Eerste exemplaar boek over Moerkapelle voor wethouder Zijderhand Natuurwandeling rond de Zevenhuizerplas Borderline en betrokkenheid Freeke wil opheldering over niet-werkend stoplicht Gratis naturistisch zwemmen Verkeersmaatregelen Moerkapelle krijgen vorm Zevenhuizen Moerkapelle Parkeerplaatsen in Moerkapelle JLL JJL pagina 8 Hart van Holland/1 november 2000 Voorlichtings-.en discussieavond over Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Door Karin Heeren Zevenhuizen - Uit handen van de auteur Pim van der Zalm kreeg wethouder Zijderhand zaterdag 28 oktober het eerste exemplaar van "Groeten uit Moerkapelle". Tij dens de openstelling van de Oud heidkamer werd deze officiële handeling verricht. Pim van der Zalm heeft als hobby het verzamelen van foto's en ansichtkaarten van Nieuwerkerk, Zevenhuizen en Moer kapelle. Zelf afkomstig uit Nieuwer kerk heeft hij ongeveer 6 jaar gele den een boekje geschreven over Nieuwerkerk in de "Groeten uit..."- serie, boekjes uitgegeven over de plaatsen in het gebied rondom Rot terdam. De uitgever had hem daar op gevraagd hetzelfde te doen voor Moerkapelle. De heer Van der Zalm stond dus even stil bij de verzamelen van gegevens en de moeilijkheden daar bij als de schrijver zelf niet uit de betreffende plaats komt. Daarom heeft Pim van der Zalm destijds contact gezocht met de Stichting Oud-Zevenhuizen Moerkapelle. In goed overleg zijn -toen afspraken gemaakt over de uitwisseling van gegevens en het beschikbaar stel len van fotomateriaal. Gerard Otte- vanger, oud-voorzitter van de stich ting, is nauw betrokken geweest bij dit project en heeft dan ook het voorwoord in het boekje geschre ven. Wethouder Zijderhand bedankte de heer Van der Zalm hartelijk voor zijn inzet en sprak over het cultuur historisch belang. Het boek is opge zet als een wandeling door het dorp Moerkapelle en bestrijkt de tijd tus sen 1900 en 1970. Aankomend bij de scholen zijn er klassefoto's, waarbij de wethouder zelf ook op een van de foto's te ontdekken is. Al wachtend op de Irrterliner sta ik 's morgens op de bushalte in het centrum van Moerkapelle. Mijn ogen dwalen af naar de lege par keerplaatsen naast deze bushalte aan de Moerkapelse Zijde, recht tegenover Bontenbal. Hier is ruimte voor liefst 6 auto's, voor alle duide lijkheid nog eens nadrukkelijk ken baar gemaakt door het bekende rechthoekige blauwe bord met de witte P. Het vreemde is dat daar eigenlijk haast nooit auto's staan geparkeerd. Hoe komt dat toch, zo vraag je je af. Het antwoord is te vinden onder het blauwe bord. Daar staat duidelijk vermeld: VIJF PLAATSEN MAX.PARKEERTIJD 1/2 UUR RaRa, wat nu?? Op welke van de ZES- plaatsen mag je nu wél langer dan 30 minuten parkeren? Dat is name lijk niet aangeduid en alle parkeer plaatsen zien er precies hetzelfde uit! Het alternatief in de directe omge ving is de hoek om rijden en de Dorpsstraat in. Daar zijn parkeer vakken, zónder tijdslimiet, maar daarmee blokkeer je wél .ongeveer de helft van de rijbaan. Niet zo fijn voor het doorgaand verkeer als hier de ganse dag auto's geparkeerd worden.., Op het Noordeinde is er sinds kort op de grens van de bebouwde kom een verkeersbelemmerde maatregel I getroffen. Door een vluchtheuvel tel plaatsen op de rechterrijstrook i de weg hier nu plaatselijk tot onge-l veer de helft versmald. (Het ontlokt! je de gedachte: nu nog een doosl met kranten om het 'savonds hele-l maal dicht te plakken, maar datter l zijde.) Vijftig meter voorbij dit obstakel is| recent een nieuwe informatiezuil 1 geplaatst en óók een parkeerstrookl gecreëerd, waarop 3 personenauto's! kunnen staan. Net als in het cen-i trum is ook hiér het blauwe bordl met de witte P zeer uitnodigend! geplaatst. Maar helaasdit keerl staat er onder: ALLEEN T.B.V. i In feite is deze strook dus onbruik-l baar als parkeerplaats! Het zou tochl slimmer zijn geweest om de infor-1 matiezuil direct achter de vlucht-1 heuvel te plaatsen. De anderhalve! automobilist die stopt om de zuil tel raadplegen kan dat dan prima in del luwte van de vluchtheuvel doen,! terwijl de parkeerstrook kan wor-T den benut waar ie voor bestemd is.! Kan iemand mij uitleggen waarom| deze parkeerplaatsen in Moerkapel le zo zijn ingericht? Hans Knijnenburg Wilgenlaan 8Zevenhuizen Zevenhuizen - Op zaterdag 11 november wordt een wandeling georgani seerd rond de Zevenhuizerplas onder leiding van gidsen van Natuur- en Vogelwacht "Rotta". De start is om 14.00 uur bij restaurant de "Strandgaper". Tijdens de wande ling wordt verteld over de flora en fauna van de plas en de veranderingen die de uitbreiding van de plas, die in volle gang is, met zich meebrengen. Laarzen of goede waterdichte schoenen en.een verrekijker zijn handig tij dens de wandeling. Voor meer informatie: 010-4213432. De Nederlandse Naturisten Federatie (NFN) organiseert ook dit jaar de Open Naturistische Zwemweek. Het doel van deze week is belangstellenden gelegenheid te geven kennis te maken met de naturistische zwemvereniging in hun omgeving. In het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen opent de zwemvereniging "Puur Natuur" zaterdag 4 en 11 november om 16.30 uur haar deuren, en blijft geopend tot 18.00 uur. Wie geïnteresseerd is, is van harte welkom om vrijblij vend en gratis een baan tje naakt te zwemmen en kennis te maken met de vereniging. Voor meer informatie: 079-3613305. Gouda - De preventieafdeling van de Riagg Midden-Holland organi seert tesamen met de Robert Fleury Stichting en Stichting Labyrint/In Perspectief op dinsdagavond 14 november een avond over de bor derline stoornis. Deze avo'nd is bedoeld voor zowel cliënten, fami lieleden, hulpverleners als andere naastbetrokkenen. De voorlichtings avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in het restaurant van de Robert Fleury Stichting aan de J.P. Thijsselaan 45 in Gouda. Op deze avond zal gesproken wor den over het thema "betrokkenheid en overbezorgdheid": Wanneer is betrokkenheid van verwanten of hulpverleners steunend voor men sen met borderline? Wanneer slaat betrokkenheid om in bezorgdheid en is-dat slecht? En als dat zo is, wie heeft daar dan last van: de cliënt, het familielid of de hulpverlener? En wat willen mensen met borderline eigenlijk zelf? Wat verwachten zij van verwanten en hulpverleners en onder welke omstandigheden gedij en zij het best? Hoe kunnen hulp verleners ten slotte familieleden ondersteunen, maar vooral ook: ■hoe moet het niet? Deze en andere vragen komen aan bod tijdens een rondetafel discussie onder leiding van Ad Geluk, sociaal psychiatrisch verpleegkundige van de Riagg terdam Zuid. Aan tafel zitten twee mensen met borderline, twee fami lieleden en twee hulpverleners, te weten Erwin van Meekeren, psychh ater en Hans de Jong, maatschappen lijk werker, beiden werkzaam bij Parnassia, Den Haag. Na de pauze zal Ad Geluk de discussie met de zaal aangaan. Het bijwonen van deze avond is gra-1 tis. Aanmelden vooraf is niet nodig. Voor meer informatie: Monique! Pronk van de. afdeling Preventie enJ Dienstverlening van de P""" Midden-Holland, telefoon 516422. Onnr Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering van 24 oktober heeft de heer Freeke (ChristenUnie) opheldering gevraagd aan wethouder De Gooijer met betrekking tot het niet-werkende stoplicht nabij basisschool De Eendragt. In eerdere vergaderingen had De Gooijer gezegd dat er geen klachten waren binnen gekomen met betrekking tot het defect en dat de gemeente niet van plan was de verkeersinstallatie te repareren. Als reden voerde hij hierbij aan dat de installa tie binnen een 30 km/uur zone ligt en dat het ongewoon is om binnen zo'n zone verkeerslichten te hebben. Door middel van een interpellatieverzoek vroeg de heer Freeke de wethouder of er inmiddels overleg is geweest met de school, wat de resultaten hiervan zijn en wonneer de verkeersonveilige situatie wordt opgeheven. Het was immers inmiddels gebleken dat de school wel degelijk contact had gehad met de gemeente over deze kwestie. De Gooijer antwoordde dat hierop ongeveer twee weken vooraf gaand aan de vergadering van 24 oktober er overleg is geweest met de directie van basisschool De Eendragt. Tijdens dit overleg zijn er maatregelen besproken die moeten leiden tot snelheidsremmend rij gedrag waardoor de verkeersveiligheid zal toenemen. De school was akkoord met de oplossing en de wethouder stelde dat, indien staan de de vergadering hiervoor budget vrijgemaakt kon worden van ongeveer 25.000 gulden, de problemen over ongeveer vier weken zijn verholpen. Indien de raad de plannen van tevoren wilde kennen en de route via commissie en raadsvergadering wilde bewandelen, dan kon het probleem medio februari/maart verholpen zijn, aldus wethouder De Gooijer. De andere raadsleden gaven aan dat zij er voorstander van zijn dat de verkeersonveilige situatie snel verholpen wordt. Na enige discus sie of dit de beste weg was, of dat wellicht toch beter de verkeersin stallatie gerepareerd kon worden, waren alle fracties, behalve de PvdA fractie, voor het voorstel van de wethouder om deze maatrege len te nemen. Mevrouw Spekman (PvdA) zei hierover: "Ik val wer kelijk van de ene verbazing in de andere: Ik kan niet akkoord gaan met het voorstel. Het voorstel kennen we niet, we weten er niets van, we weten niet wat de andere school ervan vindt, we weten niet wat de omwonenden ervan vinden, kortom wij weten niet genoeg om akkoord te kunnen gaan met dit voorstel." Moerkapelle - In de kern Moerkapelle krijgen de verkeersmaatregelen zoals die zijn voorgesteld door wethouder De Gooijer en besproken met bewoners, commissie en raad, inmiddels vorm. Hoewel de veranderingen voor de nodige irritaties nee gezorgd en er tijdens de werkzaamheden een aantal verkeersonveilige situaties zi| ontstaan, zullen de maatregelen uiteindelijk moeten zorgen voor meer verkeersvei ligheid op straat. 5/

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8