Waddinxveen viert Millenniumfeest! Werkgroep Duurzaam Waddinxveen ontvangt milieu-estafettestok Bering lokale dag van de ouderen Paradise Bigband op braderie wiaakklas start op 2 oktober Vijf jaar AZC in Waddinxveen ^moppers op Groepsweekend H. Kraan hengelkampioen HSW Leerlingen Arnoldus van Os vol 'spanning' bij praktische les Techniek Marsha de Vries exposeert in bibliotheek 'rees van Rijsewijk in Remonstrantse kerk Banenmarkt ;te»H7ss„fsevm in ^a,^nhtf,r,,!ne Hart van Holland/27 september 2000 pagina 23 Veel aandacht voor milieu wïjTXïï™'» opnuandafr ».00 uur ee» Muziek, spellencircuit en 'sportpad' iWir Karin Jongkind Lddinxveen - Afgelopen donderdag vond op |het gemeentehuis de uitreiking plaats van de Llieu-estafettestok 1999. Wethouder Neele van Milieu was als voorzitter van de jury aanwezig jni de prijs te overhandigen. Van de drie aan- jemelde kandidaten - Zorgcentrum Souburgh, de werkgroep Duurzaam Waddinxveen en initi- itiefnemer tot opschoonwerk rondom de Pas lage, de heer de Leeuw - mocht de werkgroep Duurzaam Waddinxveen zich de gelukkige win naar noemen. De leden van de werkgroep, Joop Commissaris, Arnoud Verhulst en Lia van Pruisen namen de prijs in ontvangst. Wethou- jer Neele benadrukte dat ook de kandidaten, lie niet in de prijzen vielen grote kanshebbers naren en sprak zijn hoop uit dat zij hun werk nog lang zouden voortzetten. let ontwikkelen en instandhouden van een goed nilieu- en leefklimaat heeft in Waddinxveen de rolste aandacht van zowel de gemeente als de nwoners. In 1997 stelde de gemeente daarom de zogeheten 'Lokale Agenda 21' op. Deze agenda behelst een aantal actiepunten, die betrekking heeft op een duurzame ontwikkeling van een goed milieu- en leefklimaat. Een groep enthousi aste vrijwilligers, verenigd in de 'Werkgroep Duurzaam Waddinxveen' droeg in de periode 1997- 2000 zorg voor de uitvoering van een aan tal van deze actiepunten. Vanaf 2000 zijn de werkzaamheden van de werkgroep overgedragen aan het 'Platform Duurzaam Waddinxveen'. De toekenning van de Waddinxveense milieuprijs vindt plaats sinds 1992. Onder de toenmalige wethouder van Soest werd de bokaal voor het eerst uitgereikt aan de sportvereniging Be Fair wegens het ophalen van bijna 174.000 kilo oud papier in één jaar. Daarna wonnen achtereenvol gens de heer M. Mos (schoonmaakactie), de milieuwerkgroep van de Samenwerkingsschool en de Werkgroep Natuur- en milieueducatie (NME) de prijs. De laatste keer dat de prijs werd toegekend was in 1995. Wethouder Neele ver klaarde dat de toekenning van de milieuprijs vooral wegens organisatorische redenen een aantal jaren is uitgebleven en hoopt daar in de toekomst verandering in aan te brengen. loskoop - Het lokale comité "dag an de ouderen" organiseert op Insdag 3 oktober voor de derde ïaal de dag van de ouderen. Alle uderen van Boskoop zijn welkom im deze gezellige middag bij te ionen. De middag wordt gehouden "De Loods" aan de Zijde en begint bm 14.00 uur. Na een korte toe spraak over het Boskoopse ouderen- leleid volgt een muziekprogramma Boor het gezelschap "Musica" met een Weens programma. Na afloop is er een hapje en een drankje. Voor diegene die problemen heeft met het vervoer naar de zaal is er de mogelijkheid opgehaald te worden met het busje van flankerend oude renbeleid. De toegang is gratis; ook het vervoer. Voor het vervoer dient men wel vroegtijdig te bellen naar mevrouw Nieuwesteeg-Spierings 213825 of de heer de Lange 214793. Tijdens de jaarlijkse bra- Jerie van Boskoop trad de Paradise iigband eindelijk weer eens op in un thuisdorp. Nadat deze band dit aar opgetreden had in Amsterdam idens Sail 2000 en vorige week in otterdam stond op een kunst- en ultuurfestival was nu Boskoop aan e beurt. De bandleden lieten zich ader leiding van hun dirigent, Ton Overdam, van hun beste kant I®. Swingende nummers werden afgewisseld met sfeervolle ballets en fraai vertolkte zangnummers. Na dit optreden gaat de Bigband zich onder andere voorbereiden op de komende kerstperiode. Het repertoi re wordt aangevuld met leuke kerst nummers zodat zij ook tijdens deze periode een passend repertoire kun nen brengen op de diverse kerst markten. Voor meer informatie: 0182-613137. loskoop - Op dinsdag 3 oktober verzorgt Trees van Rijsewijk, schrijfster an het boek "Kumari" in de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Geloofsge- leenschap een lezing met dia's. Trees van Rijsewijk reisde op de fiets door W, China en Nepal, waar zij woonde onder de allerarmsten. Zij eschreef haar ervaringen in een boek en noemde dat "Kumari" naar het 'eesmeisje uit Nepal, dat zij als haar kind aannam. Nu woont zij met Kuma- in Nederland en bestuurt de stichting "Tamsarya", die zij oprichtte en aarvoor zij fondsen werft ten behoeve van kleinschalige projecten, zoals Douw van een schooltje, de aankoop van een buffel, de aanleg van watr- orziening, zodat vrouwen niet meer twee keer per dag met kruiken - oev.™ heen en weer te lopen om water te halen etcetera. Mevrouw van Lew'' was ook enkele malen op televisie te zien. De Vrijzinnig Pro- antse Geloofsgemeenschap steunt jaarlijks Tamsarya met een financiële rage en hoopt dat veel mensen komen kennis maken met deze bijzonde- lirirn™ en .'le,: werk dat zij doet voor de stichting, die uitsluitend door if ti Viü S'hen haar goede werk kan voortzetten. Aanvang 20.00 uur (kof- aar '915 uur). De entree is gratis. Voor meer informatie: 0182-394777. rnm'nxveen Zaterdagochtend- Voor informatie: 618066 of 610091. iwrLVerz?I?elcie de scouting Klim- JjeP Zlcb bij het clubhuis om t !)iinarluit- naar het Bieslandse bos ins w irJe gaan' Tijdens de ope- )JLierh het thema bekend de abont 6 Spelen- Daarna stapten fc\ rlpen' «everkenners, 0ert a t' '°odsen en bestuur met etspn iü op de 'iets- Na twee uur an (L en ze °P het terrein en sla r, terrein verspreid ston- KP t?n en een keukentent, icht m mee 'n de vossen- vonds Olympische vossen, 's oerd hi|We er stukjes opge- bi(wLe»enJhandend kampvuur. S htend na het ontb'it waren Sen vi 1 Ultgezet' waaronder A- e„ 7io Varen' touwspringen en laait Estafette. Het was een weekend voor jong en oud! Nieuwerkerk aan den IJssel - Op zaterdag 30 september vindt "Banenmarkt NieuWERKerk" plaats in het raadhuis van Nieuwerkerk aan den IJssel. Het is de bedoeling dat de bedrijven aan de inwoners van Nieuwerkerk laten zien wat ze in huis hebben. De organisatie denkt erover om vanuit het raadhuis ook de mogelijkheid te bieden de bedrij ven te bezoeken. Het raadhuis vormt het middelpunt van deze banenmarkt, waarbij ook aandacht is voor schoolverlaters en rekening wordt gehouden met mensen die met kinderen komen, door middel van activiteiten voor kinderen. Voor meer informatie: 0180-393557. ktober J'", Vanaf maandag 2 inxveen m» .4 Schaakklas Wad- is PPn de n'euwe cursussen, ussen Dp c.art!enwerkinSsverband in's en out's van de schaaksport aan bod komen Na het volgen van de beginnerscur sus, die tot eind maart 2001 duurt, is het voor de meeste cursisten geen probleem om een schaakpartij te kunnen spelen. Naast de cursusavonden wordt er een keer per maand een extra trai ningsavond verzorgd, waarbij een van de regionale topschakers een specifiek onderdeel van het schaken zal behandelen. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-630594 of 0180-632260. Waddinxveen - Na verovering van de koppositie in de voorlaatste wed strijd liet H. Kraan zich in de 10e en laatste wedstrijd afgelopen zaterdag in de Heimanswetering nabij Wou- brugge, niet meer verrassen en haal de zijn eerste zomerkampioenschap van de Hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) binnen. Verrassend in deze laatste wedstrijd waren de goede vangsten in het rechter deel van het parcours, ter wijl de hengelaars aan de linker zijde met een beduidend mindere vangst genoegen moesten nemen. Deson danks deden zich in het algemeen klassement geen belangrijke ver schuivingen voor. De uitslag van afgelopen zaterdag was: 1. H. de Kwaadsteniet 8.220 gram, 2. M. van Leeuwen 6.430, 3. H. Romeijn 6.340, 4. W. Houtman 5.120, 5. H. Kraan 3.950 gram. De uitslag van de zomercompetitie luidt: 1. H. Kraan 58.230 gram, 2. M. Reichard 51.380, 3. H. de Kwaadste niet 33.720, 4. M. van Leeuwen 31.410, 5. W. Houtman 29.370, 6. A. van Leeuwen 26.820, 7. R. Jenner 23.720, 8. J. van Elswijk 21.160, 9. H. Romeijn 17.770, 10. R. Poldervaart 14.830, 11. H. den Haan 13.950 en 12. J. Brouwer 8.110 gram. Op zaterdag 7 oktober wordt de jaar lijkse herfstdagwedstrijd gehouden. Het inleggeld bedraagt 7,50. Leden van de Hengelsportvereniging Wad dinxveen kunnen zich op 7 oktober tot 7.00 uur aanmelden bij het stati on NS. inlichtingen over deze wed strijd kan men verkrijgen bij A. van Leeuwen, telefoon 615225. Waddinxveen - In het kader van haar eerste lustrum organiseert AZC Waddinxveen op 7 oktober een Open Dag. Het is inmiddels vijf jaar geleden dat de eerste bewoners hun intrek namen in het AZC. Het vijfjarig bestaan is een moment om bij stil te staan. Daarom is er door de mede werkers en bewoners een interes sant programma voor alle belang stellenden opgesteld. Van 11.00 tot 17.00 uur is iedereen we.lkom een kijkje te komen nemen. Wat is er zoal te doen/zien: een expositie over 'wereldvrouwen', een poppenkast, een goochelaar, taalles sen, een karikatuurtekenaar, een expositie van kunstenaar en bewo ner de heer Aqiqi, een levend schil derij, een lampionnenoptocht, wereldhapjes, de met-andere-ogen- bus en een overzicht van het cen trum toen en nu. En tussen al deze activiteiten door is er voldoen tijd en gelegenheid om vragen te stellen aan medewerkers of een praatje aan te knopen met bewoners. Iedereen is welkom. Benthuizen - Leerlingen van groep 7 van de Arnoldus van Os kregen een spannende praktijkles in Tech niek van de heer Jan Haug. Vanuit het BedrijfsTak-Adviesproject heeft men de promotie van de bedrijfstak Metaal- en Elektrotech niek opgepakt. Adviseurs zoals Jan Haug geven presentaties en gast lessen op basisscholen en op het voortgezet onderwijs. Leerlingen mogen in deze les praktisch wer ken met allerlei materialen en ze bouwen onder andere een reuzen rad. Dit jaar start de Arnoldus van Os met lessen techniek voor groep 6, 7 en 8. Veruit favoriet waren de opdrachten die met elektriciteit te maken had den. Op een plattegrond van een woning konden leerlingen de bedra ding aanleggen voor alle lichtpun ten, elektrische apparatuur en de deurbel. iedereen was zo enthousiast dat zelfs het kwartiertje pauze te lang leek. De lessen techniek die in groep 6, 7 en 8 van de Arnoldus van Os gegeven gaan worden, zullen beslist aanslaan. De leerlingen gaan daarbij o.a. werken met technisch Lego, materiaal dat vorig is aangeschaft met de opbrengst van oud papier. De presentatie van Jan Haug vormde een goede aftrap. Het BedrijfsTak-Adviesproject (Leid- schendam) wil kinderen meer infor matie geven over de opleidingen en toekomstmogelijkheden van een technisch beroep met name in de metaal- en elektrotechniek. Boskoop - Van 30 september tot 20 oktober exposeert de 25-jarige Marsha de Vries in de bibliotheek. Marsha heeft haar opleiding gevolgd aan het Groencollege te Boskoop en werkt vier dagen per week bij een kwekerij. Creatief was ze altijd al, maar sinds ze met olieverf ging werken, is ze met schilderen verder gegaan en heeft zich hierin verder bekwaamd. Omdat ze ook andere technieken onder de knie wilde krijgen, heeft ze een tweejarige opleiding gevolgd bij het VBOK, en hier heeft ze geleerd om ook te werken met onder andere hout, papier-maché, steen en metalen. Vervolgens heeft ze een cursus modeleren in brons gevolgd bij Josiah Onemu te Waddinx veen. Daar leerde ze beelden maken en vooral ook menselijke vormen te modelleren. Vooral de mystieke onderwerpen en de verrassende vormen en bijzonder kleurgebruik maken de door Marsha de Vries gemaakte onder werpen uniek. Naast schilderijen worden ook ruimtelijke voorwerpen van haar tentoongesteld. De tentoonstelling in de bibliotheek is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Door Karin Jongkind Waddinxveen - In het Gouwedorp kunnen ze er niet genoeg van krij gen: tal van activiteiten in het jaar 2000 staan in het teken van de mil lenniumwisseling. Gemeentebe stuurders én vertegenwoordigers van diverse centra, instellingen en verenigingen zijn dan ook al sinds 1998 bezig met de evenementen planning voor dit bijzondere jaar. Alle betrokkenen waren het er al in een vroeg stadium over eens: één van de hoogtepunten van de activiteiten in dit jaar moest de lan delijke 'open gemeentedag' van 23 september zijn. Om die reden werd afgelopen zaterdag uitgeroe pen tot "Waddinxveense Millenni- umdag". De millenniumdag werd gevierd in en rondom het gemeentehuis. Op diverse podia gaven onder andere muziekvereniging Concordia, de Not So Big Band, Toneelvereniging Toi- Toi, een aantal groepen van het Cen trum voor Kunstzinnige vorming Kreater én een aantal Tsjechische muziekgroepen acte de présence. Op het parkeerterrein vóór het gemeentehuis was een grote infor matiemarkt ingericht met meer dan vijfen zestig kra men. Hier stonden onder ande re vertegen woordigers van Amnesty Internatio nal, de poli tie Midden- Holland, de brandweer en tal van andere maat schappelijke organisaties. De wereldwinkel pre senteerde zich samen met andere organisaties voor Ontwikkelingssa menwerking en Mensenrechten onder het motto "Samen voor Afri ka", met onder andere een demon stratie van Afrikaanse trommels. Ook in het gemeentehuis was genoeg te doen. Belangstellenden konden een virtuele rondwandeling maken door het Coenecoop-College en een blik werpen op een toekom stige digitale basisschool. Ook de politici lieten zich niet onbetuigd: in een speakercorner gaven zij in debatvorm onomwonden hun mening over diverse zaken, die te maken hebben met de ontwikkeling van Waddinxveen in de komende Achter het gemeentehuis was ruim te ingericht voor een zogenaamd 'sport- en verenigingspad'. Naast kramen van sportverenigingen wer den hier ook demonstratielessen gegeven van onder andere badmin ton, judo, jeu de boules, hockey, handbal, atletiek en de honden sportvereniging.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 23