Sterke dames in twaalfde Coenecooploop Finales Gosport Dubbel- toernooi Dames 1 Data General wint wederom met 3-2 Acrogym bij Toos Heren Gouwestaete verliezen, dames winnen Slechte dag jeugdafdeling Moerkapelle Aardig voetbal bij jeugd Groeneweg Laatste oproep trainingsgroep Rotterdam Mara thon 2001 pagina 8 Hart van Holland/11 oktober 2000 vervolg van pagina 1 Trots op 'hun' sporter Tennis Volleybal Waterpolo Heren 1 tegen Katwijk Voetbal Voetbal Burgemeester Rijsdijk bedankte Mark, zijn vriendin Wendy en de familieleden en vrienden van de zwemmer voor hun komst naar het gemeentehuis. Hij sprak zijn bewondering uit voor de sporters, die de achterblijvers in Nederland lang wisten te boeien met hun prestaties. De burgemeester vergat daarbij niet ook melding te maken van de andere (oud)Bos- kopers die aan het toernooi deelnamen, de waterpoioërs Gil lian van den Berg en Wim Vermeulen. Helaas liep hun toer nooi wat anders dan verwacht. De wethouder van sportzaken, Piet Trimp, wist zich Mark nog te herinneren als kleine jongen. Ook diens uitverkiezing tot Boskoops sporter van het jaar, een aantal jaar geleden kon hij zich nog voor de geest halen. Toen al verkondigde Mark dat hij hoe dan ook in Sydney wilde deelnemen aan de Spelen. Mark had overigens lange tijd moeite te kiezen tus sen zijn twee geliefde hobby's: zwemmen of waterpolo. Uit eindelijk koos hij voor het zwemmen. Een goed keuze, naar wat nu blijkt. Bij zijn korte speech had de 'bronzen zwem mer' overigens nog een goede tip voor de wethouder van Sportzaken. "Wat dachten jullie van een zwembad om de talenten voor de toekomst te kunnen kweken," sprak hij. Hiermee doelde hij op een reeds jarenlang durend issue in Boskoop, namelijk de bouw van een zwembad in de waterrij ke gemeente. Waddinxveen - Het Coenecoopbedrijventerrein is op zaterdag 21 oktober het strijdtoneel van honderden hardlopers die meedoen aan de twaalfde Coenecooploop. Het hoofdnummer, de 10 kilome ter, start om 14.35 uur. De winnares van 1994 en 1999, Wilma van Onna, is opnieuw van de partij. Zij krijgt concurrentie van par- coursrecordhouder Irma Heeren (32 minuten 36 seconden), die in 1997 en 1998 won. Jolanda Homminga, Sandra Hofmans en het Bel gische duo Anja Smolders-Anja Buyse zullen proberen van Onna en Heeren bij te houden. Met Olympische marathondeelnemer Kamiel Maase wordt momenteel onderhandeld. Wanneer hij hersteld is, is de kans groot da hij tot de deelnemers behoort. Maase won de Coenecooploop in 1996. Aangeworven zijn reeds de Goudse Marok kaan Said Kanfaoui, Peter Visser, Wilfred Kiplagat, Robert Smits, Armand van der Smissen, Wim de Keizer, Wim Borms, Marcel Laros, Trevor James, Aden Yousouf Fara, Aziz Bougra. Tot de regio deelnemers behoren Joost Blokland (Waddinxveen), Hans van Beek (Reeuwijk), Leon van Prooijen (Boskoop), Fred van Zoest (Bos koop), Jan de Jong (Boskoop). Voorinschrijven kan via de internet site www.coenecooploop.nl. De Coenecooploop maakt voor het eerst gebruik van de championchip die uitslagen- en tijdregistratie vergemakkelijkt. Vanaf 11.30 uur kunnen deelnemers inschrijven in gebouw van Grontmij; om 13.00 uur start de jeugdloop van 1,2 kilo meter; 13.30 uur start de 5 kilometer, 14.35 uur start de 10 kilome ter en halve marathon 21,1 kilometer. Boskoop - De afgelopen week is het Gosport Dubbeltoernooi gehou den. Een week lang waren ondanks enige regen de meeste van de 220 partijen volgens programma gespeeld. Afgelopen zondagmid dag echter moest voor een deel van de finales naar de Nieuwe Sloothal in Alphen a/d Rijn wor den uitgeweken, omdat de regen de banen van de TV Boskoop onbe speelbaar maakte. Als enige Boskoopse finalisten kwamen Mario Stolwijk en Ronald Stolwijk in actie. Zij hadden vriend en vijand verrast met hun onverzettelijke speelstijl, waar bij op alles wordt gelopen en achter standen geen rol spelen. Ook in de finale kon het weer alle kanten op gaan. Na 4-6 7-6 moest in plaats van de derde set slechts een tie break worden gespeeld, omdat door de regen al te veel tijd verloren was. Deze ging met 5-7 verloren en dat betekende een eervolle tweede prijs. Hiermede werd een bijzonder geslaagde en sfeervolle toernooi- week afgesloten, waarover de deel nemers (289 uit 26 gemeenten) bij zonder complimenteus waren, niet in de laatste plaats door de gezellig heid en de uitstekende verzorging in het TVB-clubhuis. Het darttoernooi en de muziek op de eerste zaterdag waren een succes en de vrijdag was een topavond met liefst 48 klaverjas sers naast het tennis. Toernooileidster Myra Spierings reikte na afloop de prijzen uit. De uitslagen: DD D2 30+ Finale: Maria Schotal- bers/Rosita Stoelinga (Be Fair-Waddinxveen) - Francine Wagenmakers/Marianda Elsholz (TV Wadinxveen) 6-4, 6-4. Derde prijs: Piëta Schiebroek/Nancy v.d. Starre (De Sluipers-Reeuwijk). HD D2 30+ Finale: Sjaak Goossen/Gerard van Schaik (Arte- sia-Koudekerk)- Mario Stolwijk/Ronald StolwijkfTV Bos- koop)4-6,7-6, 1-0. Derde prijs: Ton van Haastert/André Moerings (TVB/TVWaddinxveen) GD D2 30+ Finale: Wendy Verkley/Ad Hoogerbrug(De Sluipers-Reeuwijk) - Monique en Willem Janmaat (Gouwe Smash-Waddinxveen) 2-6, 6-1,1-0. Derde prijs: Ank Zevenhoven/Erik van Hevelingen (TV Boskoop). DD R 30+ Finale: Mieke Hoogduijn/D. de Reede (TV Wad dinxveen) - Marlies de Hey/Irma Weiter (De Sluipers-Reeuwijk) 6-0, 6- 0. Derde prijs: Ton Blanken/Marja Hagen (TV Waddinxveen). HD E 30+ Finale poule le prijs Rob Starreveld/Michel Heuvelman (Bergvliet-Haastrecht). 2e prijs -Robert Pelpelnar/Karel Starreveld (Bergvliet). 3e prijs: Taco Zuur/Paul Hordijk (TIOD-Gouda). GD E 30+ Finale poule: J. de Jong/E. Verbeek (TC Langeraar) - Rita en Jan Koole (De Sluipers-Reeuwijk) 7-6 3-6 6-3. Derde prijs: Karin Overeijnder/Peter van der Hoek (TV Moordrecht). Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging TOOS uit Waddinxveen gaat met een nieuwe vorm van gym nastiek beginnen: Acrogym, en wel op dinsdagavond van 18.15 tot 19.15 uur voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar tot en met dames en heren van ongeveer 30 jaar. Acrogym (acrobatiek gym) is de jongste telg binnen de gymnastiek- sport. Op zaterdagmiddag 21 oktober wordt bij TOOS een Acrogyminstuif gehouden van 13.30 tot en met 15.30 uur. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Voor meer informatie: 0182 -613839. Bleiswijk - Ook dit jaar is er een groep lopers die bij A.V. T.V. De Kieviten mee doen met de speciale marathontraining, gericht op de Rot terdam Marathon in april 2001. Vrij dag 27 oktober komt de groep bij elkaar voor de laatste afspraken en het vaststellen van het trainingspro gramma. De training is niet alleen bedoeld voor de eigen leden, ook niet-leden zijn bij de speciale trai ningsgroep van harte welkom (geen verplichting tot lidmaatschap). Aan melden (zo spoedig mogelijk) bij Aart van Hoven, telefoon 0180- 320897 (bij wie ook verdere informa tie verkrijgbaar is) of op vrijdag 27 oktober om 19.30 uur in de kantine van Korfbalvereniging Weidevogels aan de Götzenhainsingel in Bleis wijk. Zevennuizen - In de eerste thuiswed strijd van Data General tegen Somas was de spanning ongelijk verdeeld. De Brabanders stonden redelijk ont spannen in het veld na de vorige week behaalde 3-1 overwinning op Vrevok, terwijl de ploeg uit Zeven huizen de spanning ervoer van de eerste competitiewedstrijd voor eigen publiek. Coach Visser startte met Knap als spelverdeelster en Brandenburg in de aanval. Ook libe ro den Butter startte ondanks een pijnlijke voetpees. Data General had aanvankelijk grote moeite met de eigen service. Alleen Knap, Lucas- sen en in de 2e set van der Maat kamen tot bescheiden scores op eigen service. Het onbevangen spelende Somas haalde zonder al te veel talent en inspanningen de winst in beide sets met 21-25 en 20-25. In het Zevenhui- zense kamp sloop de angst voor een afgang binnen en toen in de derde set zich eenzelfde spelbeeld ontwik kelde greep coach Visser in. Bij een 7-11 achterstand bracht hij spelver deelster Bijl in, die er in slaagde meer slagkracht in de aanval te ont wikkelen. Ook de service ging beter lopen. Het publiek zag de ommekeer en moedigde de thuisploeg enihoJ siast aan. Door gedegen passing ènl goed aanvalswerk wist Data Gener-J de tegenstandster bij 2(1-20 in :J halen, waarna ze doortrok naar t 25-23 setwinst. Ook in de 4e sJ werd op eigen service niet vee gescoord. Van der Meer en Branden burg zorgden voor een kleine vooi-l sprong, maar vooral Bijl haalde m. goed serveren en ondersteund doo sterke blokkering aan het eind vu de set 7 punten op rij, waarmee 4 setwinst met 25-18 werd beklonken Door deze 2-2 stand in sets was een 5e set noodzakelijk en net als vorige week tegen Switch gaf de conditie van de ploeg uit Zevenhuizen dt doorslag. Vrij eenvoudig werd c set met 15-9 gewonnen, waardoor er van de 5 te verdelen wedstrijdp» ten 3 achterbleven in Zevenhuizen Door dit resultaat heeft Data Gene ral 6 punten uit 2 wedstrijden e verkeert het in de subtop. Duidelijk wordt wel dat door de nieuwe p tenverdeling er grote en tijdelijk verschillen in de competities!» kunnen ontstaan. Komende zaten)» wordt afgereids naar Ootmarsn voor de wedstrijd tegen Set Up de kampioen van vorig seizoen. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelde Gouwestaete thuiswedstrijden. In Gouwebad De Sniep verloren zowel heren 1 als heren 2; voor dames 2 en 4 was er winst. Heren 1 kon de halverwege de wedstrijd opgebouwde voor sprong van 6-3 niet vasthouden en verloor met 7-8 van Katwijk 1. Ook heren 2 deed het in het eerste deel van de wedstrijd aanzienlijk beter dan in het tweede deel. Na twee par ten was de stand 3-3, doch uiteinde lijk trok Alliance 2 met 6-9 aan het langste eind. Dames 2 gaat gewoon goed. Onder leiding van topscoor- ster Wendy de Frankrijker werd de SG Dordrecht 1 met 10-2 opgerold. Dames 4 won afgetekend van De Plas 1 met 9-1. De Gouwestaeteheren leken halver wege het tweede part van de wed strijd (6-3) en begin derde part (7-5) tegen Katwijk op rozen te zitten, doch niets was minder waar. Katwijk vocht zich knap terug en ging uitein delijk nog met de winst naar huis. In de eerste periode ging de strijd gelijk op (3-3). Myk Middendorp scoorde voor Gouwestaete 1-1. tl en 3-2. Begin tweede periode le Katwijk aan banden te woé gelegd. Met lekker snel polo brack ten Rody Visser, Wouter Steller Jaco de Jong Gouwestaete op een 3 voorsprong. Vechtlust bij Kat»"' deed de ploeg halverwege weer aai sluiting vinden (6-5). Nadat Jaco Jong Gouwesatete op 7-5 gebracht, vond Katwijk via een shai worp wederom aansluiting. concentratieverlies bij Gouwestaete deed de Katwijkers, eind derde pen- ode, zelfs een voorsprong new van 7-8. In de vierde periode te Gouwestaete nog best enkele kan sen, doch was niet meer in staat ban te breken en staat de pk* weer met beide benen op de grow Eindstand 7-8. Aanstaande zaterdag speelt G® westaete uitwedstrijden. <jt speelt om 20.00 uur tegen De M vis 1 in het Rivièrabad te Spip1 se. Heren 2 speelt om 20.1S» tegen DWT 2 in het Boerhaaveba Haarlem. Dames 2 speelt oma - uur tegen UZSC 1 in zwembad Krommerijn te Utrecht. e leek ploe Moerkapelle - Het was zaterdag een slechte dag voor Moerkapel'es jd^| deling; uit de acht gespeelde wedstrijden werd één schamel PulU^ Die eer kwam de D pupillen toe, die daarmee overigens eveneens puntverlies moesten incasseren. Na een 0-1 achterstand tnj pi dl Wouter van der Bas in de tweede helft voor de gelijkmaker, w e trotse koploper. Vast al iets over gehoord, Pa Lindhout 70, zegt het voort! de kinderen Voor onze lieve opa, want als hij dit leest, is hij 69 jaar geweest! De kleinkinderen wrloren: 25/09 omg. Hoekstee", atmband; tegen vergoeding 01 a gevonden: damesshawltje te edelweissmotief 0182-61- Zevenhuizen - In het le kwartier stond Groeneweg Al thuis achter met 0-3 tegen TOGB Al. Hiervan geschrokken werd er alsnog aardig gevoetbald. Vlak voor en na rust werd de achterstand opgebouwd naar 0-5. Voetballend was TOGB de betere partij maar door inzet werd de eer gered: 1-5. BI speelde uit tegen Spirit B2. Op een zeer slecht veld kwam BI met 0-4 voor. Door te makkelijk gaan denken kwam Spirit terug tot 4-4. Groeneweg Cl toonde uit tegen Nieuwerkerk C4 eindelijk inzet maar de beloning bleef uit: 4-1. Maar door het vertoonde spel kan de toekomst met vertrouwen tege moet worden gezien. C2 speelde uit tegen Lekkerkerk een wat ongelukki ge wedstrijd. Kansen werden niet benut en door een wat rare goal kwam Cl voor rust achter met 1-0, wat ook de eindstand was. Dl speel de uit tegen BVCB D2 een slechte wedstrijd; er werd verloren met 3-2. D2 speelde thuis tegen Gouda D3 in een spannende wedstrijd; 2-2. Een steeds beter spelend El kwam in de uitwedstrijd tegen Capelle E2 achter met 1-0. Door goed samenspel van El werd de achterstand omgebogen naar een voorsprong van 1-3. Dit was tevens de eindstand. Groene weg E2 tegen Olympia E5: door zelf niet de kansen te benutten en doel punten op een ongelukkige manier tegen te krijgen werd het 11-0. Groe neweg E3 had een stroef begin uit tegen Nieuwerkerk E12. Na rust werd er beter gespeeld; een 1-12 overwinning. Groeneweg E4 speelde tegen uit tegen WSE E4 3-4. In de thuiswedstrijd tegen j A'a ev de E5 een leuke wedstrij, wel verloren werd met j6 tfui een achterstand van (W (0,- wedstrijd tegen WSh tot; weubiiiju icgcn r. In de laatste minuut maa jfli) winnende doelpunt. Nai thuiswedstrijd tegen - moeizame start kept achterstand van 0-1 warm in de 2e helft. MJT bal werd aan de gescoord: 9-2. F3 speel g0ys een nog ongeslagen hoe een werkelijke thriller. ,f(t« lijk met 2-3 verloren w« tering van F4 in de 0orl T°f tegen Rhoda F5 zet zi doelpuit» was het Rhoda die ;nfomia maakte; 1-4. Voor meer www.wgroeneweg.nl-

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8