Laatste wedstrijden doublette O.S.S. wint tweemaal eerste prijs Algemene beschouwingen 2000 Zevenhuizen ■1 mm Klup Waddinxveen zoekt nog steeds vrijwilligers Thema-avond 'Waardevol opvoeden' Schermers de Vrijbuiters succesvol op degentoernooi 11 f «H Moerkapelle Concert Concordia in kerstsfeer Eucharistie-Avondmaal Klaveijassen Sint Victorkerk Sint Maarten bij De Overkant Rommelmarkt Kiwanis Oogstdankdag wtmu. 11 iwiir"*'' pagina 8 Hart van Holland/8 november 2000 Ballenactie Groeneweg Jeu de boules Turnen Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen - Mensen met een verstandelijke handicap willen net als anderen, in hun vrije tijd activiteiten ondernemen en mensen ontmoeten. De Klup organiseert allerlei vormen van vrijetijd sactiviteiten voor mensen met een verstandelijke handicap in Gouda en omgeving, waaronder Wad dinxveen. Belangstelling om naar Klup Waddinxveen te gaan is er genoeg. Eens in de twee weken bezoe ken zo'n 25 mensen met een verstandelijke handi cap deze club. Deelnemers komen kraag naar deze club. "De sfeer is er geweldig en er is altijd iets leuks te doen". Dat vinden de vrijwilligers ook. Maar door de groeiende belangstelling van uit de deelnemers die deze activiteit bezoeken, komen we net één of twee vrijwilligers te kort. En dat is jammer, want vrijwilligerswerk moet wel leuk blijven. Om deze redenen is Klup Waddinxveen op zoek naar enkele enthousiaste vrijwilligers. Eens in de twee weken draait Klup Waddinxveen in wijkge- bouw Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 552 in Wad dinxveen. De inhoud van deze middag wordt georganiseerd door de vrijwilligers en is afge stemd op de deelnemersgroep. Iedere keer wordt een ander programma aangeboden zoals bijvoor beeld knutselen, spel activiteiten, playbackshow, disco etcetera. Voor meer vrijblijvende informatie kan men terecht bij De Klup (het kantoor), Bloemendaalse- weg 68 in Gouda, of telefonisch op nummer 0182- 527566 (Laura Damen). De Klup is te bereiken op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia maakt zich op voor een concert in kerstsfeer. Dit concert wordt georganiseerd door Concordia met medewerking van het algemeen gemengd koor Krea Musica en het thema koor His Revolution van de St. Victorkerk. De twee koren en het harmonieorkest zullen een sfeer vol en gevarieerd programma ten gehore brengen, waarbij gezamenlijke muziekwerken in kerstsfeer afge wisseld zullen worden door samenzang en door het ten gehore brengen van muziekwerken door het orkest of de koren alleen. Het concert wordt gehouden op vrij dagavond 15 december in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 10,-. Toegangskaarten zijn vanaf 20 novem ber te verkrijgen bij Mulder mannenmode aan de Pas sage 57, of telefonisch 0182-616297. Waddinxveen - Vorming en Toerusting orga niseert drie avonden (9, 21 en 30 november) rond Eucharistie-Avondmaal. Pastor Ad van der Helm en dominee Kees de Jong zullen deze avonden leiden in de Immanuëlkerk, zaal "deVoorhof" van 20.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 10 november is er een Taizéviering in de Sint Victorkerk. Het inzingen begint om 19.30 uur, en de viering is van 20.00 tot 20.30 uur Man kan de kerk binnen via de zij ingang. ledereen is van harte welkom. Vrijdag 24 november draait de film 'Shadow- lands" in Kreater. Aanvang 20.00 uur. Aan melden bij Corrie Smallegange, telefoon 614401. Waddinxveen - Vrijdagavond 10 november wordt er opnieuw geklaverjast in de pastorie van de Sint Victorkerk aan de Zuidkade 176. Het is de tweede avond in een serie van acht avonden, georganiseerd door de Victor Acti viteiten Commissie (VAC), waarvan de opbrengst bestemd is voor de restauratie van de schilderijen van Dunselman. De avond begint om 20.00 uur, de deelname bedraagt tien gulden per avond. Hoewel er in competitie- vorm wordt gespeeld en de score meetelt voor de eindstand is deelname aan alle avonden niet verplicht en kan men per avond vrij komen spelen. Er staan nog avonden gepland voor 15 december, 19 januari, 23 februari, 20 april, 23 mei (woensdag) en 22 juni. Voor informatie en inschrijving kan men bellen naar Erna Schwieb- be, telefoon 0182-615621.Met de slogan "Res tauratie van de Sint Victorkerk is VAC-werk" blijft de Stichting tot behoud van de Sint Vic torkerk zich inzetten voor dit doel. Giften zijn altijd welkom op rekening 42.74.71.249. Waddinxveen - In het gebouw van speeltuinvereniging De Overkant zijn kinderen (en moeders) hard aan het werk om mooie lampionnen te maken voor vrijdag 10 november. De kinderen gaan met de lampionnen langs de deur en hopen iets lekkers te krijgen. Het Sint Maartenfeest is van 18.00 tot 19.00 uur. Op dinsdag 14 november is er een Iine-dance avond bij De Overkant. Aanvang 20.00 uur. Gouda - Zaterdag 11 november organiseert Kiwanis Club Gouda een rommelmarkt aan het adres Vest 13- 19 van 9.00 tot 13.00 uur. De gehele opbrengst is bestemd voor een goed doel. Overtollige inboedels, spullen en kleding, geschikt voor hergebruik zijn welkom. Voor meer informatie kan men bellen: H.J.J. Overgaauw, telefoon 0180- 638168 of W.P. Wildeman, telefoon 0186-602965. Boskoop - Op donderdag 9 novem ber wordt in De Loods een thema avond gehouden. Aanvang 20.00 uur. Marja Bos-Meeuwsen, orthopedago ge en eigenaar van een gespeciali seerde boekhandel op het terrein van (geloof)- opvoeding, houdt een inleiding over "Waardevol opvoeden, hoe doe je dat?" Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer informatie: 0172-210514 of 216713. Waddinxveen - Zondag 12 november staat de Eucharistieviering in de Sint Victorkerk in het teken van Oogstdankdag. De viering, die om half tien begint en waarin pastor A. van der Helm voor gaat, krijgt het speciale thema op verzoek van de katholieke leden van de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (WLTO). Deze organisatie is ruim vijf jaar geleden ontstaan uit een fusie tussen de Katholieke Land- en Tuinbouwbond, de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond en de Hollandsche Maatschappij (kortweg Hollandse Mij.) Na de viering is er voor de leden van de WLTO gelegenheid om in de pastorie, onder het genot van een kop koffie, na te praten. Zevenhuizen - Voor de vijfde maal deelde voetbalvereniging Groeneweg op twee 6®! scholen in Zevenhuizen (voet)ballen uit aan de leerlingen van groep 3. Na het uitreik van de ballen werd op beide scholen spontaan een extra speelkwartier ingelast. een bal kregen de leerlingen ook een brief mee voor het thuisfront. Hierin worden ouders er op attent gemaakt dat sporten erg gezond is voor de kinderen en dat het goeie] om te ontspannen naast het leren. Waddinxveen - Dinsdag 31 oktober werden de twee laatste wedstrijden gespeeld voor het kampioenschap doublette. Verrassin gen vielen er die avond niet en derhalve werd de volgende eindstand bereikt. 1. E. Hoogendoorn/T. Wubben 18-16-113; 2.R. Hulskamp/H. Cammeraat 18-15-98; 3.S Tab ben/Rob van Dijken 18-13-112; 4.E. Nieuw- land/W. Versluis 18-13-57; 5.1. Matla/J. Hulskamp 18-12-61; 6.T. Hullskamp/A. Janssen 18-11-34; 7.P.Wybenga/W.Hendriks 18-11-23; 8.W.van Bockom Maas/N. Oudijk 18-11-30; 9. Ron en Fred van Dijken 18-10-3 en,.10.N. Schifferling/G. Nieuwland 18-10-5. Met het eindigen van deze cyclus werd ook het puntenklassement een feit. II] Cammeraat 63; 2.S.Tabben 56; T.1 en P. van der Made 48; 5/7 W .Versluis, E Hoogendoorn en R. Hulskamp 45; 8. van Dijken 44; 9.1. Matla 41 en 10. T.H kamp 40. Uit de drie gehouden clubkampioenschap pen tête-a-tête, doublette en tripletten de overall clubkampioen naar votts| komen. Die wordt op de nieuwjaarsrecep tie bekend gemaakt. De wedstrijdactiviteiten zullen van de wii.-| ter op een laag pitje staan, maar des meer energie zal gestoken worden in nieuwbouw van het clubhuis. Voorschoten/Zevenhuizen - Op zaterdag 4 november werd in Voorschoten de finale gehouden van de springwedstrijden van de Regio Zuid-Holland Noord. O.S.S. deed mee met zes meisjesploegen op verschil lende onderdelen. Voor twee ploegen werd het een zeer succesvolle dag. In de categorie meisjes 10-12 jaar minitrampoli- nespringen streden 13 ploegen om de prij zen. Het was heel spannend, maar uitein delijk eindigde de ploeg van O.S.S. bestaande uit Tess Boon, Sylvana Heems- bergen, Wendy de Ridder, Nanda Rietveld, Raissa Ujeneza, Elyse Verboom, Tessa Vos kuilen en Carola Warnders, op de eerste plaats met 9.20 punten. Bij het onderdeel minitrampolinesprini in de categorie jeugdturnsters 10-16 jc| waren 12 ploegen van de partij. IlonaG ter, Maaike Hendriks, Lineke Hoeijmakers Marieke Hoeijmakers, Myrthe Mebius.J nifer van Oyen, Bo Walter en Esther lemse deden hun uiterste best bij 1 voeren van de sprongen. Hun oefeniri werd beloond met 9.00 punten en dat k! goed voor een gedeelde eerste plaats, li® slagen: jeugdturnsters 10-16 jaar mil trampoline 9.0 punten; lange mat Hpafl ten. Meisjes 10-12 jaar minitrampoline" punten; kast met plank 8.5 punten: lanjt| mat 6.9 punten; lange mat 7.5 punten. Regio - Drie leden van schermvereniging de Vrijbuiters uit Gouda hebben november deelgenomen.aan een door de militaire schermvereniging MVO uit Oen m georganiseerd toernooi voor degenequipes. De equipe van de Vrijbuiters bes1wn Martijn Hengeveld, Arjan Bos en Helmut Baars. Na de eerste ronde waarin de pa voor de finale bepaald werden zag het er voor de Vrijbuiters goed uit. Als eerste poule moesten zij de strijd aanbinden met de eerst geëindigden van de andere P j om te bepalen wie er in de finale om de eerste drie plaatsen mocht aantreden. ™l spannende strijd moest de equipe van de Vrijbuiters de eerste plaats aan een van MVO laten. In het gevecht om de derde en vierde plaats moesten ze ge nemen met een vierde plaats. Dnnr Knrin Heeren Deze vooruitblik op de algemene brschou«m tot stand gekomen op maandagavond 6 november j Zevenhuizen - Bij het ter perse gaan van deze krant zijn de algemene beschouwingen nog niet aan de orde geweest. Tijdens de raadsvergadering van dinsdag 7 november zullen de raads fracties hun algemene beschouwingen presenteren. Het college van burgemeester en wethouders zal in het tweede deel van de vergadering haar reactie geven op deze beschouwingen; ook zal de begroting voor 2001 behandeld worden. Een vooruitblik. Ongetwijfeld komt de realisatie van de Omleidingsweg aan de orde met alle factoren die daarbij behoren, zoals de verkeersoverlast op de Burgemeester Klinkhamerweg. De verkeersafwikkeling en ontsluiting zal een punt van aandacht zijn. Aandacht zal er ook zijn voor het thema 'leefbaarheid'. Verschillende frac ties zullen hun visie op dat thema weergeven en aangeven hoe zij willen dat daar invulling aan wordt gegeven. Naar verwachting komt ook de verbouwing van het gemeentehuis aan de orde, al dan niet in relatie met het personeelsbeleid van de gemeente. Vele fracties hebben in de aanloop naar de beschouwingen al duidelijk laten merken dat dit punten van aandacht zijn. De bestuurlijke toekomst van de gemeente komt wellicht ook aan de orde. Vergaande samenwerking met buurgemeenten? Zo ja, welke dan? Komt er bijvoorbeeld een samenwerkingsverband met Bleiswijk en Moordrecht of wordt er toenadering gezocht bij Rotterdam. Ook Gouda en tussenliggende gemeenten zijn in dit verband al eens genoemd. Naast al deze punten van aandacht zal een groot deel van de vergadering besteed worden aan de belastingmaatregelen. Wethouder De Gooijer heeft de raad een voorstel gestuurd met de volgende uitgangspunten, e ven voor de afvalstoffenheffing, de rioolrechten en de onroeren z° lasting stijgen met 2,5%. Het tarief rioolrecht nog extra met p. °P 9 van het Gemeentelijk Rioleringsplan en de overige rechten/nettinge den met 6% verhoogd. Het tarief voor een meerpersoonshuishouden wordt dan 151 was dit ƒ440,-) en het tarief voor rioolrecht voor een meerpersi houden wordt 368,- (was in 2000 354,-). Voor eenpersoons dens zijn de bedragen ongeveer 65% hiervan. Dit betekent voor ven voor afvalstoffenheffing ƒ292,- (was ƒ285,-) en voor ne r ƒ240,- (was ƒ231,-in 2000). Volgende week een uitgebreid verslag van deze raadsvergadering.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8