Tekst uit Europees Verdrag onthuld Gouwe-show Inloopconcert Krea Musica 25 Jaar Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Activiteiten Vrouwen van Nu Zangavond voor Roemenië Leen van Dijke in Rijnwoude Duidelijke overwinning TZM Arnoldus van Osschool start project 'Doe effe normaal' Dotterbloemloop op 12 november Huppethe bij De Schuilplaats Presentatieconcert CD christelijk jongerenkoor pagina 14 Hart van HollanÜ/8 november 2000 Feestelijke viering Tafeltennis Door Svlvia van Doornen Rijnwoude - "Een ieder heeft recht op... vrijheid en veiligheid van zijn persoon, vrijheid van gedach te, geweten en godsdienst, vrijheid van meningsuiting." Deze tekst is ontleend aan de artikelen 5 en 9 van het Europees Verdrag van de Rechten van de Mens en de Funda mentele Vrijheden en is sinds 2 november te lezen in de hal van het gemeentehuis. Initiatiefnemer is de werkgroep Amnesty International die enige tijd geleden de gemeente heeft benaderd in verband met het 50- jarig bestaan van het Europees Ver drag tot bescherming van de Men senrechten. Op 4 november was het 50 jaar geleden dat dit verdrag tot stand kwam. De werkgroep gaf het college van B en W in overweging om stil te staan bij dit bijzondere moment. Het college reageerde hier op positief met als resultaat de inlijsting van de zo betekenisvolle woorden met betrekking tot de rechten van de mens. De tekst werd vorige week donderdagavond tij dens een korte plechtigheid onthuld door burgemeester mr. M.J.J.M. Boelen en de heer dr. K.G. Verhage van de Amnesty groep. Vrijheid is niet overal vanzelfspre kend en daarom vindt Amnesty International dat het goed is om steeds te worden herinnerd aan de uit het Europees Verdrag verworven rechten. We moeten er met z'n allen zorg voor dragen dat die blijven behouden en er niet alleen de aan dacht op vestigen zodra die rechten worden geschonden. Om die reden werd eerder op het Haagse Binnen hof het eerste artikel van de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens met grote letters aange bracht. In Leiden sierde hetzelfde artikel tot voor enige tijd de muur van het politiebureau en in Boskoop is de eerste zin van dit artikel in de muur van het gemeentehuis gebei teld. Dat de tekst ook in Rijnwoude is aangebracht, heeft voor de Amnesty Groep Hazerswoude-dorp een directe betekenis. De groep voelt zich gesteund in haar werk en volgens de heer Verhage zal zolang er nog mensenrechten waar ook ter wereld worden geschonden, steun hard nodig blijven. Mensen die zich ook in willen zet ten voor de rechten van de mens, worden verzocht contact op te nemen met de werkgroep via tele foonnummer 0172-589569. Waddinxveen - Kleindierensportvereniging Midden-Holland houdt op vrij dag 10 en zaterdag 11 november haar jaarlijkse "Gouwe-Show" in de sport hal Groenswaard aan de Wingerd 2. Ruim vijfhonderd dieren zijn te bewon deren; konijnen in allerlei rassen en kleuren, kippen (grote en dwergrassen), cavia's (in verschillende haarstructuur), duiven, eenden, muizen, gerbils en hamsters. De dieren komen uit de hele regio. De ten toonstelling is geopend op vrijdag 20.00 tot 23.00 uur en op zaterdag 10.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Op zaterdag 18 november houdt het Waddinxveensê Alge meen Gemengd Koor Krea Musica een inloopconcert in het Zuidhonk. Aan vang 13.30 uur. Veel mensen hebben ooit wel eens gezongen of zouden dat best willen, maar de drempel om je direct aan te sluiten bij een koor is vaak te hoog. Om die drempel te verlagen houdt Krea Musica het inloopconcert. De bedoeling hiervan is, dat men eens een kijkje kan nemen 'in de keuken' van een gemengd koor. De toegang is gratis en deelname verplicht tot niets. Krea Musica heeft een gevarieerd repertoire. Momenteel wordt onder lei ding van dirigent Rineke Marwitz gerepeteerd voor twee optredens tijdens de Kerst en het jubileumconcert met de Paradise Big Band op 8 juni 2001 ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Waddinxveen. Op dinsdagavond 21 november houdt de Kerngroep Ont- wikkelingssamenwer-king Waddinx veen een bijzondere avond ter gele genheid van haar vijfentwintigjarig bestaan. De Kerngroep (voorheen TOMA- LIMA Groep) is hiermee één van de, oudste lokale vrijwilligersorganisa ties op het gebied^ van ontwikke lingssamenwerking in Nederland. In 1975 werd de Kerngroep opge richt op initiatief van de Waddinx- veense gemeenteraad. Doordat bijna alle maatschappelijke, politie ke en religieuze stromingen in Wad dinxveen in de groep vertegenwoor digd waren, kon de groep op een zeer brede steun onder de Waddinx- veense bevolking rekenen. In de eerste vijf jaar heeft de Kern groep project in Torna (Burkina Faso) gesteund, daarna ruim 15 jaar een project in Lima (Peru) en de laatste jaren een project in Tigray (Ethiopië). De belangrijkste activiteiten van de Kerngroep liggen echter in Wad dinxveen: aan de hand van het gesteunde project wordt voorlich ting gegeven over het leven in een ontwikkelingsland. Dit gebeurt door een groot aantal activiteiten gericht op het onderwijs, op instellingen en verenigingen en op het algemene publiek. Zo verzorgt de Kerngroep leskisten voor het onderwijs, ten toonstellingen, een donateurskrant, publicaties etcetera. De Kerngroep nodigt alle belang stellenden uit om samen met haar het 25-jarig bestaan te vieren op dinsdag 21 november in de aula op de Zuidlocatie van het Coenecoop College. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar en kan men een presentatie van de Kerngroep bekijken. Om 19.30 uur begint het officiële programma. Na een welkomstwoord wordt een video over het leven van een Ethiopische jongen en zijn fami lie getoond. De video is gemaakt tij dens een bezoek aan Ethiopië begin dit jaar; aan dit bezoek werd ook door een lid van de Kerngroep deel genomen. Om 20.00 uur start een forum over 25 jaar ontwikkelingssamenwerking. Deelnemers aan het forum, dat geleid zal worden door Ton Plan ken, zijn: Aad van den Heuvel (pro grammamaker radio/tv en journa list), Sylvia Borren (algemeen directeur van Novib), Paul Hoebink (hoogleraar Ontwikkelingsstudies aan de universiteit van Nijmegen) en Louise Perbal (lid van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king). Na de pauze om 21.20 uur zal een groep van drie Ethiopische artiesten optreden met een pro gramma vol muziek, zang en dans. Tijdens deze feestelijke avond, waarvoor ook alle oud-leden van de Kerngroep uitgenodigd zijn, zal ook de jaarlijkse financiële bijdrage van Waddinxveen voor het REST-project in Ethiopië aan mevrouw Borren, directeur van Novib, worden over handigd. Iedereen is welkom! Benthuizen - Zaterdag 11 november is de groep "Huppethe" te gast bij koffiebar De Schuilplaats. "Een serieuze boodschap, humoristisch gebracht", zo is de groep te typeren. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom vanaf 20.00 uur in De Bron, achter de hervormde kerk. Waddinxveen - De eerste CD van het christelijk jongerenkoor Wad dinxveen wordt zaterdagavond 11 november middels een concert aan het publiek gepresenteerd. Het con cert wordt gehouden in De Morgen ster, waar ook de opnames van de CD hebben plaatsgevonden. De pre sentatie van deze avond is in han den van Jan van den Bosch.Aanvang 20.00 uur, de deur gaat om 19.30 uur open. De toegang bedraagt ƒ6,-; kin deren betalen /3,-,gezinskaart ƒ15,-. Het CJW, onder leiding van Peter Burger, telt ongeveer 75 leden en oefent één keer in de veertien dagen in De Bethelkerk op dinsdagavond van 20.00 tot 22.15 uur. Voor meer informatie: 0182-640210. Benthuizen - De afdeling Benthui zen van Vrouwen van Nu, de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, organiseert de komende weken diverse activiteiten voor leden en niet-leden. Op woensdag 15 oktober is er een afdelingsavond in dorps huis De Tas met een presentatie van Janine van Doorn, werkzaam bij de organisatie Mama Cash. Deze orga nisatie is opgericht om vrouwen wegwijs te maken in de regels bij het opstarten van een eigen bedrijf. Daarnaast verschaft Mama Cash financiële steun aan bedrijven van vrouwen. Het programma begint oml 20.00 uur, niet-leden betalen ƒ750 Op dinsdag 14 november en/of dot derdag 23 november is er een cur sus kerstkaarten maken bij Adril Havenaar van 9.00 tot 11.30 uur. Op vrijdag 17 november bezoekt del afdeling het lunchconcert van het "Van Wassenaer Concours", dat plaatsvindt in het Haags Historisch museum, het Hotel des Indes en het Brediusmuseum. Na afloop van het concert bezoeken de dames het museum. Voor meer informatie! 3313238. Hazerswoude-Dorp - Zaterdag 11 november organiseert de werk groep Roemenië, die sinds 1993 con tacten onderhoud en hulp biedt aan het dorpje Filpisu-Mare in Roeme nië, een zangavond in de Neder lands Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat. Aanvang 19.30 uur. Medewerking aan deze avond wordt verleend door het Driehofkoor, Sjir Chadasj, kinderkoor De Regenboog en het Hervormd Kerkkoor. Ieder een is van harte welkom, de toegang is vrij. Aan de uitgang zal er een col lecte worden gehouden waarvan d. opbrengst bestemd is voor de bouw| van een school in het dorp F Mare. In dit gebouw zal een ontmof tingsruimte komen waar men elkaa kan ontmoeten na een begrafenis ofj waar de mensen een bruiloft kun nen houden; er zullen in dit gebouw ook vakantieweken worden] georganiseerd voor kansarme kinde ren. Deze weken zullen worden gefw nancierd vanuit de hervormd] gemeente van Hazerswoude-Dorp] Iedereen is welkom. Op maandag 13 november is Leen van Dijke, fractievoorzitter van de Refor-j matorische Politieke Federatie in de tweede kamer, de gastspreker tijdens een openbare politieke bijeenkomst georganiseerd door de kiesvereniging van de RPF in de gemeente Rijnwoude. Met als thema "Christelijke Politico in de 21e eeuw" zal Van Dijke ingaan op tal van actuele politieke zaken. Hij zal deze avond niet voorbijgaan aan de steeds verdergaande samenwerking! tussen RPF en GPV onder de naam "Christenunie". De bijeenkomst word] gehouden in gebouw "De Bron" naast de Hervormde Kerk in de Dorps] straat. Aanvang 20.00 uur. kans een partij te winnen. De dubt bel werd gewonnen waradoor 1' einduitslag 6-4 bedroeg. Moerkapelle - In de thuiswedstrijd tegen TOP 1 uit Haastrecht heeft het eerste team van TZM een duide lijke overwinning behaald. Deze overwinning was hard nodig om uit de onderste regionen te blijven. Alle teamleden wisten punten te beha len. Guus van Amerongen won drie partijen. Ad van Heijningen won er twee en ook Dico Bac wist een partij te winnen. Ook werd de dubbel in winst omgezet waardoor de einduit slag 7-3 bedroeg. Team 2 speelde een uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 15 uit Gouda. Deze keer konden ze het niet bol werken. Patrick van der Meer won twee partijen, zijn broer Sander won er één. Coerd van Kasteel zag geen Team 3 behaalde in de thuiswed strijd tegen OTTV 3 uit Ouderkerk a/d IJssel een spetterende overwin ning. Bart Klos en Simon Wonder- gem wonnen beiden drie partijen, Kees de Wilde won er twee. Ooi werd de dubbel gewonnei waardoor de einduislag 9-11 Het vierde team speelde een uitwei strijd tegen IJsselvogels 2 uil Moordrecht. Het werd een 4- 6 over winning. Gerard Reijm en Hans i wonnen beiden twee partijen. Andre Te Paske won één partij. De dubbe maakte het 6e punt compleet. Zoetermeer - Op zondag 12 november organiseert atletiekvereniging! voor de 24e maal de Dotterbloemloop. De start is om 11.00 uur voor jeugd (2 km) en om 11.30 uur voor de wedstrijd (15 km) en trimloop (j-1 15 km). De start vindt plaats aan der Van der Hagenstraat in het van sportpark. n Inschrijven vanaf 10.00 uur bij de Ilion, circa 100 meter van de star kosten bedragen 7,50 voor de trimloop, ƒ2,50 voor de jeugd en Le de wedstrijdlopers. Er zijn geldprijzen beschikbaar voor de wedstrij ue weusuijuiupexs. c.x zijn gciupixjzcii ucsluuvuhqi y plaatsen dames/heren, senioren/veteranen, alsmede een geldprijs voc parcourrecord. Het parcourrecord voor de heren is in handen van te j Voogt en staat op 46 minuten 26 seconden, het damesrecords is in Benthuizen - In groep 7 van de Arnoldus van Osschool is een pro ject gestart met de titel 'Doe effe normaal'. Bij dit project werken de school en politie nauw samen aan het geven van voorlichting aan basisschoolleerlingen. Wijkagent John Welboren geeft deze lessen waarbij onderwerpen aan de orde komen zoals vandalisme, diefstal, openbaar vervoer, bureau Halt en milieu. Op 30 oktober kregen de leerlingen hun eerste les. De eerste les begon met een kennismaking met wijkagent John Welboren. Hij is sinds een half jaar de wijkagent voor Benthuizen en Hazerswoude-Dorp en werkt al twee jaar op basisscho len in deze gemeente mee aan dit project. Het idee voor 'Doe effe normaal' is ontstaan na een werkstage van de politie Rotterdam aan Amerika. Cen trale gedachte achter het project is misdaadpreventie te starten in het basisonderwijs en het slaan van een brug tussen school, kind en gezin. De leerlingen waren enthousiast over de stoere map die ze ontvin gen en waar de lesbrieven in wor den bewaard. De lesbrief nodigt uit tot meedenken en meepraten over de verschillende onderwerpen. Deze keer ging de les over het werk van de politie. Het project bevat in totaal twaalf lessen waarvan er dit schooljaar zes aan groep 7 worden gegeven. Vol gend jaar gaan zij als groep "8 verder Foto Arnoldus van[ nP lessen met de overige lessen. u rs|avinÉ groep 8 gaan over geweld, discriminatie e ,ejarel Het project blijft de ko n 1 deel uitmaken van ae 0M groep 7 en 8. Ookdeou erbij betrokken, voor ,.-aare tweede helft van het schoolja informatieavond.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 14