t gen WELD [Kom jij ook naar de Gemeentedag op zaterdag 23 september ACTIVITEITEN IN DE BIBLIOTHEEK M OOK WIJ STAAN OP HET GEMEENTE PLEIN Dartstoernooi TEL. 079-5933646 Hallo jeugd (0 t/m 18jaar )van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat, ook- zjfwdag. de kinderen] naar de gemeenteraadsvergadering voor de jeugd] n Geweld en abracadabra] Achterwerk in de (poppen) kast Internet workshop en wedstrijd Jongeren Informatie Fototentoonstelling Spelende jeugd Nieuwe leden krijgen korting zinloos Hart van Holland/20 september 2000 {JOPSKATES kinderopvang op maat GASTOUDERBUREAU WADDINXVEEN E.O. 't Wapen van Moerkapelle FAX 079-5936677 13 Gemeentedag: ook voor jou Ivoor jou is deze gemeentedag georganiseerd. Het thema van de landelijke gemeentedag is namelijk lokaal jeugdbeleid. Tussen 10.00-15.30 uur in en rondom het gemeentehuis te Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 89 activiteiten plaats. Ook je ouders/verzorgers, opa's en oma's, vrienden en ëdiniien zijn van harte welkom. De Openbare Bibliotheek doet ook mee met aan het thema. De deuren gaan daar om 9.30 uur open. Voor meer informatie ieb, kijk en lees dan verder op deze pagina e Gemeentedag wordt officieel om 10.00 uur door waarnemend burgemeester J.W.J. Wolf tapend met het hijsen van de vlaggen. Twee skaters uit Zevenhuizen en Moerkapelle helpen hijsen. Daarna vinden diverse activiteiten plaats. Zo kan je de Jip/Jop-jongerenbus lezoeken, die normaal gesproken iedere maandag voor Dorpshuis Swanla staat. Er worden fder uur Skatedemonstraties verzorgd door Skateland voor en door de plaatselijke jeugd. In I gemeentehuis en de bibliotheek is een kramenmarkt met informatie door Stichting rong Zoetermeer, Peuterspeelzaal Moerkapelle en Zevenhuizen, Gastouderproject reen, Unicef, Politie, Bureau Halt, Opvoedbureau Midden-Holland,Jeugdcentrale ^venhuizen, Centrum voor Jeugdzorg, GGD, Jongereninformatiepunt, Jeugdbrandweer, i. In de Bibliotheek zijn workshops, waar belangstellenden ter plekke aan kunnen in. Bureau Leerlingzaken uit Gouda verzorgt een powerpoinf-presentatie over de eerplicht, want die bestaat dit jaar 100 jaar De politie zet voor het politiebureau een k-test neer om het vermogen van je brommer of scooter vrijblijvend te testen. uur Internetworkshops voor jongeren in de Bibliotheek uur Rollenbank-test voor het testen van brommers/scooters voor het politiebureau 11.15 uur Opening Fototentoonstelling met als onderwerp Spelen en kinderendoor Fotoclub Moerkapelle en aansluitend Uitslag enquête speelbehoefte in de bibliotheek/gemeentehuis 2.00-13.00 uur Inloopspreekuur burgemeester en wethouders in de raadzaal. [3.00-14.00 uur Rollenbanktest voor het testen van brommers/scooters voor het politiebureau Jeugdconcert door De kleine Trompetter op het voorplein van het gemeentehuis HJirirr ■5.00 uur Speciale raadsvergadering met een actueel onderwerp voor de plaatselijke jeugd in de raadzaal. Start Campagne Nee-tegen-Geweld ■gen van jullie hebben meegedaan aan de enquête speelvoorzieningen, waarin je mening werd gevraagd over speelplekjes en speelattrib en. De uitslag (II op zaterdag 23 september aan jullie bekendgemaakt (zie bovenstaand programma). Op het terrein voor de bibliotheek plaatst de gemeente op de oeentedag een aantal speeltoestellen, die jullie kunnen uittesten en bekijken. Bij de kramen in en rondom het gemeentehuis worden activiteiten rganiseerd, zoals buttons maken e.d. Jeugdbrandweer Moerkapelle staat tijdens de Gemeentedag voor de brandweerkazerne naast het gemeentehuis en organiseert tal van activiteiten. Vergeet !l' nis je naar huis gaat een ballon, gemeentedagstrandbal en de speciaal voor de gemeentedag ontworpen kleurplaat mee te nemen. Die zijn er speciaal P m durende gemeenteraadsvergadering gaan de raad en het college van burgemeester en wethouders om 14.30 uur een onderwerp aan de orde F1dat vooral voor jullie belangrijk is en over jullie gaat. Burgemeester en wethouders willen namelijk een jeugdklankbordgroep gaan instellen en vragen Pieenteraad geld voor. Een klankbordgroep heeft niets met muziek te maken, wat het wel is hoor je in deze raadsvergadering. Je bent dan ook te welkom bij deze open raadsvergadering! I *entedag zal na de raadsvergadering officieel worden afgesloten met het starten van de campagne Nee tegen Geweld. Met een echte goochelact, valt Tzeno9 wat te verdienen... Ra, ra, wat Horeca Nederland heeft de campagne verzonnen. In samenwerking met het ministerie van Justitie, Politie en f "te beeft Horeca Nederland naar aanleiding van - misschien weet je dat nog wel - de dood van Meindert Tjoelker een aantal regels opgesteld hoe je I1®6t gedragen in café, kroeg, restaurant, snack-bar om narigheid, ruzie en geweld te voorkomen. Dat vindt toch niemand leuk. f °jze gemeente doet mee aan de campagne, want geweld en slachtoffers van geweld wensen we niet in Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. I Wl en iu'st een veilige, prettige leefomgeving. Jij ook? Kom op 23 september tijdens de gemeentedag ook naar de bieb of loop vanuit bet gemeentehuis door, want de deur lussen de bibliotheek en het gemeentehuis is openTijdens de gemeentedag is de bieb open van 9.30- 15.00 uur zodat meedoen met de diverse activiteiten eenvoudig is. Loop dus gerust eens verder!! Naast het eenmalig boetevrij inleveren van materialen, een kortingsactie voor nieuwe jeugdleden van 13 tot en met 17 jaar, de opening van de fototentoonstelling in de hal van de bibliotheek, de kleurplaten en de ballonnen zijn er voor jou diverse speciale activiteiten georganiseerd. Op de drempel van de twee hallen worden video-opnames gemaakt van poppenkast verhalen in het kader van "achterwerk in de kast". Hiervoor zijn wij opzoek naar jong talent! Verzin een leuk, kort poppenkastverhaal en kom het samen met je broertje, zusje, vriendje of vriendinnetje spelen in de poppenkast in de bieb. Van de leukste verhalen wordt een video-opnome gemaakt. Om 14.30 uur zal de videovoorstelling te zien zijn. De poppenkast en de poppen staan vanaf ca. 10.00 uur klaar. Natuurlijk weet je al veel van het internet! Maar kun je ook op het internet de antwoorden vinden op de vragen die op het speciale gemeentedag - wedstrijdformulier zijn uitgeschreven? Je kunt er achter komen door mee te doen aan deze wedstrijd en door het volgen van de workshop. Ook als je nog niet zo goed weet wat het internet is en je nog nooit op het internet hebt gesurfd kun je meedoen met deze "workshops". Tussen 10.00 en 14.00 uur staan meerdere internetcomputers klaar om spelenderwijs kennis te maken met internet. In korte lessen wordt onder andere op een groot scherm uitgelegd wat internet is, wat je er zoal mee kan en hoe je er eenvoudig op kunt zoeken. We laten je kennismaken met leuke internetsites, heel handig ook voor het maken van werkstukken en spreekbeurten op school. Deelnemen aan deze workshop en het raadplegen van internet zijn deze dag helemaal gratis. Aan het eind van de dag worden twee cdbonnen verloot onder de goede inzendingen van het wedstrijdformulier. Tijdens de gemeentedag is in de bibliotheek een Jongeren InformatiePunt ingericht, met onder andere een display met folders en brochures. Maar je kunt er ook met vragen terecht. Dus ook als je het bezoek van de JIPJOP bus hebt gemist kun je in de bibliotheek nog tot drie uur terecht met vragen over de meest uiteenlopende onderwerpen. De tentoonstelling van de fotoclub Moerkapelle, over spelende jeugd, die 's ochtends om 11.15 uur door wethouder Zijderhand wordt geopend is nog tot en met eind oktober te bekijken. Tijdens de gemeentedag kun je je inschrijven als lid van de bibliotheek. Voor kinderen tot 12 jaar is dat helemaal gratis. Voor 13 tot en met 17 jarigen geldt een contributie van ƒ20,00 voor een heel jaar. Alleen tijdens de gemeentedag ontvang je een lidmaatschap voor 15 i.p.v. 12 maanden, dus heb je extra lang plezier van je abonnement. IV °AN 30 MODELLEN! il: infa@eurofun.nl. "Wao knn plas (01°? 45530 32 Pa vond en zondags open Ook actief in Zevenhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude organiseert kinderopvang bij gastouders en vraagouders tegen een vaste vergoeding per uur Zaterdag 14 oktober voor koppels inschrijfgeld 15, aanvang 19.30 uur

Hart van Holland | 2000 | | pagina 13