Waddinxveen rond 1900 lanten klagen nooitZij zappen! Leerlingen Coenecoop College geven mening over televisieprogramma's Dia-lezing over Theo van Doesburg Bingoavond voor senioren Sociaal beleid gemeenten in de schijnwerpers Aandacht voor de vrijwilliger Zevenhuizen Moerkapelle JLJ 11 Hart van Holland/20 september 2000 pagina 19 egens succes geprolongeerd 'et eerste seminar in theatervorm tor alle medewerkers Entertainment Nieuwe voorstellingen Gem. Zevenhuizen-Moerkap |m. Zevenhuizen-Moerkapelle ddinxveen - Dat is de titel van de ositie die het Historisch Genoot- ap Waddinxveen in oktober orga- eert. Aan de hand van voorwer- n oude archieven en overlevering V je heel wat reconstrueren, derland is het land met de groot je museum-dichtheid van de hele reld. Nergens anders zijn zoveel -nsen bezig het verleden een dui- lijk gezicht te geven. Als op 5 ober de expositie van het Histo- ch Genootschap Waddinxveen rdt geopend, zal er veel moois te :n zijn. Unieke voorwerpen, die rmaal opgeslagen liggen op stoffi- zolders of in vochtige kelders, de boeken en foto's, die het leven van alledag tonen. Aan de hand van krantenberichten zal een indeling naar onderwerp gemaakt worden. Hoeveel mensen woonden er hier, hoeveel kinderen zaten in het wees huis, hoeveel begrafenissen vonden er plaats, hoeveel koeien telde de gemeente en wat werd er op de vel den verbouwd? Hoe was de gezond heidstoestand van de mensen, hoe vaak moest de brandweer uitrukken, wat leerde je op school? Wie zaten er in de gemeenteraad en wat gaf de gemeente jaarlijks uit? Wie stonden er aan het hoofd van de kerken? Hoever strekte zich eigenlijk ons dorp uit? De aula van de voormalige Kohn- stamm-mavo aan de Mauritslaan, waar de expositie plaatsvindt, zal goed toegankelijk gemaakt worden. De vele vitrines zullen voorwerpen en archiefstukken tonen, op de panelen zal de geschiedenis ver woord zijn. Tevens zal het kwartaal blad van september geheel in het teken staan van deze expositie. De tentoonstelling "Waddinxveen rond 1900 wordt geopend op donderdag 5 oktober om 20.00 uur en is te bezichtigen van 6 tot en met 26 okto ber op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. mist: 1 jr. oude wit/grijs poes; erg aanhalig lief beest! 0180-634860 'ees Bregman heeft zijn been gebroken - een kaartje is leuk: Grutto'17,2751 CR Moerkapelle Hiep Hiep Hoera Sylvana 1 jaar. William, Belinda en Sharon Gevonden: dameshorloge op de Eendr. weg 0180-635042 opa en oma Verhoert 26/9 55 jaar een paar; van harte van Lien Lein en Risje t.k. leren voetbalschoenen reebok mt. 44,5 kort gebr. ƒ35,-0182-610363 Van wie heb ik een typemachine tegoed van de Braderie? 0180-632253 t.k. computer commodore 64 met spellen gebruiksaanw. 50,- 0172-589293 t.k. babymatras 60x120 z.g.a.n. ƒ30,- 0172-217117 n beeld zegt meer dan 1000 woorden". Dit spreek- ord was voor Aernout M. van der Panne aanleiding als eerste in Europa, een seminar voor het bedrijfs- Ven te ontwikkelen, dat volledig in de vorm van een neelstuk is opgezet. De leerstof wordt iet zoals woonlijk op een theoretische wijze overgebracht, :aar met gespeelde scènes op de bühne uitgebeeld. 'anten klagen nooit.... Zij zappen!" gaat over klantge- ht en kwaliteitsbewust handelen. In tegenstelling tot (at de titel veronderstelt, wordt niet alleen getoond men met klanten moet omgaan, maar meer hoe ;ensen binnen een onderneming met elkaar moeten gaan. Het accent ligt op de verantwoordelijkheden elke werknemer, met name hoe deze zelfstandiger i bandelen, hoe deze de baas (het management) kan ^anagen, hoe de werknemer kan bijdragen tot een bete- interne samenwerking, hoe deze zich pro-actief voor 'aliteit kan inzetten en hoe initiatieven genomen kun- jiworden. f "toud van dit theaterseminar is leerzaam voor alle dies en posities binnen het bedrijf. Of het nu gaat de receptioniste of om de algemeen directeur; iede- medewerker maakt op alle niveaus intern en extern ntact met klanten. In alle lagen van de organisatie ver- enwoordigt men het bedrijf. Dit seminar in de vorm 1 een theater is dus voor alle medewerkers interes- Het theaterseminar biedt entertainment op het aller hoogst niveau. Op een vaak komische en soms pijnlijk herkenbare wijze zet het toneelgezelschap de bedrijfs- problemen van een doorsnee onderneming neer. In het tweede bedrijf wordt aangetoond dat hier concrete, pragmatische en eigenlijk simpele oplossingen voor zijn. Sinds 1996 is "Klanten klagen nooit.... Zij zappen!" te zien op diverse locaties in België en Nederland. Het theaterseminar is sindsdien uitgegroeid tot één van de meest succesvolle seminars aller tijden. Alleen in de Benelux trok het al zo'n 150.000 deelnemers: een abso luut record! Het afgelopen seizoen heeft Quality Services, in samen werking met de Kamer van Koophandel Rotterdam, Syn- tens, MKB-Nederland en Kwaliteitskring Zuid-Holland vijf voorstellingen georganiseerd in de regio. De reacties waren zo positief en de interesse is nog steeds zo groot dat besloten is om in het nieuwe theaterseizoen nog vier voorstellingen te geven: 9 oktober in het Isala Thea ter in Capelle aan den IJssel; 20 november in het Kunst min in Dordrecht; 6 maart 2001 in de Goudse Schouw burg te Gouda en 14 mei 2001 in het nieuwe Luxor Rotterdam. Gratis informatiepakketten kunnen aange vraagd worden bij Kitty van der Neut, Kamer van Koop handel Rotterdam, telefoon 010-4057888. Waddinxveen - In de aanloop van de uitreiking van de Kinderkastprijs heeft een aantal leerlingen van het Coenecoop College hun mening mogen geven over diverse televisie programma's. Door het invullen van een enquête leverden zij een bijdra ge aan de nominaties voor de Kin derkastprijs. Achtentwintig pro gramma's werden beoordeeld en omdat een programma nooit het beste is werd aan de leerlingen een aantal richtlijnen gegeven en criteria waar zij op moesten letten. Zo moesten zij beoordelen of de televisieprogramma's duidelijk zijn. of het gemakkelijk te volgen is en of er geen al te moeilijke woorden wor den gebruikt. De manier waarop het programma is gemaakt, de beelden mooi van kleur, of de acteurs of de presentatoren het goed doen en of het geluid goed overkomt. De amu sementswaarde was het volgende criterium: is het grappig, word je er Door Karin Heeren vrolijk van of is het spannend? Tot slot werd de leerlingen gevraagd te beoordelen welke indruk de tele visieprogramma's maken, of het de aandacht vast houdt, of je alles om je heen vergeet als je kijkt, of het saai is en of je er later met anderen over zou willen praten. Al ruim 20 jaar zijn er Kinderkastte- levisieprijzen. Elk jaar geeft de Stich ting Jeugdinformatie Nederland samen met Cinekid prijzen aan de beste kinderprogramma's van Nederland en Vlaanderen. De omroepen bepalen zelf welke pro gramma's ze insturen. Op zondag 29 oktober is de uitreiking bij Cinekid; het film-, televisie- en mediafestival in Amsterdam. De prijsuitreiking is op televisie te zien bij Z@ppeling op Nederland 3. Kinderen in heel Nederland en België kunnen in de weken daarvoor stemmen via de telefoon en Internet, zij stemmen dan op de nominaties. Waddinxveen - De Waddinxveense Kunstkring start dit najaar met een dia lezing die dinsdagavond 26 september gehouden wordt in de zaal van de Immanuelkerk. Aanvang 19.30 uur; de toegang is vrij. In deze lezing zal Ankie de Jongh-Vermeulen, kunsthistorica, ingaan op de kunst en ideeën van Theo van Doesburg als ook op zijn kleurrijke persoon lijkheid. Waddinxveen - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling Senioren- werk organiseert op dinsdag 26 september de eerste bingo-avond van het seizoen in het Anne Frankactiviteitencentrum. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Alle 55-plussers zijn van harte welkom in het activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Hazerswoude-Rijndijk - Op woensdag 27 september is er een discussiea vond over gemeentelijk sociaal beleid in Het Anker, Chopinlaan 2 in Hazers woude-Rijndijk, aanvang 20.00 uur. Centraal op deze avond staat het beleid ten aanzien van de zogenaamde armoedeval dat de laatste tijd zo in de belangstelling staat. De laatste plannen van minister Vermeend van Sociale Zaken om deze armoedeval aan te pakken, vormen op deze avond het belangrijkste onderwerp van gesprek. De organisatie van -deze avond is in handen van de Werkgroep Groen Links Rijnwoude. Door Karin Heeren ^venhuizen - Tijdens de gemeentedag van aanstaande zater- °9 23 september zuilen onder andere veel organisaties aan leng zijn om informatie te verstrekken. Een aantal van deze posities heeft beroepskrachten, maar veel aanwezigen zul- behoren tot het uitgebreide vrijwilligernetwerk in Neder- and. Ongeveer 3 miljoen mensen geven in Nederland op vrijwil- '9e tosis uiting aan hun idealen en voegen daarbij de daad bij I W00r<L Zonder ai deze vrijwilligers zijn ook manifestaties 0 s een gemeentedag niet op een zelfde manier mogelijk. OP veel terreinen zijn vrijwilligers odief. Binnen de zorgsector zijn de vrijwilligers niet meer weg Ie denken. Belangengroeperingen op het nis f j VDn ^herming van rechten voor het kind en het dier, orga- 0IK die zich inzeilen voor een beter milieu, ontwikkelingssamenwer- n9en te'efonische hulpdiensten. In de politiek en bij de kerken. Sport verenigingen, het onderwijs en sociaal-culturele instellingen. Het is teveel om op te noemen. Wat beweegt al deze mensen om op vrijwillig basis werkzaamheden te verrichten? Zijn er ook nadelen aan verbonden? Een aantal feiten op een rijtje. Vrijwilligerswerk wordt vaak gezien als een zinvolle en nuttige vrijetijds besteding. Het gevoel iets nuttigs voor iemand of de samenleving te doen; bovendien is het een goedkope vrijetijdsbesteding. De persoonlijke ontwikkeling is ook een belangrijk aspect bij vrijwilligers werk. Alle sociale vaardigheden als samenwerken, organiseren en onder handelen worden ontwikkeld. Bovendien wordt er bij vrijwillige organisa ties nagedacht over principiële kwesties. Vrijwilligers leveren een groot aandeel in de kwaliteit van de zorg. Onbe taalde en onbetaalbare zorg. Vrijwilligers in de hulpverlening hebben vaak de opvatting dat hun werk past bij hun opvattingen over vriendschap. Er wordt gepoogd de status van vrijwilligerswerk wat op te vijzelen. Vaok wordt er op vrijwilligers enigszins neergekeken. Vrijwilligerswerk biedt ech ter heel veel: contacten, leermogelijkheden, gebruik van talenten en erva ringsdeskundigheid enzovoort. Hoeveel geld zou ermee gemoeid zijn als alle vrijwilligerswerk betaalde arbeid zou moeten worden. In 1995 heeft een professor uitgerekend dot dit 32 miljard zou kosten, 8,4% von het nationaal product. Vrijwilligers werk gooit het economisch mensbeeld omver: de mens is er niet alleen maar op uit om er materieel beter van te worden. Blijkbaar is er meer in het leven dan geld en goed...

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19