Nationale Collecteweek Nierstichting: Nierdialyse, het laat je nooit los Boskoopse Internetkring Jeugdafdeling Voetbal vereniging Moerkapelle Molenhuisnieuws Omleidingsweg leidt tot veel commotie 1 -- Zevenhuizen Uitstekende revanche voetbalvereniging Moerkapelle Moerkapelle feachparty iDe Paddestoel Bingo in de Boog Kinderdisco in het Zuid- honk Geen kinderbingo in september Vrouwenbijbelkring Defecte verkeerslichten lokt boze reactie uit JLL JJ Hart van Hólland/13 september 2000 pagina 19 NIERSTICHTING Gem. Zevenhuizen-Moerkap?w~ jem. Zevenhuizen-Moerkapelle luim 70.000 vrijwilligers gaan in de orde week van september op pad ■oor de Nationale Collecte van de lierstichting. In 2000 is het thema L de collecte "Nierdialyse, het laat Je nooit los". Want ook op de dagen let nierpatiënten niet hoeven te dia- rseren. zijn ze er toch mee bezig. Jun leven is er volledig op inge licht. alles moet er voor wijken. Aan let begin van de collecteweek, op londagavond 17 september om 1.05 uur op RTL 4, komt de Nier- lichting in RTL Dossier met "Over finnaars". Een tv-programma waar- i vier jonge nierpatiënten een idrukwekkende ontmoeting heb- ben met Nierstichting ambassadeur en zwemkampioen Pieter van den Hoogenband en vertellen over hun leven en dromen. De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan. Dat kost geld, veel geld. Daarom komen de collec tanten in de week van 17 tot 24 sep tember weer langs de deur, voor een vrijwillige bijdrage. Bij meer dan 40.000 mensen werken de nieren slecht en bij duizenden patiënten helemaal niet meer. Zij moeten, om in leven te blijven, dia- lyseren: een intensieve en belasten de behandeling. Elk jaar weer komen er ruim 1.400 dialysepatiën ten bij die deze zware behandeling moeten ondergaan. De Nierstichting trekt zich het lot van nierpatiënten aan en helpt. Met onderzoek naar verbetering van dialyse- en trans plantatiemogelijkheden. Zodat nier ziekten beter behandeld kunnen worden. Ze financiert speciale pro gramma's die bijdragen aan een beter leven voor nierpatiënten. Daarnaast werkt de Nierstichting aan uitbreiding van het aantal nier transplantaties en geeft ze voorlich ting over het belang van orgaando natie. laddinxveen - Op vrijdag 15 sep- fember van 19.15 tot 21.30 uur t de maandelijkse jeugddiscoa- Jond gehouden in wijkgebouw De laddestoel. De disco is bedoeld 'oor de jeugd van 9 tot en met 14 ar. Het seizoen wordt geopend met jen Beach Party. De entrée ledraagt ƒ1,50. Meer informatie is te (inden op het internetadres: iww.go.to/paddestoel. Kaddinxveen - Op vrijdag 15 sep- |ember wordt in buurtcentrum de ■og een bingoavond georgani- d. De zaal gaat open om 19.00 de bingo begint om 20.00 uur. dereen is welkom in het buurtcen- ■um aan de C. Huijgenslaan 2. paddinxveen - Zaterdag 16 septem- V is er een kinderdisco i) het Zuidhonk. Aanvang |8.30 uur, entree ƒ3.00 tie disco is bestemd voor pnderen tot en met 11 Boskoop - Wie meer wil weten over internet kan binnenkort bij de Bos koopse Internetkring terecht. Woensdag 15 november start de Openbare Bibliotheek Boskoop voor 50-plussers met de eerste internet kring in Nederland. In vier bijeen komsten per jaar, met een groep van maximaal 16 mensen, wordt aan de hand van aansprekende onderwer pen, een zoektocht op ondernet uit gevoerd. Voor het komend seizoen staan de volgende onderwerpen op het programma: e-mailen en winke len op internet, genealogie, uitgaan en reizen, tuinieren. De bijeenkom sten worden gehouden op 15 november, 24 januari, 21 maart en 16 mei van 9.30 tot 11.45 uur in de bibliotheek. Voor meer informatie kan men terecht bij de informatiebalie van de bibliotheek. Waddinxveen - In tegenstelling tot eerdere berichten begint de kinder bingo in buurtcentrum de Boog niet op 20 september. Vanaf woensdag 18 oktober is er iedere derde woens dag van de maand kinderbingo voor kinderen tot en met 12 jaar in het buurtcentrum aan de C. Huygen- slaan 2. Bergschenhoek - Dinsdag 19 sep tember wordt in de Nederlands her vormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek de eerste open kof fieochtend van het seizoen gehou den. Dominee W. Markus spreekt over het thema "Genade alleen!". Vanaf 9.00 uur is er koffie; het pro gramma is van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 010-5214626. Moerkapelle - Evenals de vorige week kende Moerkapelles jeugdafde ling ook zaterdag jongstleden een uitstekende dag, opnieuw werden uit het maximale aantal van 24-18 punten behaald. Saillant is, dat er tot dusverre nog geen enkel gelijk spel uit de bus is gekomen. BI wist het tegen Spartaan 20 B3 niet te red den, na een 2-0 ruststand, werd het tenslotte naar een verdiende 4-1 nederlaag gespeeld. Cl doet het uit stekend, nog zonder puntverlies voert het op doelsaldo de ranglijst aan. Tegen TOGB C2 werd het na een 2-1 ruststand een nipte, maar verdiende overwinning. Alex Vonk wist twee maal het net te vinden, terwijl Wesley Switsar dat eenmaal deed. Dl lijkt dit seizoen ook van zich te doen spreken, het boekte z'n tweede monster overwinning. Na de 6-0 ruststand werd wat gas terugge nomen, maar tenslotte werd het tegen Berkel toch nog een 9-2 over winning. Alle E-teams kennen even eens een uitstekende start. El speel de tegen DCV E2 een hele sterke partij, vooral Justin van Hoven was met drie goals goed op schot, na een 3-0 ruststand bleef de teller ten slotte op 6-1 steken. E2 kende weinig medelijden met Waddinxveen E3. De eerste helft verliep alles nog niet zo gladjes, maar in de tweede helft werd de tegenstander geen enkele kans gelaten. Gino Lalikatu (3x) en Kevin Breedijk (2x) bepaalden de eindstand op 5-0. E3 doet het stuk ken beter dan het afgelopen sei zoen, met 13-1 werd buurman Groe- neweg E5 naar huis gestuurd. Moerkapelle F1 moest het eveneens opnemen tegen een Groeneweg team, het werd een 4-0 overwinning, de goals werden gelijkelijk over beide helften verdeeld, vier verschil lende spelers scoorden. F2 tenslotte kon het bij Soccer Boys niet bolwer ken in de eerste helft wist het de stand dubbel blank te houden, daar na echter brak het verzet, Soccer Boys won tenslotte met 5-1, Frank van der Bas redde de eer. De voetballers van de voetbalvereni ging Moerkapelle hebben zich zater dag voortreffelijk gerevancheerd voor de een week eerder geleden nederlaag. Met 4-0 wonnen zij van RFC 2000. Zaterdag aanstaande wordt een bezoek gebracht aan Lin- schoten, aanvang 14.30 uur. Moerka pelle 2 doet het als promovendus meer dan uitstekend, nu liet het Be Fair 3 met 5-0 geen enkele kans. Benthuizen - Zaterdag 16 september is er een recreatieve demonstratie in het Molenhuis. Deze zaterdagmiddag zal Belia Bregman laten zien hoe men kinderkleding kan verfraaien met borduurwerk; ook kan men de tentoon stelling Natuurlijk textiel bezichtigen. Het Molenhuis is iedere zaterdagmid dag geopend van 13.30 tot 17.00 uur, zo ook de Winkel van Sinkel. Nieuw is de tentoonstelling "Ons dagelijks Brood", die de weg laat zien vanaf het graan, via de boer, de molen, de bakker en de consument. Door Karin Heeren Zevenhuizen - De publieke tribune in de raads hui van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le wqs vol tijdens de commissievergadering van 30 augustus, waarbij de 'Omleidingsweg' op de ■jSenila stond. De heer W. Visser kreeg namens bewonerscommissie van de Burg. Klinkha- uierweg de gelegenheid om hun standpunt te verwoorden. De heer Visser stelde dat de bewonerscommissie het gevoel heelt dat zij na twintig joar praten over de Omleidingsweg het etiket opgeplakt krijgt van stelletje zeurpieten le zich bemoeien met het gemeentelijk beleid. De heer Visser haalde nogmaals aan dat met het tekenen van het convenant voor de grondover- dracht naar Rotterdam door de toenmalig verant- h0|°» i j6 Deputeerde in het openbaar is gezegd dat 6 talud van de omleidingsweg er zou liggen als de •ersl® ™en van Nesselande worden opgeleverd in het jQ°li "1 "e heer Visser verwoordde de frustratie van e /"T1?van Burgemeester Klinkhamerweg die 11 er duidelijke redenen de realisatie van de Omlei- ngsweg met 4 jaor opgeschoven ziet worden, terwijl ver eersi"uk steeds groter wordt. "Wij zijn als bewo- tii iS vee',e ne,ies" zo stelde Visser, "als wij de BK-weg Gouda to ^J'°k'<eren s,aal er zo een file tot aan u zijn reactie zei wethouder De Gooijer dat de realisatie 1 em ,F|h altijd 2004/2005 is geweest, van 2001 «mkir n'etS end. ^e termijn is volgens De Gooijer mnvim US( maar '10a"laar en hij heeft toegezegd zich Da in te zetten om dit te realiseren. De provincie is bovendien van mening dat de capaciteit van de huidi ge N219 voldoende is om de extra verkeersdruk die zal ontstaan door de oplevering van Nesselonde op te van gen. De provincie baseert zich daarbij op cijfers die het resultaat zijn van een meting in 1990. De heer P. Timmers van de Provincie Zuid-Holland was tijdens de commissievergadering aanwezig om de leden van de vergadering bij te praten over de stand van zaken. Er liggen op dit moment twee tracé voor, die onderwerp zullen zijn van een MER (milieu-effect-rap- portagej-onderzoek. Er zijn op dit moment twee alter natieven in onderzoek, waarbij de keuze voor de een of de ander afhankelijk is van het rijksbeleid. Het Bereik baarheids Offensief Randstad (BOR) heeft als één van de aandachtspunten de aanleg van een nieuwe op- en afrit van de Al 2. Deze moet tussen de huidige opritten van Zevenhuizen en Waddinxveen gerealiseerd worden. Tevens is ook contourenbeleid voor het Groene Hart van invloed op de mogelijkheden. De MER-studie moet een beeld geven van de kosten en de mogelijkheden. Het rapport wordt tegen het einde van 2000 verwacht. Hierna zal een bestuurlijke afstem ming plaats moeten hebben en de gemeenteraad van Zevenhuizen-Moerkapelle is in deze bevoegd gezag. Half 2001 zal de tervisielegging zijn en dan kan in het meest gunstige geval, afhankelijk van bezwaarprocedu res, het bestemmingspion worden vastgesteld. "Hierna kunnen we aan de slog met grondaankopen" oldus de heer Timmers. De grondaankoop was tijdens de verga dering een heikel punt. In de periode dat beide alterna tieven voor het tracé bekend was is er aan de firma v V Vv A Grootscholte vergunning verleend voor de bouw van een warenhuis op de plaats van het tracé. De heer Timmers reageerde hier vrij laconiek op; "als het gebouwd wordt kan het ook verplaatst wor den." De heer De Gooijer bena drukte dat er juridisch geen enkele mogelijkheid was om de vergunning te weigeren. De heer Visser maakte vanaf de publieke tribune nog maals duidelijk dat hij vindt dat het gemeentebestuur in de onderhandelingen over de grondoverdracht met Rot terdam kansen heeft laten liggen. "De belangen von Rotterdam zijn duidelijk anders don die van Zevenhui zen en u zegt het zelf: Rotterdam wil het niet" zo stelde Visser. "Trekt u zich nog wel iets aan von de bewoners van Zevenhuizen?" Ook mevrouw Spekman had een vroag over het standpunt von de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle: "Nu hebben we gehoord wat de pro vincie, het rijk en Rotterdam wil. Wat wil Zevenhuizen nu eigenlijk?" Ook burgemeester Wolf wilde van de heer Timmers weten of de provincie wellicht tijdelijke maatregelen zou nemen om de verkeersoverlast te beperken. Timmers stelde zich op het standpunt dat de huidige weg voldoende capaciteit heeft om de toename op te vangen. Mevrouw Spekman vroeg de heer Tim mers tot slot of de provincie, indien zij een nieuwe ver- keersmeting doet, dit niet wil doen tijdens de vakantie periode. Zevenhuizen - Het standpunt van wethouder De Gooijer inzake het niet repareren van de defecte verkeerslichten nabij de Eendragtschool heeft een boze reactie uitgelokt van de heer Roos, directeur van de Eendragt. Hij laat het college per brief weten dat hem door een gemeenteambtenaar voor de zomervakantie is meegedeeld dat de verkeers lichten tijdelijk buiten werking gesteld zouden wor den en dat daarbij is toegezegd dot de verkeers lichten gereapreerd zullen worden. Reparatie zou enige tijd op zich laten wachten omdat er onderde len besteld moesten worden. Bij navraag door de heer Roos blijkt tot zijn verbazing dat het betref fende onderdeel niet besteld is. De heer Roos gaat er vooralsnog van uit dat de onveilige situatie van de niet werkende lichten zo spoedig mogelijk her steld zal worden.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19