Dames Nesselande onderuit door eigen fouten Sjoelen 'oerkapelle verslaat Gouda Invictus begint competitie Eerste gelijkspel Floreant Team 3 tegen Invictus Selectietest bij Toos Dames winnen van het Ravijn loerkapelle B tegen Feyenoord Manks regen sponsorloop niet Inwater gevallen Jdriaan van Erk rivieren-kampioen Vlotte zege Cadenz. Nesselande Jeu de boules- nieuws Hart van Holland/1 november 2000 pagina 9 Volleybal letbal ttbal Volleybal Badminton Damesvoetbal Badmintonvereniging Zevenhuizen Waterpolo Dames 1 tegen Het Ravijn Ldinxveen - De volleybalwed- fcrijd tegen Vrevok pakte teleurstel- en(j Uit voor de dames van Data eneral-Nesselande. Alleen in de le M slaagden de speelsters er in hun |,en spel te spelen. Sterk serveren, |tn degelijke pass, gevarieerde ïpelverdeling en harde aanvalslagen Borgden voor een snelle 25-17 set list. In de 2e set viel de concen- lalie van Data General terug, wat jdi openbaarde in zes foutservi- es. Maar ook de andere onderde- i hadden minder scherpte, met me de aanval, die minder doel- |ieffend verliep en meerdere onafge- (wongen fouten liet zien. Alleen van (er Maat haalde in deze fase haar Jiveau in passing en aanval. Ook dit i de 22-25 setwinst van Vrevok Ichter niet voorkomen. De waar schuwing was duidelijk en Data General voerde in de 3e set onder aanvoering van den Butter het tempo op. Het resultaat was merk baar in minder serveerfouten en een permanente voorsprong. Dra matisch was het uitvallen van Ange- lique van der Meer, die, na een lang durig knieblessure weer terug in de basis, bij een blokpoging op de voet sprong van tegenstandster die te ver onder het net doorkwam. Met waarschijnlijk ingescheurde enkel banden werd zij huilend van pijn en teleurstelling afgevoerd. De speel sters waren hierdoor aangedaan, maar wisten met van Zaanen als vervangster op het midden de con centratie vast te houden en de set winst met 25-20 binnen te halen. De wedstrijdwinst lag voor het grijpen, maar tot verbijstering van coach Visser en het thuispubliek stortte het spel van Data General volledig in. Visser bracht spelverdeelster Bijl en passer/loopster Kok, maar ook zij konden het 19-25 setverlies niet voorkomen. De hierdoor nood zakelijke 5e set liet een zelfde spel- beeld zien. Hoewel de aanval van Data General met name van Lucas- sen iets effectiever was woog dit niet op tegen het ontbreken van servicedruk, de gaten in de blokke ring en het niet attente verdedigen. Vrevok won de set met 11-15 en de wedstrijd met 2-3. Komende zaterdag (om 19.00 uur in Swanla) is er wederom een thuis wedstrijd tegen debutant Setash, dat inmiddels 5 punten meer heeft dan de ploeg uit Zevenhuizen. jerkapelle -Zaterdag begint voor fijna alle Moerkapelse jeugdteams nieuwe competitie, die na de liverse voorrondes opnieuw is jevormd. De B junioren speelden ig echter wel competitie I en wel tegen Feyenoord B4. let werd een hele leuke en span tide wedstrijd, die in de slotse- Jonde met 3-4 door Feyenoord werd wonnen. Daniël van der Hoven liacht Moerkapelle op voorsprong, Baarbij rust werd toch tegen een 1- 2 achterstand aangekeken. Menno Verschoor bracht uit een penalty de partijen weer op gelijke hoogte en dat leek ook de eindstand te wor den. Vlak voor tijd kwam Feyenoord op 2-3, maar direct daarna schoot Menno Verschoor de gelijkmaker opnieuw binnen. In blessuretijd ech ter kreeg Feyenoord een penalty toegekend en wist deze te benutten waardoor Moerkapelle toch wel sneu wegkwam, een gelijk spel was verdiend geweest. tenthuizen - Op woensdag 25 okto- Jerwas er op initiatief van een van je gymnasten van Sportvereniging TAS een sponsorloop/skate georga niseerd. Ongeveer 25 jongens en Meisjes hadden zich aangemeld om [oor hun gymnastiekvereniging een Pijtrampoline bij elkaar te lopen Wnsdagmorgen begon grauw 1 al snel waren daar de eerste roels. Dankzij de sportieviteit van de leden van gymnastiekvereni ging NAS, hebben de jongens en meisjes in de stromende regen en tegen flinke wind in behoorlijk wat rondjes gelopen. Het skaten verviel in verband met het slechte weer. Omdat de kinderen erg goed hun best gedaan hebben om sponsors te vinden, is er ondanks het slechte weer ruim duizend gulden bij elkaar gelopen. De minitramp is inmiddels onderweg. jahdinxveen - De stand bij de Wad- pweense sjoelers is als volgt: jasse A: 1. Cees Kuypers 1435; 2. Fre van Gemeren 1417; 3. Dick I w c? 4' 4an Kersbergen 1387; Hingerland jr.; 6. Dirk Jan van vfn0 *372; 7. Pascal van Gils *•1 Cor Faay 1362; 9. T. van ■JT11 1353; 10. Frans Bouw- |Mq J. 1346; 11. Henk van Beek T' tienkamp 1313; 13. I s V'sser 1263. Klasse B: 1. G. esse 1326; 2. M. Renesse 1309; 3. If,™1 Leeuwen 1308; 4. Adrie K; 5- Bas Koppenaal 1296; 6. Vos 1271; 7. J. Ridder 1236; I m,B?iger I234l 9- David Sinne- E 10' Supusepa 1208; 11. E°oTnber§ 1115- Klasse C: 1. iven luvf 'i95' 2' Floor van Abs" L1193; 3. Dirk Faas 1182; 4. Sjaan Faay 1181; 5. C. Endeveld 1181; 6. Wim Steenhoven 1175; 7. Jan van Beek 1159; 8. Gert Kersber gen 1129; 9. Marius Kersbergen 1127; 10. Simon den Oude 1116; 11. Bram Kouwenberg 1115. Klasse D: 1. Corry 't Hart 1215; 2. W. Slingerland jr; 3. Cor Kersbergen 1120; 4. A.L. Warmelink 1096; 5. Ria Jongeneel 1093; 6. mevrouw Steenhoven 1069; 7. Ben Den Ouden 1067; 8. Ronald Meijer 1059; 9. Lilian Kouwenberg 1048; 10. G. Loef 1044; 11. M.C. Tak- tor 1030; 12. Gerry Bosch 1009; 13. F. Feenstra 984; 14. IJsbrand Horten- sius 942; 15 Dick Esveldt 927; 16. Wouter van Kempen. Het gemiddel de van de avond was 119.61. Het gemiddelde van de vereniging is 117.895. Het totaal van de vereni ging is: 228401.000. Pi- Op zaterdag 28 oktober werd de achtste wedstrijd van de L Petitie gevist, in de Lek. De vangst was goed. Er waren zes vis- P'HOor Sram vis boven haalden. Eerste werd H van Zwienen met PlOO gram' bvee.(4e Adr. van Erk met 20.560 gram en derde J. Wiersma met Reent t*i ^P^tand van deze competitie is als volgt l.Adr. van Erk Nerdo u,8ew'cht van 108.560 gram; 2. H. van Zwienen met 65.540 gram ^terdao?eHSmal6-420gram' Wuurva t ,aecemt>er wordt een Sinterklaaswedstrijd gevist. Vertrek om 'm La Baraque. Voor meer informatie: 0180-632654. •«kapelle Het standaardteam 1 de va tu 1V-L öl<*nuaarateam ielle vnnH1st.balverenigmg Moerka- rU(la van de 2-0 winst op "8 bii rio faterdag weer aanslui- asse b r PSr°ep in de vierde jammen h °°r deze overwinning H'é Ram mannen van trainer Pats on ri yn op naar de derde fitten- hJÏ ranS'ijst. De "Blauw- l-nten 5hbbe" met 14 uit 8 twee pfe Deri a d op koP|oPer en h'en^n winnaar Bergam- f DRqs t punt °P het Schiedam- acht he=tSSen de nummers één ïn verschil ,aa' rover'§ens slechts ri|Uiino r„ f?n 3 Punten. De over- Wu'endeh„.°uda was verdiend, grootste deel van de wedstrijd bepaalde de thuisclub het spelbeeld. Halverwege de eerste helft kwam de thuisclub op voor sprong. In de tweede helft verande rende het spelbeeld weinig, Moerka pelle behield door zeer hard werken een voortdurend overwicht, maar wist ook geen grote kansen te creë ren. Halverwege de tweede helft werd de voorsprong toch verdub beld. Na een fout in de Goudse ver dediging kwam Lennaert Visser in balbezit, soleerde langs een tegen stander en wist daarna beheerst de keeper te omspelen. Zaterdag wordt een bezoek gebracht aan FC Zestienhoven, aanvang 14.30 uur. Rotterdam - Afgelopen zaterdag speelden de Nesselanders in Gronin gen tegen Lycurgus. Cadenz. Nesse- lande wist zich goed op te warmen voor de strijd tegen de Groningers. Met duidelijke cijfers (15-25, 17-25, 25-27) werd de wedstrijd met 3-0 gewonnen. Door deze 3-0 overwinning staat Cadenz.Nesselande fier bovenaan de SNS-league met nog geen enkele set tegen. Dit kan vrijdag 3 novem ber in het Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen anders worden. Dan staat de topper tegen landskampioen Geove RZG/Vrevok op het programma. Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - Dinsdag 24 oktober werden in het kader van het dou- blettekampioenschap twee partijen gespeeld. De koplopers hielden stand en voeren onveranderlijk het klassement aan. De stand is: 1. E. Hoogendoorn/T. Wubben 16-14-100+; 2/3 S. Tabben/Rob van Dijken 17-13- 116+ en R. Hulskamp /H. Cammeraat 16-13-75+; 4/5 I. Matla/J. Hulskamp 16-11-64+ en E. Nieuwland/W. Ver sluis 16-11-43+; 6/8 T. Hulskamp/A. Janssen 16-10-28+, Fred en Ron van Dijken 16-10-22+ en P. Wybenga/ W. Hendriks 16-10-17+; 9/10 W. van Boc- kom Maas/N. Oudijk 16-9-12+ en N. Schifferling/G. Nieuwland 16-9-9+. Op 8 december 's-avonds zal er op de overdekte baan van de jeu de boulesvereniging Gouda een ont moeting plaatsvinden tussen teams van Waddinxveen en Gouda. Waddinxveen - Badmintonvereni ging Invictus is begonnen met de seniorencompetitie. Er wordt zowel op districts- als op landelijk niveau gespeeld. Er nemen in totaal 16 teams deel aan deze competitie. Afgelopen weekend speelden er vier teams thuis. Team 2 ontving een team van vere niging 't Vaarwater. Drie van de vier enkelspelen werd gewonnen. Ook de dubbels werden gewonnen. Eén mixpartij moest worden opgegeven, omdat invalspeelster Suzanne Rade maker tijdens dit duel een blessure opliep. De eindstand werd 6-2. Team 4 speelde tegen een team uit Nieuwerkerk. Zij stonden na zes gespeelde wedstrijden op 4-2. -Tot de laatste twee mixpartijen bleef de wedstrijd spannend, want de uit slag kon nog op een gelijkspel uit draaien. Maar het team van Invictus won de twee par tijen en ook hun wedstrijd werd gewonnen met 6-2. Ook het vijfde team speelde thuis en wel tegen een club uit Nootdorp en kwam met een 3-1 voorsprong uit de singels. Eén mixpartij werd nog verloren, maar ook dit team behaal de een 6-2 overwinning. Team 11 trof dit weekend een sterke tegenstander. Eén dame zorgde voor een punt, door haar singel te winnen. Alle andere partijen werden verloren. De einduitslag werd 1-7. Boskoop - Tegen concurrent Vlug En Paraat uit Woerden hebben de Flo- reant-dames goed stand gehouden en zelfs grote kansen op de over winning gehad. Floreant kwam goed uit de startblokken. Na drie minuten had Kat ja Blaazer de bal voor het inschieten. De bal ging echter hoog over. Daarna kwam het met twee spitsen spelende VEP sterk opzet ten. Vooral de buitenste middenvel ders kwamen goed door. Het was aan de uitstekende verdedigers van Floreant te danken dat VEP geen echt uitgespeelde kans kreeg. Een voorbeeld van het uitstekende ver dedigen kwam na vijftien minuten. Meryl Koetsier gaf prima rugdek king aan haar ploeggenoten en maakte met een uitstekende sliding een einde aan een kans van VEP. Omdat Floreant voor rust niet veel potten kon breken, werd de rust met een 0-0 stand bereikt. Na de thee en een pep-talk van de in Woer den aanwezige Willem Dekker (oud trainer van Floreant-zaterdag) zagen de toeschouwers een ander Flore ant. Dankzij een tactische ingreep kreeg Floreant meteen greep op het middenveld. Dit had na een kwar tier tot resultaat kunnen leiden. Maartje Miltenburg ontsnapte aan de verdediging en ging alleen op de keeper af. Haar schot werd helaas voor de Boskopers, door de keeper tot corner verwekt. Even later kreeg Maartje opnieuw een kans na een slechte uittrap van de keeper. Zij kreeg de bal echter niet onder con trole. Een kwartier voor tijd kwam Maartje opnieuw tot twee keer toe alleen voor de keeper. De eerste keer redde de Woerdense sluitpost opnieuw ten koste van een corner en de tweede keer spatte het schot van Maartje op de lat uiteen. Vlak voor tijd gaf de eigen scheidsrech ter volkomen ten onrechte een cor ner aan de thuisclub. De bal werd voorbij de Boskoopse keeper Moni que Fokker geschoten, maar geluk kig stond Kat ja Blaazer goed opge steld en schoot de bal van de doellijn, recht in de handen van Monique. De strijd was gestreden en de Boskopers gingen derhalve met een verdiend punt naar huis. Zevenhuizen - Rene KapteyTi speelde zijn eerste wedstrijd van het seizoen. Hij verloor zijn sets met 15-5 en 15-6.De tweede heer was Pim van Bruggen. Hij speelde een zeer spannende eerste set die hij won met 17-16. De tweede set was minder spannend, die won Pim met 15-7.De dames waren opper machtig, Joke Bot won met 11-2 en 11-0.Jane Hiemstra gaf met 11-7 en 11-0 haar tegenstander het nakijken.Rene en Joke speelden hun eerste mix samen. De eerste set verloren zij met 15-11. Da tweede set speelden ze een goede mix en wonnen met 15-12; de derde set ging verloren. Pim en Jane speelden een spannende driesetter. Door sterk netspel van Jane en gemene dropjes van Pim ging de winst naar Zevenhuizen.Pim en Rene kregen geen tegenstand van de heren van Invictus en wonnen vrij gemakkelijk Jane en Joke hadden het nog gemakkelijker en wonnen met 15-4 en 15-5; zo was er winst voor Zevenhuizen: 6-2. Waddinxveen - Jazzdans- en Turnvereniging TOOS houdt op zaterdagmid dag 11 november van 12.30 uur tot 15.00 uur een open selectietest voor jon gens en meisjes van 6 tot en met 8 jaar die gymen leuk vinden en meer moeilijkere onderdelen willen leren. Voor opgave en verdere inlichtingen: 0182-617719. Boskoop/Waddinxveen Afgelopen zaterdag begon dames 1 van Gou- westaete aan het nieuwe seizoen. De eerste wedstrijd was uit tegen Het Ravijn in Nijverdal en deze werd met 9-7 gewonnen. Heren 1 won met 10-6 van WVZ 1 en voert, mede door het verlies van Katwijk, het klasse ment aan. Het zal jaren geleden zijn dat de dames van Gouwestaete bij Het Ravijn hebben gewonnen. Maar nu was het dan zover, alhoewel de 9-7 overwinning niet zonder slag of stoot tot stand kwam. Beide teams hebben wat personele wijzigingen ondergaan. Bij Gouwestaete vertrok Evelyn de Tyssonsk en ging Wendy de Frankrijker naar dames 2. Hanne- ke Kappen en Kim Middendorp stroomden door. De teams begonnen geconcen treerd, waarbij Gouwestaete op een 2-4 voorsprong kwam. In de tweede periode leek de aandacht van Gou westaete te verslappen en kwam Het Ravijn langszij. Na de 5-4 voor sprong voor Het Ravijn in de derde periode kwam het geloof in eigen kunnen bij Gouwestaete terug en kwam Gouwestaete op een 6-8 voor sprong. De laatste periode ging gelijk op. Met nog minder dan een minuut op de klokken scoorde Nata- scha Baatje 6-9, waarna Karin Kui pers (waarom lukte dat niet in Australië?) met haar zevende goal de eindstand op 7-9 bepaalde. Toch had de wedstrijd nog een bizar slot. Met nog 19 seconden te gaan nam Het Ravijn een tweede time-out en werd na ongeveer 10 seconden gescoord, terwijl de klok op 18 seconden bleef steken. Dit gesjoe mel rqet de tijd werd echter bestraft met de afkeuring van het doelpunt en werd opnieuw bij 19 seconden gestart, waarna de wedstrijd werd uitgespeeld. Heren 1 tegen WVZ De heren kregen afgelopen zaterdag WVZ uit Zoetermeer op bezoek. Vorig seizoen deed de ploeg tot op de laatste dag nog mee om het kam pioenschap. Dit seizoen wisten ze pas 1 punt te halen. De Gouwestae- teheren waren zich terdege van bewust dat de wedstrijden tegen WVZ op zichzelf staan; vorig sei zoen werd immers nog ruimschoots van WVZ verloren. Remko Overdam opende de score met twee doelpun ten en zo was de stand na de eerste periode 2-1. Het was duidelijk dat Gouwestaete de betere ploeg was. Mark Mommers en Paul Verwey wisten in de tweede periode tot sco ren te komen. Met een geringe voor sprong van 4-2 gingen de ploegen de derde periode in. In deze periode lieten de Gouwestaeteheren zien dat zij momenteel een maatje te groot zijn voor WVZ. Door doelpun ten van Remko Overdam en Myk Middendorp liepen de heren uit naar een voorsprong van 6-2. Het begin van de vierde periode was een vervolg van de derde en het werd spoedig 8-3. De wedstrijd leek gelopen. De Gouwestaeteheren ver loren de concentratie en de verdedi ging blunderde. Hierdoor moest keeper Erik van Beek nog een aantal fraaie reddingen verrichten om de overwinning niet in gevaar te laten komen. Uiteindelijk was het Remko Overdam die met twee doelpunten de eindstand bepaalde op 10-6. Aanstaande zaterdag speelt Gouwe- staate uitwedstrijden. Heren 1 speelt op 20.15 uur tegen Sassen- heim 1 in zwembad 'Wasbeek' te Sassenheim. Heren 2 gaat naar Rapi do'82 2 in zwembad 'De Planeet' te Haarlem. Dames 2 speelt om 20.30 uur tegen WVZ 1 in zwembad 'De Veur' te Zoetermeer. Dames 1 had zaterdag en zondag uit moeten spe len tegen respectievelijk Rapido'82 1 en Polar Bears 1. Rapido'82 heeft zich, vanwege personele proble men, uit de competitie terug moe ten trekken. Polar Bears heeft ver zocht voor uitstel van de wedstrijd.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9