I Voorlichtings bijeenkomst Astmafonds r Groeten uit Moerkapelle, een boek vol kijkplezier Ronald Giphart in Waddinxveen Koken met een neutje Kinderen met dyslexie: de verschijnselen en de moge lijkheden tot behandeling Data General-VCN - Geevers/VCL I BROUWER DE KONING SANDERS t Rinus van Hanswijk 't Cy -SlGedenktekf.n Specialist 29.000 exemplaren Dames-topvolleybal in Zevenhuizen zaterdag 18 november - 19.00 uur Toegang gratis Familieberichti Opbaargelegenheid o.a.: TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van Modellen en steensoorten ln onze toonzaal aanwezig. - W) advqcatenkantoqrsanders.nl Internet: www.advocatenkantoorsanders.nl Hart van Holland/15 november 2000 pagina 3 Deze ruimte is beschikbaar gesteld door de Haij Van der Wende advocatenV hm mmh mm^am a m^^mm m Zoveel kaarten Zoveel bloemen Zoveel liefde en warmte om mij heen Dat ik dit allemaal mocht ervaren en ontvangen bij het ziek zijn en na het overlijden van mijn lieve man is mij nu nog tot grote steun Het heeft mij goed gedaan te weten dat hij voor zo velen iets heeft mogen betekenen. Hartelijk dank daarvoor. Zevenhuizen, november 2000. Bep van Hanswijk-Hage UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Mef eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN '1 sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. n ZA 'si -,v Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. "'riat86:!! ^n'er met een A-diploma. Profi- -Jz^essica, Meivin, papa en mama Ca,'apMo'ïVn'5iaar getrouwd, van harte! J™jjÜ-D.J.P.B. tot 18 november J'SWtivan De|N is 40 jaar geworden! JlPnii,es ?r"ce To1 is voor B-diploma fleslaagd. Gefeliciteerd. Amanda Regio - De Afdeling Regio Alphen aan den Rijn van het Astma Fonds organiseert op donderdag 16 novem ber een voorlichtingsbijeenkomst in het Rijnland Ziekenhuis, locatie Rijn oord, Delfzichtweg 2 in Alphen aan den Rijn. Deze avond heeft als thema: "Allergie, Saneren en Vergoe dingen". De toegang is gratis, evenals de thee en koffie. Er mag niet gerookt wor den. Het thema zal behandeld worden door een allergoloog, zij gaat in op de medische kant „en twee mensen van Zorgwijzer, zij gaan in op sane ren en de vergoedingen die er zijn en hoe deze aan te vragen zijn. Belangstellenden kunnen voor meer informatie over deze voorlichtings bijeenkomst of over de activiteiten van de afdeling Alphen aan den Rijn van het Astma Fonds telefonisch contact opnemen met de heer H.R van der Meijden: 0172-443750. "DE" ADVOCAAT VOOR ZEVEN HUIZEN-MOERKAPELLE A D v O c A T E N K .N T O O R n-, Dt; Lepelaar 4 CW Moerkapelle 06 - 22 93 41 79 Voor MKB-ondernemer en particulier Snel, persoonlijk en heldere prijsafspraken Afspraak op uw kantoor of huisadres mogelijk Ook buiten kantooruren Eerste kantoorconsult gratis Emmapark 10 2595 ET Den Haag Tel. 070 - 383 14 45 V V' JOJ -ij Door Karin Heeren Een aantal weken geleden werd door de auteur van het boek "Groeten uit Moerkapelle", de heer Pim van der Zalm uit Zevenhuizen, het eerste exem plaar overhandigd aan wethouder Zijderhand tij dens een bijeenkomst van de Stichting Oud-Zeven huizen Moerkapelle. Een groot aantal inwoners van Moerkapelle is door de schrijver benaderd en heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de totstand koming van dit boek. Vele namen en anekdotes zijn de revue gepasseerd. Daardoor is het boek "Groe ten uit Moerkapelle" heel aangenaam om te lezen en geeft een beeld van het leven in deze dorpkern in een periode die zich globaal afspeelt tussen 1900 en 1970. Het boek is opgebouwd als een wandeling door Moerkapelle, met sprongen door de tijd heen. Op deze manier door het dorp heen 'wande lend' wordt bij elk punt waarover informatie bekend is even stilgestaan. Bij aanvang van de wandeling komt de lezer over de Hollevoeterbrug Moerkapelie in, uit de richting van Kruisweg. De eerste afbeelding, uit 1916, Iaat zien dat molens die de waterstand op peil hielden, een belangrijke plaats innamen. Schaat send op de Rotte komt men aan op de Moerkapelse Zijde. De intocht van de nieuwe burgemeester in Moerkapelle in 1937 wordt gememoreerd en vervol gens gaat de wandeling richting het dorp. De oude busgarage en de 'Uitspanning' tegenwoordig café Het wapen van Moerkapelle worden in het boek genoemd. Aardig is de anekdote bij de 'Uitspanning'. Het verhaal is dat van de gemeente Moerkapelle het café op zondag gesloten moest zijn en omdat de grens van Zevenhuizen en Moerkapelle formeel tot ongeveer een meter in het café liep kon het pand op zondag door de zijdeur binnen gegaan worden. Er wordt in het boek tevens stil gestaan bij de belangrij ke sociale functie die de zaal achter het café had. Diverse verenigingen hadden er hun thuishonk. In het boek is een aantal foto's te vinden van uitvoeringen en leden van die verenigingen. De tocht komt ook langs de school. Eerst de openba re lagere school en verder op in het boek de christe lijke lagere school. Veel klassenfoto's en namen zijn bewaard gebleven. Ook de verschillende kerken en hun verschillende functies worden in het boek genoemd. Vele foto's zijn er ook van de Achterweg en de belangrijke functie van het kanaal, wat destijds nog werd gebruikt voor vrachtvervoer over water. Heel bijzonder is ook de foto met de paaskoe. Begin jaren dertig poseerde de toenmalige slager Hol met zijn vrouw en zijn knecht met de mooie paaskoe voor zijn winkel. De wandeling door Moerkapelle eindigt op de Herenweg. Het boek "Groeten uit Moerkapelle" zorgt voor iedereen voor een aantal uren kijk- en leesplezier. In zijn voorwoord zegt Gerard Ottevanger, erevoor zitter van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle, terecht dat vele aspecten uit het vroegere leven in Moerkapelle vast liggen en niet meer kun nen ontsnappen. Waddinxveen - Op donderdag 16 november is schrij ver Ronald Giphart te gast in de openbare biblio theek. Met zijn nieuwste boek "Ik omhels je met dui zend armen" lijkt Giphart serieuzer dan in zijn voorgaande werk: schrijven over dood en verlies van je moeder is geen kleinigheid! De verhouding tussen en leven en dood is het thema van het boek. Giphart spreekt met name jongeren sterk aan. Maar zoals het ook ging met Wolkers, Campert van Van Kooten, ontdekten de critici later dan de lezers dan zijn werk meer behelst dan seksualiteit. Ook zijn cynisme lijkt beter te worden begrepen "Cynisme is waardevoller dan milde ironie" zei Giphart tegen de Volkskrant. "Grappen zijn een signaal dat er iets mis. De schrikreactie daarop maakt taboes zichtbaar. Humor is een ernstige zaak." De Giphart-avond vindt plaats op 16 november vanaf 20.30 uur in de bibliotheek. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijbaar bij de Vrouwen van Nu en bij de bibliotheek voor ƒ5,- en op de avond zelf 7,50. Voor jongeren van het Coenecoopcollege is de avond gra tis, op vertoon van de schoolpas. De avond wordt georganiseerd in samenwerking met Vrouwen van Nu, de Vrouwenraad, het Coenecoop college, de bibliotheek Waddinxveen en boekhandel Haasbeek. Er is een nieuw boek uit van Kookgek Joop Braakhekke "Koken met een neutje - Gerechten met een scheutje". Voor levensgenieter Braak hekke staat de combinatie eten drinken voor puur genot. In "Koken met een neutje" zijn recepten te vinden met als terugkerend ingredi ënt een of andere alcoholische drank. Braakhekke brengt gerechten uit de 'kitchens of the world' In de keuken van Braakhekke worden de meest waanzinnige combinaties geboren, waarbij eenvoud en puur natuur de hoofdrol spelen. Het zijn leuke speelse gerechten, voor iedereen te maken. De recepten worden afgewisseld met anekdotes en verhalen. Op zijn manier heeft Braakhekke een kookboek gemaakt voor fijnproevers die niet per definitie hogeschool hoeven te koken. Joop Braakhekke: Koken met een neutje - uitgeverij A.J.G. Strengholt's Boeken - ƒ25,35 De afdeling Zuid-Holland Oost van Balans, de landelijke verenging voor ont- wikkelings-, gedrags- en leerproblemen, organiseert op dinsdag 21 novem ber een thema-avond met als onderwerp dyslexie (lees- en spellingproble men). Kinderen en hun ouders hebben hulp nodig bij de behandeling van de problemen die zich voordoen bij dyslexie. Mevrouw I. van Haren ontwik kelingspsychologe, zal op deze avond vertellen over het kernprobleem van dyslexie, de belangrijkste verschijnselen van dyslexie op jongere en wat oudere leeftijd, de mogelijkheden voor behandeling en welke zaken op school belangrijk zijn en welke aanpassingen hierbij kunnen helpen. Daar naast zal zij uitgebreid ingaan op de vraag hoe men kinderen moreel kan steunen en welke hulpmiddelen hier voorhanden zijn. Deze thema-avond wordt gehouden in de aula van De Driestar aan de Bur gemeester Jamessingel 2 in Gouda. Leden van Balans betalen op vertoon van hun lidmaatschap ƒ5,- toegang; niet-leden betalen ƒ7,50 De thema avond start om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelie, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e mail: hartvanholland@box.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3