Grootvorst en -vorstin bezoeken De Bruggen Campagne tegen martelen 60-jarig huwelijksfeest echtpaar Kamp- huis-Moraal Jansen aan leiding bij schakers Diplomazwemmen lerstavond buwen van Nu arten Geslaagde tentoonstel ling Vogelvrienden Kerst- en hobbymarkt Open atelier Klaveijassen Kerstconcert Cantorij Boskoops Vrouwenkoor Hart van Holland/6 december 2000 pagina 15 Amnestie acties op 9 en 10 december Jubileumavond Casco boot afbouwen pnnr Karin Jongkind faddinxveen - Op 3 december was let feest in de Poolster 39, één van Je woningen van "De Bruggen", het woon- en activiteitencentrum voor mensen met een verstandelijke han dicap. Vorige week werd dit com plex officieel geopend door burge meester Jonkman en afgelopen zondag was er opnieuw hoog bezoek. Niet alleen kwamen Sinter- ilaas en zijn Pieten langs, ook de Crootvorst en Grootvorstin van car navalsvereniging De Waddewokkels brachten de bewoners van het huis een bezoekje. Natuurlijk was er voor iedereen een cadeautje en een handvol pepernoten. Maar Groot- iorst Arie Weernink en Grootvorstin Sarin Versluijs hadden voor de zeven bewoners Johan, Hans, Ineke, Dieneke, Rini, Marian en Anne-marie nóg een verrassing meegenomen. li] kregen allemaal een eremedaille tan de carnavalsvereniging. Met leze medaille wil de carnavaisvere- iging de bewoners symbolisch wei- ton heten. De geschenken vielen in joede smaak bij de bewoners, al «aren zij niet allemaal in staat dit duidelijk te laten merken. "De bewo- itrs zijn wel een beetje van slag," ratelt Carla, één van de aanwezige psoneelsleden. "Ze zingen al wekenlang Sinterklaasliedjes, maar u de Sint er eindelijk is, staan ze trplex." taddinxveen - Op dinsdag 12 fccember is er een kerstviering w de leden van NBvP, Vrouwen Nu. Henny Weel neemt de aan- «ezigen mee op een muzikale tour- te door het Franse leven van rond Zij brengt liedjes ten gehore ai 'Yvette Guilbert", een caberatiè- tchanteuse, die destijds de (schiedenis inging als "La grande wede la chanson frangaise". de Pagter begeleidt op de fflo. Kostuums, accessoires en «terdoeken zorgen voor een pas- "'f tijdsbeeld. Ook het Vrouwen nu-koor verzorgt een optreden. Marchandzaal van Huize Sou- ""üh gaat om 19.00 uur open; het "gramma start om 19.30 uur. Carnavalsvereniging De Waddewok kels werd elf jaar geleden opgericht. Op 25 november vierde de vereni ging het eerste jubileum met een groots opgezette feestavond. Meer dan tweehonderdvijftig mensen genoten van muziek van onder andere de Party band Gouda en boerenkapel De Stroopzolen. Voor Grootvorst Arie Weernink, medeop richter van de carnavalsvereniging, was het de mooiste avond uit de geschiedenis van zijn club. "Maar alle sociale activiteiten, die we het gehele jaar door organiseren voor gehandicapten, ouderen en eenza me mensen, geven de meeste vol doening," voegt hij er gelijk aan toe. Eén van die evenementen is de bin goavond, die iedere woensdag plaatsvindt in het Trefpunt. Van de opbrengst bekostigt de vereniging onder andere de dure kledij voor de carnavalsleden en evenementen zoals het Sinterklaasfeest in De Bruggen. Boskoop - Amnesty International is een wereldwijde actie begonnen tegen martelen. Nog steeds wordt in honderddertig landen over de gehe le wereld gemarteld. Onder het motto "Help martelen voorkomen. Genezen doet het nooit meer" zal overal ter wereld een protest klin ken tegen landen die zich hieraan schuldig maken. De Boskoopse groep zal ook op deze actie inhaken. Zo is er een combinatie van 4 kaar ten waarop behalve de algemene gegevens de namen staan van kin deren die gemarteld zijn. Er zijn vier kinderen die voor deze actie cen traal staan: 1. Jose: een jongen van 15 jaar uit Brazilië. Gemarteld door de politie omdat hij verdacht werd van wapenbezit en drugs. 2. N.J. een meisje van 11 jaar uit Soedan, ver kracht door de politie nadat ze uit een vluchtelingenkamp is meegeno men naar het politiebureau. 3. Ana Maria Pichol: een meisje van 12 jaar uit Guatemala. Twee maal verkracht door de assisant-burgemeester van haar woonplaats om haar vader te straffen en te intimideren. 4. Firoz: een jongen van 9 jaar uit Bangla desh. Gemarteld door de politie nadat hij was opgepakt op verden king van diefstal van een mobiele telefoon. Dit zijn maar enkelen van de zeer velen Omdat 10 december, de dag van de Rechten van de Mens, dit jaar op zondag valt zijn verschillende ker ken in Boskoop bereid om in de diensten aandacht te besteden aan deze actie en mee te werken aan de verspreiding van de kaartencombi- natie. Amnesty hoopt dat ieder deze kaarten aandachtig zal lezen en één ervan, een groetenkaart, zal verstu ren. Ook in de Amnesty stand op de markt van zaterdag 9 december zal, behalve de verkoop van kaarten en kaarsen, gelegenheid zijn om op verschillende manieren met deze actie mee te doen. Voor meer infor matie; Cathy Boerma; 217143 en Maarten Loef: 213057. iddinxveen - Wijk- en speeltuin- ïeniging De Paddestoel organi st dart-avonden op donderdag 120.00 tot 22.00 uur. de liefhebbers is er de moge- weid in competitieverband te Ken. Jentree bedraagt voor niet-leden voor leden ƒ2,- avonden zijn bestemd voor per- pen ouder dan 16 jaar. Waddinxveen - De tentoonstelling van vogelvereniging de Vogelvrien den was een zeer geslaagde. De vol gende liefhebbers hebben prijzen behaald met hun vogels: Kampioen van de kanaries werd de heer C. Schipper uit Waddinxveen met een Gloster Kanarie. Kampioen van de Parkietachtige werd de heer M.J. Houweling uit Waddinxveen met een Turquaseparkiet. Algeheel kampi oen werd de heer D. den Hertog uit Koudekerk met een Gould amandi ne, hij won het door de vogelliefheb ber fel begeerde bondskruis. Op zaterdagmiddag heeft de voorzit ter van district Zuid-Holland van de Nederlandse Bond van vogelliefheb bers een speld uitgereikt aan de heer S. van Tol vanwege zijn 40 jarig lidmaatschap van de vereniging. Het algemeen klassement van de vijf beste vogels: 1. P. Dullaard 457 pun ten; 2. R. de Heer 452; 3. M. van Ofwegen 452. Op vrijdagavond was de trekking van de verloting. Op de volgende nummers is een prijs gevallen: 0734 0570, 0832, 0626, 0094, 1985, 0177 0369, 1882, 1398, 0216, 0391, 1224' 1388, 1225, 1313, 0394, 0870, 0300, 0910, 1274, 1154, 0639. Prijzen kun nen worden afgehaald bij W. Buite laar, Julianastraat 28 Boskoop - Op zaterdag 9 december wordt bij Bloemenveiling Holland aan de Klappolder 130 een kerst- en hobbymarkt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Harpe Davids uit Zoetermeer, de Metro Band uit Scheveningen, R.A.V. Unique uit Rotterdam en het popkoor Just for Fun. Voor de klein tjes is er een carrousel en rijdt een paard en wagen rond. Er is koek-en- zopie, er zijn suikerspinnen, oliebol len en nog veel meer. Iedereen ïs welkom. ^DIENSTEN - 10 december 'addinxveen M<erk 9.30 uur Woord- en Com- ^viering; 17.00 uur Oecumenische "entsvespers; dinsdag 12 december i uur dienst; zaterdag 9 decem- '900 uur dienst in Ontmoetings- en zondag 10 december 11.15 r dienst in Ontmoetingskerk. ff Ontmoetingskerk 9.30 uur ds ó- Bongers; 17.00 uur dienst inVic- erk. ef. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 "s E. Brink. 'mmanuëlkerk 10.00 uur ds C Jong. Rank 10.00 uur ds M.de Boer; u uur ds K.J.Verbree, Maassluis. ■'koop Gem. 9.30 uur ds M.D. van der sen. 18.30 uur ds J.H. Langelaar in et kerk. Stek 9.30 uur ds R. de Reuver. e'; kerk 9.30 en 18.30 uur ds j H elaar. P|"ot. Gel. Gem. 10.00 uur ds K.J. pffel, Oude Wetering. 'Sefef. kerk 9.30 uur ds J.F.G. Karn en 17.00 uur ds C.C. den Her- 30 uur Gaby Hetyey. aia 10.00 uur D.Wijker. ®rl< 9-30 uur dienst; zaterdag 9 er 19.00 uur dienst. Waddinxveen - Wijk-en speeltuinver eniging de Paddestoel organiseert een kiaverjasavond op vrijdag 8 december. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden; niet-leden betalen ƒ3,50. Aanvang 20.00 uur. Boskoop - Onder de naam 'Eve's sie raden' houdt Eveline Jansen Open Atelier op 9 en 10 december. Tijdens deze dagen zijn de zeer kunstzinnige sieraden van de hand van Eveline te bewonderen. Voor de vervaardiging van haar moderne sieraden gebruikt zij veel materialen, soms ook erg onverwachte. Veel rubber, roest- vrijstaal en aluminium. Kleur door middel van kralen en doorzichtige kunststof buisjes. De sieraden zijn te bezichtigen en eventueel te koop. Het atelier van Eveline Jansen is te vinden aan de Ritzema Bosstraat 1. Frans, gefeliciteerd met je 50ste verjaardag Teun, Jaap, Giel Waddinxveen - Op de twaalfde avond van de interne clubcompeti tie kreeg "Waddinxveen" weer een nieuwe leider voor zijn klassement: Barthold Jansen won met wit in een beiderzijds actief gespeelde partij van Ton van Nieukerke. In een rustig hoekje van de zaal kwamen Eduard Philipse en Hans van Woudenberg tot een spel met ongelijksoortig materiaal: Hans had een toren tegen drie verbonden vrijpionnen. Na een gecompliceerde strijd hielden de pionnen remise. Ronald pleegde over de open a-lijn een schijnoffer van een toren en bracht de zwarte koning zo in moeilijkheden, dat er beslissend materiaal verloren ging. Biniam David vie! bij gebrek aan tegenstand een paar plaatsen omhoog. Arjan Hennink speelde geconcentreerd tegen Ton Kuiper: die moet men twee keer verslaan, eerst om winnend voordeel te krij gen; dan om de partij te winnen. Arjan deed dat vakbekwaam. Albert Prins verloor een warrige partij tegen Nico Dannis. Wim van Os bouwde tegen Tjeerd Wiersma een gezonde stelling op met agressieve posities voor zijn zwarte stukken. Het kostte daarna nog werk om de vis op het droge te krijgen. Theo Goor pakte Peter van der Belt aan met een harde aanval, maar de verdediging was te goed. Voor de club is het jammer, dat Peter betrek kelijk weinig speelt. De langste par tij van de avond speelde Arie Kar dol. Tegen Joël de Roodt brak hij een gesloten stelling open met een paardoffer. Daarvoor kreeg hij een paar pionnen en open lijnen. Op de achterste rijen liepen de zwarte stukken elkaar in de weg en konden zelfs een pionpromotie niet meer verhinderen. Kort daarna was het uit. Jan Kraijesteijn had wel horen vertellen, dat Jaap van Sandijk maar een matige techniek heeft om gewonnen stellingen te winnen en bleef hardnekkig tegenspartelen. Een zet voor het mat gaf Jan op. Jaap Smit speelde redelijk, maar kreeg het van Herman Verwaal te makkelijk cadeau. Jeroen van der Veen trapte tegen Kees Alblas in een familieschaakje, dat de dame kostte. Mourad Boussaid kwam tegen Her man van Offeren een dame voor tegen toren en loper en werkte dat netjes af tot winst. Huib de Bruin kwam tegen Ryan den Drijver blijk baar routine tekort. Op deze clubavond had het vierde een zware dobber tegen het tweede van Nieuwerkerk aan den IJssei. Alleen Gerard Torenbeek maakte remise, de anderen verloren. Het vierde staat nu onderaan en ver keert in degradatiegevaar. Vorige week had het derde net verloren tegen Unilever 1 te Vlaardingen: het derde staat nu vijfde. Het eerste had maandag in de eerste klasse verlo ren tegen het eerste van Schiebroek het Westen Regina, ook net aan, na een wedstrijd, die ook andersom had kunnen gaan. Het eerste staat zevende. Waddinxveen - Op vrijdag 15 december geven de Cantorij van de Immanuel kerk en het Boskoops Vrouwenkoor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een 5 6 kerstconcert in de Immanuelkerk. Beide koren staan onder leiding van diri- gente Ria Bruin-van der Haven. De pianobegeleiding is van Tiny Becqué' orgelbegeleiding Joke Alblas-van Leeuwen. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50, kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Kaarten ziin verkrijgbaar aan de kerk. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op 28 november voor het A- diploma gezwommen. De beoorde lingscommissie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Guido Linkerhof. Er waren 52 kandi- daatjes die allemaal zijn geslaagd: Madelin Vermulm, Laura van Driel, Cynthia van der Pol, Rolf Brand, Dewi Broers, Annick Ambergen, Celeste Roor, Michelle van Leeuwen, Evelien Berkhoff, Bryan Dijkgraaf, Dennis Bolhuis, Nick Elderhorst, Mike Scheerder, Robert Brink, Nick Hofman, Leendert Berghout, Frank Eetink, Jesse Möhle, Shannon Alb las, Mark Speksnijder, Samya Alhaft, Jeffrey van Tol, Sanne Verweij, Sabi ne van Oossanen, Jan Delfgou, Lydia van der Spek, Huseyin Ulubas, Kel- ley van der Meer, Ian Harkes, Bart Janmaat, Sybold Geels, Stan Ver sluis, Anne Molenaar, Fabiënne Flier, Stephan van Noort, Jeffrey van dei- Berg, Bram van Elteren, Bert Houwe ling, Ramon Smit, Bas Hofman, Kees Oosterom, Hidde van Eijk, Maarten van der Spek, Marnix Princen, Seda Piri, Ewoud Spruijt, Jeroen Brink horst, Mark de Kievit, Niels Houdijk, Daniël van Loggerenberg, Meindert Commelin en Lotte Beeker. Door Karin Jongkind Waddinxveen - "Zestig jaar getrouwd zijn betekent jarenlang lief en leed met elkaar delen, in goede en slechte tijden", vertelt de heer Kamphuis op maandagochtend 27 november. "Overal is wel eens wat, maar in een huwelijk moet je geen stijfkop zijn," voegt hij er aan toe. Het 82-jarige bruiloftspaar is in afwachting van burgemeester Jonk man, maar maakt graag tijd vrij voor een praatje. Als de heer Jonkman en zijn vrouw arriveren is alle aandacht echter gericht op het burgemeeste rechtpaar. Na de felicitaties en de overhandiging van de bloemen ont staat er een gezellig gesprek. Eerder op de dag ontving het echtpaar Kamphuis een brief van de Konin gin, met daarin de felicitaties én een mooi bloemstuk van de vroegere werkgever van de heer Kamphuis. Voor de zeer koningsgezinde mevrouw Kamphuis kon de dag na de ontvangst van de brief van de Koningin niet meer stuk. Het echtpaar Kamphuis woont nog niet zo lang in Waddinxveen, maar is al aardig gewend in het Anne Frank- centrum. Ze zijn er dan ook aan gewend om op verschillende plaat sen te wonen. Mevrouw Kamphuis- Moraal werd geboren in Alphen aan den Rijn. Zij groeide op in Soestdijk en werd vlak voor de oorlog verliefd op een jongen uit Twente, die in Soest in militaire dienst gelegerd was. Het was liefde op het eerste gezicht en een jaar later trouwden de geliefden. In de loop van de jaren woonde het echtpaar in Utrecht, Den Haag, Zoetermeer en IJhorst en kregen ze drie kinderen. De mooiste herinneringen liggen in het geza menlijk afbouwen van een boot. "De boot werd casco geleverd en vervol gens in de tuin, door de hele familie afgebouwd", vertelt een schoon zoon. "Mijn schoonmoeder die altijd veel genaaid heeft, zorgde voor de afwerking. Gordijnen, verf en de inrichting van de boot werden alle maal door haar verzorgd."

Hart van Holland | 2000 | | pagina 15