Informatieavond Drank- en Horecawet LITI E Hoofdpijnbijeenkomst in Bleiswijk Hartstichting introduceert bedrijvencollectebus Zwarte pieten in Benthuizen op 18 november... Prijswinnaars kleurwedstrijd Bac Informatiebijeenkomst voor geïnteres seerden: vrijwilligerswerk bij Buro Slachtofferhulp Gouda Villa Lobos Trio speelt in het Praathuis Gospeldrive bij de Schuilplaats Vergadering streekarchief dienst BERICHTEN Opbrengst Nationale Collecte Nierstichting pagina 14 Hart van Holland/15 novèhiber 2000 Inhoud van het werk Vrijwilligers Informatiebijeenkomst Informatiebijeenkomst Oma feliciteren? diploma gehaald? fiets verkopen? plaats een kleintje; vul de bon in op pagina 5! Boskoop Zevenhuizen De bedrijvencollectebus Informatiestand Lang leve de Rikketik Zevenhuizen - Willianne Anker, Mohini van der Post en Leroy Aveling waren vorige week te gast bij Bac mode en schoenen. Zij zijn de win naars van de wedstrijd die gehouden werd in verband met de Bac-kinder- week. Willianne, Mohini en Leroy mochten alledrie een trui of vest uit zoeken. Links op de foto staat Danielle Duijn- dam. Ook zij was uitgenodigd; zij won de kleurwedstrijd bij Bac van de middenstandsvereniging. Zij mocht een paar pantoffels uitzoeken. Binnenkort kunnen de kinderen weer aan de slag; dan organiseert Bac de 'Ontwerp je eigen trui-wedstrijd'. Op 1 november 2000 werd de nieu we Drank- en Horecawet van kracht. Om alle betrokkenen hierover te informeren organiseert de gemeente Rijnwoude een informatiebijeen komst op donderdag 16 november om 20.00 uur in de commissiekamer van het gemeentehuis van Rijnwou de, Frederik van Eedenplein 4 te Hazerswoude-Rijndijk. De wijzigingen die deze nieuwe wet met zich meebrengt, houden onder andere in dat er voor bepaalde inrichtingen zoals sociaal-culturele instellingen, verenigingen en instel lingen met levensbeschouwelijke grondslag, een beperking zal gelden om sterke drank te schenken. Voor wat betreft de café's zijn er een aan tal weigeringsgronden bijgekomen. Verenigingen, instellingen en kerke lijke organisaties zijn schriftelijk uit genodigd voor deze bijeenkomst maar ook horeca-ondernemers en andere belangstellenden zijn van harte welkom op deze informatiea vond. Waddinxveen - Een team van 120 collectanten, waaronder de zeer trouwe 18 gehuldigden, zijn in september weer op pad gegaan voor de Nierstich ting. Met grote toewijding en nauwgezet werd in de hen vaak al bekende wijk huis aan huis, soms tot tweemaal toe, bezocht voor het goede doel. Landelijk waren meer dan 70.000 vrijwilliger op stap. De totale opbrengst ging in Waddinxveen met 13% omhoog tot ƒ15.693,75 (7061,85 Euro), een absoluut record. Toch gaat het comité in Waddinxveen niet achterover leu nen. Nieuwe plannen voor 2001 worden al gemaakt. De nierstichting is een doelorganisatie, die flinke inzet dik waard is. De Stichting Slachtofferhulp houdt 30 november een informatiebijeen komst voor mensen die belangstel ling hebben om vanaf januari 2001 als vrijwilliger bij deze organisatie te komen werken. Mensen die geconfronteerd worden met een misdrijf of verkeersongeval raken over het algemeen gedurende enige tijd uit hun evenwicht en worden daarnaast geconfronteerd met vra gen op het gebied van schadever goeding en de gang van zaken bij politie en justitie. Om slachtoffers en hun omgeving kortdurende steun te bieden en hen wegwijs te maken in de wirwar van regels en instan ties waarmee men te maken kan krij gen zijn in Nederland de Buro's Slachtofferhulp opgericht. Deze werken met vrijwilligers onder tlei- ding van een beroepskracht. De Stichting Slachtofferhulp Hollands Midden is voor haar vestiging in Gouda op zoek naar mensen die in januari als vrijwilliger beschikbaar zijn. De vrijwillige medewerkers helpen en adviseren mensen die het slacht offer geworden zijn van bijvoor beeld een inbraak, tasjesroof, mis handeling, een zedendelict of een verkeersongeval. Niet alleen de slachtoffers worden door het bureau geholpen, maar ook de fami lieleden, nabestaanden of getuigen. De hulp die gegeven wordt bestaat uit ondersteuning bij de verwering, maar vaak gaat het ook om prakti sche hulp, zoals hulp bij schade- afhandeling, het schrijven van brie ven, ondersteuning bij de. strafzaak, het geven van informatie en advies en eventueel het verwijzen naar professionele hulpverleners De werkzaamheden van de vrijwilligers bestaan onder andere uit het draai en van bureaudiensten, de hulpver lening aan de slachtoffers en het bij wonen van de teamvergaderingen. Het werk is niet altijd eenvoudig maar wel zeer boeiend en veelzijdig: je krijgt niet alleen te maken met veel verschillende soorten vragen en problemen, maar je leert ook heel veel op het gebied van rechts kennis en hulpverlening. Aan de medewerkers worden geen speciale opleidingseisen gesteld. Wel worden er eisen gesteld als: goed kunnen luisteren, stressbe stendig zijn, flexibiliteit, andere nor men en waarden en waarden accep teren, kunnen samenwerken en het eigen functioneren bespreekbaar kunnen stellen. Iedere vrijwilliger volgt een uitgebreide training van 12 dagdelen, waarin aandacht wordt besteed aan de geschiedenis van Slachtofferhulp, gespreksvaardig heid, traumaverwerking en juridi sche kennis. Van de medewerkers wordt verwacht dat zij minimaal 12 uur per week beschikbaar zijn; zij zijn tijdens het werk verzekerd en ontvangen een onkostenvergoeding. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in het werk verzekerd en ontvangen een onkostenvergoeding. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in het werken bij Slachtofferhulp wordt er binnenkort in Gouda of in Alphen (afhankelijk van het aantal aanmeldingen uit de diverse plaat sen) een bijeenkomst gehouden waarin informatie wordt gegeven over de inhoud en de werkwijze van Slachtofferhulp. Indien mensen meer informatie willen of als men zich wil aanmelden voor de informa tiebijeenkomst, kan men op werkda gen tussen 9.00 en 12.00 uur contact opnemen met het regiokantoor in Leiden, 071-5234719. Boskoop - Zondagmorgen 19 november vindt in het Praathuis een koffieconcert plaats. Het con cert wordt verzorgd door het Villa Lobos Trio, dat bestaat uit Andries Boelens - hobo, Martine Belderok - klarinet en Jaap de Vries - fagot. Op het programma staat behalve een trio van Georges Auric en een diver timento van Wolfgang Amadeus Mozart ook muziek van compo nisten als Erwin Schulhoff die voor al naam hebben gemaakt met hun composities voor blaasinstrumen ten. Hun muziek heeft merendeels een opgewekt en luchtig karakter. Het concert begint om 11.30 uur. De entree bedraagt ƒ10,- voor volwas senen, kinderen hebben gratis toe gang. Benthuizen - Bij koffiebar De Schuil plaats wordt op zaterdag 18 novem ber een gospeldrive georganiseerd. Tijdens deze avond kunnen de bezoekers, naast het luisteren naar de muziek van de gospel-drive-ins- how van Corné, meedoen aan een tafelvoetbaltoernooi. Geïnteresseer den kunnen zich hiervoor opgeven bij Esther van der Waal of Arjan Molenaar. De deuren gaan om 20.00 uur open en iedereen van 14 jaar en ouder is welkom. De avond vindt plaats in De Bron, achter de hervormde kerk. Gouda - Het algemeen bestuur van het streekarchief Hollands Midden houdt een openbare vergadering op donderdag 16 november vanaf 9.10 uur in het archiefgebouw. Inbraak op klaarlichte dag: Op maandag 6 november werd tussen 8.30 en 11.05 uur ingebroken in een woning aan de Zijde. De inbrekers hebben daarbij vermoedelijk siera den, een videocamera en paspoor ten buitgemaakt. Onder invloed op de snelweg: De politie kreeg donderdagavond ron 22:30 uur een melding dat er eei spookrijder op de snelweg A12 zoi rijden. De politie trof een 53-jarigi man aan uit Zoetermeer die ve klaarde door aquaplanning ander; om op de rijksweg terecht te zij gekomen. Uit voorzorg werd deauti door de ANWB van de weg gesleepl Bij controle bleek de man tevi alcohol te hebben gedronken, blies 330 ug/1 terwijl 220 de limiet is. Hoofdpijn is een klacht die onder ruim 63% van de bevolking voor komt en vele verschijningsvormen kent. Van al deze mensen bezoekt slechts 1 op de drie voor deze klacht de huisarts. In het najaar van 1999 hebben de huisartsen uit Bleis wijk, Moerkapelle en Zevenhuizen daarom samen met de apotheek en de drogist twee maanden lang extra besteed aan hoofdpijn. Patiënten die zonder recept pijnstillers/NSAI- D's kwamen kopen bij de apotheek of drogist, werd gevraagd een enquête in te vullen over het gebruik hiervan. Op deze manier kon een globale indruk verkregen worden van het medicatiegebruik bij betreffende huisartsen. Veel mensen hebben deze enquêtes inge vuld. Uit de resultaten van dit pro ject blijkt dat er inderdaad veel mensen zijn die vrijwel dagelijks last hebben van hoofdpijn en hier veel pijnstillers voor gebruiken. Maar weinig mensen weten dat de huisarts beschikt over speciale medicijnen voor hoofdpijn die veel al veel beter werken dan een pijn stiller. Omdat goede informatie over hoofpijnklachten en het gebruik van medicijnen erg belangrijk is, zal in| navolging van de enquêtes van vorig jaar, op woensdagavond 29] november een hoofdpijn-avond} georganiseerd worden in Zorgcen? trum De Leeuwerik. NeuroloogP.lt Beneder uit het St. Franciscus C huis te Rotterdam is uitgenodigd! om een toelichting te geven op del verschillende vormen van hoofdpijn] en de nieuwe behandelingsmethO] den hiervoor. Ook zal de heer J Heemskerk van de Nederlandse Ver-I eniging van Hoofdpijnpatiënten]! over zijn ervaringen in het omgaan met ernstige hoofdpijn in het lijks leven vertellen. Men kan zich voor deze avond aar melden bij dr. Warnaar, telefoon nummer 010-5212500. De hoofdpijn' avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is men van harte welkonj in Woon/Zorgcentrum de Leeuwe-I rik, Leeuwerikstraat 2 te Bleiswijk.] Meer informatie over deze bije komst is te krijgen bij uw huisai de apotheek en de drogist. Hazerswoude-dorp - De Nederlandse Hartstichting presenteert op vrijda! 17 november in Hazerswoude-dorp haar nieuwe bedrijvencollectebus. r gemeester Boele van Hazerswoude zal op vrijdag 17 november om 1 uur de eerste gift in de bus doen bij de Cl000 aan de Oude Gemeneweg^J De opvallende nieuwe collectebussen zijn van doorzichtig materiaal en neo^ ben de vorm van een piramide. Daarin is het hart uit het logo van de Har stichting te zien. Op steeds meer plaatsen zal de Hartstichting de nieuwe collectebus intra duceren: bijvoorbeeld in winkels, banken, bioscopen, benzinestation ontvangstruimtes van bedrijven. Deze collectebus is ontwikkeld °n' nieuwe manier een beroep op de samenleving voor het werk van de stichting. Want hart- en vaatziekten zijn nog altijd doodsoorzaak num in Nederland. Bij de introductie van de "Hartpiramide" in de C1000 ligt op vr'i^ november van 1030 tot 12.30 uur zijn bezoekers welkom in een stand „,J Nederlandse Hartstichting. In deze stand geeft een voorlichter vaa jc|ü stichting informatie over een gezonde leefstijl en het werk van deJ/ ting. Bezoekers van de stand kunnen daar een leefstijlspel op Ll>r len. Deze test is de vorm van een spel geeft inzicht in de eigen leets j kiel Een gezonde manier van leven maakt de kans op hart- en v®at]]'.e'/^oi ner. Daarom besteedt de Nederlandse Hartstichting veel aandaclHvaten lichting over gezond leven. De stijl van leven waar hart en bloe bij varen, bestaat uit een combinatie van gezond eten, gen°?§ ervrti niet roken. In de praktijk blijkt een gezonde leefstijl dichterbij aan en ook leuker dan gedacht. De Hartstichting maakt dit duia (J( jtelefl middel van informatie, tips en adviezen in commercials op websil sie, advertenties in diverse bladen, voorlichtingsmateriaal, 1 fwww.hartstichtina.nD. de informatielijn en activiteiten in hetj helejani- Benthuizen - Maar niet alleen zwarte pieten want de Goedheilig man zelf is ook van plan om zaterdag 18 november Benthuizen te bezoeken. Hij heeft gezegd dat hij om 14.00 uur begint met zijn ronde door het dorp. Hij is van plan te starten bij winkelcentrum 'De Korf'. De Sint zal begeleid worden door een aantal muziek- spelende zwarte pieten en waarschijnlijk ook nog door pieten die snoepgoed strooien. Na zijn tocht door het dorp zal de Sint niet gelijk vertrekken maar gaat hij eerst nog naar dorpshuis De Tas waar hij samen met de kinderen uit Benthuizen zal kijken naar een daverende show van toneelvereniging Pardoes. Deze show begint om 15.00

Hart van Holland | 2000 | | pagina 14