Rolling'90 tweede tijdens NK Slechte start Groene weg Al Goed herstel TZM verlies voor Data General Cadenz.Nesselan- de beperkt schade Flyers Fleren 1 eerste winst een juweel Dames Gouwestaete eenvoudig langs tegenstander l?nVfer pakte C2 de draad weer Nationale kampioen schappen tennis squash voor boom kwekers Hart van Holland/22 november 2000 pagina 9 Groeiend niveau Wintershow dring, fk". De I Tafeltennis Volleybal Basketbal Waterpolo Dnor Karin Jongkind Moerkapelle - Op 11 november behaalde de groep van Rolschaats- vereniging Rolling'90 tijdens het Nederlands Kampioenschap in Kerkdriel een tweede plaats. Met deze fraaie klassering dwong de groep tevens deelname aan het Europees Kampioenschap af. Dit E.K. vindt plaats in april 2001 in Bologna (Italië). Volgens train- sters/coaches Ciska Dijkema en Jolanda Bonnet, die ook verant woordelijk zijn voor de choreogra fie, heeft de groep daar zeker kan sen. "Vorig jaar werden we derde bij het N.K. en vierde bij het EK. Op nationaal niveau zijn we dus een plaatsje gestegen en konden we ons goed meten met de uitein delijke nummer één. Als de vorm, die de groep tijdens het NK had blijft en we technisch nog wat groeien, maken we in Italië zeker kans op een medaille," aldus een trotse Ciska Dijkema. Het NK, georganiseerd door de Nederlandse Rolschaatsbond, kent vier verschillende categorieën deelnemers. In de categorie tot en met twaalf jaar rolschaatsten I twaalf kinderen van Rolling'90 - waarvan de jongste zeven jaar! - zich naar een derde plaats met het nummer 'Marspup- pies'. In hun groene pakken - compleet met lichtjes op hun hoofd - lieten zij zich tijdens de wedstrijd van hun beste kant zien. De groep van twaalf deelnemers in de categorie twaalf+, eindigde met het num mer 'Amadeus' op de vierde plaats. Evenals hun overige clubgenoten zagen zij er prachtig uit in kostuums, die door leden van de club zelf gemaakt worden. Het showele ment, waarbij de kleding een belangrijke rol speelt, is één van de onderdelen waarop gejureerd wordt. De overige elementen zijn technische vaardigheid en acroba tiek. Met name bij het optreden van de derde categorie, het groep- soptreden van een vereniging, is het synchroonrijden belangrijk. De groep van Rolling'90 rolschaatste zich op muziek van de laatste cd van het 'cirque du soleil' en op het thema 'from a different world' naar de vierde plaats. Mede door de knappe prestatie van het kwartet, dat in de leeftijdscategorie twaalf als tweede eindigde, werd Rol ling'90 overall tweede in het eind klassement. De vier meiden die het kwartet vormden kozen Voor het thema 'Apollo'. Eén van de deel neemsters van het kwartet, Rona Dijkema, keek tevreden terug op het N.K. "Alles liep gewoon goed. Niemand is gevallen en de tech nisch vrij moeilijke nummers wer den goed uitgevoerd. Als groep zijn we weer een stuk gegroeid. Voor dit jaar hebben we het maxi male eruit gehaald wat er in zat. Hopelijk gaat het volgend jaar tij dens het EK net zo goed." :Van 27 tot en met 30 december houdt Rolling'90 haar traditionele wintershow. Op basis van de grote belangstelling in 1999 heeft de club besloten dit jaar een extra (vierde) voorstelling in te lassen. Maar hal verwege november was de show opnieuw volledig uitverkocht. Om die reden bekijkt het bestuur momenteel of er een vijfde voor stelling ingelast kan worden. Het doorgaan van deze voorstelling hangt met name af van de beschik baarheid en de bereidwilligheid van de rolschaats(t)ers. De wintershow vindt plaats in dorps- huisl Op Moer. l/Pt7Pnhlli"70ra LJ/-v4- II L .1 11 v r. Iftvenhuizen - Het wordt vervelend lom te zien dat Al thuis tegen Fortu- |oaVlaardingen Al weer slecht start- zodat 0-1 snel gescoord werd. Dit los overigens de enige kans voor Be tegenstander in de eerste helft. Ba rust ging de wedstrijd over en Beer met kansen voor beide ploe- Isee Na 1-1 gemaakt te hebben Iftara Fortuna 10 minuten later Beervoor. Na de gelijkmaker en een I agekeurd doelpunt was de einduit- 1®! terecht. BI speelde uit tegen DZB B2 een slechte eerste (aarbij de 4-0 achterstand die I opgelopen terecht was. Na rust I /iet beter en met 2 doelpunten iBtamBl terug. Uiteindelijk liep het I ;(rlies op tot 7-2. Hoewel er met 6-3 BW Cl uit tegen Dilettant C2 verlo- Bn werd kon Cl redelijk tevreden l'Wgkijken op deze wedstrijd. C2 e uit tegen CKC C3 een sterke lü ^nel kwam Groeneweg ■j voorsprong en hielde de tegen- li! ser onder druk. Na rust werd er |l begonnen zodat de gelijkma- 1.'niet u't kon blijven. Na deze lbo een strafschop werd het Bjrridat er verzuimd werd de li? id at te maken scoorde CKC L voor t'jd 2-2. Dl kwam thuis r concentratiegebrek snel ach- ■»inn Nieuwerkerk D4. Na 15 l*n werd het 1-1 en direct 2-1 bij vlagen prima voetbal. Uit- werd de winst van 4-3 binnengehaald. D2 speelde thuis tegen een veel sterker CW Zwer vers D4. Met een eindstand van 2-8 was de winst terecht voor Zwervers. In de uitwedstrijd van El tegen Xer xes DZB E3 werd er prima gespeeld. De uiteindelijke eindstand van 2-5. In een goede wedstrijd van E2 werd Esto E2 van het veld gespeeld: 6-0. Groeneweg E3 speelde tegen een veel sterker SVS E3 een matige wed strijd: 7-0. In een matige wedstrijd van E4 uit tegen Jodan Boys E9 leek het erop of er niemand wilde win nen. De 3-0 achterstand opgelopen voor rust kon na een betere 2e helft niet meer worden ingehaald: 4-1. F1 speelde uit tegen Swift Boys F1 een goede wedstrijd. De tegenstander had wat meer geluk: 2-1 verlies. F2 speelde thuis tegen Soccer Boys F3: 3-1. Groeneweg F4 thuis tegen Jodan Boys F6 was een doelpuntrijk festijn. De tegenstander was sterker doordat een speler de wedstrijd bepaalde. Toch werd er prima tegengescoord zodat er uiteindelijk met 4-8 werd verloren. Hoewel F4 thuis tegen Kralingen F2 met sterk veldspel goed tegenstand bood ver raste de tegenstander F4 met een doelpunt d.m.v. een counter. Daarna was het gedaan. Het leek wel of iedereen stilstond en de score liep op. Na rust werd het slechte spel doorgezet zodat er met 0-6 werd verloren. de winst van i Vn van Data General l'irpn h Uil het verre Landgraaf T*as oo "evoe'ens gemengd; er t'riidn °nnen en er konden 3 wed- -ar ten worden bijgeschreven, t r;,!°0r,af was °P meer gerekend H li werkte het uitvallen Bv0|. er° den Butter door, als T?n een voetblessure. De >iL. 2evenhuizen wist in de le matig spel toch een voor- rong te nemen. Aanvallend was ^1) \/n JrauuvailCllU was sloot °P ^reef en he* pchtis onvoldoende aan. Een §e rally was hierop een uit toen spelverdeelster ïi8u,.smash van VCL blokkeerde, met 6r daarop volgende aan- aifin een snoekduik verdedigde der Maat vernietigend de 25-20 setwinst, Wh Vi3 nera' 'n de 2e set weg. ij 0.3 eeSns®.r_zaS het gevaar en nam S[)eK.rt'j0r vrij gemakkelijk Cen meelster °P ™aat kon Moor hT met le temP° aanval- 11 Haken midden gretig gebruik Van ,Yan de slechte blokke len ]a General- Hoewel d.e buitenkant en van ®en time-out. Het mocht niet servicedruk viel volledig tortj?'/ "ln aanvallend meer as dit te weinig om de achterstand te overbruggen. VCL haalde met 21-25 de setwinst binnen. De 3e set verliep voor de thuisploeg nog slechter. De pass was onnauwkeurig en de verdedi ging was vrijwel volledig afhankelijk van den Butter, die steeds meer last kreeg van een oude voetblessure en na het 18-25 setverlies de pijn niet langer kon verdagen en moest uit vallen. Niemand geloofde nog in de kansen van Data General, dat een pijnlijk 1-3 verlies op zich af zag komen. Zonder libero moesten de buitenaanvalsters ook de passing ter hand nemen, wat aanvankelijk niet zonder problemen verliep. De speelsters wisten zich echter extra geprikkeld en knokten zich terug. Met 25-21 sleepte Data General de winst in de 4e set naar binnen, waardoor een beslissende 5e set nodig was. Pas nu haalden alle speelsters een redelijk niveau. Onder de ogen van het enthousiaste publiek werd een verdiende 15-10 setwinst binnengehaald, wat 3 wed- strijdpunten opleverde. Zaterdag wacht de moeilijke uitwed strijd in Doetinchem tegen het ster ke Orion. De bekerwedstrijd tegen eredivisionist Bonduelle/WC is vastgesteld voor donderdag 30 november om 19.30 uur in Swanla. Moerkapelle - Na de grote nederlaag van vorige week heeft het le team van TZM zich in de uitwedstrijd tegen TTVN 2 uit Nieuwkoop goed hersteld. Werd er vorige week van de aanstaande kampioen met 8-2 verloren, deze keer werd er met dezelfde cijfers gewonnen. Hierbij moet worden aange merkt dat het vorige week om de lijstaanvoerder ging terwijl er nu van de hekkensluiter werd gewonnen. Guus van Amerongen en Ad van Heijningen wonnen beiden drie partijen. Dico Bac won er één. Ook werd de dubbel gewonnen. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen TTVN 5 uit Nieuwkoop. Er werd gelijk gespeeld. Coerd van Kasteel en Patrick van der Meer wonnen beiden twee partijen. Sander van der Meer won er één. De dubbel leverde geen punt op. Het 3e team speelde een uitwedstrijd tegen Flamingo's 5 uit Gouda. Er werd met 6- 4 verloren. Simon Wondergem herstelde zich goed en won twee2 partijen. Bart Klos won er één. Kees de Wilde won geen partij. De dubbel werd wel gewonnen. Team 4 speelde thuis tegen Vriendenschaar 14 uit Gouda. Er werd met 6-4 gewonnen. Hans Hol won drie partijen. Gerard Reijm en André te Paske wonnen beiden een partij. Ook de dubbel werd gewonnen. Rotterdam/Zevenhuizen - Aan de vooravond van het Europa Cup toer nooi in Antwerpen, speelde Nesse- lande in eigen huis tegen het uit Dordrecht afkomstige Control Tech- niques/Ekspalvo. Deze ploeg was naar Rotterdam gekomen om Nesse- lande een pootje te haken en daarin waren zij bijna geslaagd. In een spannend duel kon Cadenz de scha de beperken door met de setstan den 21-25, 21-25, 25-22, 25-22 en 15-8 de wedstrijd met 3-2 te winnen, en slechts een punt aan Ekspalvo te laten. Voor Cadenz.Nesselande staat nu het Europese avontuur op het pro gramma. Donderdag reizen de spe lers af naar Antwerpen om daar op vrijdag 24 november om 17.30 uur te spelen tegen Chenois Geneve (SUQ, zaterdag 25 november om 20.00 uur tegen Volley Bartreng (LUX) en op zondag 26 novemer om 17.30 uur tegen Amber Antwerpen (BEL). Voor de laatste wedstrijd van dit toernooi en wellicht ook de beslis sende wedstrijd zal er een suppor tersbus rijden vanaf dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. De bus ver trekt om 14.30 uur en men kan zich aanmelden bij Cari Elzinga. Boskoop - Voor de derde keer in successie worden in 2001 de natio nale kampioenschappen tennis squash voor boomkwekers georga niseerd. Ook dit maal onder de naam "Fleurmere Open". Vrijdag 26 en zaterdag 27 januari 2001 wordt dit toernooi gehouden in het Racket sportcentrum Midden Boskoop. ledereen in Nederland, die werk zaam is in de boomkwekerijsector en die een racket kan vasthouden is welkom. Bij dit sportieve gebeuren is de spelvreugde belangrijker dan winnen. Inschrijving voor dit toer nooi is mogelijk met één of meerde re heren- of gemengd dubbels per bedrijf of per combinatie van bedrij ven. Per persoon slechts ÈÈn inschrijving. Voor het squashtoer nooi kan men zich inschrijven voor singel dames of heren. Meer infor matie volgt. Heren 1 verrast door de eerste winst te pakken op koploper Jum pers uit Den Haag. Ook Dames 1 deed goede zaken door winst in de uitwedstrijd in Delft tegen het hoger geklasseerde DAS. Heren 1 vijf wedstrijden zonder puntenwinst, maar steeds beter spelend, kreeg eindelijk de hatelijk 0 weg in de competitiestand. Slacht offer werd Jumpers, één van de vier koplopers. De winst voor Flyers was verdiend, want de Waddinxveners dicteerden het tempo van de wed strijd en onder leiding van Al Diouf bleef men steeds aan de positieve kant van de score. De eerste helft werd afgesloten met een 37-32 dankzij een driepunter van Rene Oudijk in de laatste seconde vanaf de middellijn) voorsprong. De twee de helft begon voor Flyers uitste kend, binnen vijf minuten was de voorsprong uitgebouwd tot 54-40 en het talrijke publiek begon er in te geloven, maar Jumpers vocht terug en kwam langzaam dichterbij. In de 19e minuut was de spanning het kookpunt genaderd, want de stand was toen 70-68. Flyers haalde de laatste minuut het tempo bekwaam uit de wedstrijd en zegevierde met 73-70. Topscoorders: Alfred van Noort en Hans Peters beide met 15 punten, terwijl de bijdragen van Rene Oudijk met 13 en Jeroen Jen- ner met 12 punten duidelijk maken, dat het collectief van Flyers heeft gewonnen. Dames 1 verkeert in goede vorm. Dit komt ook tot uitdrukking in de resultaten. DAS werd in een span nende wedstrijd de eerste thuisne derlaag toegebracht. Flyers greep direct het initiatief en nam een klei ne voorsprong, deze werd de gehele eerste helft knap in stand gehou den. Ruststand 30-36. In de tweede helft bleven de teams aan elkaar gewaagd. Rond de twaalfde minuut dreigde het voor Flyers mis te gaan, een mindere periode zorgde ervoor, dat DAS een 47-43 voorsprong kon nemen, maar de Waddinxveense dames herkregen zich en binnen een paar minuten was de marge weer hersteld en legde DAS zich neer bij de nederlaag. Uitslag 53-61. Topscoorder: Anita van Unen met 23 punten. Vrijdag 24 november om 21.00 uur in de Duikelaar heren 1 tegen The Hooters. Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelde Gouwestaete uit wedstrijden. Dames 1 Deze keer moest dames 1 van Gou westaete naar ZPB H&L Productions in Barendrecht. Het team draait momenteel uitstekend en dan is het voor een ploeg als ZPB, dat in de onderste regionen van de hoofd klasse A bivakkeert, een hele opgaaf om voldoende partij te geven. Gou westaete leidde na de eerste perio de met 0-6 en halverwege de wed strijd was de stand 2-9. In de derde periode deed Gouwestaete er een schepje bovenop en was de tussen stand opgelopen tot 5-16. De eind stand was 7-24 voor de Waddinx- Heren 1 Voor de Gouwestaeteheren stond een belangrijke wedstrijd op het programma. De ploeg moest op bezoek bij koploper DAW/Proface 1 in Alkmaar. De Gouwestaeteheren begonnen redelijk geconcentreerd. Zij waren gewaarschuwd door het verlies van Katwijk een aantal weken geleden. Jaco de Jong, Paul Verwey en Mark Mommers zetten hun ploeg op een geringe 2-3 voor sprong in de eerste periode. Al snel bleek dat de Gouwestaeteheren niet de vorm van de dag hadden en DAW/Proface profiteerde van de fouten van hun tegenstander. In de tweede periode was het alleen Mark Mommers die twee goals wist te scoren. De ploegen stonden halver wege de wedstrijd op 5-5. De derde periode is vaak beslissend. Conditi oneel steken de Gouwestaeteheren goed in hun jasje. In deze periode werden wederom veel kansen gecre ëerd. Voor de Waddinxveners liep de derde periode anders dan ver wacht. Door het missen van een aantal een-nul-situaties en een straf- worp, kon de tegenstander gemak kelijk profiteren en liepen de heren tegen een 6-5 achterstand aan. De laatste periode was een vervolg van de voorgaande periode. Het had er alle schijn van dat de Gouwestaete heren 'moe' gespeeld waren en geen moment meer hun favoriete spel hebben kunnen laten zien. Een fou tieve wissel in de slotfase van de wedstrijd bracht de beslissing. DAW/Proface benutte de strafworp en won uiteindelijk met 7-5. Aanstaande zaterdag speelt Gou westaete thuiswedstrijden. In De Sniep speelt dames 1 om 18.00 uur tegen Polar Bears 1 uit Ede. Heren 1 moet om 19.00 uur aantreden tegen Westland'96 1 uit 's-Gravenzande.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9