Echtpaar Koorevaar 55 jaar getrouwd Ontmoeting over drempels heen Open Huis Historisch Centrum Vier ereleden en lid van bijzon dere verdiensten bij Groeneweg Zaterdag bezoekt Sint Nicolaas Zevenhuizen-Moerkapelle Hoofdpijnbijeenkomst in Bleiswijk Welfare-verkoopmiddag druk bezocht Hart van Holland/22 november 2000 pagina 13 pen ,N Kerstkaarten voor mili tairen op vredesmissie Tentoonstelling Unicef in bibliotheek Door Karin Heeren I Zevenhuizen - Het was op 14 november 55 jaar gele- I den dat mijnheer en mevrouw Koorevaar elkaar het I jawoord gaven. Sinds een jaar woont het echtpaar in Zevenhuizen en zij zijn nog steeds erg gelukkig met elkaar. Mevrouw Koorevaar: "Ik zeg altijd maar zo, de eerste trouw je uit liefde, de tweede uit nood. En dit is nog steeds liefde." Burgemeester Wolf kwam namens het college en de raad zijn felicitaties over brengen. In Schiedam zijn mevrouw en mijnheer Koorevaar opgegroeid. Na de oorlog kwam de heer Koorevaar terug uit Duitsland. Hij keerde terüg als een van de eersten: "Dus ik had het voor het kiezen. Ik kwam mijn vrouw tegen en dacht 'zij moet het worden'." Als bak kersknecht kwam hij eind jaren zestig in Moerkapelle terecht. Het gezin Koorevaar heeft daarop zo'n vieren dertig jaar in Moerkapelle gewoond. Inmiddels wonen zij naar grote tevredenheid al weer een jaar in dé kern Zevenhuizen. Het echtpaar Koorevaar heeft drie kinderen, twee zoons en een dochter. Inmiddels zijn er ook negen klein kinderen en twee achterkleinkinderen. Een hecht en vrolijk gezin, waarbij de heer en mevrouw Koorevaar het jammer vinden dat hun dochter in Brabant woont en het druk heeft met het eigen bedrijf. Beide echtelie den verkeren in goede gezondheid: "Mijn man is toen hij werkte nooit één dag ziek thuis geweest en hij gaat ook nooit naar de dokter." I Zaterdag 25 november om ongeveer 110.30 uur arriveert Sint Nicolaas op I de Dorpsstraat in Moerkapelle. I Begeleid door De Kleine Trompet- I ter zal hij op zijn paard via de Moer- I dijkstraat op de Dorpsstraat aanko- I men waar hij ontvangen wordt door I rargemeester Wolf. Als het weer het I toelaat zal de Sint hier enige tijd I verblijven om met de kinderen uit I Moerkapelle te praten over de ver- I langens die ze hebben voor het I heerlijk avondje en gezamenlijk met I het muziekkorps sinterklaasliedjes I te zingen. Daarna vertrekt de Sint I met zijn gevolg naar dorpshuis Op I Moer, waar hij de prijsjes van de kleurwedstrijd zal uitreiken en daar- I na met alle kinderen hoopt te genie- I teil van een Sinterklaas-toneelstukje I dat opgevoerd wordt door een paar van zijn knechten gesteund door ten aantal leden van de VOO-toneei- I groep. Het Dorpshuis is voor de «voering van Het zal van Ameri- co" vanaf 11.00 uur geopend; dit alles vindt plaats in de sportzaal. Na afloop zullen de pieten de kinde ren een leuke verrassing aanbieden namens Winkeliersvereniging Moer kapelle. Na het bezoek in Moerkapelle en z'n middagdutje, brengt de Sint een bezoek aan de kinderen van Zevenhuizen. Geholpen door de Zevenhuizense Watersportvereniging, die v van de startboot een Sint- Taxi maakte, hoopt de Sint tegen 13.30 uur de Catgesbrug v te passeren. Daar vandaan begeleidt de ceremoniemeester van de Middenstandvereniging de Sint via de ringvaart naar het kantoor van Hart van Holland, waar hij tegen 14.00 uur hoopt aan te komen. Hier vandaan begeleidt de Kleine Trompetter de Sint richting Dorpsplein waar de Sint om 14.15 uur ook hier ontvangen wordt door burgemeester Wolf. De Sint die al een week in Nederland is, wil ook wel horen welke liedjes de kinderen uit Zevenhuizen kunnen zingen. Daarna gaat de stoet naar dorps huis Swanla, waar hij net als eerder op de dag in Moerkapelle, een paar leuke verras singen heeft en met alle kinderen gaat genieten van alweer een toneelstukje. De bV kleine sportzaal is vanaf 14.45 uur geo pend. Er is voldoen de plaats voor alle kinderen. Ouders kun nen in diezelfde tijd rustig gaan winkelen of elders even wachten. Na afloop om ongeveer 15.30 uur is ook hier voor de kinde ren een verrassing, aangeboden door Middenstandsvereniging Zevenhuizen. Zevenhuizen - Op zondag 26 novem her is er een 'ontmoeting over drempels heen'-dienst in de gerefor- J «eerde kerk. Om 15.30 uur staat de I offie klaar, de dienst begint om 1 WK) uur. Voorganger in deze dienst J da. M.A. Doolaard uit Zevenkamp. I de dienst van zondag 26 november I 's de laatste 'echte' drempeldienst. I «men met mensen van de voorbe- I 'eidingsgroep paaszangdienst/vre- I «zondag zal de drempelcommis- I voortaan nog twee diensten Pulseren, een in september en I in november. Het waarom van dit afscheid moet gezocht worden in een veranderen de kerkbeleving. Oorspronkelijk zijn de drempeldiensten voortgekomen uit het campingwerk. In die tijd was het nieuw om oecumenische vierin gen te organiseren. De ervaring is nu dat er al verschillende oecumeni sche samenkomsten zijn, bijvoor beeld school-kerk-dienst, de oecu menische gebedsdienst, de 4 mei-viering. Bovendien is de belang stelling voor de drempeldiensten afgenomen. IZevenhuizen - De Stichting Oud I /venhuizen-Moerkapelle houdt op I "«dagavond 28 november open Iis het Historisch Centrum "Ons I /«eden aan de Tweemanspolder, ftang 19.30 uur. Deze avond zal I net teken staan van ondermeer I ,entoonstelling over melktrans- |wt. De heer van Vliet, die jaren lang melkrijder was, houdt een toe lichting. Tevens is er deze avond de moge lijkheid kennis te maken met de geneologische werkgroep, die er zorg voor draagt stambomen zo goed mogelijk samen te stellen. Voor meer informatie: 0180-633304. Ut toiletverhoger 14 cm. ƒ100,- 079-5932568 Hoera! 18 nov. werd onze Dennis 3 jaar! H.G. en xxx van papa, mama en Robbert I ruim coo* is een klacht die or|der I tarnt Van de bevolking voor tent v V6'e verschijningsvormen I slerht a' c'eze mensen bezoekt lïiarht 1 °.p de drie voor deze I |nqn huisarts. In het najaar van I ..ben de huisartsen uit Bleis- Idj "™erkapelle en Zevenhuizen om samen met de apotheek en twee maanden lang extra aan hoofdpijn. Patiïnten die cwam r,ecePt pijnstillers/NSAID's Ihrooif1 open bij de apotheek of lin te ^erd gevraagd een enqufte tan n over bet gebruik hier- Ifeinri eze manier kon een globa- «pHi/1! verkregen worden van het kfert gebruik bij betreffende (L,. Veel mensen hebben hi,. enQuItes ingevuld. Uit de resul- van dit project blijkt dat er L^d-vee, mensen zijn die vrij- Ipijn gebj.ks 'ast hebben van hoofd- kuiLh"Veei P'jnst'Hers voor E'eten H aar weinig mensen hpeciai de huisarts beschikt over I lie vni.f .'"edlcljnen voor hoofdpijn I pijnstiii vSel beter werken dan een er- Omdat goede informatie over hoofpijnklachten en het gebruik van medicijnen erg belang rijk is, zal in navolging van de enqultes van vorig jaar, op woens dagavond 29 november een hoofd pijn-avond georganiseerd worden in Zorgcentrum De Leeuwerik. Neuro loog P.R. Beneder uit het St. Francis- cus Gasthuis te Rotterdam is uitge nodigd om een toelichting te geven op de verschillende vormen van hoofdpijn en de nieuwe behande lingsmethoden hiervoor. Ook zal de heer J. Heemskerk van de Neder landse Vereniging van Hoofdpijnpa- tiïnten over zijn ervaringen in het omgaan met ernstige hoofdpijn in het dagelijks leven vertellen. Men kan zich voor deze avond aan melden bij dr. Warnaar, telefoon nummer 010-5212500. De hoofdpijn avond begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is men van harte welkom in Woon/Zorgcentrum de Leeuwerik, Leeuwerikstraat 2 te Bleiswijk. Meer informatie over deze bijeenkomst is te krijgen bij uw huisarts, de apo theek en de drogist. Je zou het niet zeggen, maar het is echt waar, Martin wordt 30 jaar. Van harte, je vrouw, pa en ma v. W. 26 nov. Ellie Koole al 30! niet huilen hoor, 31 is ook heel leuk. Fijne dag Pepijn 22 nov. 10 jaar, dus feesten maar! h.g. opa oma peter bianca Wie heeft mijn Elmo Roodpopje gevonden? verl. op 16-11 0180-631606 HXKT VXN HOLLXND IEDÉR-E WEEK IN 29.000 BBJEVENBAWEN! KERKDIENSTEN 26 november Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 en 19.00 uur ds W. Radstake H.A. Oud Verlaat 10.00 uur ds E. Bouman. Geref. kerk 9.30 uur dr H.J. Kouwen- hoven,Vlaardingen; 16.00 uur Ont moetingssamenkomst. Ver.Vrijz. Herv. 10.30 uur ds R.Thie- me-Tiesing. Moerkapelle Herv. Gem 9.30 uur ds H. van den Belt, Delft; 18.30 uur ds M.B. van den Akker; Nieuwerkerk aan den IJssel. Geref. Gem 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 25 november: dokter R.W. Rensen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010-5214085 Zondag 26 november: Praktijk Moer kapelle, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, telefoon 079-593.16.87. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. 8. van Rooy- en, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur);Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. riteU'A fi MJ* i- Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - De traditionele verkoopactie van het Welfare-werk die vorige week woensdagmiddag werd gehouden in Zorgcentrum De Zevenster, bleek wederom een succes. Evenals voorgaande jaren trok dit evenement heel wat publiek. Niet alleen kwam men van buiten het zorgcentrum everi een kijkje nemen, ook de bewoners van De Zevenster genoten zichtbaar van de gezelli ge drukte. Want behalve de verkoop van zelfgemaakte handwerken, was er natuurlijk ook het rad van avontuur. De opbrengst van het evenement kwam dit jaar uit op een bedrag van f5.572,-. Volgens coördinatrice mevrouw Drost zal een deel van dit bedrag ten goede komen van Mappa Mondo, het opvang huis voor terminaal zieke kinderen. Ingezonden: Juist tijdens de kerstdagen kan men de "Nederlandse militairen op vre desmissie" met een kerstkaart laten merken dat zij aan hen denken. Deze steun en bemoediging worden bij zonder gewaardeerd. Vele afzenders hebben in voorgaande jaren een brief of een kaart terug gehad. Doet u dit jaar óok mee? Stuur dan uiter lijk een normaal gefrankeerde kerst kaart met afzender naar: Militair op vredesmissie - p/a Stichting PIT - Geestbrugweg 91 - 2281 CH Rijswijk. Het PIT-bureau zorgt ervoor dat kerstkaarten tijdig en goed terecht komen bij de uitgezonden militairen waar ook ter wereld. Zevenhuizen - Tot dinsdag 5 decem ber is in de bibliotheek een tentoon stelling ingericht door Unicef afde ling Zevenhuizen. De tentoonstelling heeft als thema "Alle kinderen heb ben rechten". Deze maand wordt gevierd dat 11 jaar geleden het Ver drag inzake de rechten van het kind werd aanvaard door de VN. De expositie bestaat uit informatie ve posters over het thema en in de vitrine staan boeken en diverse arti kelen uit het Unicef-aanbod. Op zaterdag 25 november is tijdens de ochtenduitlening, van 9.30 tot 11.30 uur mevrouw van Holst van Unicef Zevenhuizen in de bibliotheek aan wezig. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van voetbalver eniging Groeneweg heeft voorzit ter Adriaan Roos een vijftal leden bijzonder in het zonnetje gezet. Als blijk van waardering voor vele jaren actief bezig zijn binnen en voor de vereniging werden vier personen tot erelid benoemd en één tot lid van bijzondere verdien ste. Jannie Bakker werd als tweede vrouw erelid van de vereniging. Midden jaren zeventig kwam zij als vrijwilligster in de kantine van de vereniging Groeneweg. "Jannie zorgt voor een goede sfeer, is altijd vrolijk en regelt de bezetting. Bovendien komt zij ook regelmatig nog terug voor allerlei schoonmaak werk" aldus voorzitter Roos. Chris van Halm werd door de voor zitter als tweede voor het erelid maatschap voorgedragen. Chris van Halm is ruim dertig jaar actief binnen het clubgebouw van voetbal vereniging Groeneweg. Na een peri ode van ziekte waarvan hij inmiddels is hersteld, is Chris van Halm bijna dagelijks in het clubhuis te vinden. De 72-jarige Jan Noomen is altijd bezig met de voetbalvereniging. Voorzitter Adriaan Roos: "Van maan dag tot en met zondag, zowel voor de jeugd als voor de senioren, weer of geen weer, Jan verlicht elke dag het werk van het bestuur en de jeugdcommissie met het in orde maken van de spullen." Als laatste erelid werd voorgedra gen Leen van Erk. Na een periode van zo'n 28 jaar verbonden te zijn geweest aan voetbalvereniging Groeneweg nam Leen van Erk afscheid van het bestuur. Voorzitter Roos stond stil bij de rol van Leen van Erk als jeugdtrainer: "Dat was in een periode dat de vereniging 552 leden telde en er 34 elftallen waren. Met veel gevoel voor verantwoorde lijkheid heeft Leen jarenlang de jeugd begeleid en is daarnaast actief geweest binnen het bestuur en heeft hij bovendien het wedstrijdsecreta riaat op zeer accurate wijze inhoud gegeven." Tot slot werd Leendert Boevé benoemd tot lid van bijzondere ver dienste vanwege het feit dat hij de belangen van de jeugdigen altijd zeer goed heeft gediend. Alle ereleden en het lid van verdien sten kregen van de voorzitter een speld uitgereikt en een bos bloe-

Hart van Holland | 2000 | | pagina 13