoping leidt. Inmiddels is duidelijk geworden, dat Roep zich terplaatse goed heeft laten informeren; alles over kleine winkeltjes, State Impire Building, Central Park en Vrijheids beeld klopt precies. Maar wat bij mij overkwam als volstrekte onzin zijn de fragmenten waarin de Serieknokker zijn slag kan slaan - veel te veel mensen in de buurt - en de manier waarop kinderen zich in de strijd begeven. En het is niet ...naar Parijs, wat...' maar dat en Aries is althans tegenwoordig een grote stad en kan ook in de tijd van Van Gogh geen dorpje zijn geweest. Overigens: Sabine dient in haar vakantie voor school een serie artikelen te schrijven en die schrijft ze in Amerika. Tot haar verbazing blijken die artikelen in een echte krant te zijn gepubli ceerd, ook tot mijn verbazing, Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis want geen echte krant zal lukraak en niet eens echt interessante arti kelen plaatsen van een onbekend schoolmeisje. Maar goed. Wat ik er als volwassen van vind, zal alle lezertjes een rotzorg zijn, want wat ze in handen krijgen is een snel avontuur, spannend tot de laatste bladzijde. Meneer Bas Sommige fragmenten uit "Meneer Bas maakt heel wat mee: van de frangaise Kitty Crowther, deden me denken aan Wim Hofman en Toon Telegen: dat soort frivool gevoel voor humor. Maar de drie verhalen van Crowther hebben bovendien de Franse luchtigheid mee, in woord en beeld, want in feite is het een prentenboek geworden voor de kleinste lezer tjes. Wat er gebeurt. In het eerste ver haal stroomt het huis van meneer Bas vol regenwater, in het tweede waait zijn rode hoed weg en in het derde krijgt meneer Bas zo veel bezoek - onder meer van twee oli fanten - dat zijn huis uitelkaar valt en, met de Franse slag, ook weer in elkaar wordt gezet. De verhaaltjes zijn sterk kindvrien delijk. Alles loopt goed af en de prenten zijn juweeltjes, met héél kleine grapjes. Aardig tot het klein ste detail. Nanda Roep: De Serieknokker - uit geverij Leopold -f27,50. Kitty Crow ther: Meneer Bas maakt heel wat mee - uitgeverij Querido -f25,-. De Gedenkteken Specialist 8 GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. ADVOCATEN UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE ADVOCATENKANTOOR de Lepelaar 4 2751 CW Moerkapelle Mob. 06 - 22 93 41 79 Tel. 070 - 383 14 45 Emmapark 10 2595 ET Den Haag Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage vqn Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij EIgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kanten-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij EIgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3