Dames Gouwestaete maken 'Gouwe Meiden' kalender 2001 N.A.S. geplaatst voor finale springwedstrijden Winst voor TZM Floreant - Lekkerkerk: 6-3 Olympische medaille winnaar bij hockeyclub Open Huis bij Badminton vereniging Zevenhuizen Goede dag Moerkapelse jeug Flyers heren 1 strijdend te onder Heren Gouwestaete winnen Crosscompetitie bij De Kieviten Tarzan op spring wedstrijden Reeuwijkse Hout Loop pagina 8 Hart van Holland/18 oktober 2000 Waterpolodames anders bekeken Sport en kunst Tafeltennis Damesvoetbal Badminton Voetbal Basketbal Waterpolo Heren 1 tegen De Kempvis Waddinxveen - Waterpolokenners vinden waterpolo voor dames nog steeds een ondergeschoven kindje. Pro motie van de sport is dan ook het eerste doel dat de dames van Gouwestaete voor ogen hebben met de door hen gemaakte kalender 'Gouwe Meiden'. Fotograaf Ton Bennemeer maakte de foto's. De Nederlandse waterpolodames vertegenwoordigden ons land in september tijdens de Olympische Spelen in Sydney en waren zeker niet kansloos voor een medaille, maar moesten genoegen nemen met een vierde plaats. Toch heeft de sport nog weinig aanzien verworven in ons land en in de rest van de wereld. De Zwem en Poloclub Gouwestaete, dat ook in de Nederlandse top meedraait, zit dat zeker niet lekker. De dames, van de club die in 2002 haar 75-jarig jubileum viert, hebben daarom het initiatief genomen om meer bekendheid te geven aan deze sport. En aan de dames in het bijzonder. De foto's die de dames van zichzelf hebben laten maken, moesten een sfeer uitstralen van verbondenheid tus sen sport en kunst. Fotograaf Ton Bennemeer begreep deze sfeer en legde deze vakkundig vast. Benthuizen - De aspirantengroep bestaande uit Suzan, Els, Eenneke, Marleen, Suzanne, Ineke en Marjo lein, heeft afgelopen zaterdag in sporthal De Veur uitstekend gepresteerd. In de voorronde wisten zij zich zowel op het onderdeel mat, minitramp als paard te plaatsen voor de finalewedstrijden op 4 november in Voorschoten. In totaal werd door NAS met vier groepen meegedaan op de diverse toestellen. Alle groepen hebben goed gepresteerd en het geheel zag er zeer verzorgd uit. Niet alleen boven genoemde groep wist zich te onder scheiden maar ook de jongsten wisten twee prijzen te bemachtigen: jongen/meisjes 8/9 jaar een tweede prijs op minitramp-kast; jongens/meisjes 7/8/9 jaar een derde prijs op de lange mat. Moerkapelle - In de uitwedstrijd tegen BOK 3 uit Bodegraven heeft het eer ste team van TZM een overwinning behaald. Ondanks dat Dico Bac nog niet tot scoren wist te komen werd de winst toch binnen gehaald. Guus van Amerongen pakte de volle winst en won al z'n partijen. Ad van Heijningen won twee partijen. Dico Bac won geen partij. De dubbel werd ook gewon nen waardoor het winstpunt binnen werd gehaald. Einduitslag 4-6. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Ilac 8 uit Gouda. Het werd een broodnodige goede overwinning. Patrick van der Meer pakte de volle winst en won drie partijen. Coerd van Kasteel en Sander van der Meer wonnen beiden twee partijen. De dubbel leverde geen punt op waardoor de einduit slag 7-3 werd. Het derde team speelde een thuiswedstrijd tegen Kwiek 7 uit waddinxveen en won met 6-4. Bart Klos won drie partijen. Simon Wondergem won er twee. Kees de Wilde zag geen kans een partij te winnen. De dubbel werd wel gewonnen. Team 4 speelde een uitwedstrijd tegen Kwiek 6. Het werd een vreemde wedstrijd die voor TZM niet gunstig uitpakte. Hans Hol pakte wel de volle winst, terwijl Gerard Reijm en André Te Paske geen kans zagen een partij in winst om te zetten. Ook verloren zij de dubbel. Einduitslag 7-3. Boskoop - Tegen middenmoter Lek kerkerk werd opnieuw de volle winst gepakt. Het slechte veld maak te goede combinaties niet mogelijk. Noodgedwongen moest er daarom veel met lange ballen worden gewerkt, hetgeen niet in het voor deel van Floreant was. Toch kwamen de Boskoopse dames al snel op een ruime voorsprong dankzij Maartje Miltenburg (2x) en Miranda Kersber gen. Vlak voor rust deed Lekkerkerk iets terug. Een vrije trap van ruim 20 meter werd over de Boskoopse sluit post heen geschoten. Na de rust leek Floreant de buit definitief binnen te halen nadat Marsja Dort- land vanaf net buiten het straf schopgebied vernietigend uithaalde. Lekkerkerk bleef echter goed tegen stand bieden en wederom bleek een vrije trap van grote afstand te machtig voor de Floreant keeper. Kort daarop profiteerde Lekkerkerk van de wanorde in het Boskoopse kamp. Een volkomen vrijgelaten middenvelder schoot met een lage schuiver de 4-3 binnen. Na wat omzettingen op het middenveld pakte Floreant de draad weer op. Maartje Miltenburg bracht voor Flo reant de marge weer op twee doel punten en vlak voor tijd gaf Marsja Dortland de genadeklap. Komende zondag spelen de Bos koopse dames een bekerwedstrijd (uit) tegen Schiebroek en de week daarop staat de kraker tegen con current VEP uit Woerden op het pro gramma. Ook dat is een uitwed strijd. Waddinxveen - Zaterdag 21 oktober opent de deuren voor iedereen die iets wil weten over de hockeysport. Aan deze open dag is de Rabobank- clinic verbonden, gegeven door een bekende hockeyer. Dit jaar verwacht de hockeyclub een speler, die Nederland in Sydney heeft vertegen woordigd en daar een medaille heeft gewonnen. Deze speler wordt geas sisteerd door een speler van jong Oranje. De clinic wordt gegeven aan de A- en B-jeugd. Op het grasveld is voor iedereen de mogelijkheid om ook als niet-clublid een balletje te slaan. Trainers zijn aanwezig om de eerste beginselen van de hockeysport bij te brengen. Eén van de trainers is een oud lid van HCW en speelt momenteel voor het Nederlands jongens A-team, Jashna van Kinderen. HCW is trots dat zij van de KNHB de mogelijkheid heeft gekregen om één dag de Champions Trophy in Wad dinxveen te laten zien. Deze Trophy is dit jaar gewonnen in Amsterdam. Hockey Club Waddinxveen biedt iedereen de mogelijkheid om voor een klein bedrag op de foto te gaan met deze Trophy. Het programma loopt van 13.15 uur ongeveer 16.00 uur. Bleiswijk - Op de zondagen 5, 12, 19 en 26 november wordt er een cross competitie georganiseerd bij Atle tiek- en Trimvereniging De Kieviten. De afstand voor de jeugd bedraagt 3500 meter en voor volwassenen 7600 meter. Aanvang 10.00 uur. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in de kantine van Korfbalvereniging Wei devogels aan de Gotzenhainsingel in Bleiswijk. Inschrijfgeld bedraagt ƒ3,50 per keer, voor de jeugd ƒ2,50. Voor meer informatie: 010-5212128. Moerkapelle - Gymnastiekvereni ging Tarzan heeft zaterdag 14 okto ber met 3 meidengroepen meege daan aan de springwedstrijden in Zoetermeer. Daarbij is één groep in de leeftijdscategorie 10-16 jaar met een puntentotaal van 8.41 geselec teerd voor de finale in Voorschoten. Deze finale wordt gehouden op 4 november. De groep van 8-9 jaar behaalde 7.74 punten en de andere groep van 10-16 jaar 5.64 punten. Reeuwijk - Op zaterdag 28 oktober organiseert Sportclub Reeuwijk in de Reeuwijkse Hout een prestatie loop over 3, 6, 9, 12 en 15 kilometer. Het hele parcours is autovrij en na 'elke ronde kan er bij een verzor- gingspost water worden gedronken Er is ruime parkeergelegenheid op zo'n 50 meter van de start. De start is om 14.00 uur. Voor alle deelne mers is er een herinnering. De kosten voor deelname bedragen ƒ3,50 tot en met 14 jaar en ƒ6,- voor de overige deelnemers. Voor meer informatie: 0182-392135. Op de dag zelf kan, vanaf 13.00 uur worden ingeschreven bij de surfplas (volg hiervoor de borden RH loop). Zevenhuizen heeft een erg actieve badmintonvereniging. Maandagoch tend is er een groep van circa 20 dames die in de kleine sportzaal van Swanla speelt. Er is een groep van 80 seniorleden die naar keuze op de woensdag en/of vrijdagavond in de grote sporthal speelt en er is een groep van 60 jeugdleden die deels op de woensdag en vrijdagavond speelt (oudere jeugd) en deels op de zaterdagochtend, beiden ook in de grote zaal van Swanla. Op de woensdagavond en de zater dagochtend wordt er getraind door de senioren en de jeugd onder lei ding van een gediplomeerde train- ster. De vereniging neemt met 5 senioren en 7 jeugdteams deel aan de door de bond georganiseerde competitie. Zowel voor de senioren als voor de jeugdleden worden er jaarlijks diver se toernooien georganiseerd. Meest al in poules wordt er dan in een spannen sfeer gestreden om prijsjes of alleen om de eer. Oo er ieder jaar clubkampioene pen. Om de drempel zo laag mo§"!; houden is er op woensdagavo: en 25 oktober een "Öpen huis" iedereen vanaf 20.30 uur kar komen maken met de bai prort. Voor de jeugd is er e dagochtend de mogelijkheid o> komen kennismaken. V jeugd als senioren geldt dat altijd een paar keer mag komen spelen voordat iemand de" beslist om al dan niet lid te wo Dus kom niet alleen kijken, neem sportkleding mee. Een r is aanwezig. Voor informatie over het lid schap: Peter Alkemade, tel' 0180-631826. Moerkapelle - Op de B-junioren na sloten alle Moerkapelse jeugdteams de voorrondes af; de resultaten waren zaterdag uitstekend, van de 24 punten bleven er 18 in eigen huis. De C-junioren wisselen wekelijks winst en verlies af, dit keer werd er gewonnen. In de tweede helft werd in Berkel een 2-1 achterstand bij rust omgezet in een 4-2 overwin ning, een derde plaats in deze voor ronde. De D-pupillen eindigden in hun poule zelfs als eerste en mogen zich dus herfstkampioen noemen. Ook dit keer werd gewonnen en wel met 7-2 van BVCB. El speelde een leuke wedstrijd tegen koploper Wad dinxveen El, het werd een span nend duel, dat vlak voor tijd door Moerkapelle in haar voordeel werd beslist: 2-1. E2 was veel te sterk voor Soccer Boys E3: 50. teams eindigden in hun poule derde plaats. E3 speelde t reant een heel leuk duel, de helft werd zelfs met een 3-21 sprong afgesloten. In de I* helft ging het weer gelijk op, Floreant benutte nu de gevolg een 3-6 nederlaag. F1 e1 de in haar poule door de 7-2 winning op Nieuwerkerk ook de derde plaats. Heel veel oit zagen in de tweede helft de doe; tenmachine op gang komen moest bij Moordrecht F4 de e de tegenstander laten: 94). BI sloeg zaterdag Barendrecht m Dit betekende de vijfde over» van het seizoen. BI staat hia> op een derde plaats. Waddinxveen - Heren 1 gaf goed par tij tegen Grasshoppers uit Katwijk. Dames 1 verloor in de eerste helft de uitwedstrijd tegen Jumpers. Heren 1 streed met volle overgave tegen Grasshoppers, maar het grote lengteoverwicht van de bezoekers verhinderde dat Flyers de eerste winst kon pakken. De Waddinxveen- se heren speelden als team een goede wedstrijd. Het pluspunt van deze wedstrijd was, dat alle spelers bijdroegen in de score en dat dit niet afhankelijk was van een of twee spelers. De ruststand werd 25-36. In de tweede helft hield Flyers deze achterstand tot de zeventiende minuut in tact, maar hierna was de kracht weg en konden de Katwijkers verder uitlopen: 51-74. Topscoorder: Al Diouf met 11 punten. Bij Dames 1 wordt de eerste helft steeds meer een niet te nemen hob bel. Ook in den Haag tegen Jumpers was dat het geval. De eerste helft liep niet en Flyers werd op een 39-15 achterstand gezet. In de tweede helft ging een ander team van start en toen ontstond er een goede wed strijd van twee gelijkwaardige teams. Maar het opgelopen verschil werd niet meer goed gemaakt. Uit slag 68-44 voor Jumpers. Topscoor der: Anita van Unen met 15 P" Jongens Junioren 1 speelde goede wedstrijd tegen The Jui de teams waren aan elkaar ge» Alleen liet Flyers de tegensl* tegen het einde van de eerste 13 punten uitlopen. In de helft moest Flyers dus in dei volging en in de twintigste werd de stand gelijk. The Ju# ter had in het eindsignaal een schot, dat nog doel trof ook namen zij de winstpunten m huis. Uitslag 67-70. Topse Martijn Hageman met 25 p«. De beste wedstrijd van het was die tussen Jongens Ka en Jumpers. Beide teams 1 tot de top van kern Den Haag. startte goed en nam ee sprong, maar Jumpers spelletje door en kon d wat mindere periode van y 34-45 voorsprong nemend* helft ging gelijk op, met die goed basketbai speel dat de teams aan elkatn s waren lukte het Flyer achterstand opgelopen i helft geheel goed te matten 66-75. Topscoorder: Overdam met 28 Punte"; in Vrijdagavond 20 oktob keiaar om 21.00 uur Jo S ren 1 tegen Zoebas. Boskoop/Waddinxveen Afge lopen zaterdag speelde Gouwestae te uitwedstrijden. Heren 1 moest aantreden tegen De Kempvis in Spijkenisse en won overtuigend met 15-6. Dames 1 speelt op 28 oktober de eerste competitiewed strijd. Het onnodige verlies vorige week tegen Katwijk zat de heren van Z&PC Gouwestaete erg dwars. De heren begonnen dan ook zeer geconcentreerd aan de wedstrijd tegen De Kempvis. Vorig seizoen lie ten de heren zich in hetzelfde zwem bad nog verrassen door met een gelijkspel de wedstrijd te beëindi gen. Myk Middendorp en Mark Mommers openden de score en zet ten hun ploeg op een 2-1 voorsprong in de eerste periode. De Kempvis wilde de overwinning zeker niet cadeau geven en probeerde vanaf de tweede periode met zeer veel fysie ke kracht het spel van de Gouwesta- eteheren danig te ontregelen. In de tweede periode liepen de heren uit naar een 8-5 voorsprong door doel punten van Remko Overdam (2x), Jaco de Jong, Jeroen van Tol, Mark Mommers en Myk Middendorp. Ondanks de vele overtal-situaties hadden de heren moeite om echt afstand te nemen van De Kempvis. Vanaf de derde periode was het bij De Kempvis gedaan met het water- polospel. De achterstand werd gro ter en de heren van De Kempvis pro beerden alleen nog met fysieke provocatie de ploeg van Gouwestae te te ontregelen; dit echter zonder succes. In de derde P^ete voorsprong van 6'.„van naar 11-6 door doelp Middendorp, Mark Jaco de Jong. In eöuit-r was het over met de p ,aett nisse en was het Gou**^ eenvoudig uitliep n Jonj overwinning. Via Jaco Rodi Visser en MS* werd het uiteinden) olmc overwinning maaktzinsj verlies tegen Katwijkend Aanstaande zaterdag sPee" °..j n westaete thuisvvedstrij bijt het spits 0111 Rotterdam 1. DaI" in W 18.45 uur aantreden t s - 1. Heren 2 sluit ijdleje avond af met een weds 1886 3.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8