rijs voor De Eendragt met "Eiland van Ie toekomst" - - Informatie avond reuma Landelijke politiedag 14 oktober Vergoeding rolschaatsbaan ter discussie Eten: te veel of lijna niets.. Eerste paal Nesselande de grond in Zevenhuizen Moerkapelle JLL Hart van Holland/11 oktober 2000 pagina 27 Gem. Zevenhuizen-Moerkap r?m. Zevenhuizen-Moerkapelle nari van nonanu/ii ievenhuizen - De leerlingen van de ristelijke basisschool De Eendragt leden het afgelopen voorjaar mee i het project "Eiland van de toe- Het eiland van De Eendragt |as roze en kreeg de naam Swep. Op ig 2 oktober werd bekend ;t dat De Eendragt de tweede Krijs heeft gewonnen. Een afvaardi- i van leerlingen en docenten nam Ie prijs, een kleurenscanner, in ont- ce mooiste eilanden zijn te bezich- ltigen tot en met 28 oktober in het 'wisboomgemaal in Kinderdijk, Ij de molens, van maandag tot en met laterdagvan 10.00 tot 17.00 uur. Deze Entoonstelling vindt tegelijk plaats liet de tentoonstelling "Amfibisch ionen", waar de resultaten van een (rchitectuurprijsvraag te zien zijn. jrchitecten uit heel de wereld hebben beatieve oplossingen bedacht om lonen en water beter te combineren. Eiland van de toekomst" maakt deel uit van het project Se Kunst van Scheppend Water, Zuid-Holland Cultuur- provincie 2000", een initiatief van de provincie Zuid-Holland. Foto De Eendragt legio - Op feestjes en verjaardagen lomt het onderwerp gewichtsbe heersing bijna altijd ter sprake. Op Ich een belangrijk onderwerp. Als Eten en gewicht iemands leven gaan leheersen, dan kan er sprake zijn hn een ernstige eetstoornis, laar wat is eigenlijk een eetstoor nis, hoe herken je die en wat zijn de Ichamelijke gevolgen ervan? laar kan je hulp zoeken en wat zijn Ie behandelmogelijkheden? lm antwoord te geven op deze vra- |en organiseert de Gezondheidswij- Ier van de Vierstroom samen met let Meldpunt Eetstoornissen een Thema-avond over dit onderwerp, ieskundigen van het Meldpunt Eet- loomissen en een diëtiste van de itastroom zullen samen Tri M ervaringsdeskun- FJe met name twee typen ^(stoornissen behande lt- anorexia nervosa en pilimia nervosa. Deze prmatieavond is adoeld voor geïnteres- wrde volwassenen en (tgvolwassenen. Deze informatiebijeenkomst wordt gehouden op woensdag 18 oktober van 20.00-22.00 uur in De Veste, Rid der van Catsweg 300, Gouda. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,-. Leden van De Vierstroom krijgen korting. Belangstellenden dienen zich vooraf aan te melden bij de Gezondheids- wijzer, telefoon 0182 594658. De Gezondheidswijzer biedt infor matie over gezondheid, ziekte en zorg. De balie is open op werkda gen tussen 9.00 en 16.00 uur, 's maandags tussen 13.30 en 17.00 uur. De Thuiszorgwinkel-Meditheek is te vinden aan de Boelekade 1 in Gouda, telefoonnummer 0182- 594658. De informatie van de Gezondheidswijzer is in de meeste gevallen gratis. Regio - De Reumapatiëntenvereni ging Gouda en omstreken organi seert op dinsdag 17 oktober een informatieavond over "de reuma- consulent".. Reumaconsulent mevrouw J. Meinema, werkzaam in het Groene Hart Ziekenhuis en bij de Vierstroom, zal deze avond de aanwezigen vertellen over haar werkzaamheden, welke ondersteu ning zij kan geven en na de pauze vragen beantwoorden. De avond begint om 19.30 uur met koffie en wordt gehouden in Verpleeghuis Bloemendaal, Livingstonelaan 54 te Gouda. Ook belangstellende niet- ieden zijn van harte welkom. Voor meer informatie: 0172-210484. Regio - Tijdens de op zaterdag 14 oktober te houden tweede Lande lijke Politiedag zullen de politie IJs- sel en Gouwe en de afdeling Rand stad van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) gezamenlijk hun deuren openen voor belangstel lenden. Voor de politie IJssel en Gouwe, werkzaam in de gemeenten Boskoop, Waddinxveen, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle, zullen het districtsbureau aan de Limaweg 35 te Waddinxveen en het teambureau aan het Raadhuisplein 50 te Nieuw- erkerk aan den IJssel open staan voor het publiek. Het KLPD zal haar nieuwe steunpunt Randstad aan de Bredeweg 18 openstellen. Op alle drie de locaties is met van 10.30 tot 17.00 uur welkom. De presentaties zullen zich richten op de thema's jeugd, verkeersveiligheid en verkeer. Vanaf het bureau Waddinxveen zal voor geïnteresseerden met M.E.-bussen een pendeldienst worden onderhouden naar het steunpunt van de KLPD. Op het ter rein van het KLPD kan men kennis maken met de surveillanceauto's en motoren die dagelijks op de snelwe gen het verkeer in goede banen lei den. Ook de VROS-auto (video registratie onopvallende surveillan ce) die verkeersovertreders op video vastlegt ontbreekt niet. Uiteraard kan kennis genomen wor den van de videoregistraties. Naast de voertuigen kan ook kennis gemaakt worden met apparatuur waar het KLPD mee werkt, zowals de radarsnelheidsapparatuur en de ademanalyse. Tot slot zal het KLPD demonstraties verzorgen in het FATS schieten (Fire Arms Trainings System). Deze mobiele schietbio- scoop wordt gebruikt voor de schietinstructie aan de medewer kers van het KLPD. Voor bezoekers zal de mogelijkheid bestaan deze schietinstructie te beproeven. Het Haltbureau Gouda zal zich samen met de busonderneming Con- nexxion presenteren in een speciale bus,, die gebruikt wordt voor een anti-vandalismeproject in het open baar vervoer, dat op de diverse scholen in de regio gegeven is en voortgezet zal gaan worden. De bus staat tussen 10.30 en 13.30 uur bij het bureau te Waddinxveen en van 14.00 tot 17.00 uur bij het bureau Nieuwerkerk aan den. IJssel. De plaatselijke afcféling van 3VO (voor heen Veilig Verkeer Nederland) zal op het Waddinxveense politiebureau aanwezig zijn en in samenwerking met de Waddinxveense opticien Rene Bastiaanse gratis oogmetingen verzorgen. Op beide bureaus van de politie IJs sel en Gouwe zal het publiek kennis kunnen nemen van diverse werk zaamheden, activiteiten en werk ruimtes van de politie. Hierbij valt te denken aan het schooladoptieplan Doe-Effe-Normaal, werving, project snelheid- en roodlichtcamera's, ver- keersbrigades, ademanaiyseappara- tuur, misdaadpreventie, invoering LTP (Landelijk Telefoonnummer Politie 0900-8844), cellen en sur veillancevoertuigen en motoren. In Waddinxveen zal de Opel Safira getoond worden, die vanaf 2001 het surveillancevoertuig gaat worden voor de Politie Hollands Midden. In Nieuwerkerk aan den IJssel zal een Smart in politieuitvoering te bewon deren zijn. Ook wordt aan bromfiets en scooterbezitters de gelegenheid geboden om zonder vérdere conse quenties hun bromfiets/scooter op vermogen te laten testen. Op het bureau Waddinxveen zal de techni sche recherche een misdrijf in scène zetten en op het bureau in Nieuwer kerk aan den IJssel zullen collega's uitleg geven over de nieuwe Bike Patrol en de bijbehorende moun tainbikes showen. Uiteraard ont breekt op beide bureaus de koffie niet en kan in de kantines naar diverse politievideo's gekeken wor den. Langs de routing door de politiege- bouwen is een prijsvraag uitgezet en voor de allerkleinsten is er een kleurwedstrijd. Voor beide activitei ten zijn leuke prijzen beschikbaar. Ook kunnen de kinderen zich laten fotograferen op een sur veillancemotor. Het herin nering aan het bezoek aan het politiebureau ont vangen de kids na afloop een bezoekerscertificaat. evenhuizen - Tijdens de vergadering van Commissie <|P maandag 9 oktober stond het betalen van een a9f DDn de rolschaatsbaan in Moerkapelle ter iscussie. Het betreft hier de rolschaatsbaan gelegen 'I liet voetbalveld. De baan wordt gebruikt door de vereniging Rolling '90 voor training terwijl de voet- e vereniging Moerkapelle de baan eveneens voor ng gebruikt tijdens de winterperiode. Voorafgoand aan de vergadering was mevrouw Dijkema van Rolh '90 in de gelegenheid een toelichting te l f ve| sPrak allereerst haar dankbaarheid uit voor de ei tad en de medewerking van de gemeente bij de tot- n, m'n9,van de rolschaatsbaan. Zij lichtte toe dat de "vereniging en de rolschaatsvereniging in goed overleg Jn c<wPramis zijn gekomen met betrekking tot de top- Jvan ,.e "Mn. Zij hebben een toplaag uitgekozen die 6 partijen dient. Daarbij was inderdaad afgesproken dat, sn; .n e loP'aa9 het budget zou overschrijden, de beide ver- edrto "i8ennaiK'®'e bijdrage zouden leveren. Waar zij afa I we™®',e nee heeft is het feit dat de toplaag niet is r»wer 'er Z°i a^9esPro'<en met de leverancier. Deze is veel sen R6" 4 °'S scbuurpapier op de wielen van de schaat- °v len zou de voetbalvereniging een deel van hun accommodatie ter beschikking stellen en daarover waren ook geen sluitende afspraken gemaakt tot nu toe. Zij stelde zich op het standpunt dat het niet onredelijk is een bijdrage te vra gen van een vereniging die gebruik maakt van een gemeen telijke voorziening, maar dat de hoogte van de bijdrage haar niet redelijk lijkt. Het openbare karakter van de rolschaatsbaan was de insteek van de discussie. De heer Freeke (ChistenUnie) stelde zich op het standpunt dat het een openbare voorziening betreft, waarbij in eerste instantie nooit is gesproken over een eigen bijdrage. Hij stelde dan ook voor het voorstel voor een eigen bijdrage te laten vervallen. Ook de heer De Jong (CDA) was dit met hem eens. Hij trok bovendien een parallel naar de verbouw naar het gemeentehuis. De Jong vroeg zich af of de ambtenaren bij moesten betalen als de verbouwing het bud get zou overschrijden. De heer Brandt (WD) maakte van deze insteek gebruik door te zeggen dat in zijn visie het gemeente huis er niet staat voor de ambtenaren maar voor de burgers, een openbare voorziening dus. Hij gaf het college het advies drie groepen gebruikers te onderscheiden: de rolschaatsvere niging, de voetbalvereniging en het publieksgebruik. De heer Mebius (Gemeentebelangen) was het eens met het voorstel van het college. Hij stelde dat de vereniging al had aangege- ven het zelf eens te zijn m'et de gestelde vergoeding. Zijn opmerking veroorzaakte enige commotie op de publiekstribu ne omdat mevrouw Dijkema had bedoeld dat zij het wel eens is met het principe van een eigen bijdrage maar niet met de voorgestelde hoogte hiervan. De heer Fermont (PvdA) vroeg zich af hoe het zit met het eigendomsrecht. Het terrein is vrij toegankelijk, er zit geen hek omheen en dan is het in zijn visie niet de gewoonte van de gemeente om een bijdrage te vragen. Hij stelde dat het niet onsympathiek zou zijn als het college het voorstel terug neemt voor heroverweging. De heer Bac (SGP) is voor het profijtbeginsel en daarmee voor het collegevoorstel. Wel stelde Bac voor om een bemiddelings poging te ondernemen in overleg met mevrouw Dijkema. Wethouder Zijderhand gaf toelichting over de totstandkoming van het voorstel. Hij schetste in het kort het overleg dat er was geweest om te komen tot de realisering van de rol schaatsbaan. Na nog enig heen en weer discussie heeft hij toe gezegd dat eerst de knelpunten opgelost zullen worden en dat daarna de financiële bijdrage ter discussie komt te staan. Mevrouw Dijkema van Rolling '90 toonde zich tevreden met deze toezegging. Door Karin Heeren Nesselande - Op vrijdag 6 oktober is de eerste symboli sche paal geslagen die moet leiden tot de bouw van onge veer 5000 woningen op de VINEX-locatie Nesselande. Ongeveer 300 belangstellen den hadden zich verzameld voor deze gebeurtenis. Met het slaan van deze eerste paal is een belangrijke volgende stap gezet in de realisering van de wijk. Een van de bewoners van de Wollenfoppenweg heeft een gedicht voorgelezen waarvan de eerste letters van de regels de woorden 'de eerste paal in Nesselande' vormde.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 27