Nederlandse successen tijdens Olympische spelen Hockeyteams spelen internationale wedstrijden Millenniumdag groot succes voor Antilope Nipte overwinning Moerkapelle Winst voor TZM Flyers dames 1: eerste overwinning Data General sluit voorbereiding ai Geslaagde clubkampioen] schappen Antilope pagina 8 Hart van Holland/27 september 2000 Succes en drama in het zwembad Nederland: land van water en fietsen Wat staat er nog te wachten? Voetbal Tafeltennis Basketbal Volleybal e Door Karin Jongkind De Olympische spelen zijn inmiddels ruim schoots over de helft. Nog enkele dagen en we kunnen de balans opmaken over de wijze waarop de Nederlandse sporters hebben gepresteerd in Sydney. Uitgaande van de ver richtingen van de eerste tien dagen zal die balans naar verwachting positief uitslaan. De Nederlanders waren de eerste dagen bijzonder succesvol. De zwemploeg was met name verantwoordelijk voor het grote Nederlandse succes van de eerste week. In totaal werden er door de zwemmers en zwemsters acht medailles gewonnen. De onge kroonde koning en koningin waren zonder twij fel Inge de Bruin en Pieter van den Hoogenband. Bij alle acht medailles waren ze betrokken, ofwel individueel ofwel als lid van de estafetteploeg. Het Holland House stond de eerste Sydney-week dagelijks op zijn kop door de vijf gouden, de zil veren en twee bronzen zwemmedailles. Neder land kon massaal getuige zijn van de manier waarop kroonprins Alexander zich ontpopte als presentator tijdens het afsluitende feest voor de Nederlandse zwemmers in het Holland House. Champagne vloeide, Inge de Bruin was een vlin dertje en Pieter ging uit zijn bol. Hier en daar werden door journalisten uitspraken ontlokt, dat doping misschien had bijgedragen tot alle Hol landse successen. De strenge en intensieve tests toonden dat echter niet aan. Nederland behaal de in het zwemklassement een derde plaats, na de twee grootmachten Australië en Amerika. Maar succes en drama lagen dicht bij elkaar. De herenestafetteploeg (vrije slag) werd tijdens de eerste race gediskwalificeerd door een te snelle wissel en Marcel Wouda treurde toen hij op 'zijn' individuele nummer naast de medailles greep. En ook de damesestafetteploeg (wisselslag) haalde de finale niet doordat één van de zwem sters ongelukkig, maar ook wel wat onbenullig vergat te keren en met haar hoofd tegen de rand van het zwembad zwom. Nog meer leed uit het water betrof ook de waterpolodames. Zij waren voor niets minder dan goud naar down-under gereisd, maar ook zij grepen naast de medailles. Zowel in de halve finale tegen de Verenigde Sta ten als in de wedstrijd om het brons tegen .Rus land stonden ze halverwege op voorsprong, maar konden ze het toch niet afmaken. Een aan tal speelsters beraadt zich nu over het vervolg van hun sportieve carrière. Niet alleen fn het water, maar ook óp het water was Nederland succesvol. De roeiers boekten - en dat was ook wel van hen verwacht - goede resultaten. Zij behaalden drie zilveren medailles. De zeilers zullen de komende dagen nog extra er tegenaan moeten om het succes van de pedde lende collegae te evenaren. Bij het wielrennen behaalden we de eerste week twee medailles. Beide plakken werden gehaald door Leontien Zijlaard-van Moorsel. Veel mensen verwachtten vooraf goede prestaties van haar. Leontien loste die hoge verwachtingen volledig in op 'haar' nummers, de baanachtervolging (goud) en op de puntenkoers (zilver), Deze prij zen zijn voor 'Tinus' de kroon op een bijzondere wielren-carrière, waarin ze successen en diepe dalen kende. Ook in de laatste Sydney-week komen nog veel Nederlandse sporters in actie, waarvan veel te verwachten valt. Leontien van Moorsel komt nog uit op twee andere wielrenonderdelen, Anky van Grunsven komt in actie bij de dressuur en ook de herenhockeyers en volleyballers zijn nog in de race voor medailles. Wellicht komen ook zeilers zoals Roy Heiner en Margriet Matthijsse nog in aanmerking voor het eremetaal. De laatste week van de spelen staat traditiege trouw in het teken van de atle tiek. Neder land beschikt niet over atleten, die medaille kansen hebben. De enige Nederland se hardlo per, die voor een verrassing had kunnen zorgen, haalde door een ernstige blessure zelfs de kwalificatieronde niet. Waddinxveen - Afgelopen zm werden bij op de atletiekbaan SC Antilope de jaarlijkse clubkai oenschappen gehouden, dien door het goede weer succesvol liepen. Met een groot aantal dee mers en ruime aanwezigheid i belangstellenden werden deal- onderdelen afgewerkt, zoals werpen, kogelstoten en versprit In elke categorie waren v deelnemers voor een s competitie. Elke atleet mocht v verschillende atletiekondenfc kiezen. Via een puntensysteem den alle resultaten omgerekend 1 een puntentotaal. Aan het eind van het set den doorgaans veel persoonj records aangescherpt en tos ge gevallen clubrecords. Op dag werd onder andere het cï cord bij het kogelstoten kj dames veteranen verbeterd. Om de tijd tussen het einden onderdelen en de prijsuitreiüj te vullen, werd een 4x400m estaii gehouden. Zeven teams hadden ingeschreven. In een spanne race werden twee clubrecci gevestigd. Eén voor de heren vet: nen en één voor de jongensjunioi B. Afsluitend werd door de vooril Cor Broekhuizen de clubkampT nen van SC Antilope gehuldigd. Waddinxveen - Voor sommige teams van Hockey Club Waddinxveen begint de internationale carrière al vroeg. Net zoals voorafgaande jaren spelen verschillende schoolhockey- teams uit Schotland wedstrijden tegen teams van Waddinxveen. De eerste wedstrijd is vrijdag 29 september om 17.00 uur, dan speelt meisjes B. Dinsdag 3 oktober zijn meisjes Cl aan de beurt, zij spelen hun partij om 16.30 uur. Een week later dinsdag 10 oktober, is het meis jes A die om 17.00 uur mogen aan treden. Als laatste, op 24 oktober spelen 2 jongens team hun wed strijd, Jongens C om 16.00 uur en jongens B2 om 17.15 uur. Na het uitwisselen van vaantjes, wordt een normale wedstrijd van 2 x 35 minuten gespeeld, ledereen is welkom bij deze wedstrijden, de toe gang is vrij. Waddinxveen - Op een zonovergoten Raadhuisplein presenteerde S.C. Anti lope zich op de door de gemeente Waddinxveen georganiseerde millenni umdag. Kinderen konden deelnemen aan een circuit waarbij ze kennis kon den maken met alle aanwezige organisaties. Bij de meeste kraampjes van sportverenigingen konden de kinderen zelf actief zijn. Door S.C. Antilope was een kogelstootwedstrijd georganiseerd. Dat de Wad- dinxveense jeugd enthousiast is om met de diverse sporten kennis te maken bleek uit het feit dat bij Antilope meer dan 170 deelnemers werden geregistreerd. Aan het einde van de dag was er voor de winnaar uit elke categorie een beker beschikbaar. Alle deelnemers zullen aan het begin van het volgende seizoen, wanneer het nieuwe clubhuis van Antilope gereed is, worden uitgenodigd nader te komen kennis maken met de Waddinxveense Atletiekvereniging. Moerkapelle - De voetballers van de voetbalvereniging Moerkapelle behaalden zaterdag hun derde over winning door het Rotterdamse SC Zuiderpark met een 2-1 nederlaag naar huis te sturen. Door de uitsla gen werd het aantal koplopers in de vierde klasse D tot vier gereduceerd samen met ZW CVC Reeuwijk en Bergambacht voert Moerkapelle met 9 uit 4 de ranglijst aan. Het was afge lopen zaterdag op "de Wilde Vee- nen" overigens een rommelig duel, dat door een groot aantal gele kaar ten werd ontsierd. Het betrof zelfs een drietal zogenaamde dubbele gele kaarten, zodat in totaal drie spelers voortijdig konden gaan dou chen. Al na vijf minuten kwam de Zuiderpark keeper ongelukkig ten val, hij moest zich kort daarop dan ook laten vervangen. In de aan vangsfase kreeg Moerkapelle de beste kansen. Zo schoot Pedro Klomp door een woud van benen rakelings over maar kort daarna kwam de thuisclub verdiend op voorsprong. Jeroen Hertog zette goed door op links en diens voorzet werd door Pedro Komp fraai afge maakt (1-0). Na een half uur spelen ontving Dennis Jager z'n tweede gele kaart en moest Moerkapelle met 10 man verder. Lennaert visser leek te gaan scoren maar werd onderuit gehaald. Pedro Klomp schoot de toegekende penalty naast. Vlak voor rust werd Moerkapelles numerieke minderheid weer gelijk getrokken, een Zuiderparker kon met twee keer geel eveneens naar de kleedkamers. In de tweede helft hadden de gasten weinig meer in te brengen. Kort na rust kwam Moerkapelle op 2-0. Tien minuten voor tijd kreeg het inmiddels met 9 man spelende Zui derpark na één van haar spaarzame uitvallen wegens wegduwen een penalty toegekend, keeper John Roest werd vervolgens geen kans gelaten (2-1), tevens eindstand. Zaterdag moet een bezoek gebracht worden aan het Schiedamse DRGS, aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 leed tegen Oudewater 2 haar eerste nederlaag 1-2. Moerkapelle - De uitwedstrijd tegen Top 1 uit Haastrecht leverde een verdienstelijke 4-6 overwin ning op voor het le team van TZM. Zeker als men bedenkt dat Dico Bac niet aanwezig was. Met twee man wisten Guus van Amerongen en Ad van Heijningen de voile winst er uit te slepen. Guus won twee partijen en Ad won er drie. Ook de dubbel werd gewonnen wat het zesde punt opleverde. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 15 uit Gouda. Er werd een verdienstelijke 5-5 uit het vuur gesleept. Coerd van Kasteel en Sander van der Meer wonnen bei den twee partijen. Patrick van der Meer won er een. De dubbel ging verloren. Het derde team speelde een uitwed strijd tegen OTTV 3 uit Ouderkerk a/d IJssel. Simon Wondergem won twee partijen. Bart Klos en Kees de Wilde wonnen beiden een p dubbel werd verloren. Einduitsiij 4. Team 4 speelde een thuiswed» tegen IJsselvogels 2 uit Mooi® Er werd een verdienstelijke riti winning behaald. Gerard Reijnj al z'n partijen. André Te Pastel twee partijen en Hans Hol wc partij. Ook de dubbel werd j Waddinxveen - Het eerste competi tieweekend verliep goed voor Dames 1 met een zwaar bevochten overwinning op Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Het sterk ver jongde Heren 1 redde het niet in Delft tegen Gonini. De dames begonnen tweeslachtig aan de wedstrijd. Er werd goed ver dedigd, maar de aanval liep voor geen meter. Hierdoor stond er in de elfde minuut een score op de bor den van 4 -10. Door de sterke verde diging kon Flyers de ruststand beperken tot 12-20. De tweede helft startten de Waddinxveense dames overdonderend en nu liep de aanval wel en binnen vijf minuten was de achterstand weggewerkt (23-23). Hierna deden de bezoekende dames nog iets terug, maar Flyers behield de greep op de wedstrijd en lang zaam maar zeker werd de voor sprong uitgebouwd. Het einde werd gehaald met een 42-32 overwinning. Topscoorder: Anita van Unen met 18 punten. Heren 1 ging op bezoek bij Gonini. Het team bestaat dit seizoen over wegend uit jonge spelers. Eerste jaars senioren, aangevuld met enke le junioren zullen dit seizoen hoofdzakelijk gebruiken als een leer proces, waarbij klassenbehou J doelstelling is. De eerste het redelijk tot goed en kt Waddinxveners Gonini redei) benen. De tweede helft M onervarenheid de heren op. met goed verdedigend werk» schade beperkt. Uitslag i coorder: Edwin van Heinn#i| 17 punten Aanstaand weekend een programma, zowel op de w - op de zaterdag. Vrijdag a ber in de Duikelaar om -• Heren 1 tegen DAS. Zate. 19.00 uur Meisjes Junior® Team Ten Dreamers. Zevenhuizen - Met een leerzame driekamp tegen eredivisionisten Martinus en Sliedrecht sloot Data General afgelopen zaterdag in Swan- la een intensieve voorbereiding voor de competitie af. Een voorbe reiding die niet volledig aan de wen sen voldeed, want één van de basis speelsters, libero den Butter, zat geblesseerd aan de kant. Haar afwe zigheid was duidelijk merkbaar, want de servicedruk die de tegen standers wisten te ontwikkelen gaf regelmatig grote problemen bij de passers van Data General. In de eer ste wedstrijd tegen Sliedrecht had de jonge selectie van coach Visser aanvankelijk moeite met het tempo en de variatie in de aanvallen van de tegenstander. Vooral de middenaan- val kwam regelmatig door zonder blok te ontmoeten. Aan de eigen kant werden te veel servicefouten gemaakt, waardoor Sliedrecht de eerste set eenvoudig met 17-25 won. In de tweede en derde set behield de ploeg uit Zevenhuizen de aanslui ting. Er werd beter geserveerd en ook de blokkering sloot beter aan op de aanvalspatronen van de tegenstander. Aanvallend scoorde Data General vooral op de buiten kant. Hoewel er enkele malen een ruime voorsprong werd opgebouwd ging deze steeds verloren. Slied recht won deze sets met 22-25 en 26- 28. In de tweede wedstrijd trad Slied recht aan tegen Martinus uit Amstel veen. Dit team heeft door blessures slechts een selectie van zeven speel sters en bleek net als vorig seizoen niet opgewassen tegen Sliedrecht, dat dezelfde ruime selectie van vorig seizoen wist vast te houden. Sliedrecht won derhalve eenvoudig met 3-0. De derde wedstrijd tussen Data General en Martinus gaf een gelijk- opgaande strijd te zien. Data Gene ral liep regelmatig uit, maar had ook in deze wedstrijd moeite sterke serviceseries te controleren. Daar tegenover serveerde ook de ploeg uit Zevenhuizen scherp, daarbij regelmatig profiterend van de nieu we spelregel dat er ook vtól^ geserveerd mag wordenmP val werd zelfs tot enthousiasme publiek met 25-20 gewo Jaap Vos van Martinus niet verliezen en narn s op time-outs om zijn speels' peppen. Vooral door te| Martinus in de 2e set p ken, waarbij de tactisc sen het blok en het geplaatst werden, da naar achter stond. Ma set met 22-25, maar zagi w een fanatiek vechtend uai steeds weer voorspro's .j. Vooral het Zevenhuizend de menige aanval, ha .^di verloop won Martinu- met 28-30. Na de voorbereiding gericht op de compe de zaterdag begint |ingf[p strijd tegen Switch stander de Rijn, een taaieteg^ zaterdag 7 okto!'5?r nia oi" thuiswedstrijd in Swania uur tegen_Somas_.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8