Echtpaar Van Dieren 55 jaar getrouwd H.Kok clubkampioen |hengelsport Jesse van Elteren vijfde op NK Rapidschaak Legionella: probleem of geen probleem? Nieuw onderkomen Peuterspeelzaal 't Hobbelpaard wordt 17 november geopend Zevenhuizen Moerkapelle Activiteiten in De Koornmolen in de herfstvakantie Ledenbijeenkomst Ondernemerskring over professioneel gebruik internet Hart van Holland/18 oktober 2000 pagina 23 I Door uw aanwezigheid bij ons 55-jarig huwelijksfeest en de vele doemen en attentieskunnen wij met onze kinderenkleinkinderen i m achterkleinkind, terugzien op een onvergetelijke dag. Onze hartelijke dank fiiervoor. W.H. van Dieren K.A. van Dieren-Benningsfwf Bedrijvenenquête ruimtebe hoefte Collectieve bedrijfsbeveiliging 1 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m Sr ?m Zevenhuizeri-Moerkapelle r Karin Heeren I Oud-Verlaat - Op de prachtige I boerderij, schitterend gelegen in I Oud-Verlaat, verzamelden op dins- i 10 oktober de leden van het in Van Dieren zich voor een st. Deze dag was het namelijk ■des vijfenvijftig jaar geleden Idat de heer en mevrouw Van Die- I ,en elkaar het jawoord gaven. I Waarnemend burgemeester Wolf ■kwam namens het college felicita- I des overbrengen. Vlak na de tweede wereldoorlog traden de heer en mevrouw van Dieren in het huwelijk. De ■heer Van Dieren was op dat moment (werkzaam in het boerenbedrijf. ■Toen hij werd opgeroepen voor Idienst in Nederlands-Indië kreeg hij leen jaar uitstel van dienst omdat hij Tbij twee oudere boeren aan het werk Iwas, die de werkzaamheden niet I zonder hem konden klaren. |lnmiddels werd ook het eerste kind |van de heer en mevrouw Van Dieren geboren. Na deze periode van uitstel |volgden drie jaren in voormalig |Nederlands-lndië. Nadien ging hij opnieuw in het boerenbedrijf. In 1953 ondernam de heer Van Die ren de sprong naar zelfstandig ondernemersschap. Samen met een compagnon zat hij tien jaar in de spruiten en de witlof. Na deze perio de volgde nog een tijd bij de firma Vlietkade 18 - 2761 DP Zevenhuizen aaaBBmaama Van der Knaap in de kassenbouw. Een ernstig ongeluk zorgde ervoor dat hij een jaar uit de roulatie is geweest. Toen hetzelfde hem daarna nogmaals overkeam, was het gedaan met het werk in de kassenbouw. In deze periode is de heer Van Dieren 22 jaar koster geweest in de Neder lands Hervormde Kapel in Oud-Ver laat. Het echtpaar Van Dieren kreeg vijf kinderen, allen met een periode van vijf jaar ertussen. Inmiddels zijn er ook negen kleinkinderen en een achterkleinkind. Zij waren dinsdag present om het feest mee te vieren. De heer Van Dieren: "Natuurlijk, 55 jaar: het is je zomaar gegeven. Dan mag er best een feest gevierd wor den." «venhuizen - Op zaterdag 14 oktober werd de laatste wedstrijd van de [c®petitie gevist in de Oude Rijn. De vangst was matig; 9 vissers vingen 111.860 gram vis. Eerste werd J. Klomp met 4.350 gram, tweede J. Visser met «gram en derde H. Kok met 2.990 gram.vis. "wdstand 1. H Kok 50.970 gram; 2. Adr. van Erk, 37.964 gram, 3. J. Wier- ma,34.480 gram, 4. J. de Zwart, 33.880 gram, 5. J. Klomp, 31.680 gram, 6. J. 29.920 gram, 7. D, Bazen, 26.480 gr,am, 8. A. Metselaar, 15.490 gram; I? Vermulm, 1.980gram en 10. A.J.Stubbe, 4.630gram. P^erdag 21 oktober wordt er een rivierenwedstrijd gevist in de Nieuwe n aas bij de Brienenoord. Vertrek om 7.00 uur vanaf de parkeerplaats La iraque. Voor meer informatie: 0180-632654. Zevenhuizen - Tijdens de herfstvak antie organiseert zwembad De Koornmolen de traditionele herfst- week. Leuke activitieten van 23 tot en met 27 oktober, iedere middag van 13.30 tot 16.30 uur. De kinderen kunnen knutselen, er zijn leuke speelmaterialen, aquakidz, disco, ze krijgen poffertjes en nog veel meer. Alle kinderen zijn van harte welkom. Zevenhuizen - Op woensdag 25 oktober verzorgt, in zorgcentrum De Zevenster, de heer Tromp van MTB Solutions een presentatie over pro fessioneel gebruik internet. Een actueel onderwerp en van groot belang voor de toekomst van elk bedrijf. Op deze bijeenkomst hoopt de heer Tromp de veel gestelde vraag over het internet "Wat moet of kan er mee" op de juiste wijze te kunnen beantwoorden. Hierbij komt een aantal thema's aan de orde, waaronder het ontstaan van inter net, de kosten en baten van een website, op welke manier kan ik ver kopen via het web en is mijn bedrijf hiervoor geschikt. Op deze bijeen komst zijn ook introducées van harte welkom. Graag opgeven bij Arda Luijben of Els van Laarhoven, telefoon 0180-637301. Half september werd een enquête aan alle bedrijven in Zevenhuizen- Moerkapelle verstuurd. De resulta ten van deze enquête zijn van groot belang voor het inzicht in de toe komstige ruimtebehoefte van de bedrijven in de gemeente. Dit geldt voor zowel de korte als de lange ter mijn. De medewerking aan deze enquête is bijzonder groot zodat de uiteindelijke resultaten een repre sentatief beeld zullen geven van de ruimtebehoefte van het bedrijfsle ven in onze gemeente. De voorlopi ge gegevens worden eveneens ver werkt in het bezwaarschrift inzake de afwijzing van de Provincie van de uitbreiding van het Nijverheidscen trum in Zevenhuizen. Per 1 oktober is de nachtelijke sur veillance, zoals contractueel met Prened overeengekomen, gestart. Het betreft een project van de ondernemerskringen uit Waddinx- veen, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka- pelle. Dit collectieve contract geeft een prijsvoordeel van circa 30%. Deze korting geldt ook voor de met Prened overeen te komen aanvullen de diensten. Moerkapelle - Zaterdag 14 oktober werd in Eindhoven het NK Rapid schaak gehouden. Bij rapidschaak wordt gespeeld met versneld tempo, te weten twintig minuten per per soon per partij. Tijdnood komt hier bij niet zelden voor en dit staat gerant voor spannende partijen. Ook in Eindhoven werd weer menige partij beslist door de klok. Onder de 600 deelnemers kwamen er vier uit Moerkapelle. Michiel Rensen, Kevin Bakker, Ron Droog en Jesse van Elte ren deden hun uiterste best in zoveel mogelijk punten te behalen in hun geboortejaar. Dat de tegenstand groot was, spreekt voor zich. Michiel, Kevin en Ron eindigden keurig in de middenmoot. Jesse liet zien dat hij in het rapidschaak goed met de top van Nederland meekan. Hij versloeg een aantal toppers en verloor slechts twee keer tegen de uiteindelijke winnaar Martin Vinck en tegen de als eerste geplaatste Moosa Azadmanesh. Met 5,5 uit 9 bezette hij op de eindranglijst een vijfde plaats. In de onderlinge competitie van schaakvereniging Moerkapelle waren door afzeggingen slechts acht partijen. Gerard van Ommeren won van Jacques de Lange en passeert na deze overwinning Dick Bac in de stand van de onderlinge competitie. In de strijd tussen de gebroeders Vroegindeweij werd het deze keer eens geen remise, maar won Wouter. Ook Wim Vroegindeweij won, name lijk van Meus van der Poel. Ook schaakvereniging Moerkapelle heeft sinds enkele weken een nieuwe aan winst: de uit Bleiswijk afkomstige André Nieuwlaat laat zien dat hij een potentiële kandidaat is voor het eer ste en versloeg op deze avond Jan Blok. Hierdoor klimt hij naar de achtste plaats in het klassement. Overige uitslagen: Michiel Rensen - Christiaan Noorland 1-0, Arie Hoog- duijn - Ron Droog 1-0, Stefan Rensen - André Corpeleijn 0-1Patrick Stam - Henk Doornhein 0-1. Stand: 1. Ben van Geffen, 2. Gerard van Ommeren, 3. Dick Bac, 4. Jesse van Elteren, 5. Wouter Vroegindeweij. Door Karin Heeren Moerkapelle - Tegelijkertijd met het dorpshuis wordt ook het nieuwe onderkomen van de peuter- iffll '"Moerkapelle op vrijdag 17 november officieel geopend. Op 18 november zal er tevens eeSteIr, Pro9ramma zijn ter gelegenheid van de opening. De ruimte van de peuterspeelzaal °5' inmiddels al ruim en Door een bijzondere "lomconstructie kunnen fle Peuters straks op hun niveau naar buiten T"; De kleuren die ft* z'in ogen vrien- elf e" stijlvol. Tijdens feestelijkheden rond- fm bf dorpshuis is een e7 oen de peuter- ee jaa'zeer de moeite waard. Na de dramatische ontwikkelingen in Bovenkarspel, ook wel bekend als de Flora-ramp, is er een stroom aan bericht geving geweest over deze bacterie. Na een bezoek aan de Westfriese Flora zijn ruim 300 mensen slachtoffer gewor den van de infectie veroorzaakt door de Legionella bacte rie, dertig mensen overleden aan de gevolgen hiervan.. Naar aanleiding van deze ramp is de roep om een betere controle steeds harder geworden. Minister Pronk (VROM) kondigde een verplichting aan om openbare watersystemen binnen het joar Legionellavrij te maken. Maar is dat wel mogelijk? Navraag leert dat deze bacterie al heel lang voorkomt in de waterleiding. Maar hoe komt het dan dat al die mensen in Bovenkarspel, en andere plaatsen, zo ziek zijn geworden, in sommige geval len tot de dood erop volgt? In de waterleiding en op plaatsen waar water stilstaat, dus bijvoorbeeld ook een weinig gebruikte brandslang, kunnen zich sedimenten ophopen die een uitstekende voedingsbo dem bieden voor deze bacterie, indien een kraan of water slang na lange tijd gebruikt wordt, is het dus mogelijk dat er als het ware een explosie aan Legionella bacteriën vrij komen. In getallen is dat miljoenen kolonies. Terwijl een flora van bijvoorbeeld vijftig kolonies niet schadelijk is. In dit geval is er een vergelijking te maken met het menselijk lichaam. In het lichaam huist een groot aantal verschillende bacteriën in een natuurlijk evenwicht. Wordt dit evenwicht op wat voor manier dan ook verstoord, dan kan het zo zijn dat een bepaalde bacterie explosief groeit. Hierdoor wordt het lichaam ziek. Op dit moment lijkt het dus zaak om een normering te vinden voor het aantal toegestane kolonies Legionella.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 23