Jiddische muziek boeit leerlin gen Arnoldus van Osschool Voedselactie voor Oost-Europa Succesvolle start competitie voor Kwiek Rayonkampioenschap bij manege Bentwoud Floreant Dames 1 bekert verder Flyers dames 1 zorgt voor bekerstunt Tuinkunst op z'n best 1 Pianist gezocht voor kinderkoor Gospel drive-in bij De Schuilplaats Wandeltocht voor senioren Koppelklaveijassen Ruilbeurs Sipke van der Land bij gereformeerde kerk Koppelklaveijassen pagina 8 Hart van Holland/25 oktober 2000 vervolg van pagina 1 V Tafeltennis Damesvoetbal Centraal opgestelde vierkante tafels laten zes thema's zien: feminine, ceremony, free, flirt, positive en kitchen. Alle thema's zijn uitgewerkt door gebruik te maken van plan ten en kunst op basis van natuurlijke materialen. De hoogwaardig heid van de pro ducten krijgt de expositie een uitstraling van allure. Zo is bij voorbeeld het thema 'femini ne' uitgewerkt in een bijzonde re kleur paars, met veel ronde vormen, heel vrouwelijk en zacht. Ook het thema 'flirt' is vrouwelijk op een geheel andere manier. Door het gebruik van harde rode kleuren en gewaagde composities krijgt de expositie een zekere passie. 'Cere mony' heeft de sfeer van eerlijkheid en geborgenheid, terwijl 'free' door het gebruik van felle kleuren inder daad refereert aan vrijheid. Zo zijn er op elke expositietafel vele ele menten te vinden die allen te maken hebben met het thema. Door gebruik te maken van zowel groen als kunst wordt een bijzondere sfeer gecreëerd die kan leiden tot inspira tie bij de bezoeker van de Oranjerie. De nieuwe Oranjerie is straks onder deel van de gehele Galery Groen Tuin. De tuin biedt ook vele ideeën en mogelijkheden op het gebied van het gebruik van tuinmeubelen en kunstzinnige beelden. De voormali ge ruimte wordt omgebouwd tot een ruimte waar workshops zullen wor den gehouden, waarbij het 'oude' en het 'nieuwe' verbonden zullen wor den door een binnentuin. Benthuizen - Op maandag 16 oktober speelde de groep De Brandwein Bri- der de muziekvoorstelling "Benja Krik". Leerlingen uit groep 5 en 6 vari onder meer de Arnoldus van Osschool waren naar Alphen a/d Rijn getogen om in het theater deze voorstelling bij te wonen. Op school hadden leerlin gen zich voorbereid door het lied 'bij de rabbi is gestolen' te oefenen. Aan het einde van de voorstelling mochten alle kinderen dit lied meezingen. Kunstgebouw, een culturele organisatie in Zuid-Holland, biedt aan scholen de gelegenheid om leerlingen van alle groepen te laten kennismaken met diverse kunstvormen. Voor groep 5 en 6 van de Arnoldus van Osschool was deze keer het thema 'muziek' gekozen.. Kunstgebouw is de culturele organisatie van Zuid-Holland die zich ten doel stelt zoveel mogelijk inwoners in contact te brengen met kunst en cultuur. Basisscholen in Rijnwoude, waaronder de Arnoldus van Os, doen al jaren mee aan deze educatieve projecten. Waddinxveen - Van 5 tot en met 12 november staat Nederland in het teken van de vijfde Nationale Voed selactie. De hulporganisatie Dorkas Hulp Nederland houdt in ruim 350 gemeenten voedsel-inzamelingen. Het streven is 40.000 pakketten samen te stellen. Honderden vrijwilligers in heel Nederland zijn op dit moment druk bezig met het organiseren van voed- selacties in supermarkten, kerken en in scholen. In Waddinxveen wordt op zaterdag 11 november een voedselinzameling gehouden in filiaal Albert Heijn. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in diverse Oost-Europese landen, zoals Alba nië, Roemenië, Rusland, Bosnië en de Oekraïne. In 1996 zijn er in totaal 22.148 pak ketten verstuurd, in 1997 was dat aantal 28.224 en in 1999 zijn er 50.023 voedselpakketten ingeza meld. Vorig jaar werden ruim 40.000 mensen blij gemaakt met een voed selpakket uit Nederland. Een pakket bestaat uit thee, suiker, bloem, rijst, macaroni, groente, droge bruine en witte bonen, cacao, tandpasta, tandenborstel en zonne bloemolie. Giften voor de distribu- tiekosten zijn van harte welkom en kunnen worden overgemaakt op giro 2018 van Dorkas Hulp Nederland, onder vermelding van Nationale Voedselactie. Waddinxveen - Voor tafeltennisvereniging Kwiek zijn de afgelopen week de returns van de competitie begonnen. Het eerste seniorenteam kreeg, in de eerste klasse van de regionale competitie Holland-West, het Schiedamse Brandersstad 3 op bezoek. Het was een wedstrijd met een omgekeerd resul taat waarbij Kwiek, met name in de eerste helft, de punten liet liggen. Wim van Wageningen, die in de uitwedstrijd ongeslagen bleef, kwam niet verder dan één overwinning. Ronald Verboon won opnieuw twee partijen en Cees Vos won eveneens een partij. Won Kwiek de eerste wedstrijd met 6-4, nu gingen de Schiedammers met 4-6 winst naar huis. De vierde plaats van Kwiek komt daardoor echter niet in gevaar. Kwiek 2 deed in de tweede klasse van de Goudse afdeling hetzelfde. De uit wedstrijd tegen het Bodengraafse BOK-2 werd met 6-4 verloren, terwijl thuis met dezelfde cijfers was gewonnen. Jacques Brand won twee maal, Paul van der Hart en Rob Kappé beiden één keer. Kwiek 3 won heel verrassend de wedstrijd tegen het Goudse Flamingo's 2. In de tweede klasse werd met 6-4 gewonnen waarbij Martin van Klink, met drie winstpartijen, opnieuw de sterkste man was. Ook won hij, samen met Paul Bijvoets, het dubbespel. Paul Bijvoets en Hans van der Drift wonnen beiden nog een enkelspel. Kwiek kan, als lantaarndrager, de punten goed gebruiken. Kwiek 4, eveneens laatste, moest in de derde klasse opnieuw punten inleve ren, ditmaal tegen het Goudse Vriendenschaar 12. Jan Dibbets, Nico Kers en Marco Heerdink zullen in de laatste wedstrijden meer punten moeten halen dan in de eerste helft om aan degradatie te ontkomen. In de derde klasse deelt Kwiek 5 de eerste plaats met Smash 4 uit Schoon hoven terwijl Kwiek 10 in de vierde klasse hetzelfde doet met het Haastrechtse TOP 13. Benthuizen - Het interkerkelijk kin derkoor "Zingen Maakt Blij" zoekt een enthousiaste pianist(e) om het koor te begeleiden. Het koor oefent op vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur en treedt ongeveer vier keer per jaar op. Geïnteresseerden kunnen voor informatie bellen naar Elly Rote (dirigent), telefoon 079-341 96 71. Het koor telt ongeveer 25 kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar. Benthuizen - Koffiebar De Schuil plaats organiseert op zaterdag 28 oktober een gospel drive-in. Tijdens het luisteren kunnen de bezoekers ook nog tafeltennissen, -voetballen of biljarten. Jongeren vanaf 14 jaar zijn welkom vanaf 20.00 uur in De Bron, achter de hervormde kerk, aan de Dorpsstraat 42. Hazerswoude-dorp - Zondag 5 november gaat Sipke van der Lnad voor in de jeugd- en gezinsdienst van de gereformeerde kerk. Het thema van de dienst luidt: "Geloven, waarom zou ik?". Gospelkoor "Toge ther" zingt een aantal liederen tij dens de dienst. Aanvang 10.00 uur in de gereformeerde kerk aan de Korenmolenlaan 4. Waddinxveen - Op dinsdag 31 okto ber organiseert klaverjasvereniging De Springplank een koppelklaverjas- avond in de zaal van tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg. Er wórden vier rondes gespeeld. Aan vang 20.00 uur. Zowel leden als niet- leden zijn van harte welkom. Waddinxveen - Op dinsdag 31 okto ber organiseert de afdeling senio- renwerk van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, een wandeltocht voor senioren. Vooraf is er gelegenheid om een kopje kof fie of thee te drinken in de foyer van het Anne Frank centrum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Bodegraven. Daar start de tocht van ongeveer 10 kilo meter richting Reeuwijk. Er wordt een rustpauze ingelast. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog even gelegenheid met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie of thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen ƒ4,50 inclusief 3 kopjes koffie/thee). Voor meer informatie: 0182-615555 of 631932. De volgende wandeltoch ten zijn gepland op 28 november en 19 december. Boskoop - Op 15 oktober werd op Manege Bentwoud het rayonkampi oenschap van de NPC rayon Zuid- West gehouden. De NPC is de Neder landse Paard en Pony Club. Het rayon Zuid-West is het grootste rayon van de NPC en beslaat Zuid Holland en een deel van Zeeland. Er werd gereden voor het kampioen schap in de klasse B, L, Z/ZZ en het rijstijlkampioenschap. Alle deelne mers moesten eerst een klassiek parcours en daarna een rijstijlpar- cours springen. Beide resultaten werden opgeteld en degene met de beste resultaten werd kampioen. As eerste kwam de klasse B in actie, de beginnende wedstrijdruiters. Zij begonnen met een hoogte van 80 cm. Vervolgens volgde de gevorder de klasse. Nadat iedereen gespron gen had volgde het rijstijlparcours. Hierbij moesten de ruiters ook een stukje stap, draf en galop laten zien. Het parcours wordt beoordeeld op wijze van rijden, houding van de rui ter en manier van springen. Vervol gens worden de fouten in het par cours van de puntentelling afgetrokken. In de klasse B werd Fanny Rijnbeek met Going or Gold van RV Bentwoud kampioen na een spannende strijd waarin zij evenveel klasseringspun- ten behaalde als Michelle Bruins met Avanti, ook van van Bentwoud. Maar omdat Fanny een beter klas siek parcours had gereden werd zij kampioen. Laura van de Burg met Comic van RV Reigersburg behaalde een derde plaats en Jessica Bennis met Neptunus van Bentwoud werd vierde. In de Klasse L ging de kampi oenstitel naar Claire Schaeffer ma Hetryma's BB van Bentwoud en reservekampioen werd Michelle Vrij. hof met Isabel. Op de derde werd beslag gelegd door Bennis met Cupido van RV twoud en een vierde plaats güg naar Wendy Rimmelzwaan met haar pony Little Lady eveneens van f Bentwoud. In de samengevoegde klasse Z en ZZ sprong Roxanne van Rijswijk met haar pony's Black Lady en Vicky de la Haye van twoud naar een eerste en een twee de plaats. Het rijstijlkampioenschap werd gewonnen door Jessica Bennis met Cupido van manege Bentwoud. Het rijstijlkampioenschap wordt ver reden door alle ruiters en gaat over alle klassen. De 6 ruiters van RV Bentwoud kwamen aan de start onder begeleiding van Joke van Leeuwen, hun instructrice. Het was een geslaagde dag voor de ruiters van Ruiterverenging Ben twoud die na afloop alle kampioens dekens in ontvangst mochten nemen. Op 22 oktober werd in Hille gom het rayonkampioenschap voor de dressuur gehouden. Hier startte twee amazones van Bentwoud. Michelle Bruins met haar pony Avanti behaalde een 5e plaats in de klasse B en Wendy Rimmelzwaan ging met de kampioensdeken naar huis. Wendy reed met haar schim mel Little Lady een prachtige proef in de klasse B. Beide ruiters hebben zich geselecteerd voor het nationaal kampioenschap. Boskoop - Tegen de één klasse lager spelende Schiebroek hebben de dames van Floreant het zichzelf onnodig moeilijk gemaakt. De Bosko pers kwamen flitsend uit de start blokken. Al na drie minuten schoot Maart je Miltenburg van grote afstand op de paal. Ook Bianca van Elleswijk probeerde de Rotterdamse keepster meerdere malen van afstand te passeren. Haar schoten waren echter niet zuiver genoeg om echt gevaarlijk te worden. De Rotter dammers speelden onverwacht goed en de grootste kans was zelfs voor de gastvrouwen. Vlak voor rust werd een corner net door Karin van der Wel buiten het doel gehouden. Na de rust was Floreant 'heer en meester' op het goed bespeelbare veld. Toch kwam de thuisploeg al na vijf minuten op voorsprong na een counter. De rechtsbuiten van Schie broek gaf de bal voor en de linksbui ten verschalkte keepster Monique Fokker: 1-0. Maartje Miltenburg bracht de Boskopers na een kwar tier op gelijke hoogte na een prachtige pass van Miranda Kers bergen. Floreant ging daarna zoek naar de winnende treffer, m< de keepster van Schiebroek wilde niet meewerken. Marsja Dortla" was dichtbij een treffer toen alleen door kon gaan, maar zij we van achter aangetikt. De scheids i er geen pingel in. Miranda Kersber gen maakte vlak daarna een overt ding op haar directe tegenstand en kreeg een vrije trap tegen. Ter»] Miranda wegliep werd zij echt nagetrapt op de enkels. De schei zag dit en trok de rode kaart. Flo ant buitte de numerieke meerder heid goed uit en scoorde wederom via Maartje Miltenburg de winnende treffer. Ditmaal gaf Katja Blaazer bal op maat. Schiebroek kreeg e enkele mogelijkheden, maar de or winning kwam niet echt meer gevaar. Een terechte 1-2 uitslag de boskoopse dames scharen zi bij de laatste 12 voor de beker. De volgende wedstrijd voor de co petitie is zondag 29 oktober ut Vep om 11.00 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 27 oktober is er koppelklaverjassen in buurtcentrum de Boog. Aanvang 20.30 uur, zaal open 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan. Waddinxveen - Wijk- speeltuinvereniging de destoel organiseert zaterdag 28 oktober 14.00 tot 16.00 uur een beurs. Voor meer in tie: 616720. Waddinxveen - De Waddinxveense dames zorgden voor een aangename verrassing door de bekerwedstrijd in Zevenaar tegen eerste divisie club Basketiers winnend af te sluiten. In verband met de herfstvakantie was er bij Flyers maar een klein competitieweekend. Dames 1 speelde in Zevenaar tegen Basketiers een goede wedstrijd. Vanaf het begin namen de dames het initiatief en het was niet te zien, dat Basketiers een eerste divisieclub is. Het spel werd gedicteerd door Fly ers. Onder aanvoering van de twee spelverdelers Astrid Scholtes en Bri gitte Hagen werd een hoog tempo gespeeld en de tegenstander had hier veel moeite mee. De eerste helft moest Flyers nog wat wennen aan het fysieke spel, maar men bleef steeds een voorsprong van vijf pun ten behouden. Ruststand 21-26. De tweede helft plaatste Flyers een tus- sensprint en de voorsprong werd uitgebouwd tot tien punten. Hierna werd geprobeerd deze v oei te consolideren, maar ae heid begon mee te spelen v tiers gooide alles in de s Ij. een beter resultaat en di ken want men liep punt en in. Bij 38-42 werd hetnogsP^ maar Flyers vond het l woord en behaalde een^0- overwinning. Uitslag 4 y coorder: Anita van Une Astrid Scholten en Brigitte beide met 11 punten ].sCo een groot aandeel in de hrf ni Jongens Junioren 1 slecht, maar tegenstand» was toch de betere p aj nlet Topscoorder: Erik Kopp punten. in de Du Vrijdagavond 27 oktob 3 tej' keiaar om 21.00 uur rf) er in0 Woody Blues. Zondag w'j u Duikelaar van 10.00 t i een toernooi geh°ucie jonöense selectieteams aspirante y|a meisjes van de Keme Rotterdam en Utrecht.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8