Commissie uit zorg: "Aanleg Bentwoud stagneert" Winnaars spaarweekactie Regiobank Forse nederlaag schakers Assimilatiebelichting tuinbouwkassen hinderlijk voor omwonenden Hotel Vos, vergane glorie Zevenhuizen Moerkapelle Reeuwijker Verstoep kampioen in Moerkapelle Goedheiligman houdt mijter droog II JU. pagina 8 Hart van Hólland/22 november 2000 Biljarten Gem. Zevenhuizen-Moerkap 1 f m. Zevenhuizen-Moerkapelle De aanleg van het Bentwoud stag neert doordat het de overheid ont breekt aan slagkracht op de grond markt. Daarnaast moet de ontwikkeling van de overige delen van het Strategisch Groenproject (SGP) Zoetermeer-Zuidplas, waar het Bentwoud onderdeel van uitmaakt, in stukken worden geknipt. Hierdoor zou vertraging van de uitvoering door lange planvormingprocedures moeten worden voorkomen. Dit zijn de belangrijkste conclusies van de Raamplancommissie Zoetermeer- Zuidplas in een tussenadvies aan de provincie. De Raamplancommissie werd in februari 1999 geÖnstalleerd om GS te adviseren over de ontwikkeling van het "SGP Zoeter meer-Zuidplas". Onlangs heeft zij een tussenadvies daarover aan GS uitgebracht. In het tussenadvies dat de Raamplancommissie aan GS heeft aangeboden komen veel onderwerpen aan de orde, bijvoor beeld de ruimtelijke ordening van functies in het gebied, over "rood voor groen", over de projectorgani satie, te volgen procedures en de voorwaarden voor een goede uit voering. De belangrijkste constatering van de Raamplancommissie is dat de verdere ontwikkeling van het bos en de omliggende omgeving dreigt te staneren. De grondprijzen in en rond het geprojecteerde Bentwoud staan sterk onder opwaartse druk. Het ontbreekt de overheid aan slag kracht om op de grondmarkt voort varend zaken te kunnen doen. De aankondiging dat een deel van het totale project bekostigd zou moeten worden uit "rood-voor-groen"-pro- jecten, ofwel groenaanleg doorpri- vate partijen in combinatie met het ouwen van woningen of bedrijven, heeft tot een te hoge verwachting van ondernemers over de mogelijk heden om te bouwen geleid. Pro jectontwikkelaars bieden de plaat selijke boeren vaak hoge prijzen. De overheid heeft het nakijken. De ver werving van grond voor het project loopt hierdoor achter op schema en kan op sommige plaatsen zelfs onmogelijk worden. De Raamplan commissie adviseert GS speculatief aankoopgedrag tegen te gaan bij voorbeeld door aan te geven hoe de winsten van projectontwikkelaars kunnen worden afgeroomd om daarmee de prijsopdrijving tegen te gaan. Daarmee zou tegelijkertijd geld kunnen worden gegenereerd voor de aanleg van groen. Daar naast stelt de commissie dat de pro vincie het ministerie van LNV om meer middelen moet vragen om slagvaardiger op de grondmarkt op te kunnen treden. Een ander probleem doet zich voor bij de bekostiging van de inrichting van het Bentwoud. De begroting dateert uit 1995. De huidige budget ten zijn niet toereikend voor de inrichting van het oorspronkelijke bosplan. De commissie rekent de provincie voor dat ze hiermee nu alleen nog een sterk vereenvoudigd bos kan aanleggen, waarin vele oor spronkelijk geprojecteerde voorzie ningen voor ontsluiting, waterbe heersing, beplanting, kunst en recreatie verloren gaan. De commis sie is over dit vooruitzicht zwaar teleurgesteld en pleit voor meer geld. Juist een bos dat midden in de randstad ligt en daardoor intensief gebruikt zal worden verdient een intensievere inrichting dan het gemiddelde bos in Nederland, aldus de commissie. De Raamplancommissie vindt ver der dat zaken die nu al kunnen wor den uitgevoerd niet mogen worden gehinderd door zaken die nog onze ker zijn en waar nog lange procedu res voor moeten worden doorlopen. Voor het deelgebied Rotte is bij voorbeeld als een plan gemaakt voor recreatieve en ecologische verbindingen. De bedoeling is om de komende jaren al meteen een deel daarvan uit te voeren. Verder pleit de Raamplancommissie voor de snelle installatie van een Com missie Goed Nabuurschap, die Schadeclaims van grondeigenaren in behandeling zal nemen. Ook voor de afwikkeling van deze claims zijn aanvullende budgetten nodig, aldus de commissie. Moerkapelle - Vorige week werd de finale van het clubkampioen schap van Biljartvereniging Moer kapelle gespeeld. De finale ging tussen Frans van den Berg en Cock Verstoep. Beide spelers begonnen voort varend en via een iets minder tus senstuk belandden zij in de slotfase. De zenuwen begonnen mee te spe len. Na een serie van 6 kwamen voor Frans de ballen in ongunstige positie te liggen, achter elkaar midden op het biljart. Zodoende bleef hij twee caramboles verwij derd van de eindzege omdat Cock met een serie van 11 wel zijn beno digde punten maakte. Nadat de feci- litaties in ontvangst waren genomen werd door voorzitter Cees Tijsen de wisselbeker uitgereikt aan Cock en kregen alle ere podium gasten een beker als aandenken mee naar huis. Geïnteresseer den in de biljart- sport kunnen voor meer infor matie terecht bij de biljartzaal in "Het Wapen van Moerkapelle. In het weekend van 24 tot en met 26 novem ber wordt in Moerkapelle de districtsfinale 22e klasse libre gespeeld. Aanvang op vrijdag om 19.00 uur, zaterdag om 11.00 uur en zondag om 12.00 uur. Zevenhuizen - De op de foto staan de winnaars vari de actie die door de Regio Bank werd gehou den tijdens de spaarwe- ken. Marina Veerman (links) over handigde de prijzen aan Rianne Nap, Lien de Jong en Sylvana Schenk. Moerkapelle - In de derde ronde van de KNSB-competitie speelde het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle de thuiswedstrijd tegen het Zuid-Limburgse Voeren- daal. In verband met de festiviteiten in Op Moer was uitgeweken naar de Rehobothschool. Die verhuizing mocht nauwelijks een excuus zijn voor de wat groot uitgevallen, maar zeer verdiende 6-2 nederlaag. Door deze uitslag blijven de Limburgers koploper in de derde klasse H. Moerkapelle daarentegen zakt naar de zevende positie (van 10), maar heeft wel drie punten uit drie wed strijden. Topscorer Jesse van Elte- ren was tegen Voerendaal de enige Moerkapellenaar die won. Zijn broertje Hugo van Elteren en Ben van Geffen hielden met elk een remi se verdienstelijk stand. Tegen de sterke tegenstand (gemiddelde rating 2006 tegen Moerkapelle 1920) waren Gerard van Ommeren, Dicl Bac, Maarten Vroegindeweij, WiJ Vroegindeweij en Arno Luinenbuil deze keer niet opgewassen. In de derde klasse C van de Roffel damse Schaakbond speelde Moerkl pelle 3 zijn thuiswedstrijd tegel Charlois/Europoort 4 door dl omstandigheden gedwongen in dl speelzaal van de tegenstander. Dal belette het derde niet met een keur* ge 5,5-2,5 overwinning huiswaarts tl keren. Ook zij hebben nu dril matchpunten uit drie wedstrijder* In Rotterdam zegevierden de jarigf Kevin Bakker, Gerrit van MeetereiJ Meus van der Poel, Ron Droog e Henk Doornhein. Kopman Andrl Nieuwlaat zorgde voor een rerais| terwijl Boudewijn Weijermars Stefan Rensen, niet dan na verwol de tegenstand, hun partij verlore^ Benthuizen - Zaterdag is Sint Nicolaas geariveerd in Benthuizen. Om twel uur stond een enorme menigte te wachten bij winkelcentrum De Korf, NB een korte toespraak van de burgemeester begon de Sint met zijn gevolg ejtp de burgemeester aan een rondrit door het dorp. Na de rondrit arriveerde de stoet bij dorpshuis De Tas; daar genoot iedereen van een optreden van toneelvereni ging Pardoes. Sint vervulde ook hier een hoofdrol! Een spannend moment was de bekendmaking van de win naars van de kleurwedstrijd. De winnaars kunnen vanaf woensdagmiddag hun prijzen, ophalen bij Hijdra. Door Knrin Heeren Moerkapelle Ondanks het feit dat binnen 'Het Besluit tuinbouwbedrijven bedekte teelt' door milieubeheer is bepaald dat er in de periode van 1 september tot 1 mei van 20.00 tot 24.00 uur het toepassen van assimilatiebe lichting niet is toegestaan, zijn er vele kwekers met tuin bouwkassen die zich niet houden aan dit verbod. Omwonenden ondervinden veel hinder van de enorme hoeveelheid licht tijdens deze uren. Naar verluidt houden de kwekers zich niet aan het gestelde verbod. Economisch belang voor de kweker speelt kennelijk een grote rol. De milieudienst Miden-Holland ziet toe op de naleving van de voorschriften met betrekking tot het gebruik van assimilatiebelichting. het begin van deze betrekkelijk nieuwe regel heeft de milieudienst Midden-Holland een preventieve controle gehouden. Op korte termijn zal deze dienst overgaan tot het houden van con troles in de regio met de bijbehorende sanctionering bij overtreding van de regelgeving. Zevenhuizen - Vorige week is het comité dat stri|dt voor I het beeldbepalende gezicht van Hotel Vos voor w spraak in hun beroepszaak bij de Raad van 1 geweest. Hoewel de leden van het comité tevreden z1 I over het gesprek dat zij daar hebben gehad, is bezwaarschrift niet-ontvankelijk verklaard. Alsre I daarvoor opgegeven dat de leden van het comité 3 I direct betrokkenen zijn, zij wonen niet dichtbi| genoeS J hebben geen uitzicht op het pand. "Jammer het oordeel van het comité, "en ook raar dat je me de algemene belangen in je dorp op mag komen. Het comité is uitgenodigd voor een zitting va" ^Jj.| missie bezwaar en beroep van de gemeente Zeve zen-Moerkapelle. Na de brand en de troosteloze a van het pand is inmiddels wel duidelijk dat het po korte termijn gesloopt zal worden. Inzet van he I blijft dan ook de herbouw van een pand met e beeldbepalende gezicht voor de kern Zevenhuizen. - Bfitó

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8