Meer woninginbraken en geweld in politieregio Hollands Midden Hobbymarkt Bibliotheek Boskoop Wederom goede vangsten HSW mmrwrrrimn EO ©or e® Transport Tentoonstelling Bibliotheek Boskoop Hans van Woudenberg terug aan de leiding Oproei» Page for Kids pagina 18 Hart van Holland/1 november 2000 Minder jeugdigen in aanraking met strafrecht Woninginbraken Geweld Jeugd Roofovervallen Euro 2000 en invoering Landelijk Telefoonnummer Politie Hollands Midden Sterkte Stop klimaatverandering Vervolg van pagina 3: Politieberichten Boskoop Zevenhuizen Regio - In vergelijking met 1999 is in Hollands Midden het aantal woning inbraken in de eerste acht maanden van dit jaar gestegen. Ook het aan tal meldingen van geweld op straat, straatroof en bedreiging is gestegen. Het aantal jeugdigen dat in de maan den mei tot en met augustus in aan raking is gekomen met strafrecht is gedaald van 495 in 1999 naar 413 in 2000. Dit blijkt uit de verantwoor dingsrapportage van de politieregio Hollands Midden over de maanden mei tot en met augustus. Daarmee sluit deze regio, die verantwoorde lijk is voor de politiezorg in het gebied dat loopt van Noordwijk tot Schoonhoven, zich aan bij de lande lijke tendens. De politie Hollands Midden brengt drie maal per jaar een verantwoordingsrapportage uit, waarbij verslag wordt gedaan van de resultaten op het gebied van woninginbraken, geweld, milieu, drugs, jeugdproblematiek, roofover vallen, mensenhandel en fraude. In vergelijking met 1999 is in Hol lands Midden het aantal woningin braken in de eerste acht maanden van dit jaar met 23 procent geste gen. In het tweede tertiaal (van mei tot en met augustus) is echter wel sprake van stabilisering van het aantal woninginbraken en zelfs van een voorzichtige daling ten opzichte van de laatste vier maanden van 1999. Het woninginbraakrisico (aan tal woninginbraken per duizend woningen) is 14,3. De verwachting is dat de doelstelling voor het jaar 2000, een woninginbraakrisico van 13,0 niet gehaald wordt. Alleen in het district Duin- en Bollenstreek Noord (Noordwijk en omgeving) was sprake van een daling van het aantal inbraken. Het aantal inbraken in het district Rijn- en Aarlanden (Alphen aan den Rijn en omgeving) bleef nagenoeg gelijk. Overigens bleek dat woningen met een Keur merk Veilig Wonen in zeer geringe mat worden getroffen door inbraak. Ook omliggende politieregio's in het westen van het land hebben te maken met een sterke stijging van het aantal woninginbraken. De poli tie Hollands Midden vermoedt dat een deel van de stijging toe te schrijven is aan een bepaalde groep criminelen. Inmiddels is vanuit het district Leiden-Voorschoten een regionaal woninginbrakenteam van start gegaan. Tot nu toe blijft het oplossingspercentage van 9,5 pro cent achter bij de doelstelling voor 2000, namelijk 12,6 procent. De politie blijft onverkort uitvoering geven aan preventieve activiteiten in het kader van de verbreiding van het Keurmerk Veilig Wonen. Intensi vering van de samenleving met gemeenten in de regio om tot verde re verbreiding van het keurmerk te komen, verdient sterk aanbeveling. In vergelijking met dezelfde periode vorig jaar zijn er van mei tot en met augustus 2000 dertien procent meer incidenten van geweld op straat bij de politie Hollands Midden gemeld. Daarnaast zijn er dit jaar 154 gevallen van straatroof gemeld. Dat waren er in 1999 119. Ook het aantal gemelde bedreigin gen is gestegen met 22 procent. Hol lands Midden sluit zich hiermee aan bij de landelijke tendens van een stijgend aantal geregistreerde inci denten. Deze stijging is voor een deel te verklaren uit de reeds gerui me tijd ingezette intensivering van de politie-inspanningen op dit ter rein. Naar alle waarschijnlijkheid is echter ook het slachtofferschap toe genomen. Conclusies daarover kun nen pas getrokken worden als de Politiemonitor begin 2001 uitkomt en inzicht geeft in de ontwikkeling van het slachtofferschap. Meer dan de helft van de straatroven vonden plaats in het district Leiden-Voor schoten. Het aantal aanhoudingen van verdachten van straatroof is gestegen van dertien in de maanden mei tot augustus vorig jaar naar 25 in diezelfde maanden van dit jaar. Het oplossingspercentage komt daarmee op 15,5 procent en blijft dus nog onder het beoogde doel van 17,1 procent. Het oplossings percentage van bedreigingen ligt op 51,1 procent. Het aantal jeugdigen dat in de maan den mei tot en met augustus in aan raking is gekomen met strafrecht is gedaald van 495 in 1999 naar 413 in 2000, terwijl het aantal jongeren in Hollands Midden tussen de twaalf en zeventien jaar met 2879 steeg. Coördinatoren jeugd en wijkagenten hebben steeds meer contact met de jeugd. In het schooljaar 2000/2001 zijn 207 van de 334 scholen in Hol lands Midden in het kader van "Doe effe Normaal" geadopteerd door zo'n 170 adoptie-agenten. In vergelijking met de periode mei tot en met augustus vorig jaar is het aantal roofovervallen gestegen van 30 naar 35. Het oplossingspercenta ge is 35 procent. Dit moet eind van het jaar op 46 procent liggen. Naast het werken aan de regionale speerpunten heeft de uitvoering van het politietoezicht in het kader van Euro 2000 een fors beslag gelegd op de beschikbare politiecapaciteit. Er is over het geheel genomen sprake geweest van een ordelijk en veilig verloop van Euro 2000 in de regio Hollands Midden. Hollands Midden kon voldoen aan de bijstandsvraag en tegelijkertijd de basispolitiezorg in de vijfendertig gemeenten van de regio waarborgen. Alleen in het district Rijn- en Aarlanden is het gedurende de wedstrijden van het Nederlands elftal in beperkte mate tot ongeregeldheden gekomen. Dit leidde tot extra inzet van personeel en een beperkte inzet van de Mobie le Eenheid in dit district. Daarnaast heeft de voorbereiding van de invoering van het Landelijk Tele foonnummer Politie voor extra drukte gezorgd. Op 28 september is gestart met de eerste invoeringsfa se. Het landelijke telefoonnummer moet de kwaliteit van de telefoni sche dienstverlening en de afhande ling van de niet-acute meldingen verbeteren. De sterkte van de politie Hollands Midden was eind augustus 1645. Vergeleken met eind april van dit jaar is dat een groei van 36. De basispolitiezorg groeide in diezelfde periode van 756 naar 772. De doel stelling 800 in het blauw wordt dit jaar daarmee ruimschoots gehaald. De werving van nieuw personeel loopt naar wens. Voor Hollands Midden zijn alle beschikbare oplei dingsplaatsen voor dit en volgend jaar volledig bezet. Boskoop - De decembermaand komt weer dichterbij, reden om aan de tafel te gaan zitten en mooie dingen te gaan maken. Ideeën kan men opdoen in het eerste weekend van november in Bibliotheek Boskoop. Vrijdag 3 en zaterdag 4 november wordt de vierde hobbymarkt gehouden in de biblio theek. Workshops en spulletjes om te kopen treft men deze dagen in de bibliotheek aan. De onderwerpen die de revue zullen passeren zijn: sier- knippen, kartonnage, dakpannen met servetten, zelfgemaakte kaarten, deco boeken en diverse andere technieken. Iedereen is welkom. Openingstijden: maandag 14.00 tot 17.00 uur; dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 20.30 uur; woensdag 14.00 tot 17.00 uur; vrijdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 20.30 uur; zaterdag 10.00 tot 12.00 uur Waddinxveen - Ook in de tweede wedstrijd voor de wintercompetitie van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) werden goede vangsten geno teerd. Werd vorige week gezamenlijk 39 kilo aan witvis gevangen, afgelopen zaterdag vingen de elf deelnemers 40 kilo. Daarvan kwam een derde voor rekening van winnaar A. van Leeuwen. Met 13.100 gram was hij de concur rentie ruimschoots de baas. Als tweede eindigde W. Houtman met 5.770 gram. H. Kraan werd derde met 5.450 gram, op de voet gevolgd door num mer vier J. van Elswijk met 5.440 gram. De vijfde plaats was voor H. de Kwaadsteniet met 3.780 gram. De volgende wedstrijd wordt op zaterdag 11 november gevist in de Amstel. Vertrek vanaf het station NS om 07.00 uur. Zondag nam een team van de HSW deel aan een internationale bedrijven viswedstrijd in het Noord Hollandskanaal. Aan deze door de Hsv Kennemer- land uit Beverwijk georganiseerde wedstrijd deden 40 teams van vijf vissers mee. In deze mengeling van vaderlandse topvissers hield het Waddinxveen- se team, bestaande uit Van Leeuwen, Kraan, Reichard, Houtman en Brou wer, goed stand. Een 15e plaats was hun deel. Helemaal mooi was de indivi duele klassering van H. Kraan. Met ruim 8 kilo vis was hij één van de 5 vakwinnaars en eindigde hij overall op de derde plaats. weggelopen: poesje met de kleuren zwart oranje gemengd 4 mnd. oud 0180-633142 Mijn opa in de vut, gaan we samen vissen? Jens Ria, van harte; in november staat je een verrassing te wachten. Jos Opgelet, 15 nov. verkoping Welfare in De Zevenster, Zevenhuizen Gezocht: rode rossige kater KNEUS 0180-631796 of 634808 zaterdag 18 november Den Haag WWW.MItlEUDE FENSIE.NL/DEDI JK of BEL 020 6262 620 Stuur mij de programmakrant. naam m/v adres postcode/plaats vul in en stuur op naar: Milieudefensie, Antwoordnr. 8391, 1000 RA Amsterdam Mishandeling: Een 17-jarige en een 18-jarige jongen uit Boskoop heb ben aangifte gedaan van mishande ling door een 39-jarige man uit hun woonplaats. Deze laatste wordt ervan verdacht de twee zonder enige aanleiding te hebben geslagen en geschopt op de Dorpsstraat. Op zondag 22 oktober omstreeks 3.30 uur liep het tweetal met een andere vriend in de richting van de Dorps straat waar zij een andere groep ruzie zagen maken. Toen de 17-jari- ge probeerde de gemoederen^ meren, richtte de 39-jarige mai J woede op de twee. De j pen een pijnlijk gezicht op, éénvl hen hield tevens pijn aan een Onder invloed: De politie zaterdag 28 oktober rond 12öi op de Swanlaweg een 43-jarige at mobilist uit Rotterdam aan. De had teveel gedronken. Een analyse kwam tot 690 ug/1. (2 is de limiet) Het rijbewijs" man is ingevorderd. Boskoop - In de bibliotheek wordt van 24 oktober tot 18 november eents toonstelling gehouden over transport, met name het transport over wat en het transport per trein. Amateur fotograaf Jan Ran woont in Aalsmeer langs de Ringvaart. E in de loop der jaren heel wat bijzondere transporten over het water lan zien gaan en heeft daarvan een aantal interessante foto's gemaakt. Veelv deze schepen met hun bijzondere ladingen zijn ook langs Boskoop»! men. Zo zijn er foto's van onder andere een graanelevator, diversehijsk nen, grote opslagtanks en olietankers. Ook de heer Kok uit Boskoop he een deel van zijn verzameling posttreinen uit vele landen voor de expos ter beschikking gesteld. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens den ningsuren van de bibliotheek aan de Babsloot. Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids". Baby'se« peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand". Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, grootouders, ooms en tantes, hun kind, klein kind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinderuitspraak met foto van de peuter. Opsturen naar: Hart van Holland - Page for Kids - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen). Degene die als "Kid van de maand" in het Hart van Holland verschijnt verdient daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie de foto terug wenst te ontvangen, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe voldoende gefrankeerd, meetiilf ren. Waddinxveen - Op de achtste club avond van de schakers van "Wad dinxveen" was het duel tussen Bar- thold Jansen, de leider van het klassement, en Hans van Wouden berg, de kampioen van het vorige seizoen, de klapper. Er werd van het begin af hard gevochten, maar hal verwege gaf Barthold bij vergissing een pion weg. Daardoor kreeg Hans een "verre" vrijpion., waarna het een groot karwei werd, deze pion op te laten marcheren. Dat karwei loste hij volgens de regels van de kunst op. Wim Hennink had zijn beSt gedaan, Hennie de Roodt in de tang te nemen, maar zijn tang kneep niet hard genoeg. In de langste partij van de avond hield Hennie een gelijk spel over. Arie Kardol maakte het Ton van Nieukerke naar gewoonte behoorlijk lastig, maar nu haalde Ton voor het eerst tegen deze tegenstander een vol punt. Eduard Philipse was in veel kortere tijd klaar met Nico Dannis, Laurens Ellers zette tegen Wim van der Hoek een scherp gevecht op en won een kwaliteit, maar raakte bij het afwik kelen in onoverkomelijke moeilijk heden en verloor. Van de jonge spelers volgden er vier training door Michiel de Wit: ze komen dus niet in de uitslagen voor. Joël de Roodt profiteerde er van, dat Frans Draaisma de stelling ver keerd behandelde. Mourad Bous- said verloor voor de zesde maal. Toch was zijn spel goed: Marco de Bruijn had zijn handen vol om enig voordeel te bereiken, en aangezien Mourad consequent op tegenaanval speelde bleef de afloop tot laat op de avond onduidelijk. Herman Ver waal onderschatte de moeilijkheden tegen Jaap van Sandijk en kon kie zen tussen mat gaan of de dame ver liezen. Henk Erkelens kreeg tegen Frido Ritter enig voordeel en «j te dat netjes af. Ton Broni: tegen Herman van Offeren achter en verloor, zoalsin ook hoorde. Jan van der van de jonge Ryan den D' vig verzet, maar bracht meer ervaring in Tjeerci kwam tegen Adriaan van al gouw in het voordeel meer los. Kees Asscheman L- stand tegen Wim van Us het afwikkelen naar. ,tpJj bleek Wim beter Gerard Torenbeek had m spel een pion meer dan Erik' nfnk, maar gaf gratiseen en verloor voor het competitie. Zeervrdeg P maakte Albert Prins aer Korl het spel van Kees Albl - na kwam Jeroen van vier nederlagen in v0 oVtn glimmend van HeitjenraPf ning op Jaap van der (fli teren. Mark van pyt' uiteraard veel te ster Offeren, maar zu Ke komen nu eenmaal u ronde van elk bekert^ Arie Versluis verspe^.'^ man Smitskamp de kwa^J daar niets voor ter va», won naar verwach t Kraijesteijn. Jan Mu Goor energiek aan ,de, jeugdzestal, het vijfd voordien een gel') n 5| tegen het acllts jja Ommoord Rotte joern<k>'® werken van het bek j onderlinge compe»" Vaj» stand daar aan de koo, 3.1 denberg, 2. Van Ni jan» Roodt, 4. W. Henn nk Van Putten, 7. PhihP» g.D# Born, 9. Smitskamp.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 18