Ef de materialen: Hart van Holland/27 september 2000 ene dag strak in het mantelpak en de andere dag in eans en poncho met lange franje; het belooft weer heel wat moois te worden dit seizoen! Wat de nieuwe mode voor herfst/winter 2000/2001 betreft, zijn verschillen de stijlen mogelijk en deze kunnen steeds met elkaar worden afgewisseld. Naast de damesachtige mode die bovenal mooi en chic is, hangt dus ook een drie kwart broek, jeans en grofgebreide trui in de kast. En wat dit laatst genoemde kledingstuk betreft: deze is vooral superdik en kort. We zullen het deze winter niet snel koud hebben! ff Welke stijlen zien we in de mode? Tot de nieuwe chic van het herfst- en wintersei zoen behoren vooral de slank gesneden jassen tot over de knie, doorknoopjurkjes met ceintuur en modellen met abstracte dessins in intense kleuren. Meer klassieke chic kenmerkt zich door de mantelpakjes, strikblouses en plooirokken, die dit seizoen weer helemaal terug zijn van wegge weest. Uit dit alles blijkt duidelijk dat de ontwer pers hun best hebben gedaan om de dames als echte dames te kleden. Toch hoeft dit niet te betekenen dat deze mode een strenge uitstraling heeft. Door het gebruik van bijvoorbeeld glossy lurex, doorschijnende chiffon, imitatiebont en leer is deze dames achtige mode vooral heel glamoureus en spannend. Diegenen die de damesachtige mode net iets te veel vinden, kiezen voor kleding die Èn lekker zit en ook nog eens helemaal van deze tijd is. Omdat werk en vrije tijd steeds vaker door elkaar heen lopen, is het belangrijk dat men te allen tijde goed voor de dag komt. Een gardero be bestaande uit gemakkelijke stretch pantalons, truitjes met elegant wijd uitlopende mouwen of juiste korte mouwen -daaronder wordt dan een t-shirt met lange mouwen gedragen- trendy rokjes en korte jackjes, komt dan goed van pas. Voor een sportieve outfit kiest men voor de workerstyle; details als grote zakken, stoppers bij de boorden en klittenbandsluitingen onderstrepen het casual effect. grove breisels -stoffen met lange lussen -imitatiebont -tweed -glanzende satijn -doorschijnende chiffon de kleuren: -paars -fuchsia -roze -fel rood -bordeauxrood -groen Schoenen: een belangrijk mode-item Wié zich van top tot teen perfect in de nieuwe kleren heeft gestoken, maakt zijn outfit com pleet met schoeisel dat aansluit bij de gekozen stijl. Dit seizoen zien we vooral veel pumps met stevige blokhakken die zich ideaal laten combi neren met de meer klassieke stijl, (lak)leren laar zen die halfhoog zijn of reiken tot ver richting iehoite en uitstekend gedragen kunnen worden der de driekwart broek en slingbacks met stilet- akken die het glamoureuze effect van een schit- de avondjurk nog eens extra versterken. ccessoires seizoen zijn accessoires belangrijker dan ooit en tijdloze horloges, kettingen, armbanden en handtasjes worden niet achterwege gelaten. Sieraden zijn veelal in matzilver uitgevoerd en hebben een eigentijdse uit straling. De nieuwe horloges doen denken aan de jaren '50; ze zijn klein en hebben een metalen schakelband. De nieuwe generatie tassen is geïnspireerd op de bow lingtas en dus vooral groot. Ongetwijfeld zul len alle 'onmisbare' spullen hierin een plaatsje hebben. Tegenhanger is het chique, kleine en langwerpige handtasje met lange of korte hengsels. Haar: glans Is een must t Wat de nieuwe trends op gebied van haarmode betreft, vindt men een dui- jt^jl "S delijk onderscheid tussen enerzijds 1 wild en springerig en anderzijds sluik i en glad haar. Heel trendy is het war-1 L I rige kapsel waarmee men zo uit bed lijkt opgestaan. Er zijn zelfs stvlino- m producten te koop om dit effect te bereiken en/of te versterken. Voor een sluik en glad kapsel worden daarentegen zo min mogelijk sty- «jÉ lingproducten gebruikt. Hoogglans is 1 waar het om draait. Wat de kleuren betreft zijn het vooral de warme bruin- H tinten die het modebeeld bepalen. Met F een rond, diepbruin kapsel dat er vooraf/ gezond uitziet en mooi glanst, zit men dit seizoen dus helemaal goed. Make-up: warm en levendig Tot slot willen we nog even aaaéÊÊ dacht schenken aan de decoratie- ve cosmetica. De glitter en glans van vorige winter, hebben plaats gemaakt voor aardse tinten zoals warmbruin, donkerrood en mos groen. Door een vleugje goud hier en daar, zorgt men dat deze don kere tinten toch levendig overko men. Verder zijn er de felgroe ne tinten -zoals appeltjes- groen- waar men dit seizoen behoorlijk mee opvalt, jarenlang was groen not-done, maar inmiddels is deze Teleur helemaal terug van weggeweest en groen op nagels en ogen hoort er dit seizoen voor de echte trendsetter helemaal bij. En wat dragèn de kids? De mode voor de allerkleinsten is voor al stoer en knuffelzacht. Vestjes van zach- te fleece, jasjes met grove siersteken en 9 broekjes in de worker-style. Bij de collecties voor de wat oudere kinderen ziet men deze laatstgenoemde stijl terug, afgewisseld met de hippe mode. Poncho's, hoofddoekjes en tinten als paars en roze laten zien dat we meer uitbundi ge combinaties mogen maken. De meiden voor wie dit alles bedoeld is, lopen er dit seizoen dan ook kleu rig en fantasievol bij. De jongens daarentegen houden het voornamelijk bij kaki, groen en verschillende tinten blauw. Comfort en draagbaarheid zijn belangrijk, want zij willen in hun outfit natuurlijk overal aan mee kunnen doen. Naar school gaan, lekker ravotten of een partijtje voetbal; ze willen er vooral heel 'cool' uitzien. ieuw nieuwe mode In dit modekatern vindt u advertenties van: Ageeth's haarmode, Cartouche Mode, Deftig en Heftig Damesmode, De Egel Mode, Outdoor Groenendaal, Robert den Haag juweliers, Inimini Kinderkleding, De Knipperij, Stoere Maatjes Kinderkleding, Wismeyer Mode, Woutersen Schoenen

Hart van Holland | 2000 | | pagina 11