m Juffrouw Louwerse 25 jaar 0 in Moerkapelle Zevenhuizense organisatie heeft nog collectanten nodig! K Vuurwapens. Doe ze weg of ze doen je wat Mannenontbijt op 4 november Lezing NPV Vrouwenbijbel- kring Patrick Stam neemt de leiding bij jeugdschakers Climate Voice Pakketten voor Polen BTC sluit tennisseizoen waardig af pagina 18 Hart van Holland/25 oktober 2000 Collectanten voor diabetesondercoek gezocht Zevenhuizen - De heer de Gier, organisator in Zeven huizen van de landelijke Diabetescollecte, is met spoed op zoek naar collectanten. "Er is zoveel geld nodig voor onderzoek, dus hulp bij de collecte is zó ontzettend belangrijk. Ik hoop maar dat mensen zich aanmelden om een of meer straten te 'lopen'. Mensen die willen helpen kunnen bellen: 0180-632821, b.g.g. 631463 of zich melden bij De Zilverberk aan de Noor delijke Dwarsweg. Vervolg van pagina 3: Politieberichten Hazerswoude-Dorp Boskoop Clubkampioenschappen Door Karin Heeren Moerkapelle - Voor alle kleuters van de Rehobothschool was het donderdag 19 oktober feest. Op deze dag werd op school stilge staan bij het feit dat het 1 augustus precies 25 jaar geleden was dat juf frouw Louwerse naar Moerkapelle kwam. Een feestje in een prachtig versierde klas, met verklede kind jes en natuurlijk cadeautjes voor de juf. In de ochtenduren was het tijd voor zingen en verrassingen op school. De juf moest op de stoel staan en de kinderen werkten het complete repertoire feestliedjes af. Al vroeg mochten de kinderen weer naar huis en daarna op ongebruike lijk vroege tijd weer terug naar school. Zij mochten namelijk alle maal mee naar het speelfestijn Bal- lorig in Zoetermeer. Ook daar waren er verrassingen voor de juf. Onder begeleiding van een speciaal voor deze gelegenheid geschreven lied, werd de juf verkleed in de verschij ning die zij vijfentwintig jaar geleden was: zij kreeg een jurk en een schort en lange haren. Aan haar voeten klompen, waarschijnlijk refererend aan de Zeeuwse afkomst van de juf, en tot slot kreeg zij haar cadeaus. Aanrijding met letsel: Woensdag 18 oktober vond omstreeks 8.00 uur een aanrijding plaats op de Hene- gouwerweg. Een 28-jarige fietser reed in de richting van Gouda toen een 33-jarige bromfietser hem in dezelfde richting passeerde. Door dat de fietser niet helemaal rechts hield raakte de bromfietser het stuur van de fietser. Een valpartij was het gevolg. De bromfietser is met letsel aan zijn arm voor onder zoek overgebracht naar het Bleu- land Ziekenhuis. Aanhouding na diefstal: Woensdag morgen 18 oktober is een 39-jarige vrouw uit Zegveld aangehouden op verdenking van diefstal. De vrouw had tijdens haar werkzaamheden bij een bedrijf in Waddinxveen geld uit een kantoorruimte gestolen. De vrouw heeft bekend een bankbiljet van ƒ25,- uit een lade gestolen te hebben. Ze bekende ook nog een aantal andere diefstallen. De politie maakt proces verbaal op. Onder invloed de sloot in - Zaterdag avond 21 oktober rond 20.00 uur is een 37-jarige autobestuurder uit Hazerswoude-Rijndijk met de auto de sloot in gereden. De man reed in een Land Cruiser uit de richting Benthuizen over de Gemeneweg in de richting van Hazerswoude-Rijn dijk. Om onduidelijke reden is de man met de auto in een naast de weg gelegen sloot terecht gekomen. Niemand raakte gewond. De Rijn- woudenaar bleek onder invloed de auto te besturen. Hij blies 856 ug/1; 2,00 promille. Dit is vier maal de maximaal toegestane hoeveelheid. Het rijbewijs van de man is ingevor derd. De auto is door een bergings bedrijf uit de sloot getrokken. Tas geroofd, getuigen gezocht - Een 88-jarige vrouw uit Boskoop is op donderdag 19 oktober beroofd van haar tas. De vrouw liep rond 18.00 uur over de Hefbrug in Boskoop achter haar rollator. Uit de richting van de Zijde kwam haar een jonge man tegemoet. In het voorbijlopen nam de jongeman de tas van de vrouw uit de rollator en liep weg richting Zijde. De politie zoekt getui gen die gezien hebben wat er is gebeurd of informatie hebben over de jongeman. Het signalement van de jongeman is: ongeveer 16-17 jaar, blank, normaal postuur, donkere broek en jack. Van woensdag 1 tot en met zondag 12 november kan iedereen in Nederland zonder strafvervolging, maar niet anoniem, een vuurwa pen inleveren bij de politie. Deze landelijke actie onder het motto "Vuurwapens. Doe ze weg of ze doen je wat", is een vervolg op de vorig jaar gehouden inleveractie slag-, steek- en stootwapens. In de politieregio Hollands Midden wor den diverse inleverpunten inge richt. De inleveractie past in het kabi netsbeleid om geweld terug te dringen en volgt een reeks maatregelen en wetsvoorstellingen, zoals het verhogen van straffen en een verruiming van de controle- en fouilleringsbevoegdheden. De inle veractie met de wijzigingen onder de aandacht van het publiek bren gen en biedt bezitters nog een kans. Geen strafvervolging indien: Het wapen vrijwillig wordt ingeleverd bij een politiebureau; Afstand wordt gedaan van het wapen; Er geen strafbaar feit is gepleegd met het wapen. Van ieder ingeleverd (vuur)wapen wordt nagegaan of deze niet betrok ken is geweest bij enig misdrijf. Van wege dit onderzoek moet de inleve- raar zijn gegevens aan de politie bekendmaken. Blijkt uit onderzoek van geen betrokkenheid aan enig misdrijf, dan worden de persoonsge gevens vernietigd. De inleveraar krijgt deze procedure in een aan hem of haar uitgereikte brief uitge legd. Moerkapelle - "Mannen in Bewe ging", comité Zevenhuizen-Moerka- pelle organiseert op zaterdag 4 november een mannenontbijt in De Rank aan de Dorpsstraat 17. Opge ven kan tot 31 oktober via telefoon nummer 079-5931684 of fax 079- 5931520. Het thema van de ochtend is "man-vrouw". Het ontbijt duurt van 8.00 tot 10.15 uur. De kosten voor deelname bedragen ƒ12,50. Zevenhuizen-Moerkapelle - Bij de Nederlandse Patiëntenvereniging stond een bijeenkomst gepland op 26 november. Deze avond gaat niet door. Daarvoor in de plaats komt een lezing met als thema "De invloed van de postchristelijke samenleving op de gezondheidszorg" op donder dag 15 februari 2001. Bergschenhoek - Dinsdag 31 okto ber wordt in de Nederlands her vormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek een koffieochtend gehouden. Edith Schouten spreekt over "Loslaten". Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma is van 9.30 tot 11.00 uur. Er is kinderoppas aan wezig. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: 079-5933133. Moerkapelle - In de zesde ronde van de onderlinge jeugdcompetitie van schaakvereniging Moerkapelle waren er ondanks de herfstvakantie toch 25 jeugdleden aanwezig. Een van de spannendste partijen was die van koploper Boudewijn Weijermars tegen de nummer twee, Patrick Stam. Door goed spel wist Patrick te winnen en komt door deze overwin ning op de eerste plaats. De ver schillen aan de top zijn echter der mate klein dat Boudewijn door zijn verlies zakt naar de vierde plaats. Ook het verlies van jeugdkampioen Ron Droog tegen de sterk spelende Stefan Rensen betekende dat hij hierdoor zakt van de vierde naar de zevende plaats. Marleen van Vliet won in een lange partij van Marius van der Torren en klimt hierdoor op naar een zesde plaats. Ook de ande re twee meisjes wonnen hun partij: Jessica Stam won van Remco Volle- bregt en Jojanneke Weijermars was te sterk voor Tommi van Rooijen. Overige uitslagen: Pieter Perdijk - Freek Hofman 0-1, Matthias Freeke- Teun Kooij 1-0, Thijs van der Torren- Simon van Rooijen 0-1, David Bon tenbal - Mark Pieper 0-1, Christiaan Noorland - Jan van de Hoek 1-0, Lie- selotte Schoemaker - Thomas Roest 0-1, Job Noorland - Gligor Selimovic 0-1. Stand jeugd: 1. Patrick Stam, 2. Stefan Rensen, 3. Freek Hofman, 4. Boudewijn Weijermars, 5. Pieter Per- dijk. In de onderlinge competitie bij de senioren hield Dick Bac vrij gemak kelijk. Jesse van Elteren op ren| Wim Vroegindewij had weinig J te met Kevin Bakker en ook ij Corpeleijn won snel van Christ! Noorland. Arie Hoogduijn trokm dig ten strijde tegen MaartenVri indeweij. Uiteindelijk moest tal pion inleveren en daarmee de nj Marianne van Elteren blundd tegen Stefan Rensen een stuk wei Ces van Vuuren won van Mil Rensen. Marcel de Haan speelde! interessante partij tegen Jan BI waarin Jan uiteindelijk aan het tl ste eind trok. Marcel is door dj overwinning de snelste stijgerin! klassement: hij gaat van de 11b de 16e plaats. De stand bij c ren is ongewijzigd: 1. Ben vast fen, 2. Gerard van Ommeren,3.d| Bac, 4. Jesse van Elteren, 5. Vroegindeweij. Het gedeelte van het derdi speelde vrijdag 20 oktober ui Unilever 2. Drie partijen war vooruitgespeeld. Winstpartj waren voor André Nieuwlaat, Ka Bakker, en Boudewijn WeijemJ Remise was weggelegd voor Hl Doornhein en Ron Droog. De pal en van Stefan Rensen, Gerritj Meeteren en Sjaak Kouwen™ gingen verloren. Hierdoor was eindstand 4-4. Clubkampioen Ben van Geffen da mee aan het tiendaagse VAM la nooi in Hoogeveen. Met 6,5 uit9d tijen werd hij derde in eenveldJ 61 deelnemers. Den Haag - Zondag 12 November vindt er voorafgaand aan de VN kW conferentie in Den Haag een uniek popconcert plaats op het Malieve: Den Haag. Het Wereld Natuur Fonds, Greenpeace, Het Rode Kruis, Nou. Wereldraad van Kerken en Milieudefensie organiseren een wereld» handtekeningenactie om de 180 staatshoofden en milieuministers\-l deelnemende landen ervan te overtuigen een oplossing te zoeken voofj wereldwijde klimaatprobleem. In Nederland wordt deze actie extraom steund door het "Climate Voice" concert. Mensen die 25 handtekens verzamelen kunnen het concert gratis bijwonen. De deelnemende acts! onder andere: Skik, Dilana Smith en Is Ook Schitterend. Meer info op de: www.mailwimkok.nl. Regio - Donderdag 2 november is er gelegenheid tot het inleveren van) ketten voor familie, vrienden, kennissen in Polen. Het pokket wordt m in huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: PPtl®' punt, Agaat 10 te Zoetermeer van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informal^ 3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevigeL-t] nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromiii adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesba doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tij s en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kostenzipj. per pakket plus 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men een legitimatiebewijs te tonen. Benthuizen - Als afsluiting van het tennisseizoen speelde op zondag 15 oktober de jeugd van tennisver eniging BTC de jaarlijkse ontmoe ting met de bevriende tennisvere niging TeHaDo uit Hazerswoude-Dorp. De vorige edi tie van dit treffen werd gewonnen door TeHaDo. De thuisspelende club is gezien de historie van deze ontmoetingen altijd in het voor deel. Zo ook dit seizoen, BTC pakte dit jaar de winst, doorvan de 40 gespeelde dubbelwedstrijden er 26 wedstrijden in winst om te zetten. En dus mag de jeugd van BTC een seizoen lang de wisselbeker koesteren. In september werden de clubkampi oenen in het enkelspel en mixed gespeeld. Bij de mixed kampioen schappen deden 19 koppels mee. Er werden wedstrijden in poules gespeeld, die naar leeftijd waren ingedeeld. Clubkampioen zijn geworden: tot en met 10 jaar: Rowan Charite en Colet Weening; 2. Jeroen de Kager en Kirsten Perfors; 11 tot en met 13 jaar Poule A: Vincent de Zwaan en Stephanie Schouman; 2. Patrick Neyndorff en Anne van Delft; 11 tot en met 13 jaar Poule B: Ewout Roos en Roberte Everts. 2. Remco en Martine van der Burg. 14 tot en met 17 jaar: Erwin Blijleven en Kim Besseling. 2. Vinoo Khandekar en Lisabel Everts. Bij de enkelkclub- kampioenschappen waren de winnaars in 2000: meisjes tot en met 10 jaar: Colet Weening; 2.- Kirsten- Perfors, 11 tot en met 13 jaar: Anne van Delft. 2. Iris de Vries; 14 tot en met 17 jaar Ghislaine Collard. 2. Lisabel Everts. Bij de jongens zijn de club kampioenen: tot en met 10 jaar Poule A: Jeroen de Jager. 2. Tjesco de Vries, t/m 10 jaar poule B: Jeroen van Daatse- laar. 2. Nigel Tahapa- ry. 11 tot en met 13 jaar: Sieb Glasbergen. 2. Ewout Roos. 14 tot en met 17 jaar poule A: Erwin Blijleven. 2. Vinoo Khandekar. 14 tot en met 17 jaar Poule B: Stephan Schouman. 2. Sjoerd Nederhof. I t Tijdens de prijsuitrei king werden alle deelnemers, 42 in totaal, door de jeudcommssie in het zonnetje gezet. Speciaal waren de clubkampioenschappen vooral voor Ghislaine Collard en Erwin Blijleven, Ghislaine en Erwin *^Jioen derde keer op rij je en ui- hoogste leefti)dscaR;gselbeker» ten zodoende de den.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 18