Oud-jeugdwerkers halen herinneringen op tijdens reünie Alle Gekheid Met Een Stokje Goudsch Kamerkoor en Rijn lands Orkest spelen Schumann Nog 400 stemmen gezocht voor Grootste Vocale Popgroep ter wereld Sponsorloop NAS Rommelmarkt Gouwebloem Vrijwilligers Documentatie Trio Deneb+ speelt muziek uit de 18e eeuw Werkdag vrijwillig landschapsbeheer Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers Hoezo derde wereld? Er is er maar één! ogen andere pagina 22 Hart van Holland/18 oktober 2000 Zondagmorgen koffieconcert in Praathuis met, Werkzaamheden Profiel Informatiebijeenkomst Door Svlvia van Doornen Boskoop - Op zaterdag 14 okto ber werd het 70-jarig jubileum van 'Ons Jeugdwerk' gevierd. De feestelijkheden vonden plaats in de vorm van een reünie die 's middags van twee tot vijf in de eigen stek aan de Julianastraat werd gehouden. Velen die in het verleden hebben meegewerkt om van 'Ons Jeugdwerk' een succes te maken, hadden gehoor gegeven aan de om voor deze reünie naar 'Ons Jeugdhuis' te komen waar het jeugdwerk sinds 1930 is gevestigd. Tijdens de drukbezochte reünie werden veel herinneringen opgehaald. Aan de wand hin gen foto's en krantenartikelen uit vervlogen jaren die de activiteiten van de vereniging belichtten. Even eens prijkte de gemeentepenning in zilver aan de wand die in 1980 werd uitgereikt als blijk van waardering voor de inzet voor de Boskoopse jeugd. 'Ons Jeugdwerk' werd destijds opgericht door de heer Ravensberg, evangelist van Vergade ring der Gelovigen en hij kon daarbij rekenen op de medewerking van de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Kerk en de Chr. Gereformeerde Kerk. Doelstelling was om kinderen van alle gezindten het evangelie te verkondigen. De allereerste acti viteiten vonden reeds in 1920 plaats en wel in de Nieuwstraat. Toen die locatie te klein werd, verhuisde men naar een gebouw van de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat en in 1929 werd de bouwvergunning afgegeven voor het bouwen van 'Ons Jeugd huis' aan de Julianastraat. De eerste jeugdavond vond plaats in 1930; eerst voor de meisjes daarna voor de jongens. Deze vrijdagavonden waren bedoeld voor kinderen vanaf elf jaar. In 1965 werd besloten om vanwege de grote belangstelling, een tweede jeugdavond te organise ren. Er werd gekozen voor de don derdagavond en vanaf 1972 bood de vereniging ook een programma voor kinderen vanaf acht jaar. Zij waren op de woensdagmiddag welkom. Sinds 1983 kunnen ook ouderen terecht in 'Ons Jeugdhuis'. Tegen woordig wordt het verenigingsge bouw nog altijd wekelijks door zo'n 160 personen bezocht voor activitei ten zoals kalligraferen, aquarelleren, textielverven, borduren en ander handwerken. En de jeugd? Ook onder hen blijkt nog altijd voldoen de belangstelling voor de activitei ten. Zij kunnen inmiddels op ver schillende middagen en avonden terecht voor poppen maken, figuurz agen, branden, modelbouw en aller lei handwerken. Bodegraven - In Alle Gekheid Met Een Stokje stuift Cesar Zuiderwijk, bekend van Golden Earring, over het podium. Samen met het Nederlandse slagwerkkwartet Percossa Percussion laat hij zien hoe leuk slagwerk is. Cesar is een theatrale drummer die graag met de armen zwaait en met zijn stokjes draaiben in dit theaterprogramma kunnen alle remmen los. De titel van dit programma verraadt al dat het hier niet alleen gaat om spektakel, maar dat het geheel wordt gelardeerd met de nodige humoristische uitstap jes. Kaarten a 35,- zijn verkrijgbaar aan de theaterkassa van het Everts- huis, geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie: 0172-618484. Op zaterdag 4 en zondag 5 november zal het Goudsch Kamerkoor in samen werking met het Rijnlands Orkest in een tweetal concerten de Missa Sacra van Robert Schumann ten gehore brengen. Het is voor het eerst dat het Goudsch Kamerkoor begeleid wordt door een orkest. De concerten vinden plaats in Alphen aan den Rijn en Gouda. Het concert in Gouda op zaterdag 4 november vindt plaats in de Turfmarkt- kerk, Turfmarkt 60. Aanvang 20.15 uur. In Alphen aan den Rijn wordt op zondag 5 november het concert herhaald in de Bonifaciuskerk, Paradijslaan 6. Dit concert begint om 14.15 uur. Kaarten a ƒ15,- volwassenen en 7,50 (kinderen tot 12 jaar) zijn verkrijgbaar bij de VVV in Alphen en Gouda, bij de koorleden en voor aanvang vah de concerten. Geoefende zangers, mensen die af en toe samen zingen of de eenzame "badkamer-zangers" in Nederland, het maakt niet uit. Iedereen is wel kom om mee te doen aan het groot ste zangspektakel van Nederland. Op zaterdag 2 december komen de Super Voices bij elkaar in de IJssel- hallen in Zwolle. Deze grootste voca le popgroep ter wereld zoekt nog 400 stemmen en publiek dat 's avonds kan meegenieten van dit bij zondere concert voor het oog van de camera. Van het concert wordt er een swingende live-cd opgenomen die de deelnemers na afloop krijgen thuisgestuurd. De opbrengst van de CD en van een deel van de kaartverkoop gaat naar het Aids Fonds. De titel van de Super Voices CD is "Sing for Life". De CD komt in januari 2001 uit en is vanaf heden te bestellen. Het muziekfestijn is een dagje uit voor het hele gezin. Jong talent, tus sen 7 en 18 jaar, doet ook mee. Deze Super Kids (300 stemmen) oefenen s' middags twee songs die zij 's avonds ten gehore brengen. Natuur lijk zijn er tussendoor leuke dingen te doen. Iedereen kan bijvoorbeeld meedoen aan de Karaoke-show, onder leiding van Maggie McNeal. Als solisten van Super Voices treden belangloos op The Dutch Diva's (Maggie McNeal, Marga Bult en San dra Reemer), Jeffrey Schroder (2e prijswinnaar finale Soundmixshow 1999), Suzanne van der Velde (bac- king-vocaliste), Rob de Nijs en vele anderen. Eerder stond dit succesvolle evene ment onder meer in Ahoy'. Vorig jaar ging de opbrengst van de CD naar War Child. Dit jaar zingen de Super Voices voor het Aids Fonds dat zich inzet voor een wereld onder aids. Het Fonds werkt actief mee aan de ontwikkeling van een vaccin, financiert onderzoek dat van direct belang is voor mensen met hiv/aids en steunt projecten op het terrein van voorlichting, preventie en zorg. Hier en in ontwikkelingslan den. Belangstellenden kunnen voor meer informatie over deelname aan Super Voices en het bestellen van toe gangskaarten en CD terecht bij de Informatiedesk Super Voices, tele foon 0172-586840 (tevens op maan dag- en woensdagavond). Informatie op Internet: www.supervoices.nl. Benthuizen - De jeugdspringgroep van sportvereniging Na Arbeid Sport heeft een nieuwe minitramp nodig om hun kunsten op te oefenen en te laten zien. Een minitramp is een hele investering voor een sportvereni ging. Uit de jeugd springgroep kwam daarom het idee om hiervoor een sponsorloop te organiseren. De jeugdgroep wil deze loop in de herfstvakantie op de eerste parkeer plaats bij het Noord-Aa in Zoeter- meer lopen. Als het mooi weer is zal de groep skaten in plaats van lopen. De groep zal in Benthuizen om spon sors vragen. Woensdag 25 oktober om 12.30 uur zal de groep vertrekken van de par keerplaats bij De Tas aan de Dam. Om 13.00 uur zullen ze beginnen met lopen/skaten. Waddinxveen - Stichting De Gouwe bloem houdt op zaterdag 28 oktober een rommelmarkt in het gebouw aan de Tollenslaan 161 van 9.30 tot 15.00 uur. Spullen kunnen gebracht wor den naar bovengenoemd adres op zaterdag 21 oktober van 9.00 tot 12.00 uur. Het Patiënten-, Gehandicaptenplat form (PGMH) zoekt vrijwilligers voor het documentatiecentrum. Alle nota's, onderzoeksverslagen enzo voorts die binnenkomen bij het PGMH, en die van belang zijn voor het werk, worden opgeslagen in een geautomatiseerd documentatie systeem. Dat vraagt enig voorwerk. Er moet in kaart gebracht worden waar een document over gaat en er moet een aantal trefwoorden gezocht worden. Het invoeren in de computer is gemakkelijk te leren, maar ook niet alle vrijwilligers hoe ven dat te kunnen. Er wordt gewerkt in een klein team van vrijwilligers op woensdagmorgen, van 10.00 tot 12.00 uur. Er is een aantal vacatures ontstaan omdat een paar vrijwilli gers, na jaren trouwe dienst, andere bezigheden kregen. Mensen die het leuk vinden om een ochtend in een gezellig team dit werk te doen kun nen contact opnemen met het PGMH, Vest 262 in Gouda Get van Driel, 0182-512777). Boskoop - Zondag 22 oktober vindt in het Praathuis een koffieconcert plaats. Dan treedt het Deneb Ensem ble op met hoofdzakelijk 18e eeuws repertoire. Ondermeer staan com posities op het programma van Bodin de Boismortier, Marain Marais, Arcangelo Corelli en Georg Philipp Telemann. Het ensemble bestaat uit vijf musici: Ayumi Matsuda, blokfluit; Arwen Bouw, viool; Pedro Lopes e Castro, hobo; Maria Sanchez Ramirez, celloI en Flavia Mariada Silva e Almeida. I clavecimbel. Zij specialiseren zich ijl het uitvoeren van muziek uit de periode vroeger dan Beethoven en hebben ook in het Festival van Oude Muziek in Utrecht een optrei gehad. Het concert begint om 11.30 uur. 1 Entree ƒ10,- voor volwassenen, J deren hebben gratis toegang. Op zaterdag 21 oktober organiseert de werkgroep vrijwillig landschaps beheer van het IVN de derde werk dag van dit seizoen. Op die dag wordt er om 9.00 uur vertrokken vanaf Oudeweg 1 in Reeuwijk om aan de oevers van de Sloene te knot ten, takkenbossen te maken en af te ruimen. Er wordt tot ongeveer 15.00 uur gewerkt, tussen de middag onder broken voor een pauze met soep. De soep wordt verzorgd door het IVN, deelnemers moeten zelf brood i koffie meenemen. De deelname is geheel vrijblijvend: I ook degenen die alleen een ochtend I of een middag ter beschikking heb-1 ben zijn van harte welkom. Wel graag de avond tevoren even b> naar Arthur van der Geld 584997) in verband met de soep, en eventuele afgelasting in geval1 erg slecht weer. Aangeraden wordt laarzen en werkhandschoenen i te nemen. www.met-andere-ogen.nl Jaarlijks wordt 1 op de 3 mensen slachtoffer van een misdrijf en raakt 1 op de 4 mensen betrokken bij een verkeersongeval. De meeste mensen raken door een dergelijke ervaring enige tijd uit hun even wicht. Ook worden zij dikwijls geconfronteerd met vragen op het gebied van schadevergoeding en de gang van zaken bij politie en justitie. De bureaus Slachtofferhulp zijn opgericht om slachtoffers in deze periode kortdurende onder steuning te bieden. Deze bureaus werken met vrijwilligers onder lei ding van een beroepskracht. De Stichting Slachtofferhulp Hollands Midden heeft voor haar vestigin gen in Leiden, Duin- en Bollen streek, Alphen aan den Rijn en Gouda behoefte aan vrijwilligers. De vrijwillige medewerkers helpen en adviseren slachtoffers van bij voorbeeld een inbraak, mishande ling, een zedendelict of een ver keersongeval. Daarnaast worden ook familieleden, nabestaanden en getuigen door het bureau geholpen. De vrijwilligers bieden praktische hulp zoals het invullen van formulie ren, het schrijven van (aansprake- lijkheids)brieven, hulp bij de scha de-afhandeling en ondersteuning bij de verwerking. Daarnaast heeft het een informatie- en adviesfunctie en wordt er, indien nodig, verwezen naar professionele hulpverleners. Andere werkzaamheden van de vrij willigers zijn onder_andere het draai en van bureaudiensten en het bijwo nen van de teambijeenkomsten. Aan de vrijwilligers worden speciale opleidingseisen 0- i wel worden er eisen gesteld £1 goed kunnen luisteren, stress» digheid, flexibiliteit, andere no en waarden kunnen accepteren-, nen samenwerken en het eigen i tioneren bespreekbaar kunne len. Iedere vrijwilliger j„] uitgebreide training van 12 ua waarin aandacht wordt beste de gespreksvaardigheid, traui 1 werking, schade-afhandeling dische kennis. De vrijwilligers werken band en worden begeleid doo beroepskracht. Van de mede j jjl wordt verwacht dat zij m|nl pJ uur per week beschikbaar zj ^1 vrijwilligers ontvangen I onkostenvergoeding en z'J „iet I het werk verzekerd. Het we boej.l altijd eenvoudig maar ,w® ipt a|lee» I end en veelzijdig; je krijg1 norte«l te maken met verschillend J vragen en problemen, maa .L r>«I ook heel veel op het ge rechtskennis ei»hulpverlenins Voor mensen die geïnteiresse J in het werken bij het BurI offerhulp wordt er binn ^[er-1 bijeenkomst gehouden w I matie wordt gegeven ove <ferhulp en de werkwijze van Mac nie|cW Voor meer informatieen st kan voor de informatiebijee tol men op werkdagen va met f/1 12.00 uur contact °Pnen7,04H- I regiokantoor, telefoon 1

Hart van Holland | 2000 | | pagina 22